Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

Смяна на фаровете с кристални

D3NiS снимка D3NiS 29 ноември 2007 - 17:23

Здравейте,

търсих доста във темите, но не намерих отговор на въпроса, който ме интересува

фаровете ми са Ел. и въпросът ми е дали като сменя сток фаровете с кристални ще може ли да си запазя това удобство и как по-точно??
:unsure: YOUR :kuku:
Отговори

Akulski_Cali снимка Akulski_Cali 29 ноември 2007 - 17:47

Като си вземеш нови такива със моторче за регулиране!
Отговори

D3NiS снимка D3NiS 29 ноември 2007 - 17:55

 Akulski_Cali, на Nov 29 2007, 04:47 PM, каза:

Като си вземеш нови такива със моторче за регулиране!


а може ли староро моторче да се сложи на новите? :kuku: ... да кажем че съм пред свършен факт! :unsure:
Отговори

bobi1kenobi снимка bobi1kenobi 29 ноември 2007 - 20:44

 D3NiS, на Nov 29 2007, 04:55 PM, каза:

 Akulski_Cali, на Nov 29 2007, 04:47 PM, каза:

Като си вземеш нови такива със моторче за регулиране!


а може ли староро моторче да се сложи на новите? :kuku: ... да кажем че съм пред свършен факт! :unsure:




Не съм 100% сигурен, но ако новите ти фарове нямат механиката за ел. задвижване, то много трудно ще се направи. Ама нали знаеш- "няма невъзможни неща" има само неща които са по-трудни от други ;)
Отговори

D3NiS снимка D3NiS 30 ноември 2007 - 10:32

Мерси на всички които отговориха на въпроса ми :kuku: :unsure:
Отговори

BladeMast6r снимка BladeMast6r 30 ноември 2007 - 14:44

 D3NiS, на Nov 30 2007, 09:32 AM, каза:

Мерси на всички които отговориха на въпроса ми :kuku: :unsure:

Аз нищо не разбрах какви моторчета каква механика
Отивам в магазина и казвам кристални фарове за опел тигра и да са ел.
И ще ми дадат ли такива ???
Отговори

venci_ снимка venci_ 30 ноември 2007 - 15:51

Здравей колега!
Обърни и виж новите ти фарове дали имат места за ел.моторчета. Ако е така сваляш от старите фарове моторчетата и ги монтираш на новите. Предполагам, че мястото за моторчетата в рефлекторите е едно и също.Има и вариант тунингованите ти кристални фарове да са турски или нещо подобно и да не може да им се постави ел.
Повечето фарове могат да се пригаждат много лесно за това тъй-като са универсални рефлекторите.
Успех!
Отговори

Дамян снимка Дамян 30 ноември 2007 - 16:00

Ако ще са ел.,това значи че ще са доста кинта.
Трябва некой маркови да са ,че да ти са е.Иначе тези които са доста срещани,немат ел.
Отговори

D3NiS снимка D3NiS 30 ноември 2007 - 16:13

 venci_, на Nov 30 2007, 02:51 PM, каза:

Здравей колега!
Обърни и виж новите ти фарове дали имат места за ел.моторчета. Ако е така сваляш от старите фарове моторчетата и ги монтираш на новите. Предполагам, че мястото за моторчетата в рефлекторите е едно и също.Има и вариант тунингованите ти кристални фарове да са турски или нещо подобно и да не може да им се постави ел.
Повечето фарове могат да се пригаждат много лесно за това тъй-като са универсални рефлекторите.
Успех!



мерси Венци,
ще погледна размера на моторчетата на старите и ще пробвам да ги монтирам :unsure:
незнам дали са турски ама дадох 350лв за двата :kuku:
Отговори

BladeMast6r снимка BladeMast6r 30 ноември 2007 - 23:38

Хора и аз го закасах като колегата, давам пари на един познат да ми земе кристални фарове от Сф
И му казвам провери само дали имат ел. защото без тва имам малко икстри няма смисъл да ги намалявам още
Но до последно си мислех че щом са за такав модел кола си подържат сичко
И днес той се връща и вика не са ел. и не ги купих
Е за.... какви са тия тапотии, става въпрос за СОНАРКИТЕ http://www.redline-tuning.com/component/pa...emart/Itemid,8/
Отговори

Maiky снимка Maiky 02 декември 2007 - 01:00

Да внеса малко яснота в темата! Значи оригиналните фарове си имат ел.регулатори, които обаче не са съвместими с фарове Депо (кристални фарове), които са най-разпространени! За тях си има други машинки, които нямат намиране. Познайте от къде знам.
Сонар-а за който говори колегата е т.н. Ангелски очи, те в никакъв случай не са ел, всяка крушка е самостоятелна за себе си и до сега не съм виждал такива с регулатори. Незнам дали на ФК имат ел. регулатори. Общо взето е готино да са ел, но аз откакто ги смених до сега не ми се е налагало да ги пипам нито нагоре, нито надолу! Надявам се помогнах по темата!
Отговори

freez3r снимка freez3r 02 декември 2007 - 09:43

 Maiky, на Dec 2 2007, 12:00 AM, каза:

Незнам дали на ФК имат ел. регулатори.


За съжаление нямат.
Отговори

BladeMast6r снимка BladeMast6r 11 декември 2007 - 02:03

Като гледам много калеги не знаят това
ако намериш поне снимки на това ще е много хубаво
аз даже се отказах да си купа фарове защото нямат ел. регулиране
Отговори

Winner25 снимка Winner25 15 декември 2007 - 01:17

 Maiky, на Dec 2 2007, 01:00 AM, каза:

Да внеса малко яснота в темата! Значи оригиналните фарове си имат ел.регулатори, които обаче не са съвместими с фарове Депо

не съм съгласен. Лично съм виждал как моторчето от фар хела-от тези по тъмните, пасва идеално на фар депо - пак тъмен. Както каза колегата по горе - на новия фар имаше нещо което държи рефлектора неподвиже - в случай яе не се ползват ел моторчета. Маха се това нещо и няма проблеми.
Отговори

Профита снимка Профита 10 януари 2008 - 03:28

Моля ви някой да каже от къде да си намерим такива фарове, а и стопове. Ако ви се намират линкове или адреси в София ще ви бъда много благодарен.
Отговори

Maiky снимка Maiky 10 януари 2008 - 20:05

 Winner25, на Dec 15 2007, 01:17 AM, каза:

 Maiky, на Dec 2 2007, 01:00 AM, каза:

Да внеса малко яснота в темата! Значи оригиналните фарове си имат ел.регулатори, които обаче не са съвместими с фарове Депо

не съм съгласен. Лично съм виждал как моторчето от фар хела-от тези по тъмните, пасва идеално на фар депо - пак тъмен. Както каза колегата по горе - на новия фар имаше нещо което държи рефлектора неподвиже - в случай яе не се ползват ел моторчета. Маха се това нещо и няма проблеми.



Може да има изключения, но не всички модели са така! Иначе ангелските очи примерно нямат опция за ел.регулатори! Кристалните имат и всичките може да им се извади ябълката, която държи рефлектора и да се замени с ел. регулатор!
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg