Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем с уредите на таблото,компютъра,радиото,климатроника,мигачите и аварийните на Вектра Б

nixuna снимка nixuna 28 юли 2014 - 21:21

Здравейте,колеги.Моля Ви да помогнете ако знаете нещо по въпроса за моята Вектра Б,2000 дизел,16кл,101коня-Проблема се появи,когато днес заваля пороен дъжд.Изключих двигателят,а след като запалих-спряха да работят климатроника,радиото,уредите на таблото,мигачите,аварийните и бордовият компютър.Колата си запали,имаше и фарове(къси и дълги),но нищо от гореописаните неща не работеше.Прибрах се,но сега се чудя къде може да се корени този проблем.Бихте ли така добри,някой ако има знания по въпроса да сподели?Предварително Ви благодаря...
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 28 юли 2014 - 22:00

Провери бушоните колега
Отговори

nixuna снимка nixuna 28 юли 2014 - 23:21

Проверих бушоните,но не е от тях,възможно ли е да е някакво реле,колега Vectra Rulzz?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 29 юли 2014 - 10:23

И аз имам подобен проблем :) като завали мокри някъде нещо и докато не изсъхне не ми работят уредите на таблото. Преди две години си залепих предното стъкло и докато не влизаше вода от него нямаше проблеми, но сега пак е почнало да влиза от някъде и пак ме тормизи.

Проверил съм почти всичко което може да се провери (или поне което съм се сетил), но единственото решение до момента е да не влиза вода. Четох, че един колега имал проблем с касетофона и от него му го правило същото и го бил решил, но не ми отговори какъв точно е бил проблема и как го е решил, а иначе и той имал JVC като мен и беше писал, че от него се получавало.

Аз като пусна парното за 10 минути изсушава работата и таблото тръгва. Пробвай при теб дали работи и дано като сме повече хора с такъв проблем да локализираме гадното кабелче дето се ебава с нас.

В началото мислех, че е датчика на АБС-с, но не ми работят и другите уреди на таблото, после мислех че е маса някъде, но не е от тях също. Сега си мисля че може да е някой +, защото таблото се включва и изключва когато не стигат 12 волта до него, но не мога да видя къде е проблема.

Поздрави
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 29 юли 2014 - 14:01

Много неприятен проблем. дано някой колега да има решение.
Отговори

nixuna снимка nixuna 29 юли 2014 - 20:36

Колеги,набарах какъв е бил проблема.Днес бях в кварталното сервизче и майстора там-наборче ми е,но има доста опит-ми разреши проблема.Оказаха се кабелчета,които са между вратите и купето,на места се прекъсват от времето,изолацията им се сцепва(понеже колата е "чисто нова"-на няма и 15 години :D )Тези,които бяха напукани ги изолирахме,а имаше и 2 скъсани-ги запоихме и с термошлаух ги изолирахме и тях.Получи се,сега всичко е О.К. и всичко светна като на Коледа... :D Между другото се оказа,че и между купето и задната врата(колата е хечбек) имам един кабел,който беше леко сцепен.Като се замисля-не е лошо да проверя връзките към всички врати следващите 20 години да нямам проблеми... :D Благодаря Ви за помоща и насоката...
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 юли 2014 - 14:56

Браво колега.

Само не разбирам как буксата на вратата може да ефектира таблото мигачите и всичко останало. :o Никога не съм и предполагал, че може да има нещо общо. Като имам време ще прегледам мойте букси.

Поздрави
Отговори

nixuna снимка nixuna 30 юли 2014 - 18:16

Имаше силови кабели,които предполагам,че са за централното на колата,бяха се оголили и заварили направо...не зная каква връзка имат с всичко останало,но след като ги свързах наново-колата тръгна.Днес пък се обадиха километража и оборотомера,но се надявам да имам лек за тях...Изобщо-май древната поговорка,че злото никога не идва само,а е винаги Х3 има нещо вярно...надявам се да ги излекувам,ако успея-ще ви пиша къде е проблема при тях... Поздрави!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg