Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Калибриране на газова рейка Rail IG1 ПРОБЛЕМ-a e РЕШЕН!

М.Георгиев снимка М.Георгиев 10 февруари 2013 - 18:23

Здравейте,
рейката ми е Rail IG1 blac bodi 30hm:

Публикувано изображение

бих желал да проверя колко мм е хода на буталцата и дали на всички е еднакъв.
Но не ми е ясно ако се наложи да настроя хода как ще стане, тъй като отгоре на стержените къдео се поставят бобините няма отвор за имбус! Вижда се само объл отвор с дълбочина около 3...4мм., дъното на които е залято с нещо като синя смола. Тази рейка изобщо може ли да се калибрира?
Мнението беше редактирано от М.Георгиев: 18 февруари 2013 - 22:11
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 февруари 2013 - 19:50

Като се изчегърта смолата(доста е трудно),отдолу под нея има отвор за шестограм 4мм.По-добре не пипай там!
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 10 февруари 2013 - 19:56

 ivan_pop, на 10 февруари 2013 - 19:50, каза:

По-добре не пипай там!

Аха ясно.
А защо да не пипам, нали е направено за регулировка?
Мнението беше редактирано от М.Георгиев: 10 февруари 2013 - 19:59
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 10 февруари 2013 - 20:23

По принцип се прави регулировка заводско и после не се пипа.Обаче има дефектна пратка от месец юни и юли и някои от месец май,така че ако имаш проблеми тя е в гаранция и можеш да я смениш.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 10 февруари 2013 - 20:50

 2.0 16v, на 10 февруари 2013 - 20:23, каза:

По принцип се прави регулировка заводско и после не се пипа.Обаче има дефектна пратка от месец юни и юли и някои от месец май,така че ако имаш проблеми тя е в гаранция и можеш да я смениш.


Да, чувал съм за това, моята е от 08.2012г., може и да е закачила от дефектната партида.
Но доколкото знам е добре да се прави калибровка и на нова рейка. Моята е на около 3000км., но напоследък забелязвам, че на празен ход двигателя е доста неспокоен с леки детонации. Освен това ми се появи едно предърпване при ускоряване около 1500 ...2000об., което при бензин го няма. Бензиновите времена на ПХ са ми без промяна при работа на газ (3,4мс-бенз. на 5,5мс-газ).
Затова искам да проверя и как е рейката. Тези дни се сдобих с микрометричен часовник, врътнах си на струга и един преходник от бронз, и като се поосвободя ще видя за какво става въпрос.
До колкото знам за тези рейки и валтекоподобните, препоръчителният ход е около 0,5мм.?

ПС. Иначе съм с Тамона TGStream 4, Tomaseto Alaska, дюзи 2,1мм., dP=0,96 bar, газови времена на ПХ: 5,5...6,2мс., обработка на довпръскване 1,2мс.
Мнението беше редактирано от М.Георгиев: 10 февруари 2013 - 20:51
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 10 февруари 2013 - 21:01

Появило ли се е чукане на газовите дюзи.Дали са станали по шумни.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 10 февруари 2013 - 21:08

Ами имам чувство, че си въобразявам защото уредбата не е на много километри, но определено са по-шумни отколкото преди два месеца. Особено сутрин като запаля (понеже им е включена опцията за подгряване).
Освен това си играх с тамоната, и тя има една опция за промяна времената на дюзите, като за целта си прави настроика на всяка от дюзите и им задава отделни корекционни коефициенти, оцията се казва "Юстировка" . Та при тази опция ми се появиха големи разлики в присвоените корекционни коефициенти.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 10 февруари 2013 - 21:32

Вдигни налягането на 1,2 бара,диференциално и направи нова настройка.Тази "юстировка" се пипа само в краен случай.Ако мотора е наред не се пипа.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 10 февруари 2013 - 22:33

 ivan_pop, на 10 февруари 2013 - 21:32, каза:

Вдигни налягането на 1,2 бара,диференциално и направи нова настройка.Тази "юстировка" се пипа само в краен случай.Ако мотора е наред не се пипа.


Добре ще опитам, но сигурно ще трябва и малко да намаля калибриращите дюзи защото предполагам че времената на ПХ ще паднат доста (а под 4ms. Rail-a май закъсва..) ?
И още нещо, доколкото разбирам симтека прави и допълнително обогатяване между два импулса за около 1,2..3ms., това оказва ли някакво влияние при работа на газ, смисъл газовото ECU дали го обработва по някакъв начин?
Отговори

npace снимка npace 12 февруари 2013 - 09:42

 М.Георгиев, на 10 февруари 2013 - 22:33, каза:

(а под 4ms. Rail-a май закъсва..) ?


Под 3ms. Иначе ако си вдигнеш малко налягането на около 1.1 времената на газ ще ти са от 4.5-5 мсек.и си бонбон!На 1.8 115 коня слагам 2.2 дюза.И с 2.1 работи но може да не стига "манджата".По спомен го карам, с 2.2 дюза и dP 1.1 имаше времена 4-4,5 мсек.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 12 февруари 2013 - 11:02

Ами ще опитам, но в момента имам режими при които бензиновите времена са около 2,3...2,5мс., при които газовите са на около 3,5мс. - например при продължително каране на 2-ра. или 3-та. с ниска скорост и около 1400....1600оборота. Явно ще трябва да обогатя сместа малко от таблицата в тези режими, след повишаване на налягането.
И още нещо да попитам, при Томасето Аляска хроничен ли е проблема с връщането на газ през вакума в колектора при cut-off ?

Иначе сега съм направил настроика на дълъг път (картограма -сбор точки), и кривата на газта почти дублира бензиновата във всички режими.
Дори и при каране на газ, бензиновитя разход на дълго по борд вече е само с около 0,4л. вповече спрямо това което съм имал преди на бензин по същото трасе .
Мнението беше редактирано от М.Георгиев: 12 февруари 2013 - 11:04
Отговори

npace снимка npace 12 февруари 2013 - 14:57

 М.Георгиев, на 12 февруари 2013 - 11:02, каза:

Ами ще опитам, но в момента имам режими при които бензиновите времена са около 2,3...2,5мс.,

Убеден съм че при работа на двигателя на бензин Ton бензин не ти е под 3.5 мсек на празен ход!Ако обедниш таблицата с наколко процента (колкото са нужни), ще видиш че Ton газ ще се запази на 3.5мсек но Ton бензин ще се покачи.При изправна ламбда сонда Ton бензин трябва да "шава" в порядъка +/- 0,4 мсек.

Бордовият компютър отчита разхода на гориво спрямо времеви цикли на бензин и ламбда показания който пристигат при него от ЕКУ-то във вид на импусли.Ако на бензин на ПХ ти е 1.2 лтр/ч а на газ 1.0 лтр/ч. то таблицата ти е обогатена и обратното.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 12 февруари 2013 - 15:43

 npace, на 12 февруари 2013 - 14:57, каза:

............
Бордовият компютър отчита разхода на гориво спрямо времеви цикли на бензин и ламбда показания който пристигат при него от ЕКУ-то във вид на импусли.Ако на бензин на ПХ ти е 1.2 лтр/ч а на газ 1.0 лтр/ч. то таблицата ти е обогатена и обратното.


Да това ми е ясно. Но все още немога да разбера как Тамоната обработва довпръскващият импулс.
В момента съм в процес на преработка на кабела за връзка с ГИ-то (правя го с оптична изолация по сиганл между USB и газовото ECU) и като превърша почвам с настроиките. Ако някои има интерес мога да публикувам и схемата на преходника.
За съжаление изпарителя ми е свързан на подгрева на дросела, и маи първо от там трябва да почна с преправянето, въпреки че не ми се вярва това да е причина за предърпването тъй като ми поддържа около 35...40 градуса темп. на гаста в рейката.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 12 февруари 2013 - 18:32

Днес след обяд увелих диференциалното на 1,2bar-a. След автонастройката газовите времена паднаха на 3,5мс. Покарах колата, но проблема с нестабилната работа в ниските, и предърпването си остана. След това свалих диференциалното на 1,1 пуснах автонастройка времената се вдигнаха на 4,3мс. Покарах отново колата - без промяна! Дори сега при потегляне леко се замисля, и при ускоряване предърпва доста. Опитах допълнително да обогатя сместа в проблемните режими - но отново без резултат! Имам чувство като че ли при ускорение до 2000...2200об не и достига гориво.
Ще съм благодарен на всякакви съвети. Почивните дни мисля да се занимавам с рейката.

ПС> На бензин колата си работи идеално -без нито един от описаните симптоми.
Мнението беше редактирано от М.Георгиев: 12 февруари 2013 - 18:34
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 13 февруари 2013 - 18:32

Здравейте колега,
развитие по проблема. Днес смъкнах рейката и я разглобих. И ето какво констатирах:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

И направо останах замислен ..... нормално ли е това да се случи на рейка с която е минато има няма 3000км ???

Та въпросът ми е следният, само гумичките продават ли се като ремонтен комплект, или всичко върви комплект с буталцата, пружинка, и големият о-пръстен?
И още нещо водача на буталцето трябва ли и той да се подмени ??
Мнението беше редактирано от М.Георгиев: 13 февруари 2013 - 18:34
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 13 февруари 2013 - 20:56

 М.Георгиев, на 13 февруари 2013 - 18:32, каза:

Та въпросът ми е следният, само гумичките продават ли се като ремонтен комплект, или всичко върви комплект с буталцата, пружинка, и големият о-пръстен?
И още нещо водача на буталцето трябва ли и той да се подмени ??

Колега,не си написал в началото на темата какъв ти е проблеба,че да се опитаме да помогнем.
Тези рейки по принцип са калибрирани заводски,което означава че не е необходимо да се пипат.
Тези пръстенчета в горната част на буталото не се предлагат като резервна част отделно.На мен като ми се наложи да ги сменям ги купувам от магазин който продава "О" пръстени и други гумени уплатнения и маркучи.
Не зная на кое казваш водач на буталото!?Ако трябва да се сменя чашката в която се движи буталото(4 бр.),по-добре е според мен да се смени цялата рейка.
Аз от около 15 000 км. съм с турска рейка(друг модел ГИ) и нямам оплаквания.Мотора е същия.

P.S.:Колата ако си работи добре,по-добре не и пречи да работи!
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 13 февруари 2013 - 21:27

Прав си колега, наистина трябваше да започна с проблема.
От известно време на газ двигателя започна да работи неравномерно на ПХ, а също така при ускоряване се появи едно предърпване и замисляне около 1200 ....1500 до 2000 оборота. След това колата си тръгваше нормално. Опитах с различни времена и налягания, но проблема си остана. Префлашнах фърмуера на газовия комп - без промяна. На ПХ по софт всичко си изглежда нормално, бензиновите времена на газ са без промяна, но въпреки това двигателя работеше неравномерно. И затова първо реших да прегледам рейката. А и при една такава процедура по смяна на буталцата предполагам няма да е в минус да се премерят ходовете им и при разлики да се изравнят, въпреки че е фабрично настроена.

Ако работеше нормално колата изобщо нямаше да се захващам с това начинание, освен ако е нормално тези буталца да са си така, но аз не мисля.
Мнението беше редактирано от М.Георгиев: 13 февруари 2013 - 21:31
Отговори

2.0 16v снимка 2.0 16v 14 февруари 2013 - 11:12

 М.Георгиев, на 13 февруари 2013 - 18:32, каза:

Здравейте колега,
развитие по проблема. Днес смъкнах рейката и я разглобих. И ето какво констатирах:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

И направо останах замислен ..... нормално ли е това да се случи на рейка с която е минато има няма 3000км ???

Та въпросът ми е следният, само гумичките продават ли се като ремонтен комплект, или всичко върви комплект с буталцата, пружинка, и големият о-пръстен?
И още нещо водача на буталцето трябва ли и той да се подмени ??

Това са от дефектните рейки.По горе ти бях казал за проблема.Трябваше още в началото да ти я рекламират и да не се разпрвяш с глупости толкова време.Проблема не е само в гумичките а и в самите буталца.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 14 февруари 2013 - 12:23

Т.е. със смяна на буталцата в старият корпус нещата ще се оправят така ли?

Днес ще опитам да обясня проблема на маистора които ми слага газовата, да видиме дали ще признае рекламация (за съжеление е на 200км. от мен) :sad:
Отговори

npace снимка npace 15 февруари 2013 - 22:14

Колега, днес профилактично смених и аз буталцата на моята рейка (IG1 Black Body 1.5ohm) само че моята е на 20 000 км.Само леглата бяха кофти, и имаше мръсотия.Интересно е че за 20 000 км. беше направила огромни легла.Имам чувството че всички рейки на Рейл са зле.Някакси Мимгазката рейка която е на половин цена от тази на Рейл е по добра а е абсолютно еднаква.Това което и причиних на моята го правя за последно.Следващия път като трябва да я "оправям", заминава в коша и си взимам Hana2000 (70 кинта бройката) или Apis Solo (30 кинта бройката).Даваш някой лев отгоре ама знаеш че си взимаш инжектори.

ПС: Моята рейка не е от дефектната серия ама пак сдъхна на 20 000 км.Само че при 1.5 омовите рейки това си е нормално все пак "удара" при по мощна бубина е по голям.Ако не е тайна, колко пари взе ремонтния комплект?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg