Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Въпрос за покупка на АСТРА К 1.6 CDTI ( 95 HP )

niki4bg снимка niki4bg 05 февруари 2021 - 18:58

Здравейте, колеги!

Нов съм във форума и се надявам скоро да стана част от вашата голяма общност. Насочил съм се към покупката на ОПЕЛ Астра К 1.6 CDTI ( 95 hp ). Искам да попитам дали двигателя от тази модификация е проблемен, на какво да обърна внимание при огледа на автомобила, както и какви "болежки" имат, как стои въпроса с обслужването. Знам, че модела е сравнително нов, но съм сигурен че има компетентни колеги във форума, които да ми помогнат с избора на правилния за мен автомобил и ще ми дадат най - правилните съвети! Бъдете здрави, колеги! Поствам линк с автомобила харесан от мен към момента, утре възнамерявам да отидя да го погледна!

Линк - https://opel.stefano...cdti-95hp-6293/

Поздрави на всички! :)
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 05 февруари 2021 - 19:18

Добре дошъл, но не си уцелил раздела :icon_wink2:
Тук може да пишеш и постваш след като купиш колата, за да я покажеш.

Относно конкретната обява мога да кажа, че мотора е най-слабия възможен от 1.6 гамата, и мисля че по-добре е да се ориентираш поне на 110кс. Няма лети джанти, и е с климатик. Иначе като обурудване е що годе добре.
Ходи и виж, там има и други и имаш избор. Можеш да се обадиш, за да си запазиш час за тестрайв, общо взето са учтиви.
Предполагам държиш да е хечбек, но ако не имат доста добри комбита.
Успех в покупката :good:
Отговори

benzy снимка benzy 05 февруари 2021 - 19:26

Значи колега бъдещ Опелист
1во 1.6 cdti за сега е един от най-предпочитаните и най-здрави мотори, не показва проблеми.
2ро Добре си се насочил към Стефанов, похвалиха ми го така да се каже "хора от бранша", като много коректен и с читави автомобили, които сам си подбира.
3то Доколкото помня (ако не ги е продал) имаше и още 2 автомобила с 1.6/95 и ми ловяха окото повече разгледай

При огледа нормалните неща, с които си свикнал сигурно, предполагам не ти е първа кола.
Най-добре просто поискай гаранция, от официален представител какво да гледаш... те са последна инстанция и гледат да са коректни иначе си губят франчайза.
Обслужването му е масло и газ! След 50-60 хил км една смяна на верига и пак масло и газ :)
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 05 февруари 2021 - 19:41

Благодаря за бързите отговори, колеги! Ще разгледам още няколко автомобила утре. И в момента си карам кола с ангренажен комплект и ми е малко неизвестна веригата, въпреки че бащата цял живот кара БЕНЦ. Мотора немски ли е? Въпроса ми е лаически, но един мой колега преди години закупува АСТРА и по спомен ми беше казвал, че имало някакви ISUZU модификации? Благодаря в аванс отново на всички Ви! :)

Съжалявам, че съм сбъркал раздела, благодаря в аванс на модератора при преместването на темата в правилния раздел.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 05 февруари 2021 - 19:48

Немски е. Веригата се сменя при нужда- може да е на 120к може и на 220к - както уцелиш.
Обслужването, както каза бенза, е само масло и филтри. В Стефанов ще е по-скъпо, но по спомен при мен със хубаво масло и смяна на маслото в автомата беше 500лв.
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 05 февруари 2021 - 20:09

 ulieliadi, на 05 февруари 2021 - 19:48, каза:

Немски е. Веригата се сменя при нужда- може да е на 120к може и на 220к - както уцелиш.
Обслужването, както каза бенза, е само масло и филтри. В Стефанов ще е по-скъпо, но по спомен при мен със хубаво масло и смяна на маслото в автомата беше 500лв.

Благодаря, колега!

При огледа, какво да слушам от двигателния отсек за веригата ? Тракане или по - нехарактерни шумове? Тези двигатели имат ли опасност от "мешане" на водата и маслото. Нещо ми се върти в главата че захранването на цилиндрите на някои модели през главата е директно ( чрез отвори ), а не както при VAG чрез тръбички. Предварително се извинявам за лаишкото обяснение!

Поздрави! :)
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 05 февруари 2021 - 20:23

Мотора е така наречения - шептящ, така че не трябва да го чуваш :icon_wink2:
Стефанов са сериозни и не вярвам да има проблем с веригата, без да е отразено.
Обяснено ми беше че колите са внос от Германия и не са карани в БГ, като под 150к дават гаранция, но не са обслужени.
Не каза нищо за хетчбека. На мен тази ми е любимка там, но е комби https://www.cars.bg/...848c252735e4ff3
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 05 февруари 2021 - 20:24

Колегите преди мен са ти описали добре нещата-двигателят се води надежден. Аз да ти кажа за Стефанов-коректни са и тест драйв не отказват. Сравнение между тях и автоморгите/автокъщите няма, даже и в цените. Цените им са прилични за Бг пазара, ако сам си вкараш кола е друго. Аз отидох на майтап за една бяла Астра 1.7 isuzu, а си тръгнах с 1,6 cdti сив металик. Пожелавам ти да те обслужва Петя Стефанова, доволен ще останеш. За купето на място ще прецениш, все пак отиваш в извора :love_opel: .
Успех и късмет :icon_wink2:
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 05 февруари 2021 - 20:27

 ulieliadi, на 05 февруари 2021 - 20:23, каза:

Мотора е така наречения - шептящ, така че не трябва да го чуваш :icon_wink2:
Стефанов са сериозни и не вярвам да има проблем с веригата, без да е отразено.
Обяснено ми беше че колите са внос от Германия и не са карани в БГ, като под 150к дават гаранция, но не са обслужени.
Не каза нищо за хетчбека. На мен тази ми е любимка там, но е комби https://www.cars.bg/...848c252735e4ff3


Днес когато се чух с представител на "Стефанов" ми обясниха, че колата е обслужена ( масла/ филтри ) преди около 5000 километра, не успяха да цитират с точност. Колкото до избора на платформа - хечбека повече ми грабва окото от комбито ( 1.85 е височината ми ), при всички случаи утре ще седна и пробвам няколко автомобила.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 05 февруари 2021 - 20:33

Разликата между хеча и комбито е само в обема на багажника, вътре няма да го усетиш, а трябваше......
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 05 февруари 2021 - 20:40

Утре ще погледна и двата варианта. Другият, който ми хвана окото е следният - https://opel.stefano...-sptourer-6425/ .
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 05 февруари 2021 - 20:44

Тази която ти пратих е едно към едно с моята, само не е автоматик. Все едно аз съм качвал обявата :biggrin:
Разликите незнам дали ги виждаш, но - климатроник, ел. ръчна, лед стопове, теглич, ал. джанти, сив таван, ски бег, 110кс, и най-важното по-голям багажник. Мисля че е Динамик обурудване, следователно и Спорт режим.И то за почти същите пари :devil-smiley-019:
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 05 февруари 2021 - 20:56

А с ел. ръчна върви и асистента за потегляне под наклон, докото знам само при наличието и колата сама си опъва ръчната при сгрешена траектория в завоя-чувството е като оргазъм-ти си шпориш и само въртиш волана, а тя сама си лепи спирачки и те вкарва в завоя :devil-smiley-019:
Отговори

benzy снимка benzy 05 февруари 2021 - 21:05

 niki4bg, на 05 февруари 2021 - 20:40, каза:

Утре ще погледна и двата варианта. Другият, който ми хвана окото е следният - https://opel.stefano...-sptourer-6425/ .

Ако хеча не ти е топ приоритет комбито е по-добро. По богато оборудване, по-якия мотор.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 05 февруари 2021 - 21:09

Не съм сигурен, че е добра идея да ти бие ръчна в завоя. Иначе е полезна екстра.
Забравил съм да спомена и ел.седалките и автоматичните дълги светлини.

П.С. Като проблем на К, може да се смята сензора за автоматичните светлини. Пуска ги веднага в тунел, но после му трябва повече време да ги изключи. Много често срещан проблем.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 05 февруари 2021 - 21:16

Добре е, добре е, залепя те като мотриса по релси. Принципно това е работа на тракшън контрола, но заради често оплакване от бързо свършващи задни накладки при наличието на ел. ръчна го отдавам на нея. Автоматичните светлини и при J правят магарии през тунелите, отделно се дразня на автоматичните чистачки-тромави са. Иначе в посоченото комби и двигателят е по-мощен, което си е плюс.
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 05 февруари 2021 - 21:19
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 05 февруари 2021 - 22:10

A окачването как е на тези автомобили ? Проблемно ли е? Обслужването как е? Благодаря в аванс, колеги! :)
Отговори

benzy снимка benzy 05 февруари 2021 - 22:37

На Опел традиционно окачването е здраво и евтино за поддръжка.
Ако се спреш на 16ки джати няма да имаш никакви проблеми с окачването.
Опел е среден клас марка, а това е относително нова кола и обслужването наистина не би трябвало да е проблем.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 05 февруари 2021 - 22:44

За окачването нищо не мога да кажа, Опел е-надявам се здраво да е. Обслужването е 5 литра масло5w30, от 0w30 мисля няма нужда, всички филтри с отсъпка са 30 лв., без ги сложи 60 лв. Накладки предни GM 190лв., афтърмаркет Ate(което си е премиум) 140лв. Свещи подгревни 25лв.броя Bosch, GM са по 70 лв. Нормални цени са мисля.
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 05 февруари 2021 - 22:45
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 05 февруари 2021 - 23:14

 benzy, на 05 февруари 2021 - 22:37, каза:

На Опел традиционно окачването е здраво и евтино за поддръжка.
Ако се спреш на 16ки джати няма да имаш никакви проблеми с окачването.
Опел е среден клас марка, а това е относително нова кола и обслужването наистина не би трябвало да е проблем.


Благодаря, колега!

 Rosen Popov, на 05 февруари 2021 - 22:44, каза:

За окачването нищо не мога да кажа, Опел е-надявам се здраво да е. Обслужването е 5 литра масло5w30, от 0w30 мисля няма нужда, всички филтри с отсъпка са 30 лв., без ги сложи 60 лв. Накладки предни GM 190лв., афтърмаркет Ate(което си е премиум) 140лв. Свещи подгревни 25лв.броя Bosch, GM са по 70 лв. Нормални цени са мисля.


Благодаря за обстойната информация, колега! Абсолютно. С колите до момента никога не съм правил компромис в обслужването и не съм "жалил" средства за това. Все пак безопасността кореспондира с грижата, която полагаме за автомобила и особено по важните елементи! :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg