Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Покупка на първи Opel

rocket_strike снимка rocket_strike 12 март 2019 - 07:54

Здравейте,

Колега drastar, видях че си от Силистра. Ако решиш да оглеждаш автомобили нещо в околността, мога да ти предложа да направя диагностика. Или ако си избрал вече автомобил, пак бих я закачил за да ти е по-ясно ако има някакви грешки. Нищо няма да ти струва, стига да решиш.
Отговори

drastar снимка drastar 13 март 2019 - 17:58

 rocket_strike, на 12 март 2019 - 07:54, каза:

Здравейте,

Колега drastar, видях че си от Силистра. Ако решиш да оглеждаш автомобили нещо в околността, мога да ти предложа да направя диагностика. Или ако си избрал вече автомобил, пак бих я закачил за да ти е по-ясно ако има някакви грешки. Нищо няма да ти струва, стига да решиш.


Здравей,

Благодаря, но не живея в България....са сега :icon_razz2: Радвам се, че все още има Хора които са готови да помогнат, дори и на непознат. :drinks: :drinks: :drinks:

Поздрави

ПП днес ми се обадиха от опел, че колата-служебната е пристигнала. Ще я взема в понеделник и ще кача няколко снимки
Мнението беше редактирано от drastar: 13 март 2019 - 18:00
Отговори

drastar снимка drastar 13 март 2019 - 20:29

Сега се сетих,че имам вече номера на шасито. Как мога да проверя с какви екстри е дошла колата. Преди 4 години с автомобил от друга марка имах проблеми. Не дойде с каквото беше поръчан. Въпреки това го взех и съжалявам за това. Сега съм решил, ако има такъв проблем да поръчват нова. :newsm05_41:

W0VBE6EC0KG346842


Поздрави


Пп проверих в над 15 онлайн декодери, но не става :helpsmilie:
Мнението беше редактирано от drastar: 13 март 2019 - 21:02
Отговори

k opel e снимка k opel e 13 март 2019 - 22:20

Пробвай при руснаците и пиши. Внимавай за нула и буква "О".
https://r.search.yah...pLQ1Nw2EtfqcsA-
Отговори

drastar снимка drastar 16 март 2019 - 18:13

Здравейте,

Еми преди да пусна снимки на служебната, ще пусна на колата която купих днес. Тази от първият ми пост и обявата вече не е активна. :icon_wink2: :icon_wink2:
Това е номера на шасито WOL0AHL0885145541 не съм сигурен кое О и кое 0. Може ли някой да ми разкодира номера тук в темата ?
Купих я за 2500 евра, покарахме я 100на километра. Добре се държи, но другата седмица ще науча повече за колата. Дано е късметлийска.
Astra GTC

Поздрави
Мнението беше редактирано от drastar: 16 март 2019 - 18:33
Отговори

benzy снимка benzy 16 март 2019 - 19:15

Първо поздрави и честито, то с колите най-важното е да е на късмет
Второ само това намерих по вин-а:

VIN: W0L0AHL0885145541
Manufacturer: Opel GM Germany
Opel Model: Astra H
Region/Plant: Antwerp Belgium
Year: 2008
Production date: 05/06/2008
Engine: Type:Z16XER
Serial type: 20MD1243
Sequential number: 45541 (нямам представа какво е)
L08: 3 Door Hatch
H:2004 Platform Generation
A:Astra Platform
0:Not Special Vehicle
W0L:General Motors

Всъщност ако трябва да декодираме целия вин мисля че става следното
W0L 0 A H L08 8 5 145541

W0L: General Motors
0: Not Special Vehicle
A: Astra Platform
H: 2004 Platform Generation
L08: 3 Door Hatch
8: 2008
5: Antwerp Belgium
145541: Serial number


Опссс... и някакви екстри излязоха, но не знам дали конкретно за твоя или принципно кодовете на Опел, но като гледам са твоите - ето ги:

Option codes
2J1 COVER,FLOOR INNER,STANDARD
59X TRIM COLOUR SEAT COLOUR SADDLE BROWN
59Y TRIM COLOUR DOOR PANEL SADDLE BROWN
80I INTERIOR-BLACK
A88 HEAD RESTRAINT,FRONT SEAT,ACTIVE
AE4 FOR SPORT SEATS
AG6 FOR SEAT WITH FOUR WAY MANUAL ADJUSTER
AH4 FRONT SEAT,DRIVER,6 WAY MANUAL
AHA WITH ADJUSTABLE LUMBAR SUPPORT
AHB WITH ADJUSTABLE LUMBAR SUPPORT
AQ0 RESTRAINT HEAD, RR SEAT, VINYL COVERED, TWO, OUTSIDE
AY0 AIR BAG,ROOF,FRONT
AY9 HEAD RESTRAINT,REAR,VINYL,CENTER
B70 PLATE DOOR SILL COVER
B86 MOULDING BODYSIDE COLOUR
BA9 COOL BOX
BD8 MOULDING,ASSY.,ROOF,BODY COLOURED
BKW MOULDING I/P INTERIOR, ZEBRANO
BRL IDENTIFICATION BREAKING POINT 2008 1/2 M.Y.
BS7 SEAL PRIMARY, DOORS, TWO COLOUR
BS9 SEAL PRIMARY, DOORS, LOWER
BSR MOULDING DOOR INTERIOR, ZEBRANO
BW4 WITH CHROME MOULDING
BW7 ORNAMENTATION EXTERIOR PILLAR APPLIQUE
C68 FOR ELECTRONIC AIR CONDITIONING
C95 LAMP,ASSY,ROOF,WITH DUAL READING LAMP
CE1 WIPER,FRONT,PULSE SYSTEM
CT1 FOR BELGIUM
D75 HANDLE,ASSY.,OUTSIDE
DD8 MIRROR INSIDE, REAR VIEW, LIGHT SENSITIVE
DDG MIRROR,ELECTRIC,RH-LH
DDU MIRROR,ASSY
DH6 VISOR,SUN,WITH ILLUMINATED MIRROR,RH-LH
DP6 HOUSING
DT4 ASHTRAY AND CIGARETTE LIGHTER (SMOKERS PACK)
DVA INSTRUMENT CLUSTER,BLACK,BLACK RINGS WITH SILVER TOP
E4R SALES PACKAGE EQUIPMENT-COSMO
ECA KEY
FX1 AXLE FINAL DRIVE 3.94
G62 5 BOLT WHEEL FIXING
GAL EXTERIOR PAINT, SEE MODEL CATALOGUE FOREWORD PAINT CHART
JL9 ABS
K34 CRUISE CONTROL
K60 ALTERNATOR,100AMP
KA1 FOR HEATED FRONT SEATS
KCL HEATER DUCT,REAR PASSENGER 2ND POSITION
LDE Z16XER[LDE],A16XER[LDE] PETROL ENGINE
LHD LEFT HAND DRIVE
M25 MANUAL TRANSMISSION,5 SPEED,F17 TYPE
MM3 USED WITH MANUAL TRANSMISSION
N34 WHEEL,ASSY.,STEERING,THREE SPOKES,LEATHER
NC0 EQUIPMENT,EUROPEAN UNION
NT4 EMISSION,EEC 05
PER TRIM LEATHER, MONDIAL, SMOOTH SURFACE STRUCTURE
QGF TYRES,205/55 R 16-91H
QQ0 WHEEL 16X6.5, ALUMINIUM, 7 TWIN SPOKES
QQ5 FOR FULL SIZE SPARE WHEEL
T2Q HEADLAMPS,AUTOMATIC ON-OFF
T6K TRIM PANEL,INNER,VINYL
T96 FRONT FOGLAMP
T9P ORNAMENTATION DARK, HEADLAMP HOUSING
T9S LAMP ASSY, INTERIOR, FRONT DOOR
TN6 BATTERY,55AH
TR0 LAMP INTERIOR,ROOF,REAR,COURTESY AND DUAL READING
TRP FRAME,RADIO
TSQ LAMP INTERIOR DELUXE
TTX RADIO EQUIPMENT AUXILIARY CONNECTOR LINE IN
U07 HORN,FANFARE
U66 SPEAKER,7
U68 INFORMATION COMPUTER
UAG GRAPHIC INFO - MONOCHROMATIC
UCH RADIO AM/FM STEREO,SEEK,CD,ETR,FADER,MP3
UD7 PARKING PILOT SENSOR
VG2 PROTECTION WAX,DELETE
VK8 HOLDER,EYE GLASSES
VOD GRILLE RADIATOR,LATICE TYPE,BLACK,WITH CHROME BAR
VVH PANEL CENTRE INSTRUMENT,CHARCOAL PIANO
W1Y FOR STEERING WHEEL RADIO OPERATION
WBE EQUIPMENT RECEIVING UNIT,RADIO
XJ2 LOWERED SPORTS CHASSIS
Y67 REQUIRED WHEN SERVICE REMINDER DISPLAY FITTED
Z0D FOR BELGIUM
Z1F KM/H SPEEDOMETER
Мнението беше редактирано от benzy: 16 март 2019 - 19:23
Отговори

drastar снимка drastar 16 март 2019 - 20:08

Здравей,

Големи благодарности :drinks:
Как и къде ги изкарвате тези неща :helpsmilie:

Поздрави



Пп Сега инсталирах ЕРС, но за мое съжаление е доста постно. Не е като при мерцедес например, където се работи много по лесно, графиката е перфектна и..... Но и какво да се очаква повече като файла е само 7 Gb, а при мб е над 50Gb. Пълно щастие няма, все е нещо, което ще ми помогне със намирането на частите.

:drinks: :drinks: :drinks:
Мнението беше редактирано от drastar: 17 март 2019 - 14:18
Отговори

sdonio снимка sdonio 18 март 2019 - 12:04

 drastar, на 16 март 2019 - 20:08, каза:

Здравей,

Големи благодарности :drinks:
Как и къде ги изкарвате тези неща :helpsmilie:

Поздрави



Пп Сега инсталирах ЕРС, но за мое съжаление е доста постно. Не е като при мерцедес например, където се работи много по лесно, графиката е перфектна и..... Но и какво да се очаква повече като файла е само 7 Gb, а при мб е над 50Gb. Пълно щастие няма, все е нещо, което ще ми помогне със намирането на частите.

:drinks: :drinks: :drinks:

Аз използвам това: http://opelvindekoder.pl
Отговори

drastar снимка drastar 23 март 2019 - 08:40

Здравейте,

Както писах по нагоре, понеделник получих новата служебна Астра. Снимки ще кача довечера. Колата е със всички екстри(без самостоятелна "печка"), които се предлагат за Астра. Малкият мотор 1.4 с турбо и автоматична кутия се държи доста прилично. Изминал съм само +-1000км и да си призная понагорява повечко бензин от колкото предполагах 7,9- 8,5л/100км. Има няколко неща които не ми харесват, естествено не са болка за умиране :icon_razz2:
1. Страничните огледала не се прибират при заключване на колата (има копче вътре и трябва да ги прибирам аз)
2. Колата не се заключва при потегляне (също трябва да се прави ръчно)--->>>30.03.2019 тук ще се извиня. Пропуснал съм(недовидял) опцията при настройките. Сега се заключва при потегляне и се отключва при загасяне на мотора.
3. Видимостта на страничните огледала при паркиране е доста ограничена
4. Предните парктроници светват в червено, а има още около 30см до предната кола. Задната камера е със прилично качество.
5. Автоматичната система за паркиране се включва ръчно, преди да решиш да паркираш.
6. Автоматичната кутия се зачудва на коя скорост да првключи и приритва при скорост между 35-45км/ч със интелигентният круиз контрол.
7. Няма избор за режими на скоростната кутия и се мъчи да поддържа минимални обороти(все едно караш с дизелов двигател), и в някой случаи гори повече по този начин, пробвах като ръчно свалих със една предавка.
8. Гласовите команди са доста зле. Няма Български, няма настройки на гласа и е доста трудно да се разбереш с леличката :icon_evil2:
9. Навигацията, като при всички марки, също не е със най добрите карти. За една седмица видях три кръгови които не фигурират в картата, а те са направени от поне от 2 г.
Плюсовете
1. Фаровете. Влюбих се в тях. Тази интелигентна лед система е прекрасна. Снощи карах мерцедеса и все едно бях със свещи, не ксенон :sad-smiley-046:
2.Кожените седалки(всички) са със добро качество и отопляеми.
3.Шофьорската седалка със всички екстри е доста удобна.
Сигурно има и други,ще допълвам списъка с плюсове.

Доволен съм от колата като цяло. Пък е и служебна :newsm05_41: :smile3560:

ПП Днес и утре ще се занимавам и с колата на щерката. Ще я закачим на диагностиката и ще "видим" в какво състояние е. Ще направя и списък със необходимите консомативи за смяна. Ако имате препоръки за какво да се оглеждам по колата, моля Ви не се притеснявайте да пишете :icon_wink2:

Поздрави

ПП Ето и снимки на двете коли
Астра 2008
Астра 2018
Мнението беше редактирано от drastar: 30 март 2019 - 20:06
Отговори

ГостIvalin_* 09 април 2019 - 11:09

 sathv, на 10 март 2019 - 15:11, каза:

Ако предположим, че НЕ се поддържа добре, повече от 300000. Те полицейските астри 1.6 clasic са с такъв двигател. Моята астра е със същия двигател. В момента е на 500000 и я кара всеки който я хване. Обаче два пъти сме сменяли вихровите клапи. По хиляда и кусур лева и многобройни други ремонти, които се случват при много други двигатели. Та ако мислиш да дадеш едни пари и повече да не наливаш в поддръжка, забрави. И не е виновен двигателя.
Отговори

ГостIvalin_* 09 април 2019 - 11:15

Здравейте колеги искам да попитам дали си заслужава да купя опел астра от тези полицейските с двигател 1.4-1.8-1.6.неразбирам много затова реших да питам тук в форума ако някой може да помогне ще съм много благодарен
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 09 април 2019 - 11:31

Използвай търсачката и ще ти стане ясно.... Толкова писано има, че ще те заболи главата. Нас също, за да го повтаряме на всеки новодошъл.
Отговори

rocket_strike снимка rocket_strike 09 април 2019 - 11:37

 Ivalin, на 09 април 2019 - 11:15, каза:

Здравейте колеги искам да попитам дали си заслужава да купя опел астра от тези полицейските с двигател 1.4-1.8-1.6.неразбирам много затова реших да питам тук в форума ако някой може да помогне ще съм много благодарен


Честно да ти дам мнение, бензинов двигател от 1998 до 2004, от тези Астри си заслужава. Аз съм много доволен от моята. Тя е 1.4 16 клапана, реални 849000 км, като 250000 е изминала с газ. Подвигачите тракат от 2013, и до ден днешен, да чукам на дърво се държи, върви и на дълъг път, досега не ме оставяла. Бих ти препоръчал комби, тъй като си има място за багаж и принадлежности/инструменти.
Х14ХЕ, Х16ХЕL, X18XE1, всички са с хидравлични повдигачи. За газ стават и като цяло, този автомобил е по мой вкус. Има едно копче за климатик и толкова. От точка А до Б, стигам и така. Частите по двигателя не са много скъпи, има части по моргите, има и по магазините.
Ако ще я ползваш за работна кола/всеки ден из градът, бих каза ДА от мен.
Отговори

benzy снимка benzy 09 април 2019 - 14:45

 Ivalin, на 09 април 2019 - 11:15, каза:


Ivalin
аз също бих казал ДА
приготви се за ремонтчета, просто е стара кола, не че е толкова лоша.
1.8 мотора май най-добрия, но рядък и с ограничен избор
1.6 просто внимавай да не вземеш масларка - шанса е 50:50
аз съм доволен от моето 1.4 кораво моторче, грам масло не бара нищо, че е екотеч вече срях и да проверявам :)
не е бегачка, но те придвижва прилично, като карам разумно между 5.5-6 ми гори на дълго
щом "неразбираш" значи вероятно ти трябва кола за придвижване от А до Б и ще ти върши чудесна работа
Може би ще е малко слабо за комби, защото е по-тежко купето, но маса народ кара и комби
Ако мислиш за газифицирене търси мотор с Х индекс, а не със Z те са по-капризни и ще трябват повече пари за газифициране

единствения кусур, който ме дразни и то специално моята е, че са и забили някаква "спортна" скоростна кутия, която вдига оборотите при висока скорост, и просто става по-шумно. При 3000 об/мин съм на 100 - нормалните скорости са някъде към 2700-2800 мисля, а при тези обороти двигателя мърка и това е по-добрия вариант според мен.

Почти година откакто съм взел моята към 8000 км не ме е оставяла на път и не съм имал сериозни проблеми, оправял съм предимно неща възникнали от немърливо отношение на предния собственик напоследък вече почти само карам, за тази година е останал климатика да проверя и съм готов.

за парите, които плащш според мен е добра колица!
Отговори

sathv снимка sathv 09 април 2019 - 15:40

Те полицейските астри са astra clasic от 2009г. и няма с двигатели които ти цитираш. Там основно са z16hep twin port.
Отговори

benzy снимка benzy 09 април 2019 - 17:49

 sathv, на 09 април 2019 - 15:40, каза:

Те полицейските астри са astra clasic от 2009г. и няма с двигатели които ти цитираш. Там основно са z16hep twin port.

това само заклети опелисти го знает, за обикновения потребител "полицейските" са всички Г-та от 98ма нататък с тази форма, а не с конкретния полицейски двигател...
Отговори

ГостIvalin_* 10 април 2019 - 06:06

Много ви благодаря за информацията колеги
Отговори

drastar снимка drastar 10 юни 2019 - 14:27

Здравейте,

По ред причини, все още не съм "пуснал" в движение колата на детето (Astra H Z16XER). Стои в гараж, и идва време( ваканцията :biggrin: ) да се стегне и регистрира. В листа от последният технически преглед, е предписано да се обърне внимание на "лекият" теч на масло. Лек е защото вече няколко месеца в гаража се припалва, но няма и капка масло по пода. Не съм вдигал колата да видя от къде е течът, но доколкото разбрах този двигател няма маслен охладител, или, аз не намерих номера на тази част в EPC-то.
Има ли такова "животно" при Z16XER ?
И къде обичайно омаслява този двигател ?

Благодаря предварително

:drinks: :drinks: :drinks:
Отговори

benzy снимка benzy 10 юни 2019 - 17:58

Почти съм сигурен, че по-големия 1.8 мотор има маслен охладител, за 1.6 не съм убеден, ама може и там да има... просто се заври под колата с фенерче като вещото лице на прегледа и ще го откриеш къде е изпотило :)
Отговори

drastar снимка drastar 10 юни 2019 - 18:45

В ЕРС-то намирам за по-големият, но не и за Z16XER. Други "болни" места за теч ? Питам, защото знам как се стича и омаслява на по-голяма площ.

:drinks: :drinks: :drinks:
Мнението беше редактирано от drastar: 10 юни 2019 - 18:46
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg