Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

Иван33 снимка Иван33 27 октомври 2021 - 22:26

 Nedds, на 27 октомври 2021 - 22:07, каза:

Колеги, за мен е лудост да давате толкова пари за този сензор...

Доста по-късно четох в един руски форум, че на въпросният сензор беше заменен само Nox датчика с универсален такъв и си работи без проблем, но така или иначе вече бях сменил моя.
Как се шунтира системата за AdBlue, с друг софтуер? Има ли кой да го направи кадърно в България и ще се отрази ли това на другите системи по двигателя?
Отговори

Ivo Zafira снимка Ivo Zafira 28 октомври 2021 - 13:26

 Иван33, на 27 октомври 2021 - 21:13, каза:

Свещите за тоя двигател са само оригинални, няма заместител. В "Стефанов" ми дадоха цена от 75лв/бр., но познат, който държи магазин за авточасти ми ги поръча на 52лв.
Като взех колата и аз смених някакъв Nox sensor, пак свързан с AdBlue. Само че тогава грешката беше друга и светеше чека на таблото. Въпросната част струваше малко над 1400лв., с отстъпката ми излезе малко под 1000.
Що се отнася до грешките, чета ги с Car scanner pro, програмата я има в Google play, а мисля, че я има и за айфон и с един адаптер от AliExpress...
Коя година и на какви километри е колата?

Зафира 2.0 cdti, 170 коня, 2016 г. На 178000 км реални, автоматик. Личи си по интериора на някои места като лоста за скоростите и шофьорската седалка.
Отговори

Иван33 снимка Иван33 28 октомври 2021 - 14:28

 Ivo Zafira, на 28 октомври 2021 - 13:26, каза:

Зафира 2.0 cdti, 170 коня, 2016 г. На 178000 км реални, автоматик. Личи си по интериора на някои места като лоста за скоростите и шофьорската седалка.

Моята е 2017-та, на 138000. Какво им е на лоста за скоростите и седалката?
Отговори

Ivo Zafira снимка Ivo Zafira 28 октомври 2021 - 19:10

 Иван33, на 28 октомври 2021 - 14:28, каза:

Моята е 2017-та, на 138000. Какво им е на лоста за скоростите и седалката?

Изтъркани са и ми казаха,че ще ми оправят кожата на седалката за 60 лв, само трябва да се наканя да го направя. Днес поръчах две свещи на 68 лв парчето и ще чакам 10 дни докато дойдат.
Мнението беше редактирано от Ivo Zafira: 28 октомври 2021 - 19:12
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 октомври 2021 - 20:38

2017-та Адблу на 2.0 ? Още от тогава ли са взели да го слагат?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 28 октомври 2021 - 20:40
Отговори

Nedds снимка Nedds 29 октомври 2021 - 09:16

 Д-и-м-о-в, на 28 октомври 2021 - 20:38, каза:

2017-та Адблу на 2.0 ? Още от тогава ли са взели да го слагат?

Моята инсигния е ноември 2017-а 2.0 и е с адблу.
Отговори

Ivo Zafira снимка Ivo Zafira 29 октомври 2021 - 10:22

 Д-и-м-о-в, на 28 октомври 2021 - 20:38, каза:

2017-та Адблу на 2.0 ? Още от тогава ли са взели да го слагат?

Като ветеран във форума може ли да кажеш дали една такава джаджа е подходяща, за да си правиш диагностика сам на колата:
https://www.aliexpre...788170488%22%7D
Зафира 2016 г.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 30 октомври 2021 - 12:55

 Д-и-м-о-в, на 28 октомври 2021 - 20:38, каза:

2017-та Адблу на 2.0 ? Още от тогава ли са взели да го слагат?

Щом е евро 6b или по висок стандарт - не става без "пиш-пиш" (уреа)
Отговори

benzy снимка benzy 30 октомври 2021 - 13:33

 Hotblooded, на 30 октомври 2021 - 12:55, каза:

Щом е евро 6b или по висок стандарт - не става без "пиш-пиш" (уреа)

М... на мойта (септември 2015) в талона пише Евро 6b, а съм без пишкането...
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 30 октомври 2021 - 14:39

Имам колега с Зафира С 2014 MY2015 с 16DTH двигател който е с Adblue.
Моята Астра е 2015 MY2016 и в сертификата и пише Euro6 W(предполагам най-ниската евро категория и табличка в която са посочени нормите на изгорелите газове), в големият ми талон е посочена като евро 6 и нямам Adblue.
Съгласен съм с колегата Hotblooded, че годината на производство има общо с цифрата в категоризацията(евро 6), а буквичката е по-скоро е опционална/незъдалжителна според Евро нормите. Затова има нови автомобили без Adblue и по-стари с наличието на системата.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 30 октомври 2021 - 18:56

По скоро зависи от държавата за която е правена колата. Имах кола евро 4 - фабрично без DPf. Както имаше и евро 3 бензинови без катализатор от завода.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 31 октомври 2021 - 08:33

 Ivo Zafira, на 29 октомври 2021 - 10:22, каза:

Като ветеран във форума може ли да кажеш дали една такава джаджа е подходяща, за да си правиш диагностика сам на колата:
https://www.aliexpre...788170488%22%7D
Зафира 2016 г.


Опел си има негова си диагностика, казва се Op-com.
В България има място, от което можеш спокойно да си вземеш без да го мислиш - Склад66. В али-то също го има, но не знаеш на какво ще попаднеш. Има и работещи платки от там.
Но това, което си дал, според мен няма смисъл от такова. Тез "универсалните работи"... лично мен не ме кефят.

А относно Блу-то. Би трябвало всички, които са B16 или B20, да нямат "жик-так"(или поне да не е било задължително). Но вече D16 D20 мисля задължително имат всичките.
По скоро 6d да е означението за задължително "жик-так".
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 31 октомври 2021 - 08:36
Отговори

heoxum снимка heoxum 07 ноември 2021 - 10:48

Привет,

някой от/около Пловдив дали случайно е гледал (или има възможност да погледне) тази Vectra C ?
Почти изцяло отговаря на изискванията ми, но като се чух с продавача светнаха няколко червени флагчета:
- не можа да ми отговори на елементарни въпроси, дали има лумбална и темпомат
- била с един ключ само
- синът му я бил купил от Германия и им я е пратил по автовоз да я продават тук, което чисто документално май оплесква нещата ?

В някакъв момент ще стигна до Пловдив, но ми се иска някой разбиращ повече от мен да даде мнение :smile3560:
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 ноември 2021 - 10:57

Доста добре е откъм екстри.

Няма проблем с документите, не виждам какъв проблем може да има.

Ще си направиш ключ, ако това е проблема и ще изтриеш старите, ако те притеснява това.

За другото просто може да не знае човека. Темпомат винаги може да се сложи. Другото за колата може да се види на място само.
Отговори

heoxum снимка heoxum 07 ноември 2021 - 11:04

 Ne6to Smisleno, на 07 ноември 2021 - 10:57, каза:

Доста добре е откъм екстри.

Няма проблем с документите, не виждам какъв проблем може да има.

Ще си направиш ключ, ако това е проблема и ще изтриеш старите, ако те притеснява това.

За другото просто може да не знае човека. Темпомат винаги може да се сложи. Другото за колата може да се види на място само.


Мерси :)
най-вероятно следващата седмица ще имам възможност да отскоча дотам

за документите конкретно ако е купувана там от един човек а тук я продава друг как точно стават нещата?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 ноември 2021 - 15:21

 heoxum, на 07 ноември 2021 - 11:04, каза:

за документите конкретно ако е купувана там от един човек а тук я продава друг как точно стават нещата?


Правят ти фалшив договор директно с оня човек. Всичко коли са така, не се притеснявай. Важното е големия талон да имаш.

Ако е автокъща ще ти я продаде с фактура.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 07 ноември 2021 - 15:21
Отговори

k opel e снимка k opel e 07 ноември 2021 - 16:16

Комби с цяла кожа и при това запазена рядко се намира. Утре ще ходя да събличам кожата на близнак на тази в Перник. Със същия мотор. Ако я вземеш и ти трябват части свиркай. Има всичко и работи перфектно. Аз ще съм първия, който ще започвам да я разпищолвам.
Отговори

d_kalchev снимка d_kalchev 07 ноември 2021 - 22:06

 heoxum, на 07 ноември 2021 - 10:48, каза:

Привет,

някой от/около Пловдив дали случайно е гледал (или има възможност да погледне) тази Vectra C ?
Почти изцяло отговаря на изискванията ми, но като се чух с продавача светнаха няколко червени флагчета:
- не можа да ми отговори на елементарни въпроси, дали има лумбална и темпомат
- била с един ключ само
- синът му я бил купил от Германия и им я е пратил по автовоз да я продават тук, което чисто документално май оплесква нещата ?

В някакъв момент ще стигна до Пловдив, но ми се иска някой разбиращ повече от мен да даде мнение :smile3560:


Това бензиновият шестак ли трябва да е? Сравнително редки са май.
Лумбална ще има, почти сигурно е. Макар да не се усеща много. Какво като е с един ключ? Някой ще тръгне да се занимава с Вектра за няколко хиляди лева? Едва ли...
Ако те притесняват документите, кажи им да я регистрират и я купи регистрирана. Или няма да се навият?
Карал съм Вектра седан 2,2 бензин. Не беше лоша. Нямаше толкова екстри като тази. Отзад окачването много дрънкаше.
Ще слагаш ли газ?
Отговори

heoxum снимка heoxum 07 ноември 2021 - 22:48

 d_kalchev, на 07 ноември 2021 - 22:06, каза:

Това бензиновият шестак ли трябва да е? Сравнително редки са май.
Лумбална ще има, почти сигурно е. Макар да не се усеща много. Какво като е с един ключ? Някой ще тръгне да се занимава с Вектра за няколко хиляди лева? Едва ли...
Ако те притесняват документите, кажи им да я регистрират и я купи регистрирана. Или няма да се навият?
Карал съм Вектра седан 2,2 бензин. Не беше лоша. Нямаше толкова екстри като тази. Отзад окачването много дрънкаше.
Ще слагаш ли газ?

Бензиновият V6 е (Y/Z32SE), рядък е в комби с ръчни скорости.
Лумбалната ми е най-важната екстра в кола - карал съм Signum с AGR седалки (4-way lumbar) и ми пасва чудесно, сегашната ми вектра е с механична лумбална и също си върши работата. Иначе и моята дрънка отзад, ама кво да го правиш - евтинийка.

Ще я видя на място какво е положението, ако се навият да я регистрират - по-малко хамалогия :) Досега все регистрирани съм купувал и не се занимавам с платформи/временни номера, + че минавам набързо през КАТ.
Няма да я газирам, не ме притеснява разхода, а багажника ми е ценен. :kinggrin:
Отговори

Rumo снимка Rumo 12 април 2022 - 11:49

Здравейте, от кандидат опелист :)

Решил съм да взимам Astra J 1.6 CDTI 2015г и имам питане, понеже стана малко и спешно - тия дни мисля да ходя да гледам/ взимам една кола в София ( аз съм от Ст. Загора)

Разбрах, че модела е с верига..ходих до нашето представителство на опел, от където ми обявиха цена от 2500лв и евентуално било почти сигурно, че и демпфера ще е за смяна...още едни 1200лв
Колата е купувана тук в бг, има сервизна история до 21г...с 2 думи харесва ми, а и цента и е добра, но ако трябва д се сменят тия 2-те от раз, то ще се оскъпи доста
Според вас за какво друго да гледам/ проверявам, да не стане още по-дебела работата!
Честно казано не съм и виждал, нито чувал как работи 1.6CDTi и то цялата работа ще е на късмет...но всеки съвет от настоящ потребител ще ми е ценен
Тих ли е тоя шептящ дизел и евентуално има ли някакви вибрации, като е с верига, че това ми е голям проблем при комфорта на дизеловият автомобил

Давам линк и към конкретната обява, ако имате някаква информация или нещо видно по снимките да споделите. Предполагам все някой ще я е гледал

https://www.mobile.b...646069107326383

Виждам, че има бутон за парктрониците, а не виждам сензори в бронята- възможно ли е да няма
Въобще нещо не мога да придобия представа с кое ниво на оборудване е. Собственика е жена и май в чужбина и затова я продават...та малко ни е трудна комуникацията и нито тя, нито аз сме много запознати с модела

Благодаря предварително за отделеното време!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg