Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Opel Vectra 2.2d

needul4o снимка needul4o 15 февруари 2017 - 15:16

Здравейте ! Изчетох темата за Вектра в форума, но не намерих много информация за автоматика та, харесал съм си една Вектра 2.2 D - 2004г., автоматик, в събота мисля да ходя на по обстоен преглед и евентуално да си я докарвам в къщи, та въпроса ми е какви съвети ще ми дадете, на кое най-много да обърна внимание и не на последно място скъпа ли е подръжката й ? Благодаря предварително за отделеното време !
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 15 февруари 2017 - 16:13

Автоматичната кутия на Опел не е от най-добрите и много често предишния собственик я маха за да не я ремонтира.
Отговори

k opel e снимка k opel e 15 февруари 2017 - 16:57

Аз си купих същата Вектра, но с ръчна кутия.
Tова, което знам за автомата е, че филтъра Vaiko V40-1023 е 300-450 лева, плюс 7-8 литра ATF масло и гарнитура за картера на кутията. Имам чувството, че и на запад не обслужват редовно кутията. Ако не е изпусната кутията и се обслужва на 40 000, взимай я. Брат ми купи със същата кутия, държи се прилично и дано да има късмет. Приятели с такава кутия AF33, на които е читава са доволни. Ако не си карал автоматик, по добре иди в Джемини 4 или в Трансмисион Аутоматик, само да направи механик кръгче с нея и да ти каже за какво става дума. Мотора Y22DTR е повече от железен.
Отговори

needul4o снимка needul4o 16 февруари 2017 - 15:39

Благодаря за отговорите, ще помисля още 1-2 дни :)
Отговори

k opel e снимка k opel e 16 февруари 2017 - 20:22

Разгледай и тази тема.
http://www.opelclub....l=&fromsearch=1
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg