Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Регистриране на кола без номер на двигателя

maksi снимка maksi 23 август 2009 - 08:32

Намерих доста запазена Астричка набор 93 на добри пари,но с блокирал двигател(бензинов 1,4 пълна инжекция).След последвалото издирване на читав двигател попаднах на един добър екземпляр все още не е свален от колата(C16SE пак от астра),но е без номер.Астрата(с блокиралия двигател)е регистрирана с нейният си двигател който има номер.Възможно ли е веднъж регистрирана с номер,да се пререгистрира без номер?
Какви документи трябва да взема за двигателя при евентуална регистрация в КАТ?
П.С.Ако законово няма как да се регистрира колата няма да я взимам,все пак ще си остане цял живот за мен,ако не минем през КАТ... :fire:
Мнението беше редактирано от maksi: 24 август 2009 - 10:58
Отговори

HellRell снимка HellRell 23 август 2009 - 15:35

най-доре иди в КАТ и питай
Мнението беше редактирано от HellRell: 23 август 2009 - 15:39
Отговори

Petio снимка Petio 23 август 2009 - 15:54

Обикновенно може но с много вътрешен човек и някой лев и в талона се пише без номер или не се чете ако имаш познат из кат някое аверче пробвай или си намери двг с регистрация има не-та колкото си щеш по добре ще е от 1.6се
Това мойто мнение ама ти си знаеш
Ако не е тайна каква е цената на тази астра с блокирал двигател и с какви екстри разполага
Отговори

astra_boy снимка astra_boy 23 август 2009 - 16:11

колега ще сменяш ли номерата на колата ако я купиш от твоят град и няма нужда от смяна на номерата колата се прехвърля в кат
само документално само сменяш талона а вече ако има нужда от смяна на номерата няма да минеш без номер на двигател ще ти трябва много време комисий ще минаваш може и на технотест да те пратят
Отговори

angelo861 снимка angelo861 23 август 2009 - 16:19

Ако новият двигател е с повече коне , задължително ще има техно тест.
Отговори

drmapty снимка drmapty 23 август 2009 - 17:07

Я не се занимавай с бюрокрация, слагай мотора и ако някога се наложи просто няма да му се чете, полей го със слаба киселина все едно е корозирало там и така все пак е 16 г. кола.
Отговори

cobebebe снимка cobebebe 23 август 2009 - 23:49

На мен също ми предстои такава схема и доколкото успях да се информирам има 2 варианта:
1. купуваш колата, от която ще ползваш мотора. В моя случай тази кола е нов внос и не е регистрирана в България. След договора трябва да се отиде в КАТ и да подадеш някаква молба, че тази кола няма да се регистрира и ще се ползва за части /не можеш да я бракуваш, защото не е регистрирана все още, а в този ред на мисли, ако колата донор е регистрирана в България, разликата с новия внос би трябвало да се изразява в бракуването/. Така вече ще имаш редовни документи от къде ти идва двигателят. След това идва ред на технотеста и доколкото съм чувал там била по-сложната част, но той е наложителен само, когато те спрът от движение или когато продаваш колата.
2. има някакви мурафети, които не ми допаднаха и ги отложих като вариант - изготвяне на документ за внос на блок от двигател с изтрит номер от чужбина и след това минаване през КАТ с този документ /съответно трябва да се изтрие номера на двигателя, който се слага/ като в талона се пишело, че няма номер на двигателя. От там нататък слагаш каквото искаш, защото вече по талон нямаш номер на двигател.
Това според мен е по-неудачният вариант. Аз ще се спра на първия. Там основното е да купиш колата, за да имаш документ за двигателя. От там нататък може да си отложиш технотеста, а и всичко изглежда по-официално, няма никакви далавери, корупционни схеми, не храниш механика в КАТ и т.н.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg