Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Astra J 1,6 116 коня,2013

Gena_bs снимка Gena_bs 09 март 2023 - 14:43

Съчувствам ти, колега!
Ако застрахователите са ги оценили тотал, според мне няма смисъл да се занимаваш с възстановяване и т.н.
Ако беше само калник, броня, фар - както и да е. Ама ударен заден мост променя геометрия и здравината на каросерията.
Взимаш си един добър немски адвокат в тази сфера и започваш да плющиш каката с корсата за каквото те посъветва той. Материални, морални щети, стрес, пропуснати приходи, ползи, начислени на теб неустойки и т.н. Съответно се подготви и със съответните документи от всякакъв род. Например заключение на психолог и т.н.
Адвокатите знаят какво и как, но има срокове. Така, че побързай!
Стискам ти палци!
Отговори

Hanibal снимка Hanibal 09 март 2023 - 23:01

и адвокат и оценител и поставени фирми..демек джамбази ,които да ги "изкупят",за да не може застрахователя да ги пусне на търга за източноевропейци,които да дадат повече пари ...целта е максимално бързо да взема уж едни добри пари ... даже утре ги отнасят..един турски келеш ,който ще ги ще ги оправи и след месец ще са по сайтовете като кукли.>за форда ми даде 200 евро ,за опел предплати 500 и като дойде да ги вземе още 1000
Имаше и възможноста да ми дадат някви пари,да си я закарам в Бг поне Астрата с платформа(700-900 евро) ,да бедствам ,да търся майстори ,части,бояджии,НЕРВИ и ВРЕМЕ,електричари и после 6 месеца да я държа с немската регистрация без да я продавам и без да ме цапардосва някой друг/ еми не мерси..много бедствие и ми се строши хатъра вече да се занимвам ...и да ми платят другата половина от парите след 6 месеца,...ама е сложно..то са някви ДДСта ,то са оценки от от моите оценители ..ама застраховката ще се инати и яко съпротива .

за двете коли на теория макс 12 000 евро(въобще не са сигурни), a колко повече съм дал...не е за приказка...което някои ще кажат ей брей много пари..ама не може да си купи човек Тойота Аурис на 10 години.. та от две коли ,една от които с газ и екстри и вече ревизирана почти тотално, а другата демек форда беше за БГ ..и си беше и той много ок ..та по малко от една мога да взема и от цялата галимация ...ще се търси кола ..а имам кола под наем,платена от застраховката за още една седмица,жилище имам до края на април..сиреч трябва и някъв бус след 15 ти април да си търся да си натоваря бумагите и ...душевния багаж....
та възниква въпроса какво да си взема на малко км , да му сложа ГАЗ(вече в БГ ще е)...да не е на 100 гоини нещо след 2014 и до да ...кажем 7000 топ 8000 евро,после да си я прекарам и под 100 000 км.(много съм взискателен знам:)))

Astra J под 100000 км от последните 2015 мога да взема бензинка ,защото има някви бройки,не са с директно впръскване и на газ стават..даже за дизел се замислих ама липсата на алтернатива при дизела..ме спира ,а ако е бензин и газ и повече километри минавам и кеф ти на бензин ,кеф ти на газ...от друга страна вече лоша комутация с тая астра...свива ме корема..не е лоша колата,ама много идиоти и се изредиха ,освен това масово са със същия дивгател 1,6 116 коня...еми не искам вече..мина ми сърбежа да се занимавам с такъв ..има един 1,6 170 SIDI коня ама е много рядък и за Газ не знам дали става ...и модела е всъщност на тия коли 2009... дъртее си..съответно вече

Митсубиши Лансер 2015,2016 хечбек 117 коня...ама ммного грозна задница ве..все едно някъв пикасо го е правил отпред и после се е напил и задницата е надраскал аз две минути налюлян... а за интериора няма да коментирам....там с тесла все едно е дялан..ама има по 2016 на по 60000 км до 8000 евро...искам някви пари да ми останат ...не мога да се оголя като градински охлюв


Друг вариант> Тойота Аурис те са два мотора 1,3 99 коня и 1,6 132...ама там минимум от 9500 почват и вървят до 18 000...има и моторизация 1,2 турбо 116 коня..ама нещо не му нямам доверие,а първите два са здрави на куче и се газифицират ,знаят се от 100 години..интериорът не е за коментар ...нали търпи се..и е една две идеи по-поносим от този на митсубишито

Астра К.. вече директно впръскване и буквално са по 12/15000 евро..дизели не знам...давйте мнения за безпроблени такива..може и да се намери нещо до 100 000 км ама има едни мотори 1,0 105 коня...нали не.
иначе ми лежат на сърце има 1,4 125 с турбо и 1,4 150 коня бензинки..ама цени като на премиум..може и да изкочи нещо сносно...ама нямам време да търся ...в много лош момент ми ги изплющчаха моите бангийки.
Мока е симпатична...ама и там цени..пак премиум и ги правт в корейски завод..уж качествени и пак са със същете мотори 1,6 116 коня,1,4 120 и140 магаренца...дизелите съм много бос ....ама ясно е ,че трябва да е безпроблемен


Хонда сивик ама в моя бюджет от 2013 нагоре само с 1,4 99 магарета..сега...май са малко...за акорд няма смисъл да халюцинирам, а най-новите са 2014 и там и майка си и баща си искат
Компромис CR-V ама по/дъртичък...и те са с добри отзиви по 150 коня и ще са над 100 000 км..ако не се лъжа това е най-търсената кола в бГ

Хюндай 1,4 99 коня нещо от диапазона на митсубишито...стват на газ..говоря за следващато поколение след 2013..дизел не съ чувалнито добро нито лошо за тях...газ на малкия мотор става 1,4
за 1,6 знам,че правил проблеми....


та от колите ми не става нищо...амапоне темата малко да я събудя и да се брейнстормва хах


ще се радвам на мнения и знам,ч е е опелски форум и съм споменали другите коли ама рационалността и практичноста а са ми вече на първо място...емоционалното идва на второ място

ако имате идеи и за франсета ,които са добри също съм отворен.
Мнението беше редактирано от Hanibal: 09 март 2023 - 23:19
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 март 2023 - 05:40

SIDI е двигател с директно впръскване. Има газови уредби и за такива, но според мен изобщо няма смисъл от такова нещо. Така или иначе директното впръскване си е доста по-прецизно и харчи достатъчно малко.

Щом имаш мисли за газ, то не всеки от изброените двигатели стават, макар и да са инжекциони. За хондата - да.
Дизел при Хонда, два варианта - 2.2 и 1.6. 2.2 150 коня си е достатъчно надежден двигател, 1.6 също, но и доста икономичен, особено в Сивик(по-лека).

Пежакторите изобщо не им знам бензините, там друг да казва. А дизелите им 1.6 са си коравки, имат и в по-съвременните модели(2012-та нагоре) и 2.0 150 163 коня - това си е също куче.
Астра К - точно два варианта имаш там - или 1.4 турбо бензин, или 1.6 дизел. 1.4-ката я има на газ заводски, но там изработката е леко по-друга, обикновения на газ, аз лично не бих го мъчил. Изобщо моето мнение винаги е било,като ще е газ, да е заводска. Другите варианти при К-то можеш спокойно да ги пропускаш, няма да прокопсаш с тях.

Има и друго, щом имаш определен бюджет, то не се хвърляй на най-новото за него така, че да ти останат 3 лева(добре де, евро в твоя случай). Не се прави така. Говорим за втора употреба, затова по-добре крачка назад, но да си и подготвен за някоя и друга изненада. Каза нещо Германия ли май. Нека да спрем с митовете за мега поддържаните коли на "западнаЛЯците", това може да е важало преди 10-20 години, когато сервизите им там са вземали 5-10 пъти по-малко пари. Сега не е така и съответно и "поддържаните им коли" не са точно така. Затова поне разумното е, да отстъпиш една крачка назад, но да имаш резерв. Не се знае на какво ще попаднеш.

О да, щях да забравя - съжалявам за автомобилите ти, знам колко го боли един мъж за такова нещо(поне повечето са така де). Но .... от жени - толкова. Поне сега тая кранта няма да кара доста време, та точно тя няма да ти блъсне отново колите, поне не и в близките 2-3-5 години.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 март 2023 - 05:48
Отговори

Hanibal снимка Hanibal 10 март 2023 - 08:52

 Д-и-м-о-в, на 10 март 2023 - 05:40, каза:

SIDI е двигател с директно впръскване. Има газови уредби и за такива, но според мен изобщо няма смисъл от такова нещо. Така или иначе директното впръскване си е доста по-прецизно и харчи достатъчно малко.

Щом имаш мисли за газ, то не всеки от изброените двигатели стават, макар и да са инжекциони. За хондата - да.
Дизел при Хонда, два варианта - 2.2 и 1.6. 2.2 150 коня си е достатъчно надежден двигател, 1.6 също, но и доста икономичен, особено в Сивик(по-лека).

Пежакторите изобщо не им знам бензините, там друг да казва. А дизелите им 1.6 са си коравки, имат и в по-съвременните модели(2012-та нагоре) и 2.0 150 163 коня - това си е също куче.
Астра К - точно два варианта имаш там - или 1.4 турбо бензин, или 1.6 дизел. 1.4-ката я има на газ заводски, но там изработката е леко по-друга, обикновения на газ, аз лично не бих го мъчил. Изобщо моето мнение винаги е било,като ще е газ, да е заводска. Другите варианти при К-то можеш спокойно да ги пропускаш, няма да прокопсаш с тях.

Има и друго, щом имаш определен бюджет, то не се хвърляй на най-новото за него така, че да ти останат 3 лева(добре де, евро в твоя случай). Не се прави така. Говорим за втора употреба, затова по-добре крачка назад, но да си и подготвен за някоя и друга изненада. Каза нещо Германия ли май. Нека да спрем с митовете за мега поддържаните коли на "западнаЛЯците", това може да е важало преди 10-20 години, когато сервизите им там са вземали 5-10 пъти по-малко пари. Сега не е така и съответно и "поддържаните им коли" не са точно така. Затова поне разумното е, да отстъпиш една крачка назад, но да имаш резерв. Не се знае на какво ще попаднеш.

О да, щях да забравя - съжалявам за автомобилите ти, знам колко го боли един мъж за такова нещо(поне повечето са така де). Но .... от жени - толкова. Поне сега тая кранта няма да кара доста време, та точно тя няма да ти блъсне отново колите, поне не и в близките 2-3-5 години.

Мерси за отговра ,колега.
за Митсубишитата нищо не казваш,за Моката също..ама тя поне е същити мотори като Астра...иначе това ми и идеята..няма да взиамм две коли.. и определено искам да остане няколко хиляди излишни...точно тва имах предвид ама грешно съм се изразил.
за подръжката ..вече се убедих 10 години в Немско привидно всичко е добре,ама се крепи на яйчени черупки и струва скъпо ...но както казах много времеви съм натиснат..до края на април напускам жилище ,имам да се премествам , да изхвърлям .документити да оправям..буквално по 18 часа на ден съм зает със 1000 неща и за капак ме демобилизираха ...както казах и двете коли ...са дотам..форда беше стар Fusion преди 4 месеца го купих да го закарам за България,беше по/висок...и е практично за товрене и за града и нямаше проблеми и на добра цена,фирата идва от астрата , буквално три дена и се радвах и шлянк....

Знам ,че има астри със заводски газвои уредби..по принцип даже са 1,4 120 коня с турбото,със подсилени легла на клапаните..ама такава не видях нито една нито в мобиле ,нито в аутоскаут ,нито в немския така наречен продавалник.
Ако взимам пак J, не ми се ще да е 116 коня...както казах лоша комутация вече ...после мислех и за зафира...ама те пак са 1,4 140 коня..май малко изтормозена работа за такова купе

има някви kia ceed и hyundai I 30 и те стават на газ, с идентичен мотор 1,4 99 коня...ама колко да върви..колкото ауриса 99 коня и колкото сивика 99 коня...при изпреварване ще е игра на скорости 5та/3та/ 6та,спирачки после 4та и атака хаха.

има ли смисъл да търся същатa астра само ,че 1,4 140 магарета около 2015 последните и каза да избягвам К..то те са и са с директно впръскване.
относно с подръжка на дизел никакъв опит нямам..както казват немците нуля цяло и нищо...карал съм коли под наем форд мондео,фв трок и са приятни ,имат тяга...ама те са Димитър общи...карам ги все едно идва апокалипсис и не знам подръжка.

Отнсоно френските .. имат със сигурност железни мотори ама там електрониката все едно е скалъпена от котка ,която си играе с кълбо прежда...няма оправяне.
Едни познати карат Ситроен це елисее...седан..създаден за азия,африка и източна Европа с подислено окачване и уж други подобрения като например надеждна работа на климатик при много високи температури /важнно за Африка
Има ги с два мотора>1.2 82 коня /този отпада и 1.6 117 коня ..този би трябвало да е приемлив.. та какво ще кажете за тях,знаете ли ги,имате ли познати с таквиа ,какви отзиви имат..седан е.Моите познати си го хвалят ,ама то всеки се хвали неговото гардже
знам ,че е опел форум ама ако ми убягва някой модел и марка споделяйте.
Поздрави
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 март 2023 - 12:09

Аз Пежо бензин не бих взел, особено 82, 100 коня и разни такива, които са без турбо. Умреляци.
Пежото бяха известни с дизела си.
1.4 140 не е директно впръскване и е турбо мотор. 150-ката е директ. При бензин директ няма нищо по-различно от дизел за поддръжка. Особено при недоказано качество мотори, може да имаш и доста по-чести проблеми, отколкото дизел.
Щом си в Германия, там дизеловото гориво е съвсем друга бира и няма от какво да се притесняваш толкова от тая работа. Комън рейла особено със соленоидни инжектори няма нещо чак толкова скъпо за смяна, особено с рециклирани части.

Моката какво ... вид Сув, нищо особено. За сув винаги бих избрал CRV-то пред каквото и да е друго. И двойката и тройката са си доказано здрави автомобили. С Бишитата не съм на ти, не ми допадат изобщо, затова и не им обръщам внимание.
Корейците нямам много положителни отзиви как се справят с бензините, вероятно имат някое попадение и там, но и тяхното 1.6 crdi не лъже много. Сравнително надежден мотор е, колкото и дизела 1.6 при Пежо.

Ако и за вбъдеще ще караш разни глупости или ще пътуваш повече, нямаш нищо друго като опция, освен един по-икономичен дизел.
Затова първо си изясни за какво ти трябва и тогава скачай, защото така се правят грешни избори и после се вика "ай, кво станА".
Разбирам, че си притиснат от времето, но това още повече би те опитлало в грешно решение.
На твое място единственото от което бих седял настрани, това са флегматичните астматици.
Двигателят е двигател, когато е с турбо. Затова, ако ще е Опел, както ти казах - Бензин - 1.4 турбо, дизел 1.6

За Хонда, ако си избараш едно 2.4 бензин, това е бензина. Дизел - казах вече За СУВ-а 2.2-то си е достатъчен и надежден. Харчи повече от 1.6, но 1.6 е за лек автомобил. На СУВ му отива 2.2-то.

За друго или свързване с оператор, моля натиснете 9 :)

Успех човече.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 март 2023 - 19:13
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 10 март 2023 - 18:12

Аз съм пристрастен и единственото което бих гледал е Астра комби с 1,6 дизел 110 или 136кс, Euro 6 е мотора. Като и видиш разхода на гориво и динамиката ще забравиш за газовите уредби, преди три години карах Вектра б на газ 1.8/ 116кс и с моментните цени на горивата Астър е по-икономичен :) Имаш една скъпа верига за смяна, когато се разтропа, моята е на 227 хиляди и почва да се обажда. Моят съвет е да ги погледнеш имай предвид, че в повечето случаи са доста по-натъпкани с екстри, спрямо бензиновите си събратя!

Френските дизели 1.6 също са много икономични, ама и те са с верига, скъпа като на Астра. Бензиновите им двигатели не струват!
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 10 март 2023 - 20:47
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 март 2023 - 18:54

Дай само да кажем на човека, че веригата не е скъпа, нали бенза каза че е около 800-900 лева комплекта, скъпото е да я сменят, защото е от другата страна на мотора. Да му го кажем ясно поне.

А аз да вярвам ли на това, че със сегашните цени била по..... ? Това вярно ли е ? Аз знам, че е икономичен, ама чак пък толкова...

Значи добре, че не обръщам внимание и на бензовете на Пежата. Може би много назад във времето са имали читави, убеден съм, но едва ли си струва да се взема Пежо от 1996 или 2000 година. Еле пък в Жерманито... аПсЕурт!
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 10 март 2023 - 19:02
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 10 март 2023 - 19:53

 Rosen Popov, на 10 март 2023 - 18:12, каза:

Френските дизели 1.6 също са много икономични, ама и те са с верига, скъпа като на Астра. Бензиновите им двигатели не струват!

Не са. С ремък са. Веригата е една къса само между двата разпределителни вала, а от 2012-та я няма щото вала е един и има само ремък. И тая верига не се пипа изобщо, но и не е скъпа- под 300 лева е оригиналния комплект. Труда е нищо особено също.
Бензиновите наистина са им боклуци в тези години.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 10 март 2023 - 19:56
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 10 март 2023 - 20:44

 Д-и-м-о-в, на 10 март 2023 - 18:54, каза:


Аз знам, че е икономичен, ама чак пък толкова...


Вектрата ми гореше 12,5 градско газ, плюс почти 2 литра бензин на 100км, чисто магистрално гореше 15/100 газ, извънградско до 90км/ч 10л/100км. Астрата в същите условия гори 6/100 зимата градско, лятото пада на 4.5-5/100, (разликата идва от регенерациите, защото карам на къси разстояния) 6,5л/100 по магистрала с климатик и темпомат на 145км/ч и 4,5/100 по извънградски пътища. Сам го сметни, сложи нафтата на три лева и пак е по-добре.

Смяната на веригата е 2000-2500 лв в България в официален сервиз с гаранция, двете вериги комплект с обтегачите струват 900 лв.


 tisho.74, на 10 март 2023 - 19:53, каза:

Не са. С ремък са. Веригата е една къса само между двата разпределителни вала, а от 2012-та я няма щото вала е един и има само ремък. И тая верига не се пипа изобщо, но и не е скъпа- под 300 лева е оригиналния комплект. Труда е нищо особено също.
Бензиновите наистина са им боклуци в тези години.


Бях останал с грешни впечатления и се радвам, че се намеси с достоверна информация. Благодаря за поправката, защото най-лошото нещо в авто форум е подвеждащата информация :icon_razz2:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 10 март 2023 - 20:48
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 март 2023 - 21:20

 Rosen Popov, на 10 март 2023 - 20:44, каза:

Вектрата ми гореше 12,5 градско газ, плюс почти 2 литра бензин на 100км, чисто магистрално гореше 15/100 газ, извънградско до 90км/ч 10л/100км. Астрата в същите условия гори 6/100 зимата градско, лятото пада на 4.5-5/100, (разликата идва от регенерациите, защото карам на къси разстояния) 6,5л/100 по магистрала с климатик и темпомат на 145км/ч и 4,5/100 по извънградски пътища. Сам го сметни, сложи нафтата на три лева и пак е по-добре.

Смяната на веригата е 2000-2500 лв в България в официален сервиз с гаранция, двете вериги комплект с обтегачите струват 900 лв.



И това на комби, а ако е хеч, малко по-лек.
А да си представим да го имаше и на Корса с тия 1100 кила, тогава 3 /100 ли щеше да гори извън града? БаФти и шептящия килим аз....
Отговори

Hanibal снимка Hanibal 11 март 2023 - 08:59

Радвам се ,че има смислено брейнстормване в темата.
Благодаря на всчики за отговорите.
Днес отивам на оглед..докато съм мобилен с колата под наем(от застраховката я плащат) ..още една седмица и после съм в средата на нищото..в това село дето съм и градския идва на високосна година.

та какво ще гледам...стига да дойдат на огледа...че то на оглед за кола да се уговориш е като на среща със жена... несигурна работа ...
Ford Fusion 1.6 100 коня такъв ми беше резервния вариант на астрата ...който ..вчера го откараха на платформа...той е поел удара всъчщност.
Моят го имах точно 4 месеца и ме спаси докато гениалните майстори се учеха на астрата...,беше 1,4 80 коня 2008 и мега скучен ама ми свърши работа.
предпочитам да ми останат пари от застраховката и вече нямам желание дори прилична кола да карам..просто искам относително безпроблемна,климатик и това е поне имагинеро на малко км.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 11 март 2023 - 09:18

Защо не погледнеш и Дачия Докер 1,5 дизел, много здрав и евтин за поддръжка. Само вътрешно да ти допадне.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 11 март 2023 - 16:03

Къде го хвърляш колегата - от Astra на френско-румънски боклук?
Това чудо (няколко екземпляра пътнически вариант) карах повече от 5 години. Оборудването не беше топ- клима, "мулти"волан (според Renault), радио с BT.
Не се чупеше, верно. Евтин, малко харчи (ако не го настъпваш) голямо товарно пространство. Дразнеха ме несиметричните задни врати с чистачка само на тази зад шофьора.
Обаче вътре салона е ужасен, фаровете - добре, че са по-високо, климатик не се усеща, като достигне скорост 110 и нагоре не си чуваш мислите. При страничен вятър се клати като пате.
Зимата замръзваха релсите на задната/-те плъзгащи врати - както средната, така и тази на прага.
Най-важното - само 2 airbags отпред. Отзад - никаква активна защита. Само колани и подглавници.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 март 2023 - 18:06

 Gena_bs, на 11 март 2023 - 16:03, каза:

Къде го хвърляш колегата - от Astra на френско-румънски боклук?
Това чудо (няколко екземпляра пътнически вариант) карах повече от 5 години. Оборудването не беше топ- клима, "мулти"волан (според Renault), радио с BT.
Не се чупеше, верно. Евтин, малко харчи (ако не го настъпваш) голямо товарно пространство. Дразнеха ме несиметричните задни врати с чистачка само на тази зад шофьора.
Обаче вътре салона е ужасен, фаровете - добре, че са по-високо, климатик не се усеща, като достигне скорост 110 и нагоре не си чуваш мислите. При страничен вятър се клати като пате.
Зимата замръзваха релсите на задната/-те плъзгащи врати - както средната, така и тази на прага.
Най-важното - само 2 airbags отпред. Отзад - никаква активна защита. Само колани и подглавници.


Кеф викаш...
Да, Астрата спрямо Дачия си е като Мерцедес спрямо Жигули. Затова й викат НеуДачия.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 март 2023 - 18:26
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg