Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

ГНП Denso V5 регулиране на предварението

vdwind снимка vdwind 04 март 2010 - 09:38

Здравейте, двигателя е Исузу Y17DT 2001 год. горивната помпа е Denso V5, смених клапана за предварението, така наречения TCV (timing control valve), но преди колата палеше като чукна с ключа, а сега иска да превърти 1 стартер поне, демек с известно замисляне. Тия в официалния сервиз ми смениха клапана срещу 100 лева за труд, то не си направили труда и да проверят тайминга, явно това им е отделна операция за която пак трябва да дам 100-на лева, хубаво ама вече много пари се набутах и въпросът ми е мога ли аз да си го променя ъгъла на предварението или трябва през компютъра да се програмира. Клапанът TCV е електрически и се управлява от бордовия, наскоро сменях и ангренажен ремък GATES, на кутията на ремъка пишеше да се провери тайминга на горивната помпа след смяна, но никой не го направи пак. Моля да разясните как точно се променя тайминга, знам че тук има доста хора дето разбират много добре, моля ви кажете как да го направя.

Благодаря предварително на всички!
Мнението беше редактирано от vdwind: 04 март 2010 - 13:19
Отговори

reload снимка reload 06 март 2010 - 06:33

Здравей ,тайминга се променя като разхлабиш леко двете гайки,които държат корпуса на помпата виж ТУК закрепване
Първо проверяваш как са белезите(керните) и след това се прави корекция на предварението (тайминга) Помпата макар, че я държат тръбите високо налягане подава 2-3 мм в едната и другата посока. Ако я завъртиш напред по посоката на въртене, ще имаш закъсненение ако е върнеш обратно по-голямо предварение. ECU-то се ,,води” по тези базови настройки.
Кажи обаче като караш чувстваш ли разлика от преди или само паленето има проблем? Ремъка като са го сменяли при сложени стопорните болтове е трябвало да се види керната на помпата, не за друго, а за това, че някой друг преди теб може да я бъзикал и да знаеш, че е изменено.
Знам, че се занимаваш с електроника ето ти стойностите на нормално работещ TCV-клапан ТУК tester ако имаш съмнения в него.
Пиши докъде си я докарал, може вече и да си решил проблема. Дано и някой друг даде мнение. Поздрави !
Отговори

pavel325 снимка pavel325 01 юни 2011 - 12:41

Момчета,така като гледам и двамата бихте ми били от полза.Имам същият проблем с астра G, 1.7 дти,75 коня,исузу тип D-Y17DT,2001-ва год.Като се почна от това дето салзи нафта от помпата се стигна до смяна на ел. модул който е до нея,смяна на ЕКУ-то дето е варху мотора зад надписа ОПЕЛ,смяна на няква платка в таблото и в момента 4акам за смяна на помпата понеже колата така и не иска да запали.Добре ли е?Малко след като си я купих си взех и рекък GATES,като така и не стигнах до смяната му.Проблема е че не мога да намеря помпа със същият номер.Казаха ми че номера на помпата трябва да е абсолютно същият иначе не става.Говорим за помпа 2-ра ръка понеже тук за нова ми искат 1400 евро.Та ако може някой да ми препоръча място за ремонт на старата или покупка на друга помпа бих му бил задължен!Благодаря предварително!
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 03 юни 2011 - 20:31

сигурен ли си че проблема е в помпата, според мен е в модула до нея който управлява клапана за впръсканото количество, а той се ремонтира успешно...
Отговори

reload снимка reload 07 юни 2011 - 21:02

 pavel325, на 01 юни 2011 - 12:41, каза:

смяна на ЕКУ-то дето е варху мотора зад надписа ОПЕЛ

Сигурно няма да съм ти от полза много, но 99% няма да е от помпата. Като си сменял ЕКУ-то смени ли и чипа в ключа, да не те спира имобилайзера?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg