Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Загряват ли ви моторите зимата?

stei снимка stei 04 февруари 2009 - 20:15

 dj_simo_boy, на 04 Feb 2009, 01:28 PM, каза:

Не е до дизела проблема - нали ти казвам че и при мен е същата работа... Предполагам че да спестят пари са намалили драстично размера на самия радиатор. Това си го мисля защото съм си правил следния експеримент: студен двигател, паля колата, след 1-2 минути пускам вентилатора на 1. Изчаквам докато започне да духа топло, усилвам вентилатора - в началто продължава да духа топло, но постепенно изстива а двигателя си работи. Тъй като двигателя отделя сумати киловати под формата на топлина е невъзможно парното да ми изстудява охладитрелната течност и целя двигател :mhihi: Извода е че или дебита през радиаторчето на парното е много малък и/или самото радиаторче на парното е малко като размери.

Между другото какъв ти е разхода за тези 3,5 км до работата и каква средна скорост по бордови компютър имаш за този маршрут?

Не съм толко модерен нямам борд но съм я засичал и я засичам всеки път пълен пълен. Срам ме е да кажа за разхода зимата 9 до 9.3 само за този маршрут 3.5 сутрин 3.5 вечер. Лятото съм слизал градско 6.2. При тебе какво се случва
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 04 февруари 2009 - 20:37

мойта си загрява нормално...
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 04 февруари 2009 - 22:13

 stei, на 04 Feb 2009, 08:15 PM, каза:

Не съм толко модерен нямам борд но съм я засичал и я засичам всеки път пълен пълен. Срам ме е да кажа за разхода зимата 9 до 9.3 само за този маршрут 3.5 сутрин 3.5 вечер. Лятото съм слизал градско 6.2. При тебе какво се случва



Няма какво да те е срам абсолютно нормално даже и ако стоиш повече време на място и над10 отива и то не само при твоя модел
Аз имам 9,5сутрин и 9,5 вечер ,разход лято 6-7л зима 9-13л(в зависимост колко време работи колата на място но при мен е поне 20-25мин)
за немските 1,7д ако някой ти каже че му гори под 8-8,5л зимата може да му отвориш една биричка
Исузото са малко по икономични но под 6,5-7 л няма как да стане

виж лятото до 6-7 пада
Отговори

stei снимка stei 04 февруари 2009 - 22:45

е колегата от предния пост Gmilev май беше минал до онзи ден с 25 литра 430 километра градско в София и не беше още на резерва. Да каже поне колко е минал
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 06 февруари 2009 - 09:34

 stei, на 04 Feb 2009, 10:45 PM, каза:

е колегата от предния пост Gmilev май беше минал до онзи ден с 25 литра 430 километра градско в София и не беше още на резерва. Да каже поне колко е минал



:61: ха ха
направо 530 ще мине :61:
това са глупости
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 06 февруари 2009 - 10:11

За моите 3 км до работата сутрин и вечер ми гори около 12(доста далеч от 8,9 по книжка :61: ), а и не е чак толкова зле това градско - нямам безкрайно висене по светофари (4 светофара и едно кръгово). Лятото не съм засичал защото колата я имам от октомври, а дори и като беше по-топло времето имах и други маршрути и извънградско така че само за пътя до работа нямам впечетление.

По принцип ако пред нас е 5 градуса, пред работата ми стига 60 градуса температурата на охладителната течност.
Онзи ден ми се наложи да напрвя същия маршут до работата но със добре загрят двигател и останах доволен - 9,8/100.

Аз между другото за бавното загряване в началото си мислех че е защото двигателя е нов и по-ефективен т.е. по-високо КПД - по малко греене, но като засякох и разхода разбрах че не е точно така :61:
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 06 февруари 2009 - 18:39

 dj_simo_boy, на 06 Feb 2009, 10:11 AM, каза:

За моите 3 км до работата сутрин и вечер ми гори около 12(доста далеч от 8,9 по книжка :61: ), а и не е чак толкова зле това градско - нямам безкрайно висене по светофари (4 светофара и едно кръгово). Лятото не съм засичал защото колата я имам от октомври, а дори и като беше по-топло времето имах и други маршрути и извънградско така че само за пътя до работа нямам впечетление.

По принцип ако пред нас е 5 градуса, пред работата ми стига 60 градуса температурата на охладителната течност.
Онзи ден ми се наложи да напрвя същия маршут до работата но със добре загрят двигател и останах доволен - 9,8/100.

Аз между другото за бавното загряване в началото си мислех че е защото двигателя е нов и по-ефективен т.е. по-високо КПД - по малко греене, но като засякох и разхода разбрах че не е точно така :61:



За дизелов автомобил ли става дума или за бензинов? :61:
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 09 февруари 2009 - 13:31

И моята загряваше бавно но уви вече съм с нов термостат с ново тяло и датчик и сега всичко е нормално загрява си колкото и да е студено.Мотора ми е X20DTH. Така че колеги ако на някой не му загрява ако сменя термостата да смени и тялото щото се износва.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 10 февруари 2009 - 19:35

зимата малко по трудно стоплям отколкото лятото, но немога да се оплача. Имам само един въпрос и моля да ми отоговорят хора само с исузу мотор- на колко градуса им се включва перката???
Отговори

jorkata снимка jorkata 15 февруари 2009 - 09:50

Снощи като прибрах колата в гаража и я оставих да поработи на място, вдигна 100 градуса на охл течност. Пуснах парното да духа на 4 и тя пак си ги държи тези градуси. Угасих я така. Възможно ли е термостата да е запецнал в затворено положение. На кадета ми правеше така, дори беше спукал радиатора от това. А тук като че ли повечето проблемни термостати отсават отворени отколкото затворени. Някой имал ли е този проблем




ПС: То всъщност перката на вентилатора трябваше да се включи, но уви. Може и там да е проблема. Досега не ми е загрявала така колата, че да разбера дали работи датчика за перката или не
Отговори

Sasho снимка Sasho 15 февруари 2009 - 10:29

 stei, на 04 Feb 2009, 10:45 PM, каза:

е колегата от предния пост Gmilev май беше минал до онзи ден с 25 литра 430 километра градско в София и не беше още на резерва. Да каже поне колко е минал


X20DTL парното ми тръгва много бързо и в колата става на баня стрелката още не е мръднала разхода ми градско е 5 на 100 пробвах я на дълаг път 120км значи както е в 90 градуса изклиучвам от скорост и за 1-2 км по инерция колата е почти мъртво студена
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 15 февруари 2009 - 10:40

 VECTRA 1,7D, на 06 Feb 2009, 06:39 PM, каза:

За дизелов автомобил ли става дума или за бензинов? :rwd:


Шегаджия :cabrio: Бензинов 1,6 а разход като на V6 :rwd: На мен ми се реве обаче :bishop:

 Rumkata, на 10 Feb 2009, 07:35 PM, каза:

зимата малко по трудно стоплям отколкото лятото, но немога да се оплача. Имам само един въпрос и моля да ми отоговорят хора само с исузу мотор- на колко градуса им се включва перката???


Много добър приятел караше този мотор - на около 100 градуса му се включваше перката.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 15 февруари 2009 - 11:03

 dj_simo_boy, на 15 Feb 2009, 10:40 AM, каза:

Много добър приятел караше този мотор - на около 100 градуса му се включваше перката.



значи да не се претеснявам
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 15 февруари 2009 - 11:07

Благодарение на :
Публикувано изображение
ми загрява както си трябва!
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 15 февруари 2009 - 18:57

 BladeMan, на 15 Feb 2009, 11:07 AM, каза:

Благодарение на :
PICTURE
ми загрява както си трябва!


:rwd:
Между другото по руските форуми се споменаваше и такова решение на проблема за бавното загряване и то на коли модел 2005-та :cabrio:
Дори споменаваха че на дълг път при -30 двигателя не достигал нормалната си работна температура - варианта бил или да караш на 4-та за да се стоплиш или да запушеш радиатора както ти си показал :rwd:

Между другото за Астра Х има някакъв електрически нагревател (Quick Heat се води екстрата) от порядъка на 800 или 1000 вата и при определени условия се включвал :bishop: Някой да има някакво инфо по въпроса?
Отговори

BladeMan снимка BladeMan 15 февруари 2009 - 22:57

еми то , доста народ си слага пликове , кашони и т.н. ,моето е малко по-изпипано(едносезонно) щот фазера се скапва , ама е много по-добре и за колата и за портфеила и за парното!
Отговори

savski снимка savski 16 февруари 2009 - 01:33

Моята загрява една идея по-бавно, но все пак добре... 5-6 минути след като съм запалил, вече духа хладко :)
Отговори

Жорко снимка Жорко 27 февруари 2009 - 21:42

Колеги, съвсем нормално е дизелът да загрява бавно. Аз има Астра с двигател 20 ДТх и независимо, че термостатът го смених, пак загрява бавно. Та охладителната течност е 8 литра, а маслото 5.5 литра! Как очаквате да загрее за 3 километра?Двигателят е нискооборотен - не е като бензинчето да бръмчи - фиууу, и готово! Аз установих едно просто правило в студовете 20/10 т. е. 20 мин каране или 10 изминати километра. Тогава температурата е почти 80 градуса. намерих и решение на проблрема - сложих найлон на решетката. получи се доста грозна и неестетична картинка, но найлонът вършеше работа. После го махнах. От една седмица пак паднаха студове, но вече ме мързи да го слагам, защото зимата е вече към края си. от друга страна това е очарованието да караш дизел през зимата - каляваш си организма.
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 28 февруари 2009 - 12:59

 stei, на 04 Feb 2009, 10:45 PM, каза:

е колегата от предния пост Gmilev май беше минал до онзи ден с 25 литра 430 километра градско в София и не беше още на резерва. Да каже поне колко е минал


е какво толкова...става дума за миналото лято.Не ми се вижда нищо странно в това...въпрос на маниер на каране и избягване на големите задръствания... :icon_wink2:
Отговори

aan_astra снимка aan_astra 28 февруари 2009 - 14:00

На мене зимат малко по бавно си ми загрява колата но пак си държи 90 градуса максимална и после не пада под 50 градуса минимална температура , това е без да слагам отпреде на радиятора картони или нещо си там .Лятото по светофарите и в задръстванията си стига 100 и се включва перката и си се охлажда но това си е нормално.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg