Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с контактния патрон на Корса Б

Stani Yanakiev снимка Stani Yanakiev 16 август 2013 - 13:57

Не мога да завъртя ключа за да запаля колата. Въпросът ми е как да сваля патрона, при условие че не мога да го завъртя, има ли някакъв начин или трябва да се разпробие и да се смени с нов. Ще бъда много благодарен за съвети.

Извинявам се ако има подобна тема, нов съм във форума.
Отговори

rosko0 снимка rosko0 16 август 2013 - 15:49

Здр колега брата имаше подобен проблем на Форда и разглоби си волана в смисал патрона само че не от тази страна кадето се пъха ключа а от другата и там мисля че се казваше таралежка ако не греша беше издала багажа брата си поигра малко и така се оправи.Дано съм помогнал,това е което знам аз,поздрави (тези таралжки струват стотинки ако е от това де)..........Има и друг начин имам познат със същия проблем и той си е нарапвил старт бутон и с ключа дава смао на контакт а с бутона си пали.........
Мнението беше редактирано от rosko0: 16 август 2013 - 15:51
Отговори

medyn снимка medyn 16 август 2013 - 16:39

същия проблем го реших с масълце мд40 с тръбичката я вкарах в патрона и пръсках много и след малко завъртя и месец без проблем
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 17 август 2013 - 01:00

 Stani Yanakiev, на 16 август 2013 - 13:57, каза:

Не мога да завъртя ключа за да запаля колата. Въпросът ми е как да сваля патрона, при условие че не мога да го завъртя, има ли някакъв начин или трябва да се разпробие и да се смени с нов. Ще бъда много благодарен за съвети.

Извинявам се ако има подобна тема, нов съм във форума.


Преди всичко, нали завърташ волана леко наляво/надясно докато се опитваш да завъртиш ключа? :D
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 17 август 2013 - 17:30

 Joey, на 17 август 2013 - 01:00, каза:

Преди всичко, нали завърташ волана леко наляво/надясно докато се опитваш да завъртиш ключа? :D

Хах - ти представяш ли си да си е заключил волана и да не може да се чукне аджеба за к'во иде реч... Т'ва ще е лаф на годината във форума... Вярно колега - пробвай с волана ;)
Отговори

Stani Yanakiev снимка Stani Yanakiev 17 август 2013 - 18:33

Проблема е решен, WD40 и след 2 минути е като нов патрона. Това със волана беше забавно. Благодаря за отзоваването на всички.
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 19 август 2013 - 13:43

Смешно или не, имаше тема за това, че един неможе да си завърти ключа (по-точно с голямо усилие го върти) като загаси колата и е със завъртян волан :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg