Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

въпрос как да си сваля фара на колата

ianek снимка ianek 03 април 2009 - 08:15

Здравейте искам да попитам как да си сваля фара на колата в смисал да го демонтирам колата е опел вектра А
Мнението беше редактирано от ianek: 03 април 2009 - 08:16
Отговори

shunter снимка shunter 03 април 2009 - 10:39

има два болта където са видни и не е проблем да ги уцелиш. като гледаш отгоре между фара и мигача има една дупка в който се крие 3-ти болт който държи мигача. развиваш го, вадиш мигача и точно там излиза още един болт държащ фара. разкарваш го и него и си готов. тея всичките болтове са за камък 8 (поне при мене). цялата процедура е за не повече от 2 минути. :icon_wink2:
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 03 април 2009 - 10:47

Здравей колега! Ще ти отговоря малко по памет, защото от 8 месеца вече не съм с ВектраА, но преди съм я правил тази "операция", та по същество:

1. Инструмент - кръстата отверка и малко гедоре с чашка размер № 6 или 8, не си спомням но това се проверява на място.
2. Развиваш трите болчета които държат маската на колата и я изваждаш с леко накланяне напред и издърпване нагоре.
3. Изваждаш буксите на крушката Н4 и габарита и вадиш кабела от фара. Ако си с ел.фарове, откачаш и кабела за моторчето на фара.
4. Поглеждаш отгоре и там където е границата между мигача и фара има отвор в който се вижда едно болтче. Развиваш го колкото да охлаби мигача/не докрай/ и след това издърпваш мигача напред.
5. Развиваш болтчето което държи фара и е било скрито под мигача, развиваш другите две болчета /горе и встрани на фара - било е скрито под маската/.
6. Изваждаш фара с леки движения нагоре и встрани, като внимаваш да не счупиш някоя от стърчащите му пластмаси!
7. Сглобяването е в обратния ред, като преди това можеш да пристегнеш с ръка или клещи/но внимавайки да не го нараниш/ гумения улътнител намиращ се под фара.

Съжалявам, че нямам снимки или илюстрации но мисля, че ще се справиш!

Успех!
Мнението беше редактирано от zheleznia: 03 април 2009 - 10:48
Отговори

ianek снимка ianek 03 април 2009 - 13:05

А някой може ли да ми каже мога ли да взема ток от габарита,тои на колко волта е,кое му е плюса и кое минуса при положение че едната жица е бяла и черни ивици по нея,а другата е кафява
Отговори

CH_M снимка CH_M 03 април 2009 - 13:19

Какво ще захранваш от габарита ?Ако е нещо мощно ще ти изгърми предпазителя ! Кафявия е минус ,другия плюс . 12 волта е захранването
Отговори

ianek снимка ianek 03 април 2009 - 13:58

искам да си вържа едни светодиоди които са на 12 волта
Отговори

CH_M снимка CH_M 03 април 2009 - 14:08

Нямаш никакъв проблем . Аз на моята сложих на мястото на габаритите светодиоди -бели -тези от запалките ,ако се сещаш . Светят силно и стават вечни -преди все проблеми ,я крушка ще изгори , я цокъл ще се окисли . Светодиодите на по дългия извод ,запояваш 390,410 ома резистор ,другия извод на маса и си готов . Аз даже ги запоих направо за цокъла на крушката като спазих поляритета и си ползвах пак куплунга -без да се променя нищо . Успех !
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg