Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

детонаии на газ в ниски обороти

daknot снимка daknot 03 юни 2013 - 18:00

Колеги мотора е ц14се при рязко подаване на газ в ниски обороти гърми .газовата е обикновена свещи и кабели нови помагайте
Отговори

npace снимка npace 03 юни 2013 - 18:28

 daknot, на 03 юни 2013 - 18:00, каза:

Колеги мотора е ц14се при рязко подаване на газ в ниски обороти гърми .газовата е обикновена свещи и кабели нови помагайте


Наскоро имаше подобен проблем с един колега и разисквахме темата тук.С бобина ли си или делко?
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 04 юни 2013 - 09:36

Много ти е бедна сместа, за това гърми. Иди при газаджията да я настрои.
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 05 юни 2013 - 10:32

Всичко идва най вече от токовете.Купуваш маркуч задължително да е маслоустойчев Ф19 50см.режеш по размера на лулите и надяваш върху тях няма да махаш металната обвивка от лулите ако имат а пружинките ги изхвърляш,тоя пениз го видях в Сърбия и вече 10г.карам без гърмежи,маркучите карат средно 4-5 години
Отговори

npace снимка npace 05 юни 2013 - 21:34

 Marko_spiro, на 05 юни 2013 - 10:32, каза:

Всичко идва най вече от токовете.Купуваш маркуч задължително да е маслоустойчев Ф19 50см.режеш по размера на лулите и надяваш върху тях няма да махаш металната обвивка от лулите ако имат а пружинките ги изхвърляш,тоя пениз го видях в Сърбия и вече 10г.карам без гърмежи,маркучите карат средно 4-5 години


Тоя пиниз помага когато нямаш кинти за кабели да спасиш положението, като изпляска бобината и започне да подава не когато трябва на не който трябва спасение няма.

C14SE е много добър мотор за обикновено газово, 99% безпроблемен, надежден и не прави детонации (ако е с делно - шанса е почти нулев) ако е с бобина само като си замине бобината.Лично съм го гаврил тоя мотор с 2 избили кабела - няма гърмежи.

Да обясня ли защо C14SE с делко прави по малко детонации от C14SE с блок бобина или сами се досещате?
Отговори

Marko_spiro снимка Marko_spiro 07 юни 2013 - 15:52

 npace, на 05 юни 2013 - 21:34, каза:

Тоя пиниз помага когато нямаш кинти за кабели да спасиш положението, като изпляска бобината и започне да подава не когато трябва на не който трябва спасение няма.

C14SE е много добър мотор за обикновено газово, 99% безпроблемен, надежден и не прави детонации (ако е с делно - шанса е почти нулев) ако е с бобина само като си замине бобината.Лично съм го гаврил тоя мотор с 2 избили кабела - няма гърмежи.

Да обясня ли защо C14SE с делко прави по малко детонации от C14SE с блок бобина или сами се досещате?

Все едно слушам газаджия,така едно съседче го набутаха газаджиите та нови кабели и блок за 200кинта и за работа 40 и пляс пак и като му сложих маркуч и я регулирах и колата си върви вече една година и нешто и съседчето сияе от щастие и постоянно иска да ме черпи и вика че си има резевни кабели и блок защото сложих старите а новите да си има за пред газаджиите но няма да стъпи повече при тях!
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 07 юни 2013 - 18:04

 Marko_spiro, на 07 юни 2013 - 15:52, каза:

Все едно слушам газаджия,така едно съседче го набутаха газаджиите та нови кабели и блок за 200кинта и за работа 40 и пляс пак и като му сложих маркуч и я регулирах и колата си върви вече една година и нешто и съседчето сияе от щастие и постоянно иска да ме черпи и вика че си има резевни кабели и блок защото сложих старите а новите да си има за пред газаджиите но няма да стъпи повече при тях!

Причините колата да гърми на газ може да са няколко:
1.Проблем със запалителната система.
2.Проблем с газоразпределението.
3.Бедна смес.
Отговори

npace снимка npace 10 юни 2013 - 14:04

 Marko_spiro, на 07 юни 2013 - 15:52, каза:

Все едно слушам газаджия,така едно съседче го набутаха газаджиите та нови кабели и блок за 200кинта и за работа 40 и пляс пак и като му сложих маркуч и я регулирах и колата си върви вече една година и нешто и съседчето сияе от щастие и постоянно иска да ме черпи и вика че си има резевни кабели и блок защото сложих старите а новите да си има за пред газаджиите но няма да стъпи повече при тях!


България е независима държава защото нищо не зависи от нея.Ти си свободен гражданин и може да си правиш каквото си искаш.

ivan_pop по 1 и 2 съм съгласен.По т.3 не, ако са ти в час 1 и 2 няма как да гръмне от бедна смес.Обясни ми ако няма искра, кой ще я запали тая смес?Прометей почина...Понеже я чета тая тема и си направих експеримент с C16SE в неделя: Обедних я колкото можеше, кво ли не я правих и нищо.Няма гърмежи ама и не можеше да тръгне.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 юни 2013 - 17:19

 npace, на 10 юни 2013 - 14:04, каза:

ivan_pop по 1 и 2 съм съгласен.По т.3 не, ако са ти в час 1 и 2 няма как да гръмне от бедна смес.Обясни ми ако няма искра, кой ще я запали тая смес?Прометей почина...Понеже я чета тая тема и си направих експеримент с C16SE в неделя: Обедних я колкото можеше, кво ли не я правих и нищо.Няма гърмежи ама и не можеше да тръгне.

Случвало ми се е кола да гърми на бензин от бедна смес,при условие че 1 и 2 са и наред.
Отговори

npace снимка npace 11 юни 2013 - 08:41

 ivan_pop, на 10 юни 2013 - 17:19, каза:

Случвало ми се е кола да гърми на бензин от бедна смес,при условие че 1 и 2 са и наред.


Обясни ми факта тогава защо тази която правих в неделя не гърми?Сместа беше супер бедна нарочно.Аз също съм на мнението че ще гръмне от бедна смес но какво я възпламенява тая бедна смес?Тоз въпрос ме мъчи вече доста време.
Отговори

daknot снимка daknot 11 юни 2013 - 13:17

колеги обогатих сместта и за сега няма гърмене сега остана проблема с много трудното палене моля помагайте колата е точно като задавена мисля че газ клапана пуска по малко газ от тръбичката и дави мотора
Отговори

npace снимка npace 11 юни 2013 - 16:45

 daknot, на 11 юни 2013 - 13:17, каза:

колеги обогатих сместта и за сега няма гърмене сега остана проблема с много трудното палене моля помагайте колата е точно като задавена мисля че газ клапана пуска по малко газ от тръбичката и дави мотора


Да не би да ти се е скапал изпарителя?На колко години е?Палиш ли студен мотора на газ?
Отговори

zorrroooo снимка zorrroooo 12 юни 2013 - 19:55

 npace, на 11 юни 2013 - 16:45, каза:

Да не би да ти се е скапал изпарителя?На колко години е?Палиш ли студен мотора на газ?

Колега, можеш ли да ми кажеш каква марка и кой номер са свещите и кабелите ти с които не гърми. Аз ползвах Бош и Беру - по каталог, чисто нови и гърмеше. Сега сложих НЖК и колата е по-добре, но не знам да не са по-студени от колкото трябва!
Отговори

npace снимка npace 13 юни 2013 - 08:12

 zorrroooo, на 12 юни 2013 - 19:55, каза:

Колега, можеш ли да ми кажеш каква марка и кой номер са свещите и кабелите ти с които не гърми. Аз ползвах Бош и Беру - по каталог, чисто нови и гърмеше. Сега сложих НЖК и колата е по-добре, но не знам да не са по-студени от колкото трябва!


Аз съм с ГИ, при мен свещите не са от особено значение.Иначе карам с Denso K20TXR но сега като се поразрових из каталозите виждам че май съм объркал свещите и така си пердаша вече 15000 км.Нямам дертове.
Отговори

minchevgosi снимка minchevgosi 14 август 2013 - 22:02

 Marko_spiro, на 05 юни 2013 - 10:32, каза:

колега, днес взех маркуч, но при монтажа.... няма достатъчно място... 'чупките на лулите как влизат ?
качи снимка как става да видим, благодаря

Мнението беше редактирано от minchevgosi: 14 август 2013 - 22:24
Отговори

veso_pesa снимка veso_pesa 15 август 2013 - 01:00

A някой пробвал ли е с причукване на свещите? Точно от това много често се получават гърмежите и придърпванията на ниските обороти. Реално така и даваш повече адванс...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg