Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Не пали opel corsa(бензин) 97г.

Гостnikkon_* 27 юни 2011 - 23:20

Имам една корса бензин от 97г. понеже не живея в БГ я бях оставил във гаража с махнати клеми на акумулатора и 10л. бензин във резервоара.
Прибирам се на първата година, запали от раз. После се прибирам след година и половина вече не иска да пали. Върти, но сякаш помпата не помпи гориво от резервоара. Не разбирам особено от коли, но по моя преценка помпата може да се нуждае от почистване.
Сега ще се прибирам и бих искал да я пусна в движение. Дайте съвет в подобна ситуация кое може да се прецака(не е акумулатора) и какво мога да направя за да проверя/поправя

Мерси предварително

П.П. колата беше в перфектно състояние преди да я оставя в гаража
Отговори

dinio84 снимка dinio84 28 юни 2011 - 09:34

Ами проблема ти е в бензина или по-скоро в помпата. Както разбирам от написаното по-горе този бензин е на 2,5 години. По принцип бензина старее - изпаряват му някакви съставки и става гъст като разтопен асфалт. Дори мисля че (но не съм много сигурен затова) като остарее кашва и маркучите вътре в резервоара... и така този гъст бензин който е в помпата я "затяга" и като дадеш на контакт тя изгаря.
Мнението беше редактирано от dinio84: 28 юни 2011 - 09:35
Отговори

vladkata снимка vladkata 28 юни 2011 - 12:07

Колега с какъв мотор е тази корса пишеш бензин ,а на профила си написал дизелов мотор :unsure: .Едва ли е от бензина поне аз не съм чувал да се сгъстява най-вероятно предполагам е помпата от неползване да е запецнала :pardon: .Пробвай някой да върти ключа ,а ти удряй с юмрук по задната седалка :mhihi: ,ако запали помпата е за смяна .
П.С. Като врътнеш на стартер чуваш ли бученето на помпата и сигурен ли си ,че има бенз ?
Отговори

Гостnikkon_* 28 юни 2011 - 12:46

Във България е тази корса старата, а в чужбина си имам нова както съм си сетнал във профила. Просто искам да видя дали мога да я подкарам тая от 97 бързо за да мога за няколко седмици да обикалям из България

П.П Даже миналото лято един авер си беше в БГ има достатъчно познания...жалкото е че нямаше време. Сипа само бензин направо, колата го изгори и угасна...май ми каза, че помпата била някъде отзад зад седалката и трябвало да се почисти.
Мнението беше редактирано от nikkon: 28 юни 2011 - 12:49
Отговори

vladkata снимка vladkata 28 юни 2011 - 13:07

Да под задната седалка е има един капак се маха и ще я видиш с какъв мотор е моно или пълна инжекция (предполагам е моно щом е сипвал бенз).Пробвай това което ти казах хем да въртиш на стартер хем да удряш по седалката :mhihi: ако е само запънала може и да тръгне .
Отговори

Гостnikkon_* 28 юни 2011 - 13:25

Мерси много, като се прибера ще пробвам...дано да не се наложи смяна ;)
Отговори

Психично-Болен снимка Психично-Болен 28 юни 2011 - 14:10

Ако си оставил колата с малко бензин или без бензин,със сигурност си търси нова помпа,защото заминава като стои на сухо или не изцяло потопена!
Отговори

Гостkrascence_* 11 юли 2011 - 18:59

колеги да попитам вчера ми се случи същото гася колата опел астра ф 1.6 моно 93г и след това неще да запали дърпаха ме и пак казаха миче горивната помпа е заминала пробвах със удряне докато вартя и запали и сега си пали и нз дали да я сменям дали може да се дължи че я карам винаги с по 7,8 л бензин минимално и сега като напълних резервоара до половината да се е вдигнал някой боклук и да ми е направил белята и горивният филтър не съм го сменял доста годинки.
Отговори

vladkata снимка vladkata 12 юли 2011 - 12:44

Едва ли колега това са признаци на износена помпа щом като си удрял и е тръгнала пак ще спре и ще те остави някъде най-добре я сменяй . :icon_wink2:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 13 юли 2011 - 21:14

 krascence, на 11 юли 2011 - 18:59, каза:

колеги да попитам вчера ми се случи същото гася колата опел астра ф 1.6 моно 93г и след това неще да запали дърпаха ме и пак казаха миче горивната помпа е заминала пробвах със удряне докато вартя и запали и сега си пали и нз дали да я сменям дали може да се дължи че я карам винаги с по 7,8 л бензин минимално и сега като напълних резервоара до половината да се е вдигнал някой боклук и да ми е направил белята и горивният филтър не съм го сменял доста годинки.


за да нямаш проблеми не я оставяй никога с по малко от 12-15л бензин, кола с инжекция не се кара никога с малко гориво...
Отговори

dinio84 снимка dinio84 15 юли 2011 - 10:38

 Shmortz, на 13 юли 2011 - 21:14, каза:

за да нямаш проблеми не я оставяй никога с по малко от 12-15л бензин, кола с инжекция не се кара никога с малко гориво...



...аз карам на газ и по тоя повод в резервоара си държа рядко повече от 6-7 литра (зареждам за 20 лева), но си го изгарям за около 2 седмици. За три години проблем с помпата на съм имал. Вярно е че не трябва да стои на сухо но чак 15 литра да е минимума. До това дали бензина старее - просто подушете резервоара на някой който зарежда на няколко месеца веднъж и сравнете миризмата с тази на пресен бензин или пък си налейте стар бензин и си заслушайте аванса как чука.
Отговори

vladkata снимка vladkata 15 юли 2011 - 11:17

Точно затова по този повод се спира помпата когато минеш на газ ,за да ти е мирна главата и да не ти пука колко литра имаш в резервоара ,а и удължаваш много живота на помпата ,но не си ли я направил да спира трябва да има повече бенз както колегата каза най-малко 15 литра . :icon_wink2:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 15 юли 2011 - 16:17

Колега, я отвори капачката на резервоара и виш каква е миризмата на бензина.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 15 юли 2011 - 16:17
Отговори

dinio84 снимка dinio84 16 юли 2011 - 08:10

По принцип не съм привърженик на идеята да се спира помпата когато колата работи на газ, защото като минава покрай дюзата я охлажда и вероятността тя да запече е много по-малка и за това са достатъчни и 5-те ми литра - чак пък 15, но както и да е "разни хора разни идеали" :drinks: . А до миризмата на бензина - много добре я различавам - когато ми донесат в магазина изгоряла помпа на "газова" кола, миризмата няма нищо общо с тази на пресния бензин който ми наливат на някоя бензиностанция. Замисляли ли сте се защо на доста места (магазини за авточасти) не дават гаранция на нова помпа когато колата е на газ???
Мнението беше редактирано от dinio84: 16 юли 2011 - 08:14
Отговори

vladkata снимка vladkata 16 юли 2011 - 12:40

Колега помпата едва ли изгаря от това ,че бензина е стар ,изгаря понеже помпата се охлажда от бенза и понеже е потопяема ,ако сложиш 5 литра бенз покриваш дъното едвам с тях от там не се охлажда и си заминава :icon_wink2: .Аз карах 2 години без да спирам помпата с по 6-7 литра бензин и си изгоря ,това за спичането на дюзите съм го чувал ,но засега съм навъртял хиляди километри със спряна помпа и нямам никакви проблеми :beer:
Мнението беше редактирано от vladkata: 16 юли 2011 - 12:44
Отговори

dinio84 снимка dinio84 17 юли 2011 - 18:27

Дааа помпата наистина се охлажда, но според мен не от това, че е потопена, а чрез бензина който минава през нея. То иначе помпите които не са потопени няма да се охлаждат и ще изгарят за нула време. Както и да е. Много разводнихме май темата на колегата - дано да си е оправил колицата и да си джитка с нея :3:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg