Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Помпа съединител от лада на вектра Б

ivaylo___ снимка ivaylo___ 14 октомври 2009 - 12:59

И аз съм на същото мнение като колегата SunMaster.Комшията и тои смени пет горни помпи на неговата вектра В (дори едната изкара само от сервиза до паркинга и съединител пак нямаше.Беше се видял в чудо с тоя съединител) докато накрая не здаде багажа и лагера.Сега е с нов лагер и ладова горна помпа и всичко е о.к.
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 14 октомври 2009 - 15:10

 angelo861, на 14 Oct 2009, 11:32, каза:

.Ако не те затруднявам колега би ли ми обяснил как става цялата операция и какви части са нужни, благодаря предварително.

необходими части:
1.ладова помпа
2.маркуч-пак е от лада но мисля че е за долната помпа на ладата
3.старата помпа на опела
4.една медна дифтунга за вс.случай
Старата помпа на опела се разфасова(аз ползвах ъглошлайф) от нея взех поз.1 и поз.2 от снимката.
Публикувано изображение
поз.1(предната част от старата опелска помпа която влиза в металния преходник към скоростната кутия) от снимката го дадох заедно с маркуча на стругар да направи преходника който е между пластмасовата част и маркуча.стругаря ми ги върна сглобени и каза че ги е залепил с нещо спец. и гарантираше че ще издържи на налягането поз5.
поз.2 е лостчето което свързва педала на съед. и помпата ,но трябва да се удължи(не помна вече с колко)
с поз.3 съм отбелязал че отворите на помпата се срязват по следния начин(аз ги рязох с ъглошлайф)като се спазва стария диаметър
Публикувано изображение
на поз.4 сложих дифтунгата
При монтажа трябват и 2 по широки шайби,които да държат ладовата помпа към купето(за по сигурно)
ето една примерна схема на монтажа
Публикувано изображение
дано някой разбере нещо от писаното горе и да съм бил полезен
Мнението беше редактирано от SunMaster: 14 октомври 2009 - 15:22
Отговори

angelo861 снимка angelo861 14 октомври 2009 - 16:25

Колега мога да кажа само едно голямо БЛАГОДАРЯ , че описа всичко подробно и разбираемо и се отзова за помощ.
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 03 юли 2012 - 16:18

Та историята има продължение.Ладовата помпа протече миналото лято.реших да не се занимавам и отидох до моргата.взех една оргинална горна помпа -беше от деснячка-30 лв.монтирах я и до този момент нямам проблеми.педала е лек за натискане и отделя на нормално място.докато със ладовата помпа отделяше доста по високо(явно дебита и е бил по-голям).Е това че карам вече 1 година с помпа 2ра ръка потвърждава според мен,че когато долната помпа не е наред оказва влияние върху горната и я прецаква.
Отговори

Стекер снимка Стекер 03 юли 2012 - 22:56

Един бърз въпрос за смяна на съединител на Опел Вектра Б 2000, 16V 136 ph X20XEV скоростна кутия F 18 WR (феродов диск, притискателен и лагер помпа. Цена от 780 лв. с труд висока ли е или е добре. Частите са на LUK (уж оригинални се водят).
Отговори

SunMaster снимка SunMaster 04 юли 2012 - 08:07

преди 3 години по спомен
140-феродов
280-лагер помпа
150-притискателен
труд по договорка-от 60до 140 лв
говорим за варана.люк не е зле и аз съм с такъв
Мнението беше редактирано от SunMaster: 04 юли 2012 - 08:08
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg