Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Проблем със Централното

The Savage снимка The Savage 20 август 2016 - 20:17

Добър вечер колеги.От доста време насам имам проблем със централното заключване,и не знам как да го реша.Първоначално си помислих че е от батерийка на дистанционното ,защото когато натисна някое от копчетата едвам примига.Смених я, но уви не е бил там проблема.После пробвах един трик... (не знам някъде из форумите бях чел за това)нали влизам във колата ,давам на контакт и натискам копчето за заключването...оправи се проблема, но радостта ми трая за кратко,пак се почнаха същите истории.Забелязах още едно нещо,дясната врата не иска да се заключва.. става само когато натиска копчето от горе собственоръчно... Благодаря предварително за отговорите :)
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 август 2016 - 20:31

Като го обучиш пак работи ли или вече и така не става? Слабите места на тая система в повечето случаи са:

1. микретата на машнинката във вратата са за почистваен
2. кабелите в гофретата между вратата и купето са скъсани
3. при теб може да е спойка на ключа ако забравя обучаването

С клча като заключваш работи всичко без дясната врата?
Отговори

CH_M снимка CH_M 20 август 2016 - 20:37

 Ne6to Smisleno, на 20 август 2016 - 20:31, каза:

3. при теб може да е спойка на ключа ако забравя обучаването

Да си оправи ключа първо, после микреците в бравата на проблемната врата.
До сега не ми е попадала Вектра със скъсан кабел в гофрата на предна врата, ама занае ли човек .... :confused:
Отговори

The Savage снимка The Savage 20 август 2016 - 20:42

 Ne6to Smisleno, на 20 август 2016 - 20:31, каза:

Като го обучиш пак работи ли или вече и така не става? Слабите места на тая система в повечето случаи са:

1. микретата на машнинката във вратата са за почистваен
2. кабелите в гофретата между вратата и купето са скъсани
3. при теб може да е спойка на ключа ако забравя обучаването

С клча като заключваш работи всичко без дясната врата?


Да като заключвам с ключа си работи, само дясната не иска.А това със обучването... един път става др.път не. Също съм забелязал че като стисна леко дистанционното смисъл не копчетата пак тръгва :)ср ако не съм го обяснил точно. но познанията не са ми чак толкова големи :)

 CH_M, на 20 август 2016 - 20:37, каза:

Да си оправи ключа първо, после микреците в бравата на проблемната врата.
До сега не ми е попадала Вектра със скъсан кабел в гофрата на предна врата, ама занае ли човек .... :confused:



Благодаря за информацията :)Ще пробвам
Отговори

CH_M снимка CH_M 20 август 2016 - 20:46

 The Savage, на 20 август 2016 - 20:42, каза:

Също съм забелязал че като стисна леко дистанционното смисъл не копчетата пак тръгва

Разпоен държач на батерията, ако не си на "ти" с поялника, най добре го занеси на някой ТВ техник че едната спойка е на тегаво място и има опасност да попилееш някой SMD елемент .....
Отговори

The Savage снимка The Savage 20 август 2016 - 20:57

 CH_M, на 20 август 2016 - 20:46, каза:

Разпоен държач на батерията, ако не си на "ти" с поялника, най добре го занеси на някой ТВ техник че едната спойка е на тегаво място и има опасност да попилееш някой SMD елемент .....


Определено хич ме няма със поялника, но за мой късмет комшията разбира...и от доста време се занимава във тая сфера... надявам се да ми свърши работа :)
Пак ви Благодаря че отделихте от времето си, да драснете коментар и да обясните на един невежа :D
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg