Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Помощ за БК на Калибра

Cali 2.0 снимка Cali 2.0 11 август 2011 - 10:53

Колеги здравейте!знам 4е пове4ето 6те ме нахранят да 4ета и да търся по форумите и 4е има адски много теми за Бордови комп!и така реших да сложа БК на Калибри4ката до тук си4ко то4но поръ4ах си дойде дисплея коп4е вси4коооо,така до тука добре но се оказа 4е имам жълтата букса а нямам тази под ръ4ната за коп4етата,а съм търсил якоооооо!моля ви кратко и ясно схема как да вържа бутоните за БК,кое как за6то от къде и защо моля ви не ме препращайте с линкове по форума 4ел съм 4ел съм ма като съм тъп на пръ4ка реших да питам компетентните по тази тема или ако има някой да е в София да се метна до него събота или неделя да го вържеме това!моля колеги моля ви се много съм му мераклия на БК!А и калибрата е с ц20не!Помощ ако трябва и някой лев ще дам моля ви помогнете!
Мнението беше редактирано от Cali 2.0: 11 август 2011 - 10:56
Отговори

boichev снимка boichev 11 август 2011 - 11:02

Колега, попълни си кода на двигателя в профила. И също така прочети Правилата за писане във форума! :icon_wink2:
Отговори

Cali 2.0 снимка Cali 2.0 12 август 2011 - 23:54

Много се извинявам!няма да се повтори!просто бях на друг комп с друга операционна система и малко шит ми беше!И така може ли някой да ми помогне по моя въпрос моля ви!
Мнението беше редактирано от Cali 2.0: 12 август 2011 - 23:54
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 13 август 2011 - 00:39

Копчетата са с 5 кабела,4 за сигнал и петият е маса.Отиваш някъде купуваш си хубав кабел двоен 0,35квадрата някъде около 3 метра.Сваляш пепелника,маншона на скоростния лост и капачето под ръчната(ако знаеш къде са ти щифтовете и радиото,за да ти е по-удобно) и прокарваш два дойни кабела от БК до копчетата и ги връзваш съответно на пинове 5(кафяво черно),22(кафяво червено)23(кафяво синьо),20(кафяво с нещо беше) от жълтата букса.От другия край за първите 4 пина от буксата за копчетата и на 5-тия(масата) пусни едно кабелче до болта,който прикрепя конзолата на ръчната към купето.Накрая пробваш копчетата да не си ги разбъркал,ако работи само едно копче си объркал,кое е масата(тя е един от двата крайни кабела,които излизат от копчетата).Ако всичко работи слагаш нещата по местата им,ако и с това описание не можеш да се справиш по-добре не пипай нищо,а земи 2 бири и ела да ти го направя.
Отговори

Cali 2.0 снимка Cali 2.0 13 август 2011 - 01:33

Много ти благодаря!айде утре като стана 6те направя вси4ко от твоето описание,а ако не стане само пиши какви бири и съм при тебе!
Отговори

Cali 2.0 снимка Cali 2.0 13 август 2011 - 14:21

Иво здравей ако може да дойда при тебе да го монтира6 бордовия 4е нещо не справих ?само какви са бирите и да идвам!ако има някакъв шанс за утре?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 14 август 2011 - 00:14

Колега, имам една останала букса за копчето на бордовия компютър, ако имаш желание, пиши ми на ЛС някакъв
адрес в София да я пратя в понеделник, гледам че си ентусиаст :icon_wink2:
Буксата е с оригиналните кабели, само я щракваш към тази на копчето и ти остава да свържеш
кабелите по цвят към дисплея.
Отговори

Cali 2.0 снимка Cali 2.0 14 август 2011 - 00:53

по еконт ли ще я пратиш,ако е така тела ми е 0878761567,офис Люлин Станислав Юриев Митев!и кажи колега колко пари4ки!Благодаря ти предварително.колега нещо неще да ти прати ЛС!
Мнението беше редактирано от Peshotiger: 14 август 2011 - 08:54
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 14 август 2011 - 08:52

Буксата е подарък, ще трябва да платиш само куриерската услуга, която е около 5 лева :icon_wink2:
Отговори

Cali 2.0 снимка Cali 2.0 14 август 2011 - 11:50

Наистина ли,еее все още имало и добри хора,много ти благодаря много!
Мнението беше редактирано от Cali 2.0: 14 август 2011 - 11:51
Отговори

Cali 2.0 снимка Cali 2.0 15 август 2011 - 13:07

Колега Peshotiger,кога ще пращаш буксичката!ако не си си променил решението?
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 15 август 2011 - 13:26

Днес след работа я пращам, утре я получаваш в София :icon_wink2:
Отговори

Cali 2.0 снимка Cali 2.0 15 август 2011 - 13:38

много ти благодаря!вече нямам търпение да си пусна БК мерси много!
Отговори

Cali 2.0 снимка Cali 2.0 17 август 2011 - 01:14

получих я страшно много ти благодаря!след като я вържа ще пусна резултат!
Мнението беше редактирано от Cali 2.0: 17 август 2011 - 01:14
Отговори

Cali 2.0 снимка Cali 2.0 24 август 2011 - 03:12

Всичко стана както трябва!остава само един датчик за скоростта и съм аз,много благодаря!
Отговори

hooonda снимка hooonda 25 август 2011 - 17:34

Здравейте, случайно видях тази тема и реших ,че мога да се възползвам от нея. Проблема ми е следния: знам че стандартно дори и да нямам борд компютър , трябва да имам свободна жълтата букса за него на инсталацията на колата. Да ама такава букса неоткривам просто няма, а информацията ми е че всички GT-а трябва да я имат. Имам още една Вектра 2000 за части и тя е с борд компютър . Въпросът ми е има ли начин да вържа борд компютъра без да подменям инсталацията на колата, защото работя в морга за коли и не ми се занимава дори и през почивните дни с излишно ровене в колата .Ако някой има информация дали може да се получи бих бил много благодарен :bravoo: .Мерси предварително и чао :icon_wink2:
Отговори

Cali 2.0 снимка Cali 2.0 02 септември 2011 - 14:08

 hooonda, на 25 август 2011 - 17:34, каза:

Здравейте, случайно видях тази тема и реших ,че мога да се възползвам от нея. Проблема ми е следния: знам че стандартно дори и да нямам борд компютър , трябва да имам свободна жълтата букса за него на инсталацията на колата. Да ама такава букса неоткривам просто няма, а информацията ми е че всички GT-а трябва да я имат. Имам още една Вектра 2000 за части и тя е с борд компютър . Въпросът ми е има ли начин да вържа борд компютъра без да подменям инсталацията на колата, защото работя в морга за коли и не ми се занимава дори и през почивните дни с излишно ровене в колата .Ако някой има информация дали може да се получи бих бил много благодарен :bravoo: .Мерси предварително и чао :icon_wink2:

колега значи потърси буксата много внимателно защото понякога е толкова забутана че си нямаш и на идея!
Отговори

hooonda снимка hooonda 02 септември 2011 - 15:10

 Cali 2.0, на 02 септември 2011 - 14:08, каза:

колега значи потърси буксата много внимателно защото понякога е толкова забутана че си нямаш и на идея!

Добре , ще я потърся . Но и миналия път я търсих доста старателно , но не я намерих. :icon_wink2: . Така че съм доста отрицателно настроен въобще да я има .
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 02 септември 2011 - 16:53

 hooonda, на 02 септември 2011 - 15:10, каза:

Добре , ще я потърся . Но и миналия път я търсих доста старателно , но не я намерих. :icon_wink2: . Така че съм доста отрицателно настроен въобще да я има .

Има голяма вероятност да я нямаш,ако колата ти е преди 91г.
Отговори

hooonda снимка hooonda 02 септември 2011 - 17:24

Да ама моята е 93г. и миналият път когато я търсих я нямаше никаква. тези дни пак ще я поразглобя , но на 90% съм сигурен че я няма. А нещо не ми се сменява цялата инсталация , въпреки че я имам в наличност :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg