Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Коя от двете Астри ?

gringo снимка gringo 29 април 2011 - 14:07

Колеги ще си купувам кола и съм пред дилема.Спрял съм се на Опел Астра Г 99/2000г. но се чудя дали да е 1,6 моно 75 коня или 1,6 екотек 101 коня ако някой може да ми каже кой е по-добрия двигател моля да го направи. Колата ще бъде на гас
Отговори

Desislav 18Xe снимка Desislav 18Xe 29 април 2011 - 14:13

Аз лично не бих си купил нито един от 2-та...По-скоро 1.4 16v :) Иначе ако трябваше да избирам от 2-та щях да взема XEL-a въпреки,че уж го водят по-лошия от 2-та :)Но ако мислиш да слагаш газ моно-то ще е по-добре :)
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 29 април 2011 - 14:14

Щом ще бъде на газ, 1,6 75к.с. е перфектен за целта. Предполагам повечето от колегите ще се съгласят с мен, а някои може и да не го направят, разбира се :mhihi:
Отговори

nikolai hristov снимка nikolai hristov 29 април 2011 - 14:16

по ефтино обикновенно газово можеш да сложиш на 1,6 75коня добър мотор за гз пък и по ефтина за подръжка успех в покупката
Отговори

Garibaldi снимка Garibaldi 29 април 2011 - 14:36

Имах 1.4 16V, 90к.с.,с обиконовенна АГУ. Бях я "спънал" малко, и си вървеше доста прилично.
Чувал съм за 1.6 моторите, че горят масло и са шумни. Като цяло не са сполучливи.
Може би 1.4 или 1.8

Успех и късмет:)
Отговори

vaskata.v снимка vaskata.v 29 април 2011 - 14:50

Щом ще бъде на газ, купи си 1,6 моно 75 коня. И уредбата ще е по-евтина и проблемите с нея после ще са по-малко. :newsm05_41:
Отговори

Жорко снимка Жорко 29 април 2011 - 15:16

С две ръце гласувам за 1.6 75 коня. Макар да съм дизелджия, от познати, които имат такъв мотор и от форума знам, че този двигател е железен на опел. Няма дебитомери, компютри, платки, ЕГР- клапани и прочие глупости. Всичко си е чиста механика и простота.
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 29 април 2011 - 16:15

с 1.6 16V (101 кона) също става, но задължително ГИ и колата заспива - аз съм така. обикновена газова прави много проблеми на екотеците, и като цяло спъва инжекционните двигатели - губи ти се регулирането на подаване на горивото спрямо предварението на запалването и тн. ... "шунтираш" инжекцията просто казано
иначе ако намериш 1.8 16V най добрe :)
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 29 април 2011 - 16:21

Категорично за Х16СЗР- моно двигателя. И ако някой ти разправя, че астрата с този двигател е мъка, куц кон и т.н. просто го игнорирай. Двигателчето си върви доволно и за нормално каране, пък и да го понастъпиш става. А за газифициране е просто безпроблемен.
Отговори

jeff снимка jeff 29 април 2011 - 18:09

 zdravkop, на 29 април 2011 - 16:21, каза:

Категорично за Х16СЗР- моно двигателя. И ако някой ти разправя, че астрата с този двигател е мъка, куц кон и т.н. просто го игнорирай. Двигателчето си върви доволно и за нормално каране, пък и да го понастъпиш става. А за газифициране е просто безпроблемен.



И аз съм на същото мнение, перфектен двигател, пъргав за конете си и лесен за поддръжка!
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 29 април 2011 - 18:35

X16SZR си има и ЕГР и ECU!
Не знам защо в доста от мненията в различните теми за този двг се пише, че няма тези "екстри".
Ако колата е hatchback, X16SZR е твоят двигател. Ако е Caravan обаче и искаш нормална мощност с газ, по-добре някоя от 16 клапановите версии на 1,6 двигателите. Не е задължително да е точно X16XEL (маслоядеца)!
Потърси из форума повече инфо, защото поне в 3 теми са обсъждани различните варианти за Astra G!
Отговори

CuMo снимка CuMo 29 април 2011 - 19:10

Ех, значи тази тема не се размина без коментари от рода на "Аз съм чувал от един приятел, дето на него му бил казал братчед му, че някъв негов познат, видял, че стринката на чичо му бил направил това", извинете колеги, като си карате дизеловите зафири си ги карайте, не давайте "компетентни" мнения тук където става въпрос за бензинови двигатели на доста години.

Ето ти темата --> http://www.opelclub....opic=84725&st=0 , където аз и някой колеги с този мотор в автомобилите си говорим именно за разход. Има доста полезна информация, колега, и като цяло само трябва да се поразтърсиш. Няма смисъл да питаш хора от форум в който само C20XE е върховното откритие на немското (а и не само) автомобилостроене, и всичко друго просто не върви. Върви си даже доста прилично, за поддръжка е евтин, но е ЕВРО2, което означава, че го има този ЕГР клапан, при мен по километраж (а и по състояние май) колата е на около 58 000 км и проблем с въпросния не съм имал засега, да се надявам и че няма да има. А колкото до горенето на масло от 1.6, то тва го има само при вентилираните и то първите години. Опита ми с моята кола е следния - миналото лято карах около 7 500 с ELF Competition ST и за тези километри ми смъкна само с около два милиметра на щеката, а от октомври месец досега съм с оригинално GM от Стефанов за около 36 лева 4-те литра и за близо 8 000 км го е пипнало точно може би няма и с милиметър от щеката. Сам си прави извода този "харч" на масло колко е, на фона на 16-ките, дето съм че по форума че някои хора са стигали до разход на масло близо литър на 1000. Поздрави и успех с търсенето и намирането!
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 29 април 2011 - 19:16

1.6 моно 75кс.
Отговори

kitcho снимка kitcho 29 април 2011 - 20:22

аз предпочитам да дам 20 лева за масло , ама да е 101 коня ......особено ако ще е комби и то на газ .
Мнението беше редактирано от kitcho: 29 април 2011 - 20:23
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 29 април 2011 - 20:29

И какво искаш да кажеш с това мнение? Че може да ти гори по литър на 1000километра, но екотек да е? Моното е в пъти по- здрав и за предпочитане от екотеците масларки.
Отговори

CuMo снимка CuMo 29 април 2011 - 20:36

Абе оставете ги да си карат моторите дето харчат масло и да си се кефят на 20-те коня отгоре и още 20-те нютона отгоре (като точно те се усещат при подаването на газ) на мен винаги ми е било чудно в този форум като прочета някъде "Ми то моята гори малко масло, някъде около литър на 10 000 км, много съм доволен от нея". Явно това се е възприело като нормално, не ми пука, важното ми е аз ДА НЕ давам пари за масло, защото искам да карам нормална кола, който го намира за нормално да долива по два литра масло от смяна до смяна, по-добре да се замисли малко. А иначе дали знаете колко по-бързо ще пристигнете с тея повече коне и нютони..., май няма да е голяма разликата :newsm05_41:
Отговори

kitcho снимка kitcho 29 април 2011 - 21:10

просто съм карал кола която е под 100 коня и знам какво е положението на пътя ...не че съм състезател , ама комбито пълно до горе с багаж на път за морето си иска неговото !
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 29 април 2011 - 21:24

Аз пък съм карал и с 500 коня към Морето, карал съм и с 45 с 4-и човека и багаж, и какво - стигнах и двата пъти :icon_wink2:
И какво - искаш да кажеш, че Астра Г с X16XEL е самолет ли ? Веднага ти казвам, че не си карал такава щом го твърдиш !

Всичко е въпрос на преценка какво търсим от дадения автомобил и какво сме склонни да дадем за тази цел.
Аз например кола над 100к.с. не искам, заради скъпия данък и ГО - защо да давам повече пари на държавата за нещо, което реално не получавам ?
Решаващи за мен например още са цената на поддръжката и разхода на возилото.

Колегата трябва да прецени какво иска - X16SZR е божествен за газифициране мотор - става с обикновено газово, без никакви доработки, поддръжката му е МЕГА-евтина и е доказано здрав мотор. Да - не е изтребител, но компромисът си струва, поне за мен.
Докато X16XEL е по-глезен, с по-скъпа поддръжка, за газ е силно препоръчително да се монтира Газов инжекцион, не че не може и с обикновено газово, но два гърмежа и дебитомера е аут.
Газовия инжекцион пък зимата си хапва и повечко бензин, защото превключва на газ, при достигната работна температура над 30(40) градуса... Все хубави неща, дето те засилват да си го купиш този мотор.

Бъдете реалисти, а не хвалете вашето си като за последно... Вкарването в заблуждение е далеч от предназначението на форума :icon_wink2:
Отговори

gringo снимка gringo 01 май 2011 - 19:53

Благодаря на всики за помоща.Определено съм съгласен с вас за моното.Аз сега карам 1.6 моно но на Астра Ф и съм много доволен , затова реших да си взема малко по-нова Астра със същия мотор. Благодаря отново :opel_forever:
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 01 май 2011 - 20:05

Успех с намирането на Астра Г с Х16СЗР, защото са много редки.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg