Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Opel Agila 2 (2008-2014)

gerin снимка gerin 19 август 2019 - 19:23

Моля за всякакви мнения, отзиви и впечатления за втората генерация на Опел Агила от 2008г. четирицилиндровия двигател 1,2 - заслужава ли си автомобила, има ли части за него, скъпа ли е поддръжката, как е возията, слаби места...интересува ме всичко за въпросния автомобил.
Отговори

benzy снимка benzy 20 август 2019 - 00:11

Честно казано не вярвам да получиш много отзвук, не е от популярните модели, даже се зачудих дали съм виждал такава на живо :biggrin:
Возията на супер малък автомобил каква да е освен друсаща и подскачаща. Части втора употреба мисля, че трудно ще намираш, както казах не е много популярна, но за нови не вярвам да има особен проблем. То целта е да не се чупи, не да я правиш лесно :icon_wink2: Както сигурно знаеш всъщност това е Сузуки с Опелски дрешки и това е добре, като цяло съм чувал, че надеждността е добра.
Сега дали си струва изцяло зависи от теб. Ако е за втора кола за жената и за голям град, вероятно си струва (въпреки че аз пак бих се насочил клас отгоре към Корса - много повече кола и много повече избор), ако обаче ще се ползва и за изънградско, дори и ограничено дори и късо, няма да е мъка ми направо наказание и не бих си похарчил парите за такава. Така че според зависи за какво ти трябва колата
Мнението беше редактирано от benzy: 20 август 2019 - 00:12
Отговори

sathv снимка sathv 20 август 2019 - 20:42

Много го харесвам този автомобил като конструкция на купето. Особено първа версия. Перфектна мини баничарка за града. След сваляне на задните седалки багажника е огромен, като основното предимство е липсата на скосяване отзад. Ако няма да се ползва като мини баничарка, по-доброто решение е корса. Иначе двигателят 1.2 си е реално същия от 1999г. Безпроблемен двигател с няколко проблемни възела които рано или късно се сменят.
1. Комплект верига, трудно изкарва 100000 км. Цена на комплекта около 500-600 лева и доста труд по смяната./китайските комплекти не стават/
2. Дебитомер, само бош около 300 лева.
3. ЕGR, също толкова.
4. Моторче празен ход 250 лева
5. Блок бобина пак толкова.
6. Най-неприятното, смяна на електрическия усилвател на въртенето на волана. Малко над 2000 лева. Макар, че обикновено заминава само датчика за ъгъла на завъртане на волана, опел не го продават като резервна част и препоръчват смяна на целия електроусилвателен блок. Има алтвррнативно китайско решение на датчик за около 200 лева, но практиката показва, че не работи добре.
Иначе все повече се дразня като чуя "кола с евтина поддръжка". Такива вече няма. Основния критерий е колкото по-висок клас, толкова по скъпа поддръжка.
Мнението беше редактирано от sathv: 20 август 2019 - 21:25
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg