Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Датчик за външната температура

Kristchan снимка Kristchan 16 февруари 2010 - 11:37

Колеги,

От няколко дена насам на дисплея за външната температура ми се отчитат стойности, различни от реалните. Така например вчера ми изписа че е - 27.0 C при положение, че температурите бяха около нулата.

Какво става?

Също така

Онзи ден минах сериозно през дупка и от тогава от време на време стрелката за нивото на гориво в резервоара ту слиза до долу и свети в червено, че нямам гориво, ту се връща в нормална позиция с истинските данни, че наистина имам бензин :cn:

Какво е станало?



Колега, слях ти двете теми.Няма нужда да пускаш отделна тема за всеки проблем :devil-smiley-019:
Мнението беше редактирано от gujo78: 16 февруари 2010 - 11:52
Отговори

John Jameson снимка John Jameson 16 февруари 2010 - 12:55

И аз имам същия проблем с термометъра но при мене в повечето случеи не показва нищо и ми казаха да търся датчика, и проблема бил там. Но чакам да се постопли малко. Ти ако искаш го потурси сега. :devil-smiley-019:
Отговори

Kristchan снимка Kristchan 16 февруари 2010 - 15:51

То хубаво ще го намерим физически къде е, ама какво ще го правим после не знам.. :mhihi:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 16 февруари 2010 - 15:53

Два варианта - зацапан от сняг и мръсотия, или повреден.
Аз моя си го смених миналата година.
Не е сложно, държи се на нещо като щипка към бронята, с леко
усилие се вади.
Отговори

Kristchan снимка Kristchan 16 февруари 2010 - 15:58

Ще проверя, благодаря ти.

 Peshotiger, на 16 Feb 2010, 15:53, каза:

Два варианта - зацапан от сняг и мръсотия, или повреден.
Аз моя си го смених миналата година.
Не е сложно, държи се на нещо като щипка към бронята, с леко
усилие се вади.
Отговори

floyd снимка floyd 16 февруари 2010 - 17:58

Най-вероятно клеясали контакти от влагата. Намери го, извади му буксата, зачисти контактите, и сигурно ще се оправи. Онзи ден и моя го гледам -22, ама беше мокро да се завирам под бронята. На другия ден слизам да го правя - той се оправил. Сега си показва нормално.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 16 февруари 2010 - 20:56

Колега, виж бушоните за всеки случай и зарядното напрежение на акумулатора да не е скокнало.
Отговори

Kristchan снимка Kristchan 17 февруари 2010 - 14:59

ще проверя. мерси.

 javor_bg, на 16 Feb 2010, 20:56, каза:

Колега, виж бушоните за всеки случай и зарядното напрежение на акумулатора да не е скокнало.


ще ги видя. благодаря.

 floyd, на 16 Feb 2010, 17:58, каза:

Най-вероятно клеясали контакти от влагата. Намери го, извади му буксата, зачисти контактите, и сигурно ще се оправи. Онзи ден и моя го гледам -22, ама беше мокро да се завирам под бронята. На другия ден слизам да го правя - той се оправил. Сега си показва нормално.
Отговори

speedo снимка speedo 17 февруари 2010 - 20:33

Ако е повреден и не ти се дават 30-40лева за нов има вариянт да се замести с термистор. Днес направих тая интервенция на моята колата. Първо показваше не вярно а след това изписваше F. Заместих го с термистор 4,8кило ома и показва 2 градуса повече. Попринцип е 5,6кило ома оригиналния(5 или 5,6 не съм много сигурен).
Мнението беше редактирано от speedo: 17 февруари 2010 - 20:35
Отговори

ГЕДРА снимка ГЕДРА 17 февруари 2010 - 23:04

 Kristchan, на 16 Feb 2010, 11:37, каза:

Колеги,

От няколко дена насам на дисплея за външната температура ми се отчитат стойности, различни от реалните. Така например вчера ми изписа че е - 27.0 C при положение, че температурите бяха около нулата.

Какво става?

Също така

Онзи ден минах сериозно през дупка и от тогава от време на време стрелката за нивото на гориво в резервоара ту слиза до долу и свети в червено, че нямам гориво, ту се връща в нормална позиция с истинските данни, че наистина имам бензин :ninja:

Какво е станало?



Колега, слях ти двете теми.Няма нужда да пускаш отделна тема за всеки проблем :20ashley_results:

И моя датчик на резервоара показва така и все по-често се ебава. Сякач се бъзика с кризата..
Отговори

djface снимка djface 18 февруари 2010 - 09:50

 speedo, на 17 Feb 2010, 20:33, каза:

Ако е повреден и не ти се дават 30-40лева за нов има вариянт да се замести с термистор. Днес направих тая интервенция на моята колата. Първо показваше не вярно а след това изписваше F. Заместих го с термистор 4,8кило ома и показва 2 градуса повече. Попринцип е 5,6кило ома оригиналния(5 или 5,6 не съм много сигурен).

Колега сподели какъв е този термистор? Къде се слага?
Отговори

p.p.i снимка p.p.i 18 февруари 2010 - 10:51

Термистора е полупроводников елемент подобен на резистора При промяна на температурата той си променя стойноста (омовете). Твоя датчик прдставлява термистор поставен в пласмасов корпус. Един термистор струва 20 -30 стотинки а датчика около 5 лева.(толкова струваше преди 2 години) Мисля че не си заслужава за 5 лева да си играеш да слагаш термистор.Аз пробвах с термистор и трябва да ти кажа голяма играчка е да намериш термистор с подходяща стойност за да показва точно.Ако не те притесня грешка от 3-4 градуса купуваш термистор 5,5 КΩ.-5,6КΩ и го закачаш в буксата вместо датчика.
Отговори

speedo снимка speedo 18 февруари 2010 - 11:48

Е то за пет лева не си заслужава. Трябва да проверя моя колко струва в магазините. Гледах го в един сайт 35лева си беше.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 18 февруари 2010 - 11:57

За 5 лева нов оригинален датчик ми се струва доста странно...
явно съм се прецакал... :20ashley_results:
Отговори

djface снимка djface 18 февруари 2010 - 11:59

 p.p.i, на 18 Feb 2010, 10:51, каза:

Термистора е полупроводников елемент подобен на резистора При промяна на температурата той си променя стойноста (омовете). Твоя датчик прдставлява термистор поставен в пласмасов корпус. Един термистор струва 20 -30 стотинки а датчика около 5 лева.(толкова струваше преди 2 години) Мисля че не си заслужава за 5 лева да си играеш да слагаш термистор.Аз пробвах с термистор и трябва да ти кажа голяма играчка е да намериш термистор с подходяща стойност за да показва точно.Ако не те притесня грешка от 3-4 градуса купуваш термистор 5,5 КΩ.-5,6КΩ и го закачаш в буксата вместо датчика.

Благодаря за изчерпателната информация!
Отговори

goro21 снимка goro21 19 февруари 2010 - 10:24

на астра ф датчика предполагам е същия съответно ми трябва -термистор 5,5 КΩ.-5,6КΩ. или друг зависимост какъв е датчика
Отговори

L-A-T-I-N-O-W снимка L-A-T-I-N-O-W 19 февруари 2010 - 11:31

Извинявам се колега но да питам и за мойта колица.При мен като дам на контакт показва 30 градоса после като чукана на бордовия не показва нищо.И каде точно да търса този датчик на астра ф ГСИ
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 19 февруари 2010 - 11:33

 L-A-T-I-N-O-W, на 19 Feb 2010, 11:31, каза:


Долу в бронята под шофьорския фар, колега.
Защипан е, така че трябва с малко усилие да го измъкнеш.
Отговори

djface снимка djface 19 февруари 2010 - 14:26

Колеги някой ако не го затруднява да щракне една снимка къде е точно мястото на въпросния датчик и една снимка какво представлява! :unsure:
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 19 февруари 2010 - 14:46

Снимка1
Снимка2
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg