Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

стартер или нещо друго

Ачо снимка Ачо 29 декември 2007 - 01:49

значи пробелма е следния :
колата от време на врем неискаше да върти стартера
коаго дам на контакт всичко ОК,
тръгвам да паля-и само прецъква нещо и все едно е на късо всичко -угасват лампи и всичко,връам на контакт и продължава с мижането на лампите
след окоо 5 секунди се оправя,пак давам ан контакт -пак добре,тръгвам да паля ,но отново прецъква нещо и не върти ..
на скорост пали
от време на време се оправя. днес свалих стартера и смених пласмасовата "котва"с нова
сле дтова си палеше идеално,прибрах се и след около 5 час (преди 20 мин )пак си запали,поработи и я угасих и си викам чакай да я робвам пак-и какво?-пак старите номера с прецъкването и умирането на всичко


стигнах то там че цъкането е от бендикса,шалтера.
надявам се да несе е счупила отново котвата защото означава че не е от нея а нещо друго и прави белите
и така утре тръгвам на път така пък аквото сабия покаже
дано ако някой го е изчел и знае какво му е на вибания стартер да каже благодаря ви ,,,.,..
Отговори

doolettle снимка doolettle 29 декември 2007 - 02:07

стигнах то там че цъкането е от бендикса,шалтера.
надявам се да несе е счупила отново котвата защото означава че не е от нея а нещо друго и прави белите
и така утре тръгвам на път така пък аквото сабия покаже
дано ако някой го е изчел и знае какво му е на вибания стартер да каже благодаря ви ,,,.,..
[/quote]
така докато си отворил капака да гледаш стартера - погледни как е нивото на електролита в акумулатора щото и от него изскача същата пишка понякога а може и мн мн кофти маса да е :beer:
Отговори

Ачо снимка Ачо 29 декември 2007 - 09:27

да балгоддаря за отзива!
бях забравил да спомена че смених масата от акомулатора към купето
акомулатора съм замерил и съм погледанл как е нивото на течноста и всичко си е 6+
но вчера забравих да поогледам масата към двигателя и с това ще започна днес
има ли вероятност това да е получава от шалрера?
Отговори

kalin09 снимка kalin09 29 декември 2007 - 12:52

100% хлабава връзка по силовите кабели
Отговори

Ачо снимка Ачо 29 декември 2007 - 21:26

 kalin09, на Dec 29 2007, 12:52 PM, каза:

100% хлабава връзка по силовите кабели

може и да си прав колега днес натегнах масата на двигателя
също и масата на купето
след това напръсках обилно с контактен спрей на виурт
и сега съм в оряхово и за 200 км немма проблеми а спирах в плевен и (три пъти да пикая)при което колат аси палеше от раз....
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 29 декември 2007 - 21:48

Ачо мериши ми на нов акумулатор :beer:
Отговори

Ачо снимка Ачо 30 декември 2007 - 12:04

Румка !!! бате не е от акомулатора,бате!
немое то така да ли пали когато си поиска и да него разбера по време на път за една седмица минах 750-800км.
според мен можеби съм решил проблема но ще се разбере след малко като излезна да пална(ако палне)
защото тук е около 10градуса под 0-та
Отговори

Милен снимка Милен 30 декември 2007 - 12:36

Явно се е оправил проблема. И аз си мисля че е хлабава връзка или по-лошото - счупена клема на акумулатора. Дано се е оправило.
Отговори

Ачо снимка Ачо 30 декември 2007 - 13:31

да да ,ама НЕ!-колата пак не пали
миленски далие възможно да е от куплонзите Х(5 ли беше?)там при релето дето го сложихме за стъклата?
ако има нестабилна въръзка да е от това?>
Отговори

Тони снимка Тони 30 декември 2007 - 14:07

Човече с е46-ката имаше подобен проблем преди няколко дена ,и ко ли не гледаха там бендикси котви мотви,и по същия начин един път пали един път не пали,накрая погледнахме акумулатора понеже е натъпкан гадно не е като на опелите... и се оказа ,че е оригиналния на бмв от 7 години и с нов работата заспа ,както и да е мисълта ми е закарай я там на колелото има един ел.сервиз при Лъчезар поне да погледна каква е повредата щом имаш мерак сам да си я правиш поне да знаеш от къде да започнеш =)
Отговори

Милен снимка Милен 30 декември 2007 - 21:01

 Ачо, на Dec 30 2007, 02:31 PM, каза:

да да ,ама НЕ!-колата пак не пали
миленски далие възможно да е от куплонзите Х(5 ли беше?)там при релето дето го сложихме за стъклата?
ако има нестабилна въръзка да е от това?>

Не ми се вярва да е от там, защото като дадеш на контакт ток имаш. Моите съм ги свалял 100 пъти и не съм имал проблем. Някъде ти прекъсва веригата след като дръпне големия ток. Или ти окъсява клетка. Започни със смяна на акумулатора и ако не се оправи ще го мислим. (вземи един назаем или го размени с някого). Засега и аз съм за това.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 30 декември 2007 - 21:24

акомулатор!!! и става като нова.
Отговори

Тони снимка Тони 31 декември 2007 - 13:47

 Rumkata, на Dec 30 2007, 09:24 PM, каза:

акомулатор!!! и става като нова.

Пък така и така си падаш по музика и т.н. по добре си купи един хубав акумулатор да нямаш грижи за напреде,не знам в момента със какъв си де...
п.с. Румбааа хиено пиши са акУмулатор :beer:
Отговори

Ачо снимка Ачо 31 декември 2007 - 18:47

е несе бите де !!
тони се оказа прав!
той и жиката ми викаше че може да е от него и несамо той ,но аз си бях с друго мнение(грешно)
та днес се чудех какво да "счупя"
и пробвах да разменя акомулатора и моя го сложих на друга астра и какво стана?-астрата започна същите проблеми като мойте
а моята заплаи от раз като преди това неискаше да пали
та като се прибера си взима нов акомулаторинг и съм готов
сега моя е на зарядно и бълбука полекичка та на 2-ри да мога да заплая и да се прибера
благодаря на всички съдействали ми
и ПОЖЕЛАВАМ ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА НОВТА 2008-МА :beer:
Отговори

Ачо снимка Ачо 01 януари 2008 - 15:37

ами някой да знае къде е вибро релето за зареждане на акомулатора?на астра Ф са новото талбо за предпазители
Отговори

Тони снимка Тони 01 януари 2008 - 16:08

Айде сега трябва да почерпиш :beer: шегувам се :)
Отговори

Ачо снимка Ачо 02 януари 2008 - 17:59

 Тони, на Jan 1 2008, 04:08 PM, каза:

Айде сега трябва да почерпиш :beer: шегувам се :)

ще черпа немаш проблеми но ако е от зареждането,а не от акомулатора?.
или вибро релето?
това се чудя сега несъм локализирал проблема напълно
Отговори

Милен снимка Милен 02 януари 2008 - 21:08

Ачо, какво разбираш като казваш "вибро реле". Да не е реле-регулатора за заряда? Щото ако е той се намира в генератора (вграден е с четките). Ако ти е изгорял за 25 -30 лв се намира нов и сравнително лесно се сменя. Ти поне за електронен измервателен уред си чувал (или поне са ти казвали че има), неможа ли да измериш тая пущина дали зарежда преди да набедиш акумулатора. Може и да си го правил ама не каза нищо и на метна в джаза. Айде на всички Честита 2008 година и по една нова колица за всеки. :beer:
Отговори

Ачо снимка Ачо 03 януари 2008 - 10:02

миленски мерихо ве но имам чуство че понякога зарежда и понякога незарежда или недозарежда
след акто го свалих от зарядно и колата пали два дена стоа акомулатора и на третия запали
снощи го сложош и палих без проблем няколко пъти сега пак ще пробвам да пална и ако неще значи е от акомулатора
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 03 януари 2008 - 13:32

За много години момчета :clap:
Ачка относно твоя проблем намерих едни данни, които мисля ще са ти от полза да сравниш с твоите ако ти се занимава да си направиш едно просто измерване с мултицета :beer:

http://www.snimka.bg/profile.php?view_albu...album_id=206292
но не съм сигурен дали е станало нещо с този линк
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg