Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ретро парада

Спирачки Manta B

prujinca снимка prujinca 17 февруари 2007 - 13:18

Докато си правиа моята мантичка се натъкнах и на следният проблем със спирачките. След като не бе6е карана 7-8 месеца предните спирачни цилиндарчета задържаха. Когато ги свалих останах доста изненадан понеже са с две спирачни цилиндърчета от всяка страна. Проблема е че и самите накладки са по малки. След като проверихме се оказа че първите Манти Б са ги правели с спирачки от манта А за която сещате се че части нямя ( то като се замисля маи не е и имало). А на всичкото отгоре и самите главини са по плитки и не мога да си сменя дисковете тъйкато се сещате как мога да сваля главина която не е пипана от 33 години такаче ако имате идеи за накладки и главини дайте 6те ви буда благодарен.
Отговори

пламен снимка пламен 18 февруари 2007 - 15:16

полеи ги с нафта и изчакаи 5-6минути с дълго рамо предполагам ще стане
Отговори

Magelan снимка Magelan 19 февруари 2007 - 18:17

Можеш без проблем да си свалиш и дисковете. Еднакви са частите за всички манта Б. Само спирачния апарат е различен и накладката. Но по магазините ги има тия накладки.
Отговори

30e снимка 30e 20 февруари 2007 - 12:42

До и след 78' апаратите са различни,дисковете са еднакви на всичките доколкото съм гледал в каталозите :)
Накладки за по старите се намират - слагат се и на Баварий ама ще излъжа на кои точно...вва № им беше 20323 или 20353 ако не се лъжа :bou:

ПС:Не разбрах проблема с главините - не можеш да развиеш диска или не можеш да я развиеш от шенкела?
Отговори

prujinca снимка prujinca 23 февруари 2007 - 19:13

Отностно главината на моята манта Б главините са по плитки (или с други думи) когато сложа лагерите и е монтирам обратно не ми стига дулбочина да завия гайката и да слойа шплента) а колкото до накладките стават тези от мантите след 77 година само им се режат краищата.
Отговори

Magelan снимка Magelan 23 февруари 2007 - 19:47

prujinca, на Feb 23 2007, 07:13 PM, каза:

Отностно главината на моята манта Б главините са по плитки (или с други думи) когато сложа лагерите и е монтирам обратно не ми стига дулбочина да завия гайката и да слойа шплента) а колкото до накладките стават тези от мантите след 77 година само им се режат краищата.
 

Ако е така има някаква гавра с твоя автомобил, нама такъв вариант иначе. Оста на шенкела ти е по къса(рязана) или главината не е мантова.
Отговори

30e снимка 30e 24 февруари 2007 - 17:05

Magelan, на Feb 23 2007, 07:47 PM, каза:

Ако е така има някаква гавра с твоя автомобил, нама такъв вариант иначе. Оста на шенкела ти е по къса(рязана) или главината не е мантова.

:kuku: :kuku: Щракни едно снимка да видим за какво става дума...
Отговори

prujinca снимка prujinca 24 февруари 2007 - 18:18

Ще се постарая да направя снимки на шенкела и главината. Но се натъкнах и на още нещо??????????? Тоест за какво става дума: след спирачната помпа на трбичката за задните спирачки има закачен един клапан или поне така си мисля. Аз смятам че функцията му е да редуцира налягането на задните спирачки или да го осилва но знам ли ..... Някои ако има идея за какво е да пише. Или да даде идеа че тка и така съм го махнал и се чудя дали да го слагам.
Отговори

Manta2005 снимка Manta2005 24 февруари 2007 - 19:13

prujinca, на Feb 24 2007, 06:18 PM, каза:

Ще се постарая да направя снимки на шенкела и главината. Но се натъкнах и на още нещо??????????? Тоест за какво става дума: след спирачната помпа на трбичката за задните спирачки има закачен един клапан или поне така си мисля. Аз смятам че функцията му е да редуцира налягането на задните спирачки или да го осилва но знам ли ..... Някои ако има идея за какво е да пише. Или да даде идеа че тка и така съм го махнал и се чудя дали да го слагам.
 


слагай го преди да ти сФършат задните накладки....
това ти е "кантара", "редуцира", "клапана" за ограничаване на налягането за задния кръг. освен МНОГО по-сериозен разход на накладки отзад ще даде и друг много готин ефект а именно яко дрифтене безпричинно и върртене на колата в критични ситуациии.. задните сп. спрат вече първи поради топва че на дисковите накладки им трябва повече налягане от челюстните. :) ако ти е кеф разпределението на сп. усилие да е 80/20 в полза на задните така си карай :)
Отговори

prujinca снимка prujinca 24 февруари 2007 - 19:59

Благодаря ти за отговора. Имали някаква опастност редуцила да се прецака или е с живота на колата като цяло. Понежа като се замслих де му е мястото се сетих че аз го свалих от донора моята го няма поради незнайни причини.
Отговори

prujinca снимка prujinca 19 април 2007 - 20:08

Проблем не мога да си оправия спирачките!!!!
Проблема е следният! смених спирачната помпа (с нова) и проточих цялата система, но спирачки така и не се появиха. В момента педала ми втврсява след 10-тото напомпване, а въздух в тъпата система уж няма!!!н Даите идеа дали имам някаква тънкост при тия спирачки или си е .......майката! :2angry1:
Отговори

Magelan снимка Magelan 20 април 2007 - 07:19

prujinca, на Apr 19 2007, 08:08 PM, каза:

а въздух в тъпата система уж няма :2angry1:
 

Има, има. От някъде ти дърпа въздух системата.
Отговори

peterl снимка peterl 22 април 2007 - 12:15

Е като е обезвъздушаваш излиза ли въздух?Другия вариянт е да смуче въздух отзад, ако си с барабани от цилиндърчетата.Или пък ако няма въздух в системата-спирачната помпа си е заминала.Когато не работи двг с няколко напомпвания става ли твърд педала?
Отговори

prujinca снимка prujinca 22 април 2007 - 21:57

Помпата е нова. Преди даа запо4на да ги правиа ми бяха блокирали предните цилиндарчета, след като ги оправих се поиави и проблема. За да дърпа въздух все триабва и от някаде да има теч, но такъв няма!!!!! а педала си все така мек. Помпата е нова, редила е здрав, предните цилиндърчета са отремонтирани а задните не текът, системата е проверена за течове и няма А И СПИРАЧКИ НЯМАМ!!!!!!!!!!! НЯКАДЕ БЪРКАМ НО КЪДЕ??????????????????????
Отговори

petrovpi снимка petrovpi 22 април 2007 - 23:49

prujinca, на Apr 22 2007, 09:57 PM, каза:

Помпата е нова. Преди даа запо4на да ги правиа ми бяха блокирали предните цилиндарчета, след като ги оправих се поиави и проблема. За да дърпа въздух все триабва и от някаде да има теч, но такъв няма!!!!! а педала си все така мек. Помпата е нова, редила е здрав, предните цилиндърчета са отремонтирани а задните не текът, системата е проверена за течове и няма А И СПИРАЧКИ НЯМАМ!!!!!!!!!!! НЯКАДЕ БЪРКАМ НО КЪДЕ??????????????????????
 

Провери помпата, нищо, че е нова. Ако смуче въздух отнякъде след нея, все някоя от спирачките ще хваща.
Отговори

prujinca снимка prujinca 31 октомври 2008 - 12:17

Извинете че пиша на латинеца!!!!

Та имам си манта Б от бройки и то лимитирана версия. но проблема. дисковете ми са вече доста износени, Преди време с още двама познати взехме една манта за части чийто дискове са нови но като се опитах да ги сложа на мойта дойде и проблема. нестават. При мне дисковете, спирачния апарат (всичко от насача на вън ) е абсолютно еднакво с манта А цилиндърчетата са с по две бутала, захвата към предната ос е по дълъг кормилната щанга се хваща по друг начин абе не е като на нормална манта Б. Въпросът ми е дали някои има идея от какво могат да се пригодят дискове? или кой модел има дискове като на манта Б?
Мнението беше редактирано от 30e: 31 октомври 2008 - 12:24
Причина за редактиране:: КИРИЛИЦАААААА !!!!!!!
Отговори

30e снимка 30e 31 октомври 2008 - 12:25

Аз пак не мога да вдена... Спирачките от А или Б са :beer: Отиваш в първия магазин и ти ги вадят по каталог и си :kuku:
Отговори

prujinca снимка prujinca 31 октомври 2008 - 17:44

Имам Манта Б която е с дискове и спирачни апарати, оси на захващане от манта а. Такива работи не се предлагат. Вече ги нема по магазините ако иматде къде мога да намеря кажете.
Отговори

Magelan снимка Magelan 31 октомври 2008 - 21:11

Незнам как си успял да постигнеш това :beer: ама като имаш части от Манта Б земи си смени шенкелите с главините и апаратите. Така и така при теб е някаква изгъзица и не мисля че колата се държи адекватно в завой с шенкели от А, а и тия дискчета от 238 мм диаметър от А дет са ти сложили земи ги махни да не се :doh: <_< пебиеш някъде.
Сменяй всичко с оригиналното или ако пък искаш по-добри спирачки от нормалните за Б има много конверсии за преправяне.
Отговори

prujinca снимка prujinca 17 юни 2009 - 08:22

Някой да има идея защо все се получава така. Всяка година все едно и също Права спирачки 12 месеца по къстно тях ги няма. Миналата година смених помпа, задни цилиндърчета, сложих и нови тръбички и маркъчета само на предните цилиндърчета смених гумички имаче всичко е ново. и изненада спираме но не както трябва. Закатах е в сервиза на феродо въвъ варна там уж е оправиха (не емного ястно какво правиха) но почна да спира уж по добре. 6 месеца не съм е карал (само е припалвам на две седмици и една крадка обиколка на квартала - понеже съм превърженик на мнението че една кола не се ли кара поне малко сама се скапва) и ооооо изненада пак нямаме спирачки. И то пак адните колела Теч няма никъде, загуба на течност респективно няма, въздух няма, помпата си бачка но не спираме или поне задните спирачки нещата(пак са се пенсионирали) направо ми писна вече куп пари и чаркала и нищо отново. Вече нямам идея какво да ги правя и къде да е нося? То не бяха помпи, обезвъздошаване под налягане и някви странни схеми абе ужас. Дайте някаква идея или съвет различен от този да сменам хобито
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg