Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Какво е значението на емблемата

Cadel снимка Cadel 07 август 2011 - 12:10

Какво аджеба е значението на емблемата?
:25:
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 07 август 2011 - 12:46

На коя по-точно :25:
Отговори

pu3Xopuse снимка pu3Xopuse 07 август 2011 - 14:25

На опел емблемата сигурно има в предвид колегата пуснал темата.

ПП: И на мене ще ми е интересно, ако някой знае, понеже преди около година ми беше щукнало да разбера какво значи емблемата, и четох в уикипедиа и още каде ли не, но неможах да намеря информация.
Мнението беше редактирано от stepo3: 07 август 2011 - 14:44
Причина за редактиране:: Премахнат цитат.
Отговори

RAPTOR снимка RAPTOR 07 август 2011 - 14:56

Аз намерих само това:
Първоначалното лого на Opel е било цепелин, показващ висотата на технологиите използвани в автомобилите на марката. След това се появява кръгът заобикалящ стилизирания цепелин, като символ на движението на колела. През 1963 година се появява за първи път първообраза на сегашната емблема със светкавица в средата, която идва от модела Opel Blitz, който за първи път има светкавицата в своята емблема.
Според чичо гугъл Blitz на немски е светкавица.
Или с други думи "Мръдни това БМВ плътно в дясно, да може LET-а да прелети покрай теб" :turbo: :flag:
Мнението беше редактирано от RAPTOR: 07 август 2011 - 14:58
Отговори

Cadel снимка Cadel 07 август 2011 - 15:41

 ulieliadi, на 07 август 2011 - 12:46, каза:

На коя по-точно :25:


На OPEL естествено :flag:
Отговори

s7iki снимка s7iki 07 август 2011 - 15:44

Интересна тема.....:) RAPTOR добра информация си източил :kinggrin: :biggrin: Дали ще има ли още такива интересни цитати :love_opel: :confused:
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 07 август 2011 - 15:51

 s7iki, на 07 август 2011 - 15:44, каза:

Интересна тема.....:) RAPTOR добра информация си източил :kinggrin: :biggrin: Дали ще има ли още такива интересни цитати :love_opel: :confused:


Нещо което е казал Таткото- Малко преди да настъпи смъртта му, когато погледнал автомобила, Адам Опел казал: „От тази смърдяща кутия няма да излезе нищо повече от играчка за милионери, които не знаят как да похарчат парите си“.[1]
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 07 август 2011 - 15:59

http://upload.wikime...talAdamOpel.JPG < Ето това е пред завода... Те ме и мене >> http://imageshack.us.../opelforum.jpg/ :mhihi:
Отговори

s7iki снимка s7iki 07 август 2011 - 16:10

 vaskogts, на 07 август 2011 - 15:51, каза:

Нещо което е казал Таткото- Малко преди да настъпи смъртта му, когато погледнал автомобила, Адам Опел казал: „От тази смърдяща кутия няма да излезе нищо повече от играчка за милионери, които не знаят как да похарчат парите си“.[1]

ГУУД :newsm05_41: Евала за снимката пред заводеца.....лично аз много ти завиждам :smile3560:
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 07 август 2011 - 16:18

 s7iki, на 07 август 2011 - 16:10, каза:

ГУУД :newsm05_41: Евала за снимката пред заводеца.....лично аз много ти завиждам :smile3560:


Ааа недей недей... то във фацебука има много материал :mhihi: И да не съм Офф ето как са се изменяли емблемите >> http://www.designbot.../Opel_Logos.jpg
Мнението беше редактирано от vaskogts: 07 август 2011 - 16:20
Отговори

dobri4kiq19 снимка dobri4kiq19 10 август 2011 - 07:33

На мен последно време друго ми набиват друго в главата, че емблемата на опел значела , зачеркнат по рождение :kuku:
Отговори

realprofesora снимка realprofesora 10 август 2011 - 08:03

 dobri4kiq19, на 10 август 2011 - 07:33, каза:

На мен последно време друго ми набиват друго в главата, че емблемата на опел значела , зачеркнат по рождение :kuku:

Те и на мен колегите на работа ми се подиграваха на Мегана на жена ми че емблемата на Рено приличала на путк@ ,ама всичките си накупиха рена.
Така, че който каквото ще да вика , карайте си колиците и да не ви пука. :love_opel:
Отговори

s7iki снимка s7iki 10 август 2011 - 08:08

 realprofesora, на 10 август 2011 - 08:03, каза:

Те и на мен колегите на работа ми се подиграваха на Мегана на жена ми че емблемата на Рено приличала на путк@ ,ама всичките си накупиха рена.
Така, че който каквото ще да вика , карайте си колиците и да не ви пука. :love_opel:

Колега има един друг лаф...кола с Пу*ка,борче и котка на капака не ми ги хвали :biggrin: досещате ли се кои са тези коли ? И в крайна сметка...пак не стигнахме до единно мнение за значението на емблемaта :love_opel:

[warning]9. Забранени са неоснователни (непотвърдени с техническа информация) обиди и нападки срещу други автомобилни марки. Също така са забранени Аватари или подписи с подобно съдържание.[/warning]
Мнението беше редактирано от siegfrid: 10 август 2011 - 12:46
Отговори

Cadel снимка Cadel 10 август 2011 - 08:45

 s7iki, на 10 август 2011 - 08:08, каза:

И в крайна сметка...пак не стигнахме до единно мнение за значението на емблемaта :love_opel:

Какво единно мнение,то има само едно мнение по темата и то е на RAPTOR за което му благодаря :good:
ама все пак мисля,че има какво още да се допълни...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg