Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Ъпгрейд на 2.0 дизел

ceko снимка ceko 27 юли 2018 - 08:45

http://www.autoa.ro/...rcooler-admisie


Е така е при мен откакто си имам колата,има малка диаграма в горния ляв ъгъл на страницата
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 27 юли 2018 - 11:44

Колега, ако копираш втория вид линк дето почва с [url - ще излизат директно като снимка, иначе си на прав път:
Публикувано изображение

сега ако отвориш снимката от линка дето си качил, под снимката има получить код и там второто е тоя.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 27 юли 2018 - 11:45
Отговори

ceko снимка ceko 28 юли 2018 - 10:33

Сега погледнах на една зафира,при нея наистина е наобратно потока на въздуха през кулера,странна работа
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 28 юли 2018 - 12:22

 ceko, на 28 юли 2018 - 10:33, каза:

Сега погледнах на една зафира,при нея наистина е наобратно потока на въздуха през кулера,странна работа



Снощи и аз погледнах при мен, защото ти видях вчера поста. И при мен е "охладеният" въздух излиза отгоре.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 28 юли 2018 - 15:16

Айде и аз на тая манджа меродия. На Вектра Б на 2.0 и на 2.2 изхода на кулера е горе. Маркуча от турбото отива долу на кулера.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 28 юли 2018 - 17:22

Така си е. Явно при зафирата по някъв начин са оптимизирали пространството така.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 08 август 2018 - 16:32

Ами незнам дали е оптимизация, но според мен това е правилния път на въздуха. Горещия въздух се стреми да се издигне, не че важи особено много за турбопътищата. Даже сега се чудя на един монтаж на кулер от 20ЛЕТ, мисля да го сложа като оригиналния, което значи рязане и заваряне на алуминиевата част. Дано съм доволен от резултата.
Отговори

ceko снимка ceko 29 януари 2019 - 20:06

Заигравките от студените зимни дни.Незнам дали има смисъл от това нещо но си го бях наумил и го направих,ако не друго психологическия ефект ще го има.
Публикувано изображение Публикувано изображение Публикувано изображение
За тези които не са на ясно,махнах тотално егр-а,той от своя страна контактува с стоманена втулка ,която стои точно на пътя на въздуха и ако не рестрикция то поне някъкво завихряне прави.Втулката се избива лесно и отвора става чист и свободен.Отделно съм затапил и входа откъм изпускателния колектор,така че е подсигурено от 2 страни.

Скоро снимки и на подобрените турбо пътища на ф52 от до,и новия "по-голям" кулер от лет по модел на Колегата Димитър Марков,с доработки за да стане така както искам аз.
Мнението беше редактирано от ceko: 29 януари 2019 - 20:40
Отговори

ceko снимка ceko 30 януари 2019 - 21:17

Няма да се смеете много,но всичко това е резултат от много труд,мерене, налагане,лепене,рязане,празни букси от бира и ..Публикувано изображение
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 30 януари 2019 - 21:26

И с колко процента подобряваш охлаждането мерил ли си я преди и ще я качваш ли след като я събереш.
Отговори

ceko снимка ceko 30 януари 2019 - 21:39

Еми не спестих си разходите пи стенда,а и не мисля да я меря,просто гледам да уплътнявам свободното време и си правя разни експерименти..Като я подкарам след месец ще споделя дали заигравките реално имат файда.Сега следва да го боядисам и наредя турбо пътя и ще постна снимки
И да допълня че 99% от използваните материяли са от архивите,демек чист домашен тунинг без инвестиция
Мнението беше редактирано от ceko: 30 януари 2019 - 21:41
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 01 февруари 2019 - 11:06

Няма за какво да се смеем. Щом имаш желанието - правиш. Някой не може/не иска и крушка на фара да си смени. Затова щом можеш и искаш - прави.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 01 февруари 2019 - 17:41
Отговори

ceko снимка ceko 01 февруари 2019 - 20:30

Днес събрах колата.Беше тъмно и не си заслужаваше да снимам как стана.Усещането от новите турбо пътища е като усещането когато за 1 път си чипеш дизела,викаш си уау как върви тая кола.Някак си се отпуши и тръгна много добре,имах очакване да се лагне малко но напротив.Като имам време ще постна снимки.Сега имам само от подготовката
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 01 февруари 2019 - 20:45

С колко увеличи диаметъра на тръбите преди и след турбото?
Мнението беше редактирано от tisho.74: 01 февруари 2019 - 20:46
Отговори

ceko снимка ceko 01 февруари 2019 - 20:57

Преди турбото са си стандартните всмукателни тръби,с тая по широката от вектра ц,а след турбото са изцяло 51мм,вътрешно са 48 някъде,толкова е и гърловината на колектора.Входа и изхода накулерасъщо са 51 външно.Използвах тръби и колена за алуминиеви парапети,стават екстра и са без пари кажи речи
Отговори

ceko снимка ceko 02 февруари 2019 - 13:28

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Общо взето това е,имах др. идей може би ще го променя още малко,но като цяло е готово.първата снадка е от стария мЪркуч между кулера и колектора,резнах го и стана перфектна снадка,с образния е от голф тди уеее тя за това бяга толко,а този до кулера май е от мерц някакъв.Последна до колектора е от форд,абе сбирщайн.
Мнението беше редактирано от ceko: 02 февруари 2019 - 14:54
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 03 февруари 2019 - 09:09

Сбирщайн ама не отнема 2 минути да го разбереш/откриеш, кое от каква ще пасне.

Много добре се е получило, браво на теб! Сега ремап нещо ? Вече без ЕГР, с по-добър кулер.
Отговори

ceko снимка ceko 03 февруари 2019 - 11:09

Ремапа е наличен,още преди тези доработки.Сега трябвa едни гуми да взема,хем не ми се минава на по широки,хем тея 195ци не издържат.Ще видим и съединителя докога ще устиска,оригиналния е и е на близо 250к.Относно турбо пътищата за информация който му се занимава:
2метра тръъба 10лв
3колена по 6лв
3 различни маркуча от една голяма купчина в кварталната автоморга 15лв общо
др.са скоби по 2-3лв,
и кулера взех за 70.
Много голяма помощ от добър приятел който извърши всички лепенки на аргон ,без него нямаше да стане нищо.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 03 февруари 2019 - 11:39

Ако няма симптоми не го мисли. Моя съм го палил 20 пъти с 5 човека и багаж в задръствания по баир и още няма никакви признаци да си е тръгнал (ако някога сте ходили на Гела ше знаете, а и на по-тежки места е ходила). А колата е ремапната и тормозена бог знае колко години вече. Стига да не е демпферен е милионник. По-скоро смени маслото на кутията.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 03 февруари 2019 - 11:40
Отговори

ceko снимка ceko 03 февруари 2019 - 11:59

Не е демпфер,не боксува и никога не съм го усещал да боксува,маслото на 2 години го сменям.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg