Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Vectra B - Стъкла

sickmind снимка sickmind 29 юли 2005 - 17:07

днес ми се напука предното стъкло на количката :unsure:
бях я паркирал под едно дърво на сянка... реших да я измия...
преместих я пред къщата и измих от вътре предното стъкло с препарат за стъкла...
отидох да взема вода за да я измия отвън и видях стъклото... имаше пукнатина от горе, в ляво от средата до центъра на стъклото..
някой знае ли колко струва такова стъкло ново и втора употреба...
интересува ме каква е разликата в цената щото предполагам че се е напукало заради малките дупчици които имаше от камъчетата по пътя... а ако взема втора употреба предполагам че и то ще има... а и не мисля че авто каското покрива такива неща...

ПП. колко време предолагате че ще издържи стъклото.. или по добре да не я карам...
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 30 юли 2005 - 14:16

Кофти тръпка :(

То попринцип масовката народ си карат с пукнати джамци, въпреки че според мен не е много готино, защото не се знае кога ще влезе при седалките :puke: По-добре го смени, ако ти се дават пари си купи ново - чиста работа, на мен по подобен начин камаче и хоп в средата, но за Асконата беше тънкажно, незнам за Вектра Б кач пара са, питаи peponio и THE_BUTCHER те могат да ти дадът ориентировачни цени :D
Отговори

sickmind снимка sickmind 30 юли 2005 - 15:52

и аз по принцип бих си карал с напуканото, но пукнатината е огромна... над половин метър е дълга, а по-лошото е че е точно пред водача или по точно пред мен :unsure:
пукнатината е само една ивичка... не е "слънце" както след удар
Отговори

Auto снимка Auto 30 юли 2005 - 20:47

Така не може да се кара, първо че пречи на шофьора и второ полицаите правят актове за такива неща, пък и технически преглед не можеш да минеш. Има и начини за лепене, обаче пукнатината трябва да е прясна, защото в нея навлизат прашинки. При такава "огромна" пукнатина обаче едва ли ще свърши работа. Мисля си че ако на стъклото има лепенка за преглед, годишна винетка, а за да е идилията пълна и лепенка за застраховка "Гражданска отговорност", то тогава започва едно ходене по бюрокращината.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 31 юли 2005 - 10:48

Auto, на Jul 30 2005, 08:47 PM, каза:

Така не може да се кара, първо че пречи на шофьора и второ полицаите правят актове за такива неща, пък и технически преглед не можеш да минеш. Има и начини за лепене, обаче пукнатината трябва да е прясна, защото в нея навлизат прашинки. При такава "огромна" пукнатина обаче едва ли ще свърши работа. Мисля си че ако на стъклото има лепенка за преглед, годишна винетка, а за да е идилията пълна и лепенка за застраховка "Гражданска отговорност", то тогава започва едно ходене по бюрокращината.

Прав си попринцип, но винаги зависи! Аз имам един приятел дето си кара с пукнатина пак дълга доста и до сега няма акт... А лепенките ако смениш джама може да си носиш едно отрязано стъкълце с лепенки :lol:
Отговори

VectraB снимка VectraB 01 август 2005 - 10:23

:unsure: Много интересно, аз вече имам половината от проблема на sickmind. Моята е също VectraB и имам същите малки дупчици по предния джам. Обаче вече се съмнявам, че са от камъчета, въпреки че така изглежда. Появяват се случайно и то не след извънградско. Не съм карал и след камиони. Колата стои в гараж. Вече подозирам че има дефект в самото стъкло. Старата ми Vectra беше на 13г. и не си знаеше километрите, но нямаш такива дупчици, а само драскотини.
:mhihi: 99% съм сигурен че пълното каско покрива такива щети, даже ще проверя, защото и мойто стъкло е тръгнало натам.
И мен ме интересува колко ли струва ново стъкло, но да е като оригиналното 75% transparency и по-тъмна ивица отгоре.
Отговори

VectraB снимка VectraB 01 август 2005 - 12:20

:unsure: Ужас ! Сега се обадих в София Ауто и питах. Цената на оригинално прозрачно стъкло е 282лв., а на затъмнено 325лв. Цените са без монтаж и в момента нямат на склад, с поръчка 1 седмица, пиши ги 2.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 01 август 2005 - 12:32

Абе пак не е много да ти кажа... За Асконата ми излезе 160лв със затъмнена ивица отгоре, но е бяло майка му стара... другите са ми зеленикави, ама кво да се прави :(
Отговори

VectraB снимка VectraB 01 август 2005 - 15:59

Чудя се дали да не проверя в КОБРА колко струва, но от форума съм чувал лоши отзиви за монтажа им. Още не се спукало, но е много вроятно и това да стане.
Най лошото е че говорих със застрахователите от Алианц и те ми обясниха че ако се спука трябвало да се докаже че е от камъче или удар, за да ми го платят. Значи пукнатината трябва да е тип "звезда".
Отговори

Иво снимка Иво 02 август 2005 - 14:45

Ами няма проблем да стане тип "звезда: - ено малко чукче и готово. Един приятел без да иска си изпусна чистачката и си напука стъклото...послед едно чукване с чук малко по-високо и му го платиха. Егати на Мерцедес 124 тонирано стъкло с лента отгоре е 125 лева с монтажа - преди няколко дни е сменено. Много скъпи тея опелските, не ми се мисли колко струва на калибрата предното. ТурбоМаниак каза, че страничните са по 270 лв :flag: :beer: :dance:
Отговори

se7en снимка se7en 10 май 2006 - 21:33

Долни инсинуации са това за скъпите опелски стъкла. В "Mustang" проверявах за предното на Vectra B, цената е 150лв за турско и 160лв за финландско. Ония лилавите (atermatic), мисля че така се казваха, вече са ~ 400лв
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 10 май 2006 - 21:44

хора, на моето стъкло му се случи доста по-малка пукнатина от тази, която описвате.
Незнам от какво точно стана, но един ден беше фира. Отидох в ДЗИ, след 1 час мотане ми дадоха направление, и на следващия ден ми смениха стъклото в един сервиз на вагон-ресторанта.
Новото стъкло е Pilkington, идентично със старото. Вече си го карам година и кусур :)

Та, който има застраховка, да ходи да си търси правата!
Отговори

ГостAmbarev_* 10 май 2006 - 21:45

Само не си взимайте турско !!! Значи при мене се случи така и как точно на 2-коли вие ще си направите извода ... значи моето орле като го взех предишния собствених беше удрял куче ли е заек ли незнам какво ама чак прозореца беше счупело и го смени той взе ново трско ... купих аз колата .. дойде зимата и като хвана малко по голям студ ... гледам аз стъклото ми с една яка реска по цялата дължина която следва духалките който духат на стъклото ... викам ех тва е било некакво калпаво .. както и да е още си карам така като всеки път когато ме спрат ми прават проблеми ама кво да се прави ... тва за орлето ми ! Преди време блъзнах един мерцедес 124-ка(на баща ми ) впрочем резнах едно дърво което падна в/у стъклото .. после сложихме ново може би пак да беше турско и какво да видиш на следващата зима и неговото стъкло е със същата гадна цепка по цялата дължена точко където духат духалките ... просто БЕЗ КОМЕНТАР вие си правете изводите !
Отговори

a man снимка a man 11 май 2006 - 09:12

Колеги и аз имах такъв случай, но каското решава ситуацията на 100% за по-малко от 2 часа(е лошото е че после я оставих цял следобяд за да засъхне добре силикона, ама нали стана).
Та от един гаден бетоновоз в Сл. бряг хвръкна нещо и не ми направи слънце, ама си беше като от куршум-гадост на челното стъкло. Засрахователите описаха щетата и директно при КОБРАта.
Старото ми беше SPLINTEX, и сега пак такова ми сложиха със зел. лента отгоре(с 75% редукция - е поне така пише).
А за цени не мога да кажа директно се оправяха майсторите със застрахователя.

Така, че каското според мен решава проблема ;)

Айде лека и безаварийна :opel_forever:
Отговори

VECTRA DTI 16V снимка VECTRA DTI 16V 11 август 2006 - 05:27

Предстои ми смяна на предното стъкло и се чудя каква е процедурата със стикерите върху него.ще ми дадат ли нови стикери и ако не как ще карам после.благодаря предварително
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 август 2006 - 07:56

Стикерите ти ги отлепят от старото и ги залепян на новото срещу 5лв!
Те се отлепят елементарно с топла вода така че може и да си ги спестиш 5лв де :) ..
Отговори

a man снимка a man 11 август 2006 - 09:49

Стикерите не са страшни нагласят се, ама внимавай отстрани на стъклото има 2 пластмасови черни кори (вървят по 2та края) при монтажа на новото стъкло да са мн. добре захванати, че излизат след това.
Аз мойто го сменях и след време една след друга и двете щръкнаха отгоре, та ходих после да си дооправят майсторлъка (добре че съм с неограничена гаранция, така пише).

П.П. Даже нека ти ги лепнат с хартиено тиксо в горния край и да постои така повечко, няма страшно.

Айде успех :devil-smiley-019:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 11 август 2006 - 10:46

a man, на Aug 11 2006, 10:49 AM, каза:

Стикерите не са страшни нагласят се, ама внимавай отстрани на стъклото има 2 пластмасови черни кори (вървят по 2та края) при монтажа на новото стъкло да са мн. добре захванати, че излизат след това.
Аз мойто го сменях и след време една след друга и двете щръкнаха отгоре, та ходих после да си дооправят майсторлъка (добре че съм с неограничена гаранция, така пише).

П.П. Даже нека ти ги лепнат с хартиено тиксо в горния край и да постои така повечко, няма страшно.

Айде успех :devil-smiley-019:
 


Може би и аз имам такъв проблем - хлабави лайсни след евентуална смяна на стъклото. Кажи моля в какво се изразява "оправянето"?
Отговори

a man снимка a man 11 август 2006 - 11:03

 
[/quote]
Може би и аз имам такъв проблем - хлабави лайсни след евентуална смяна на стъклото. Кажи моля в какво се изразява "оправянето"?
 
[/quote]

Ми аз не знам дали са по същия начин и на Gто,
ама при мен в горния си край (от към тавана) тези пластмаси щръкнаха и не стояха прилепнали към стъклото.
НАй добре се разбира като отвориш вратите и те подават нагоре малко (е не очаквай да шръкват съвем), ама е очевидно и дразни.

А иначе (автостъкла КОБРА) още като ми слагаха новото стъкло ме предупредиха, че ставало това нещо при всички вектри Б, и ако стане и при мен да отида и ще ми ги дозалепят.
Та върнах се, и кво...ми повдигат леко още малко и почистват (ако се е замърсило) и монтажен силикон (черен) яко и после хартиено тиксо от лайсната към тавана по няколко парчета и ми казаха нека да постои така няколко дни, само да не вали, иначе няма сда се разлепи.

И за сега е ОК

Успех :devil-smiley-019:
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 11 август 2006 - 13:02

[quote name='a man' date='Aug 11 2006, 12:03 PM']
[right] [/right]
[/quote]
Може би и аз имам такъв проблем - хлабави лайсни след евентуална смяна на стъклото. Кажи моля в какво се изразява "оправянето"?
[right] [/right]
[/quote]

Ми аз не знам дали са по същия начин и на Gто,
ама при мен в горния си край (от към тавана) тези пластмаси щръкнаха и не стояха прилепнали към стъклото.
НАй добре се разбира като отвориш вратите и те подават нагоре малко (е не очаквай да шръкват съвем), ама е очевидно и дразни.

А иначе (автостъкла КОБРА) още като ми слагаха новото стъкло ме предупредиха, че ставало това нещо при всички вектри Б, и ако стане и при мен да отида и ще ми ги дозалепят.
Та върнах се, и кво...ми повдигат леко още малко и почистват (ако се е замърсило) и монтажен силикон (черен) яко и после хартиено тиксо от лайсната към тавана по няколко парчета и ми казаха нека да постои така няколко дни, само да не вали, иначе няма сда се разлепи.

И за сега е ОК

Успех :devil-smiley-019:
[right] [/right]
[/quote]


Ясно, разбрах. Мерси! :bishop:

При мене са хлабави и се клатят. Не стърчат.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg