Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Не пали

Лудия снимка Лудия 03 юли 2013 - 10:20

Здравейте колеги,

Проблема е следния,като оставя колата да кажем 2-3 часа на слънце и после няма палене,защото клапана на газта не прави ''цък''и затова съм принуден да давам на късо от ''+'' на акумулатора към клапана,ако колата е била на сянка няма никакъв проблем.Та въпроса ми е какво може да не е в ред клапана,ключа за газ/бензин или нещо масите не са в ред?
И как мога да разбера дали копчето газ/бензин не е в ред?
Ако някой е имал подобен проблем,моля да сподели,че винаги трябва да търся сянка.

Благодаря предварително :icon_wink2:
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 03 юли 2013 - 12:13

Слабо напрежение на клапана.ако имаш мултицет закачи го и като дадеш на контакт виж колко волта идват. Аз залагам на 10-11 волта.При това положение не стига ток за да отвори котвата на клапана.Виж от къде е захранено копчето и премери преди него колко волта идват и след него.
Отговори

Лудия снимка Лудия 03 юли 2013 - 13:36

 2.0 16v, на 03 юли 2013 - 12:13, каза:

Слабо напрежение на клапана.ако имаш мултицет закачи го и като дадеш на контакт виж колко волта идват. Аз залагам на 10-11 волта.При това положение не стига ток за да отвори котвата на клапана.Виж от къде е захранено копчето и премери преди него колко волта идват и след него.

Добре,благодаря колега,а ако е 10-11волта какво трябва нов клапан или нов ключ бензин/газ,или и двете :mhihi:

п.п. а иначе колко волта трябва да е?
Мнението беше редактирано от Лудия: 03 юли 2013 - 13:43
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 03 юли 2013 - 14:41

 2.0 16v, на 03 юли 2013 - 12:13, каза:

Слабо напрежение на клапана.ако имаш мултицет закачи го и като дадеш на контакт виж колко волта идват. Аз залагам на 10-11 волта.При това положение не стига ток за да отвори котвата на клапана.Виж от къде е захранено копчето и премери преди него колко волта идват и след него.

Ако има голяма разлика на напрежението преди копчето и след него проблема е в копчето а ако напрежението е еднакво слабо преди и след вземи + от друго място.
Отговори

N.Stamenov снимка N.Stamenov 03 юли 2013 - 15:17

при мен проблема беше от клемореда провери го! това за вектра А
Отговори

Лудия снимка Лудия 03 юли 2013 - 15:46

 2.0 16v, на 03 юли 2013 - 14:41, каза:

Ако има голяма разлика на напрежението преди копчето и след него проблема е в копчето а ако напрежението е еднакво слабо преди и след вземи + от друго място.

Добре благодаря ще измеря и ще видим :good:
Отговори

Лудия снимка Лудия 03 юли 2013 - 17:40

 N.Stamenov, на 03 юли 2013 - 15:17, каза:

при мен проблема беше от клемореда провери го! това за вектра А

Мисля,че не може да е от него ама ще го погледна
Отговори

desert_fox снимка desert_fox 03 юли 2013 - 20:16

 2.0 16v, на 03 юли 2013 - 14:41, каза:

Ако има голяма разлика на напрежението преди копчето и след него проблема е в копчето а ако напрежението е еднакво слабо преди и след вземи + от друго място.

Малко отклонение: Ако на входа(червен) на електронното копче(релевреме или автоматично) имаме захранване 14Волта при работещ мотор, на изхода му(жълт)за да отворят бобинките точно 12В ли трябва да излзат ?
И при мен има една аномания при замърсени кабелни обувки по бобинките имам 11,6-11,7 волта на бобинките на клапанчетата, калапаните я отворят, я не (само на обороти отварят като копчето е с реле време). След почистване с шкурка имам 11,8-12,1 и клапанчетата винаги отварят
Мнението беше редактирано от desert_fox: 04 юли 2013 - 10:45
Отговори

Лудия снимка Лудия 04 юли 2013 - 10:13

Здравейте отново,

Имаме ново 20 вече колата като стой на слънце си пали обаче като тръгна и спра на светофар и чувам само ''цък'' ''цък'' и колата гасне и пак трябва да давам на късо.
Та ме съмнява дали може нещо масите да не са в ред? :icon_wink2:
Отговори

vesko271 снимка vesko271 04 юли 2013 - 11:27

Моята също цъкаше и минаваше от газ на бензин когато си иска като копчето не е автоматично.Мислех, че е от копчето, но се оказа че е от не добър контакт на клемите за клапанчетата на бензина и газта.Сега вече не ми е правила тези номера.
Отговори

dragon_fire снимка dragon_fire 04 юли 2013 - 11:56

При всичко изписано нещата сочат към лоша връзка било то на + или -
имал съм подобен случай от лоша маса към купето, при което правеше същите номера така че може да си огледаш масите
между мотора, скоростната кутия и купето

Поздрави
Отговори

Лудия снимка Лудия 04 юли 2013 - 12:44

Ей сега бях до един приятел и той ми каза,че май е от бобината на клапана който е на газовата бутилка.Може ли да е от това?
Иначе масите ги погледнах всичко е ОК.
Отговори

milenski75 снимка milenski75 04 юли 2013 - 17:23

колегата 2.0 16v ти е казал от къде ти е проблема,провери си нещата.Успех
Отговори

vectrababa снимка vectrababa 07 юли 2013 - 18:08

Аз имах същия проблем, даже и тема пусках преди година. Смених клапана с някакъв евтин на Мимгаз за 15 кинта и заспа. Едновременно със смяната обаче смених и няколкото кабелни обувки(две на клапана, две на изпарителя, 4 на релето. не са много, а и са евтини) та не мога да ти кажа от кое със сигурност се оправи, но е факт, от година нямам проблем. Та така, с около 16лв и половин час работа си решаваш проблема.
Ако го правиш сам не забравяй да спреш газта.
Отговори

Лудия снимка Лудия 07 юли 2013 - 20:46

 vectrababa, на 07 юли 2013 - 18:08, каза:

Аз имах същия проблем, даже и тема пусках преди година. Смених клапана с някакъв евтин на Мимгаз за 15 кинта и заспа. Едновременно със смяната обаче смених и няколкото кабелни обувки(две на клапана, две на изпарителя, 4 на релето. не са много, а и са евтини) та не мога да ти кажа от кое със сигурност се оправи, но е факт, от година нямам проблем. Та така, с около 16лв и половин час работа си решаваш проблема.
Ако го правиш сам не забравяй да спреш газта.

Благодаря колега барнах единия бушон към който отиват кабелите на клапана и не е имало проблеми 2-3 дни .
Ако пак гасне ще сменям клапана :icon_wink2:
Отговори

Лудия снимка Лудия 13 юли 2013 - 20:55

 2.0 16v, на 03 юли 2013 - 14:41, каза:

вземи + от друго място.


От къде мога да взема + :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg