Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Забавни Opel истории

До Лондон и обратно....с дедо Опелчо...емоции...

karamanski снимка karamanski 30 май 2008 - 11:53

Поздравление колега за пътуването и за това,как интересно со го описал!За втори път в рамките на месец и полвина чувам за ужасно преминаване през Румъния преди месец някъде една приятелка ходи до Унгария и го сподели същото.Чакаш като луд за ферибот (между другото вие сте минали бързо) как няма пътища и т.н.
През Сърбия е много по-добре!
Позравления още един път! :mhihi:
Отговори

Dead Fox снимка Dead Fox 30 май 2008 - 12:48

Ех с кеф си припомних за моя престой в Англия и едно друго селце. Колега Корсата е Воксхол това е марката под която ГМ продава коли в Англия, там Опел няма. А пред Бъкингамския дворец (и аз имам снимки там :Р ) е паметника на кралица Виктория ако не се лъжа . А с това движение там едвм свикнах, сигурно защото тогава не карах и ми беше много странно да седя отпред в ляво и да нямам волан пред себе си :)
Отговори

bate_ivo снимка bate_ivo 30 май 2008 - 15:46

http://www.snimka.bg...album_id=250693

Ето това е магистралата в Румъния :mhihi:
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 17 август 2008 - 01:44

Колега пешоа хах браво :love_opel: :dance: за тебе и колицата ...
В Европа главно Франция , Белгия , Германия и Англия направи ли ти впечатление културата им на каране защото аз съм много доволен от това което правят и как се държат на пътя ! не като в Абсурдистан нали ....
и да кажа ,че не е трябвало да минавате през Франция ама от де да знаете за газ-та през Оостенде(Белгия) ви е по пряко.... ферибота патува 4 часа и 30 мин компенсира каране но за сметка на това каюта бих казал доста прилична ядене на корем(шведска маса и прочие) и най-хубавато на фериботите на Оостенде е това, че персонала е главно сръбски след това слизаш от ферибота в Рамсгейт ... където имаш не повече от 2 часа до Лондон... но това ти го казвам ако си знаел за газта не да заобикаляш... ти си минал през Калайс нали с кой ферибот си патувал P&O ferries ? найстина подвижен МОЛ е игрални зали казина маркети и чудо.... евала отново !
Отговори

_shady снимка _shady 17 август 2008 - 02:00

 bate_ivo, на May 30 2008, 04:46 PM, каза:

http://www.snimka.bg...album_id=250693

Ето това е магистралата в Румъния :love_opel:

тва ако е магистрала то булеварда пред нас е цял аутобан :dance:
Отговори

Shorter снимка Shorter 23 януари 2009 - 19:49

тази корса е воксол така са опелите в германия :)
Между другото страхотна тема,четох я с най-голямо удоволствие :)
Евала колега дано и аз пътувам из чужбина някой ден с опелчо :)
Отговори

Vas снимка Vas 17 февруари 2009 - 23:35

Много готина темичка ;) С кеф я прочетох
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 27 февруари 2009 - 02:18

Изчетох темата на един дъх. Много увлекателно. Евала пич добре си поразтрил вектрата !
Аз правех трипчета , защото бачках в чехия и нямаше време за разглеждане а и го взимах за един ден ( 1200 км) ... между другото в Унгария съм си карал с 160 и никакви проблеми нямах. и в Сърбия също , но на места много шибани завои има и ме беше шубе да не се пребия... някак си гаден вираж имат там завоите и ако карам с над 140 е сдухано.

Направи ми впечатление , че караме еднакви коли .... много добре се държи вектрюшата на дълъг път и се пътува комфортно в нея :icon_smile2:
Отговори

Foka снимка Foka 13 април 2009 - 03:58

Супер темичка :icon_wink2: беше ми много приятно да прочета за твоето пътешествие :newsm05_41:
Отговори

Гостchochkoo_* 13 август 2011 - 01:58

Добре си го описал пътуването. И аз съм пътувал само че малко по-различно. Открих някои неточности в описанието на пътешествието. Първо: Тунела под Ла Манш се минава с влак на който се товарят коли, камиони, мотори и всякаква такава техника включително и хора. Мотористите поради друга причина са избрали ферибота и никой освен тях не я знае. :D Пътуването на влака е около 35-40 минути. Няма никакав асфалт и шосеен път в този тунел.
Второ: Корсата която си снимал е Vauxall. Това е марката под която GM продават Опел в Англия.(разбирам те, когато си публикувал темата 2008 година не бяха толкова често срещани в БГ. Сега е FULL!!)

По снимките предполагам че си се качил на ферибот от Кале до Дувър и съдейки по снимката на корабчето си пътувал с P&O Ferries. Това е едно от най-добрите решения при избора на транспорт от Франция до Англия, но мисля че Seafrance щяха да ви вземат по малко от 53 евро в двете посоки (може би към 45...) Мисля и аз да направя аз едно такова описание на някое мое пътуване до някоя европейска страна. :)
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 14 август 2011 - 07:02

 chochkoo, на 13 август 2011 - 01:58, каза:



Само преди да пуснеш темичка за пътуваният си,попълни Профила според Правилата!
Отговори

Гостivozet_* 17 август 2011 - 20:11

Що не си взе един Фоксхол от Англия, там цените са 2-пъти по евтини?
Отговори

Erdoto снимка Erdoto 17 август 2011 - 21:13

страхотна тема,четох я с най-голямо удоволствие :)
Отговори

toki72 снимка toki72 26 май 2012 - 21:53

Много ми беше приятно да прочета тази тема.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 27 май 2012 - 10:32

Доколкото знам под тунела с влака е към 150 паунда и затова се пътува с ферито защото е по евтино нищо, че е доста по бавно.
Отговори

qwer6 снимка qwer6 27 май 2012 - 22:14

 Peshoa, на 29 май 2008 - 10:01, каза:

Грешка първа-минаване през Румъния.Голема преебушка..колеги,забравете Румъния...И се почна борбата с големата Румъния. Баси, нема грам магистрала,село след село с 50 ограниечение..баааси досадата.Остави това ами в Сибиу некъв щеше да си строши краката да ме спира.Грешка втора...Полицай,и ми показва некъв бележник..преди 4 минути сам профучал некъде си с 76 км/ч при ограниечение 50..глоба..100 леи.


През последните две -три години в Румъния са напреднали много откъм пътища. Всъщност сега Румъния се пресича от край до край по нови и широки пътища, без никакви дупки. Нещо с което ние няма да можем да се похвалим поне още едно десетилетие, защото тук не се строят пътища, а само някакви отсечки колкото да се режат ленти по новините и да се сифонират европейски пари..

Въпреки хубавите пътища обаче, пътуването през Румъния не е особено приятно заради големия трафик и ниската култура на шофиране, по-ниска дори от нашата. Проблем си остава и нелогичната маркировка с непрекъсната смяна на ограничението от 100км/ч към 50 и обратно, както и инфантилните кръгови кръстовища през няколко километра. В селата ако караш с под 70 всеки иска да те сгази, а корумпирани патрули дебнат от хранилки, спират чужденците, измислят някакво нарушение и директно си искат подкуп. Точно както е описал колегата.

Като цяло и аз бих избягвал пътуване през Румъния, но вече е значително по-поносимо.


 Peshoa, на 29 май 2008 - 10:01, каза:

Леле депресия...е кажете ми сега...може ли да житкаш със 160-170 и покрай теб да профучават некви коли от бъдещето с некви бесни скорости?


Сигурно имаш в предвид това: :)
Мнението беше редактирано от qwer6: 27 май 2012 - 22:46
Отговори

stefko снимка stefko 30 май 2012 - 13:15

Много интересна и полезна тема!
Отговори

Peshoa снимка Peshoa 13 юни 2012 - 12:19

 qwer6, на 27 май 2012 - 22:14, каза:

През последните две -три години в Румъния са напреднали много откъм пътища. Всъщност сега Румъния се пресича от край до край по нови и широки пътища, без никакви дупки. Нещо с което ние няма да можем да се похвалим поне още едно десетилетие, защото тук не се строят пътища, а само някакви отсечки колкото да се режат ленти по новините и да се сифонират европейски пари..

Въпреки хубавите пътища обаче, пътуването през Румъния не е особено приятно заради големия трафик и ниската култура на шофиране, по-ниска дори от нашата. Проблем си остава и нелогичната маркировка с непрекъсната смяна на ограничението от 100км/ч към 50 и обратно, както и инфантилните кръгови кръстовища през няколко километра. В селата ако караш с под 70 всеки иска да те сгази, а корумпирани патрули дебнат от хранилки, спират чужденците, измислят някакво нарушение и директно си искат подкуп. Точно както е описал колегата.

Като цяло и аз бих избягвал пътуване през Румъния, но вече е значително по-поносимо.




Сигурно имаш в предвид това: :)



ХАха,
точно това имах предвид...

Бях забравил за това ми описание.Сега като гледам, много от нещата се промениха-минаването през Румъния вече не е за изключване, или поне ако си камион. Наистина пътищата там ги оправиха, или поне тези които ни трябват за да се прекоси Румъния и сега като стане връзката Видин-Клафат...си е за препочиатне ако караш стоки и товари.
За съжаление и друго, доста по съществено се е променило-цените на горивата.
Цените от първия пост не са актуални, (еееех хубави времена бяха), ако някой вижда тази тема сега, нека има предвид времето когато съм я писал, не искам да заблудя накого...
Отговори

menski снимка menski 14 юни 2012 - 15:07

Страхотно е това преживяване.Не се забравя :)
И аз мога да споделя пътя от Швеция-Стокхолм до България.През румъния :)
Имам и малко снимчици.Само да спомена,че се прибирахме с Мерцедес Вито,понеже карахме фитнес и АТВ на един инвалид,който си
купи къща в едно селце до Шумен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg