Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

"Ремонт" на термостат

DALGONSKi снимка DALGONSKi 24 януари 2013 - 18:14

 pepi_sm, на 24 януари 2013 - 17:47, каза:



-Между патрона и тялото абсурд да се сложи нещо! Най-много някой да успее да си отвори голяма беля с такива изпълнения!

Ние говорехме за гарнитура на самия термостат..
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 24 януари 2013 - 18:21

Преди 2 седмици смених и моя, с такъв на Wehler/тяло и патрон/, и просто при него не пропуска нищо. Докато при стария, не знам на колко годинки е бил, като надуя с уста никакви съпротивление, а на новия грам не изкарам въздух. Прочистих си и системата, сега колата загрява много по - бързо. За около 5км извънградско, при скорост 60-70 и температура -5 градуса. Сега си имам и истинско парно, не като предишното някакво хладко. Направо не се търпи вътре.

Ето с какво съм карал, преди да пречистя...

Прикачен файл  31.jpg (226,06K)
Брой изтегляния: 9
Отговори

qsencho снимка qsencho 24 януари 2013 - 18:56

 s.karpachev, на 24 януари 2013 - 18:21, каза:

Преди 2 седмици смених и моя, с такъв на Wehler/тяло и патрон/, и просто при него не пропуска нищо. Докато при стария, не знам на колко годинки е бил, като надуя с уста никакви съпротивление, а на новия грам не изкарам въздух. Прочистих си и системата, сега колата загрява много по - бързо. За около 5км извънградско, при скорост 60-70 и температура -5 градуса. Сега си имам и истинско парно, не като предишното някакво хладко. Направо не се търпи вътре.

Ето с какво съм карал, преди да пречистя...
Публикувано изображение




значи колега ти си си купил нормален термостат с тяло предназначен за x20dth ??? който е 100тина лева така ли ? а не такъв патрон за 20 лева :) ?

ииииииии момячета в крайна сметка ... нека някой който е направил тази интервенция с патроните .... да каже дали колата загрява бързо, бързо ли изстива или без ефект ??
Отговори

s.karpachev снимка s.karpachev 24 януари 2013 - 19:21

Да, нормален термостат за X20DTL, не само патрона, с отстъпка ми дойде на 76 лева. Колата преди ми загряваше по същия маршрут, чак на 15-20 километър. Така, че съм доволен от тази инвестиция която съм направил.
Мнението беше редактирано от s.karpachev: 24 януари 2013 - 19:24
Отговори

qsencho снимка qsencho 05 февруари 2013 - 17:56

привет отново момчета ;)))) днес направих тази интервенция с патрона ;) всичко успешно ..... благодарение на един колега от форума се сдобих с гарнитурка метална, само че въпреки гарнитурата сложих и силикон термоустойчив (да вържа гащите) за възпрепятстване на течове :) ......... само че имам един въпроссс след тази операция как се обезвъздушава системата конкретно за мотор X20DTH :)) понеже ми се струва че има въздух в радиатора колата загрява а май че не духа топло в колата :) благодаря предварително :)
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 10 февруари 2013 - 14:00

Това да не е боб, че да го вариш? Слага се в тенджера, за да се види дали термостата работи и на колко градуса отваря, а не за да се свари и да стане готов за ядене. :icon_wink2:
Термостатът на твоя двигател се сменя бързо и лесно и е евтин, така че направо го сменяй с нов.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 10 февруари 2013 - 14:00
Отговори

kokokoko снимка kokokoko 20 май 2013 - 06:14

само едно не разбрах?при самото шлаифане (полиране и пилене)не се ли намаля растояниетов които термостата ляга?изкам да кажа дори и един милиметар да си го отнел от корпуса не си нарушува (как да го кажа)обсега на работа дали му се променят краините точки?
Отговори

titan22 снимка titan22 20 май 2013 - 09:24

Оста на термостата се пили странично,не челно,така че не се променя дължината на работния ход на клапана.
Отговори

vekarata снимка vekarata 20 май 2013 - 14:49

 kokokoko, на 20 май 2013 - 06:14, каза:

само едно не разбрах?при самото шлаифане (полиране и пилене)не се ли намаля растояниетов които термостата ляга?изкам да кажа дори и един милиметар да си го отнел от корпуса не си нарушува (как да го кажа)обсега на работа дали му се променят краините точки?

Момче,ти кой клас си завършил.Научи се на правопис.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 20 май 2013 - 16:33

Преди няколко месеца сменявах на една зафира 2.2 мотор, такова животно и се установих следното. Недейте го правете това упражнение, купете си нов, много по сигурно. Бях започнал да го правя това нещо и на средата се спрях и си купи човека нов термостат. Вярно взех го за няма 70 лв - та даже и по евтин май беше, WAHLER мисля че взех, вярно аз си ползвам привилегиите, повечето от вас ги нямат да не кажа почти всички от вас, ама пичове карате кола след 2000 г и искате поддръжката да е като на голф 2-ка и астра Ф - е пълно щастие нема. Проблема не е в ремонта на термостата а в гарнитурата, която като се преебе и го духате. А по обро от замиосъла на оригиналния няма. При мен се беше случило че гарнитурата беше в средата изгнила и реално термостата не си изпълняваше работата. Успех и все пак веднъж почти се сменя термостат не всеки ден.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 20 май 2013 - 16:53

 espero2000, на 20 май 2013 - 16:33, каза:



-Не че оспорвам факта, че по-хубаво и надеждно от предназначения за целта (съответстващ на модификацията термостат) е грешно решение, но.. При положение, че сам казваш масата хора нямат никакви отстъпки, цената на нов термостат е 85-130лв. Гарнитурата нова се намира за около 5-6лв. пари, а "същинската" част на термостата - именно това 'патронче' е ЕДНО И СЪЩО (при съответния за модела термостат), с това въпросното за C20NE (да кажем) - ЗАЩО ДА ПЛАЩАМ 5-пъти ПОВЕЧЕ, питам аз ???
Мнението беше редактирано от DALGONSKi: 20 май 2013 - 19:32
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 20 май 2013 - 18:03

Колега espero2000, много опели произведени преди 2000 г.- например такива от 1994, 1995 имат такъв термостат. Освен това и при Астра Ф има подобен проблем с термостата- при Х18ХЕ, С18ХЕ и С18ХЕЛ, с какъвто двигател съм и аз. Така че щом можем ще го правим това упражнение. А гарнитурката- няма нещо незаменимо.
Отговори

esil2 снимка esil2 22 май 2013 - 17:59

Колеги да попитам има ли термостат който да отваря по рано за Астра Г ДТЛ, понеже в жегите на баир ми отива към 95гр а съм с нов радиатор Нисенс, иначе на равно държи 90гр но мисля че ще е по добре ако има термостат който да отваря например с 5гр по рано.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 май 2013 - 19:24

Виж си системата, а не термостата. А и мисля, че при тормоз и жега тази температура е нормална.

Колкото до лаладжийските изказвания по-горе мисля, че всеки сам за себе си трябва да прецени дали да се възползва от идеята. Ако всичко е наред с корпусът не виждам смисъл да се дава една торба пари за същото нещо, като може да се смени само елемент. Ама нали сме прости хора, а и видиш ли нямаме " привилегии" :doh: :mhihi:
Мнението беше редактирано от IvailoM: 22 май 2013 - 19:31
Отговори

espero2000 снимка espero2000 22 май 2013 - 19:42

Виж сега аз не те дразня, но хората са си го казали пичага, като си купуваш нещо си го купуваш спрямо джоба. Много съфорумци познавам купил си нещо лъскаво готино, скъпо, ново, но пари му се дават като за лада. Еми гедай сега такъв филм нема, Не може ем пръстите у гъзо ем в буркана с меда. Аз ви го препоръчвам да се купува ново, защото мизерията е по голяма ако не сработи както трябва (от мои грешки съм го установил) - евтиното излиза скъпо. А пък вие какво ще правите ваша воля. Не ангажирам никого с мойто мнение да се съобразява, изказвам го в полза на накой който може да реши че наистина е по добре оригиналното. Поздрави!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 22 май 2013 - 22:41

На базата на личен опит аз също казвам, че има неща, които трябва да се купят оригинал. Но има неща, от който може да спестим. В този случай мисля, че сме показали второто. И то успешно.
Отговори

esil2 снимка esil2 23 май 2013 - 18:09

Системата съм я промил като карах един ден с вода след което източих и сипах антифриз. Така и неразбрах има ли по рано отварящ термостат.
Отговори

titan22 снимка titan22 23 май 2013 - 19:59

По принцип има,обаче дизела работи на малко по-висока температура от бензина,а 95гр. не е никакъв проблем за мотора,вкарваш се във излишни филми.Но ако искаш потърси термостат който отваря на 89гр.
Мнението беше редактирано от titan22: 23 май 2013 - 20:00
Отговори

esil2 снимка esil2 24 май 2013 - 14:04

Знам че работи на по висока температура но искам да смъкна да речем 5гр, тоест вместо да работи на 90-95 ще е по добре да са 85-90гр. Кажи сега къде ги има тези термостати.
Отговори

М.Георгиев снимка М.Георгиев 28 май 2013 - 22:05

Може да прозвучи малко тъпо, ма аз не успях да разбера на патрончето от C20NE кое точно му се пили за да легне както трябва в корубката на Х18ХЕ1?
Веднъж направих процедурата с термостат Валер, но за около месец, два почна отново да отваря по-рано. Този път ще търся BEHR.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg