Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

София Ауто - доказан сервиз?!?

directora снимка directora 01 ноември 2007 - 22:48

Така - здравейте отново.
Искам да кажа една случка, която ми се случи преди месец при закупуването на нов автомобил от София Ауто.
Мойто родители си харесаха една Мерива от София Ауто. Решиха да я вземат и понеже имахме познат ни направиха малка отстъпка от 500 лева, тъй като десния калник беше одраскан сигурно на паркинг, ама беше задран здравата. Заради него ни направиха тази отстъпка и заради мръсния вид в който я взимаме. Те в момента са вторите собственици на този автомобил. Първия собственик явно е бил някой мърляч, защото салона вътре с извинение, ама все едно животни са срали, навсякъде има петна, беше прашлясала до тавана и поради тази причина цената й беше по евтина. Хората от София Ауто ни казаха, че са си хванали щещата на калника от застрахователя и че ще я оправят след 15 дни. Назначиха ни дата 05.10 т.г. да влезе в бокса за оправяне на калника, като всичко те си поемат. Държаха я вътре 3 седмици и на 23.10 т.г. звъннаха, че е готова. Баща ми като отишъл да си я взима, след толкова време без кола, компетентните хора му казали, че дължи 240 лева за оправянето на калника, тъй като това не го хванал застрахователя(а преди това бяха казали, че всичко ще оправят без да ни вземат 1 стотинка).
Какво да прави човека, не стига, че се нервира 3 седмици(защото на ден да бяха слагали по един косъм боя, за 5 работни щеше да стане) пък и сега за тоя калник, извадил 240 лева и ги дал. След което ги питал за да си прехвърли застраховката какво им трябва - те му отговорили компетентно "Само новия талон с вашето име". На 24.10 бях с него и висяхме в кат като песове 6 часа без да минаваме каналите, само за промяна на талона(имало проблеми в системата и т.н., не че имаше хора - бяхме първи на гишето). Бяхме там в 9:30, свършихме в 15:30 и хоп веднага към София Ауто(там си имат застрахователи на място) да прехвърлят тъпата застраховка и да може да си остави човека спокойно колата пред блока и да спи спокойно. Онази "кокона" която предния ден беше казала, че й трябва само талона на колата, сега като й го занесохме каза, че немогло да стане веднага, а можело до 7 работни дни :mhihi: След което си отнесе нужното количество ругня от негово име и тези работни дни се снижиха до 2... (каквото почукало, такова се обадило). С толкова нерви човека неможа да се порадва на първите мигове на новата си придобивка. Викаше си "един път да се свърши с тия София ауто - няма и да ме видят повече!". Държахме колата на платен паркинг 4 нощи, което прави излишни 20 лева(за какво си плащаме иначе застраховки??).
И така това е трогателната история за Опел Меривата на родителите ми(която е такава красавица...).

Който ходи към София Ауто за бояджийски и тенекеджийски работи да знае, че остава без кола за поне месец и го одрусват яко.
Много "приятни" емоции изживяхме с този клалифициран сервиз, доказал се - дрън дрън.

Дано съм Ви полезен с тази история и се радвам, че вече всичко е минало и няма да се ходи повече в тъпото София Ауто :)

Поздрави, directora :bravoo:
Отговори

Skara снимка Skara 02 ноември 2007 - 03:29

За тенекеджиите - така е. Гола вода са за време и качество.. От друга страна и другите сервизи не работят по-бързо, но поне е възможно да уцелиш качество.
Отговори

directora снимка directora 02 ноември 2007 - 10:11

 Skara, на Nov 2 2007, 03:29 AM, каза:

За тенекеджиите - така е. Гола вода са за време и качество.. От друга страна и другите сервизи не работят по-бързо, но поне е възможно да уцелиш качество.


След като го направиха калника, не си личи, че въобще някога е одраскван, но времето ще покаже :bravoo:
Отговори

vvvasilev снимка vvvasilev 02 ноември 2007 - 17:39

Ти ме хвърли в размисъл човече... Аз с багажника за колелетата си докарах едно одраскване на капака с размери 5 на 5мм, минах на оглед, казаха, че производителя изисквал боядисване на целия детайл. Взех възлагателно писмо, но сега направо започвам да се чудя дали да я оправям в СА, ако майсторите не са добри - че аз по-добре да си карам колата с това петно - то от 2 метра не се вижда....
Отговори

directora снимка directora 03 ноември 2007 - 13:28

 vvvasilev, на Nov 2 2007, 05:39 PM, каза:

Ти ме хвърли в размисъл човече... Аз с багажника за колелетата си докарах едно одраскване на капака с размери 5 на 5мм, минах на оглед, казаха, че производителя изисквал боядисване на целия детайл. Взех възлагателно писмо, но сега направо започвам да се чудя дали да я оправям в СА, ако майсторите не са добри - че аз по-добре да си карам колата с това петно - то от 2 метра не се вижда....


Значи за майсторите незнам дали не са добри, но според мен и според това, което ни направиха на наща на калника, а беше към 15-20 сантиметра чакахме 20 работни дни. Сега е направен перфектно, а на пролет като мине и едно пастиране цялата ще стане страшна. Според мен добре са го направили, но ни оставиха без кола 20 дни, което е много ама много кофти. За твойта драскотина щом е толкова малка може да ти я оправят за една седмица. До 2-3 работни дни няма да стане, категорично съм сигурен. Нас ни обрулиха яко за този калник, зор при тех зор зор... ако си бяхме отишли при наш човек щеше да стане за 100 кинта, а може и по надоло. За твойто петънце незнам колко ще ти вземат, но взимат скъпо, иначе като майстори мисля, че са си майстори - поне така си личи на първо време.
Съжалявам, че съм те разочаровал от сервиза с по-горния пост, но просто това беше самата истина с наща случка и лично за моето семейство, повече в СА за тези дейности няма да стъпят. Просто ни губят като клиенти.
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 03 ноември 2007 - 13:31

 directora, на Nov 3 2007, 01:28 PM, каза:

 vvvasilev, на Nov 2 2007, 05:39 PM, каза:

Ти ме хвърли в размисъл човече... Аз с багажника за колелетата си докарах едно одраскване на капака с размери 5 на 5мм, минах на оглед, казаха, че производителя изисквал боядисване на целия детайл. Взех възлагателно писмо, но сега направо започвам да се чудя дали да я оправям в СА, ако майсторите не са добри - че аз по-добре да си карам колата с това петно - то от 2 метра не се вижда....


За твойто петънце незнам колко ще ти вземат, но взимат скъпо, иначе като майстори мисля, че са си майстори - поне така си личи на първо време.
Съжалявам, че съм те разочаровал от сервиза с по-горния пост, но просто това беше самата истина с наща случка и лично за моето семейство, повече в СА за тези дейности няма да стъпят. Просто ни губят като клиенти.

Парички няма да му вземат,че има възлагателно писмо от застрахователя :bravoo:
Отговори

directora снимка directora 03 ноември 2007 - 16:49

 фалконети77, на Nov 3 2007, 01:31 PM, каза:

 directora, на Nov 3 2007, 01:28 PM, каза:

 vvvasilev, на Nov 2 2007, 05:39 PM, каза:

Ти ме хвърли в размисъл човече... Аз с багажника за колелетата си докарах едно одраскване на капака с размери 5 на 5мм, минах на оглед, казаха, че производителя изисквал боядисване на целия детайл. Взех възлагателно писмо, но сега направо започвам да се чудя дали да я оправям в СА, ако майсторите не са добри - че аз по-добре да си карам колата с това петно - то от 2 метра не се вижда....


За твойто петънце незнам колко ще ти вземат, но взимат скъпо, иначе като майстори мисля, че са си майстори - поне така си личи на първо време.
Съжалявам, че съм те разочаровал от сервиза с по-горния пост, но просто това беше самата истина с наща случка и лично за моето семейство, повече в СА за тези дейности няма да стъпят. Просто ни губят като клиенти.

Парички няма да му вземат,че има възлагателно писмо от застрахователя :bravoo:


И при нас застрахователя си беше хванал всичко... нали бях написал, че ако знаехме, че ще ни вземат пари и то такава сума щяхме да си ходиме при наш човек. В София Ауто всичко е възможно - убедих се в това.
Иначе ако си убеден, че няма да те изръсят с някаква "сумичка" отивай там - нашият калник много добре е направен, неможе да познаеш, че е одрасквана там някога.
Отговори

vvvasilev снимка vvvasilev 03 ноември 2007 - 17:21

directora, след като прегледах темата ти прегледах и възлагателното си писмо. Там пише "не повече от 98 лв" Т.е. ако струва повече и на мен ще ми се наложи да доплащам... Сега ще отида да се консултирам с фирмения сервиз на Евроинс - Перфект. Да ми кажат колко ще ми струва при тях.
Отговори

directora снимка directora 03 ноември 2007 - 19:03

 vvvasilev, на Nov 3 2007, 05:21 PM, каза:

directora, след като прегледах темата ти прегледах и възлагателното си писмо. Там пише "не повече от 98 лв" Т.е. ако струва повече и на мен ще ми се наложи да доплащам... Сега ще отида да се консултирам с фирмения сервиз на Евроинс - Перфект. Да ми кажат колко ще ми струва при тях.



Хаха! Върхът на сладоледа! Приятелю това е София Ауто! Естествено, че ще е повече от 98 лева, то дори и да не им излезе на тях разходите повече от 98 лева, според мен ще вземат допълнително някой лев.


Някой, ако работи в София Ауто или има познати там - съжалявам, че имам такова мнение за тази фирма, но те ме накараха да си го изградя....
Отговори

Стельо снимка Стельо 04 ноември 2007 - 07:29

2 реда ще напиша само .... виии ко си мислите че в сервизите стоят и си клатят краката по цял ден и няма ко да правят ли ??? много ясну че няма да я направят колата веднага елате да видите ко става при нас в варна има над 40 коли смляни който чакат да бъдат направени и 100% съм сигурен че не са те накарали на сила да си оставиш колата там и след 20 дена да я направят ... за цените няма да коментирам и колега като си можел да я закараш колата при някой твое майсторче що не я закара там ???

нищо лично към никой просто се дразня някой като почне да пише простотий
чакам да скочите срещу мен сега .....
Отговори

фалконети77 снимка фалконети77 04 ноември 2007 - 09:56

 Стельо, на Nov 4 2007, 07:29 AM, каза:

много ясну че няма да я направят колата веднага елате да видите ко става при нас в варна има над 40 коли смляни който чакат да бъдат направени и 100% съм сигурен че не са те накарали на сила да си оставиш колата там и след 20 дена да я направят ... за цените няма да коментирам и колега като си можел да я закараш колата при някой твое майсторче що не я закара там ???

Ето,веднага скачам... :opel_forever: Надали насила са го накарали,но щом са казали 15 що са я държали почти двойно повече?А накрая са им взели и пари отгоре!??Мисля,че е обществена тайна това,че си надписват часове,а трудът им хич не е евтин...Ако на колегата vvvasilev пише във възлагателното писмо,че щетата е до 98 лв.,а пичовете я задържат с още 5 дена,от кого ще искат парите за допълнителното време?И най-малкото дали е коректно като ти кажат един срок,да го превишават почти двойно?Като не могат да се справят,поне да му кажат...ама типично циганска му работа-дай ще я вземем,нищо че има още 50 коли които чакат,пък после ще му мислим,к'во като се насерем???
Отговори

directora снимка directora 04 ноември 2007 - 13:05

 Стельо, на Nov 4 2007, 07:29 AM, каза:

2 реда ще напиша само .... виии ко си мислите че в сервизите стоят и си клатят краката по цял ден и няма ко да правят ли ??? много ясну че няма да я направят колата веднага елате да видите ко става при нас в варна има над 40 коли смляни който чакат да бъдат направени и 100% съм сигурен че не са те накарали на сила да си оставиш колата там и след 20 дена да я направят ... за цените няма да коментирам и колега като си можел да я закараш колата при някой твое майсторче що не я закара там ???

нищо лично към никой просто се дразня някой като почне да пише простотий
чакам да скочите срещу мен сега .....


Никой не ме е карал там да се прави колата! Просто си бяха взели пари от застрахователя за щетата и казаха, че ще я направят с тези пари - а за нас естествено това е изгода.
Междудругото поначало ни бяха казали, че до седмица би трябвало да стане, след което срока се увеличи и преувеличаваше с всеки ден. Знаете какво е да си без кола 20 дни особено в днешно време и особено като ти трябва да си изкарваш хляба с нея.
Разбирам, че има много коли за правене, но фирмата да си направи преценката. Те ако си мислят, че ще оправят 50 автомобила с един сервиз с 2ма майстора - жестоко се лъжат. Меривата е оставена на 5.10 в сервиза, а са я почнали да я правят на 15.10. Защо им е да ни викат 10 дни по-рано, като можеше да ни кажат на 15.10 в толкова часа и я караме на момента. Хем за нас е по-добре, хем за тях, че няма да имат 50 автомобила струпани.
Другото, което е, е че след което я закарахме на 5.10, след седмица ни звъняха да ни кажат, че ще трябва да се доплаща(ние се ориентирахме до към 50-100 лева най-много).

Всичко е толкова измислено, че ни оставят без коментар. Те ако са взели 250 лева от застрахователите и нас ни изръсиха с 240, а ни направиха отстъпка на автомобила с 500 лева - еми мерси за отстъпката, да ви се връща...

Може да са доказана фирма, ама все още не са си измислили нещата както трябва :opel_forever:
Отговори

Иво снимка Иво 04 ноември 2007 - 13:19

Колеги, според мен за качеството на бояджийските услуги в София Ауто не могат да се кажат лоши неща. Мой приятел работеше там доста време и съм сигурен, че се ползват само най-добрите материали и всичко се изпипва както си трябва. За дългите срокове - ами във всички по-добри сервизи е така.

А колкото до възлагателните писма - само за нови коли, за които се плаща по фактура си заслужава. За по-старите е по-добре да си вземете парите по експертна оценка и да си оправите колата където искате вие. Иначе задължително се доплаща и то понякога доста!
Отговори

bugatti снимка bugatti 04 ноември 2007 - 16:35

Добре де...аз с реното колко пъти минах за козметични през застрахователя и всичко си платиха.....иначе май има значение какво е каското, така че си правете валутно по скъпо е ма накрая се избива... :opel_forever:
Отговори

GK_Power снимка GK_Power 04 ноември 2007 - 20:41

Маи това със задържането е често срещано явление,моита кола е в Ауто Екип и е вече 1 месец там,и от 12 дена ме лъжат кога ще е готова,незнам дали ще доплащам но ако ми искат и цент ще им спретна много як скандал,а за София Ауто нищо немога да кажа но смятам да хода в техния сервиз в Благоевград за да си сменям някои неща(все пак е наи големия сервиз на опел на територията на БГ) :)
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 08 ноември 2007 - 20:29

Аз съм недоволен от друго ... 2 пъти си поръчах части от там за старата ми астра и 2-та пъти ми носят грешни части ... за мен са некадърни!
Отговори

directora снимка directora 08 ноември 2007 - 21:42

 TurboManiak, на Nov 8 2007, 08:29 PM, каза:

Аз съм недоволен от друго ... 2 пъти си поръчах части от там за старата ми астра и 2-та пъти ми носят грешни части ... за мен са некадърни!


Мога да кажа същото за застрахователя им, поне тази, която нас обслужваше. Страшно некадърна и от това само ще загубят!
Отговори

thunder & steel снимка thunder & steel 20 ноември 2007 - 15:09

 directora, на Nov 8 2007, 09:42 PM, каза:

 TurboManiak, на Nov 8 2007, 08:29 PM, каза:

Аз съм недоволен от друго ... 2 пъти си поръчах части от там за старата ми астра и 2-та пъти ми носят грешни части ... за мен са некадърни!


Мога да кажа същото за застрахователя им, поне тази, която нас обслужваше. Страшно некадърна и от това само ще загубят!


Тия пък застрахователи/застрахователки повечето са толкова некадърни и неразбиращи ,че не е истина особенно като НЕ работят в офисите на застрахователните компании нали се сещате как .Вие си правите магазин на Опел примерно и казвате на шефа на застрахователната фирма ,ще работя с вашата компания само ,че имам там един мой човек и така ето идва г-ца некомпетентност минала през опреснителен КУРс за няколко дни и вече е най добрата

Затова отивате си на място в офиса на застрахователната компания ,за да ви обърнат внимание компетентни хора
Отговори

directora снимка directora 22 ноември 2007 - 18:42

 thunder & steel, на Nov 20 2007, 03:09 PM, каза:

ате си на място в офиса на застрахователната компания ,за да ви обърнат внимание компетентни хора


Да, това го разбрах едва след като видях как става работата с застрахователя в София Ауто... Смех... :unsure:
Отговори

Стельо снимка Стельо 20 декември 2007 - 21:44

 TurboManiak, на Nov 8 2007, 08:29 PM, каза:

Аз съм недоволен от друго ... 2 пъти си поръчах части от там за старата ми астра и 2-та пъти ми носят грешни части ... за мен са некадърни!



не бях чел темата отдавна искам само да отговоря на тоя човек ... некадърник си ти .... да ти кажа 1-во ...
после да ти обясня за какво става на въпрос ... не хората които ти продават частта са виновни ... а тея които им я пращат на тях много е лесно като гледаш отстрани аз работя в сервиз на опел и също ми се е случвало да искам една част и да ми дават друга но това не се дължи на колегите които ми я дават а на тея които я пращат защото пишат номер-а на частта а слагат друга част в кутииката .... разбираш ли колега за какво става дума .. недей да пишеш прибързано като незнеш за какво става на въпрос ... най малкото което е станало си отишъл видял си че е грешната част напраил си са на гъзар и не си ги оставил да ти обяснят .. ако си мислиш че им е хубаво цял ден да стоят там и да се занимат с такива охлюви като тебе дето после ги плюят за нещо за което те нямат вина се лъжеш ...

айде приятна коледа и нова година ...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg