Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Чека свети и се форсира

Ивайло Н.В. снимка Ивайло Н.В. 16 май 2019 - 15:30

Здравейте на всички! От скоро и аз станах собственик на Астра Г комби 1.8 125к.с.2003г/само бензин/. Мъчат ме следните неща: след като запаля чека(жълта лампичка ключ върху автомобил) не светва веднага, а като набера примерно до 80км/ч. И губи мощност, като я изгася и запаля не свети, но набера ли пак и стигна до 80км./ч пак светва и така всеки път; и другото което е форсира се и играят оборотите понякога като настъпя газта или когато си реши. Странното е че като стигна 40км/ч спира да се форсира, а светва чека след 80км/ч. А ако задържа на 60км/ч форсира и светва чека. Така е от както я вземах, много е запазена и не ми се искаше да я връщам и да се разправям. Направих обслужването/смяна двиг.масло, маслен и въздушен филтър и ангр.ремък/, смених свещи, термостат+датчика и антифриз, почистихме дроселова клапа, смених дебитомер. Но проблема си остана. Качих я на диагностика и има два проблема, които ги трия, но после пак се появяват. Вече стана много тегаво и Много ще съм благодарен ако има отзова ли се на този проблем
Отговори

Ивайло Н.В. снимка Ивайло Н.В. 16 май 2019 - 15:35

Ето ги грешките на диагностика:
http://prikachi.com/...59/9570259J.png
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 16 май 2019 - 17:26

Първата грешка са проблем с TPS/MAF(дросел/дебитомер).Втората грешка е за горивната смес.Търси майстор!
Отговори

Ивайло Н.В. снимка Ивайло Н.В. 16 май 2019 - 18:09

 ivan_pop, на 16 май 2019 - 17:26, каза:

Първата грешка са проблем с TPS/MAF(дросел/дебитомер).Втората грешка е за горивната смес.Търси майстор!

дебитомера е нов, а дросела е почистен. А за втората грешка си мисля за една от двете ламбди сонди, но дали тази преди катализатора или след?
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 16 май 2019 - 18:40

 Ивайло Н.В., на 16 май 2019 - 18:09, каза:

дебитомера е нов, а дросела е почистен. А за втората грешка си мисля за една от двете ламбди сонди, но дали тази преди катализатора или след?

На дросела си почистил механичната част,проблема е в електрическата част!Втората грешка идва от първата сонда,преди катализатора.Не е изключен и проблем с ECU-то,че тези хибриди са гадни!
Отговори

Ивайло Н.В. снимка Ивайло Н.В. 16 май 2019 - 19:20

 ivan_pop, на 16 май 2019 - 18:40, каза:

На дросела си почистил механичната част,проблема е в електрическата част!Втората грешка идва от първата сонда,преди катализатора.Не е изключен и проблем с ECU-то,че тези хибриди са гадни!

проблема ако е в електр. част на дросела може ли само тя да се смени или трябва целият корпус на дроселовата клапа да се сменя
https://www.autopowe...-d12549c71.html

иначе утре отивам и я сменям тая сонда, поздрави :icon_razz2:
Отговори

freeqwerty снимка freeqwerty 16 май 2019 - 19:25

Ето кодове на грешките, които ги има в интернет.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 16 май 2019 - 19:41

 Ивайло Н.В., на 16 май 2019 - 19:20, каза:

проблема ако е в електр. част на дросела може ли само тя да се смени или трябва целият корпус на дроселовата клапа да се сменя
https://www.autopowe...-d12549c71.html

иначе утре отивам и я сменям тая сонда, поздрави :icon_razz2:

Сменя се целия дросел ако е в него проблема.А ако проблема е в инсталацията до дросела или ECU-то?
Отговори

Ивайло Н.В. снимка Ивайло Н.В. 16 май 2019 - 20:17

 freeqwerty, на 16 май 2019 - 19:25, каза:

Ето кодове на грешките, които ги има в интернет.


след като прочетох за грешката, вече се убедих че утре ще й видя сметката на сондата, благодаря за което :icon_razz2:

 ivan_pop, на 16 май 2019 - 19:41, каза:

Сменя се целия дросел ако е в него проблема.А ако проблема е в инсталацията до дросела или ECU-то?


много добра идея утре ще проверим и за проблеми по инсталацията, но след като сменя ламбдата и ще пиша :icon_razz2:
Отговори

nogopechen снимка nogopechen 17 май 2019 - 06:29

След смяната на сондата отново ще има същата грешка. Защото проблема с неправилната гориво-въздушна смес си остава.
Отговори

Ивайло Н.В. снимка Ивайло Н.В. 17 май 2019 - 10:49

 nogopechen, на 17 май 2019 - 06:29, каза:

След смяната на сондата отново ще има същата грешка. Защото проблема с неправилната гориво-въздушна смес си остава.


а от къде си сигурен?
Отговори

_Viper_ снимка _Viper_ 17 май 2019 - 15:11

Ето какво казва Аутодата-та за първият проблем (с играещите обороти):

Публикувано изображение



Според мен обаче, драмата ти е също и в заминаваща си бензинова помпа или пък регулатора на налягането не е в ред. Не достига гориво и компа записва Р0170, защото сместа става много бедна. След това влиза в някакъв авариен режим, който при гасене/палене се ресетва. Има вариант Р0170 да се дължи и на първата ламбда (преди катализатора), която следи качеството на сместа. Провери си и нивото на маслото, да не се окаже че се е покачило над максимума и мирише зверски на бензин...
Мнението беше редактирано от _Viper_: 17 май 2019 - 15:20
Отговори

Ивайло Н.В. снимка Ивайло Н.В. 17 май 2019 - 18:41

 _Viper_, на 17 май 2019 - 15:11, каза:

Ето какво казва Аутодата-та за първият проблем (с играещите обороти):

Публикувано изображение



Според мен обаче, драмата ти е също и в заминаваща си бензинова помпа или пък регулатора на налягането не е в ред. Не достига гориво и компа записва Р0170, защото сместа става много бедна. След това влиза в някакъв авариен режим, който при гасене/палене се ресетва. Има вариант Р0170 да се дължи и на първата ламбда (преди катализатора), която следи качеството на сместа. Провери си и нивото на маслото, да не се окаже че се е покачило над максимума и мирише зверски на бензин...


ще проверим и помпата, но регулатор за този модел ненамирам, ламбдата съм я поръчал и когато я докарат ще я сложим. Нивото на маслото е ок, не мириши на бензин, валовете горе при капачката за наливане на масло се омасляват хубаво, при запален двигател няма вакум като дръпна щеката на маслото или ако отвия капачката където се налива, тихо си работи двигателя, проблемът е единствено както съм го описал по горе в темата, а дросела/грешка Р1555 съм решил да го оставя за накрая, ако създава още проблеми
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 17 май 2019 - 19:30

 Ивайло Н.В., на 17 май 2019 - 18:41, каза:

ще проверим и помпата, но регулатор за този модел ненамирам

А къде го търсиш?
Отговори

Ивайло Н.В. снимка Ивайло Н.В. 17 май 2019 - 20:00

 ivan_pop, на 17 май 2019 - 19:30, каза:

А къде го търсиш?


в сайтовете за авточасти
Отговори

_Viper_ снимка _Viper_ 18 май 2019 - 10:35

Възможно е регулатора на налягането да е неразделна част от помпата и да се намира в резервоара. По този начин се спестява тръбата за обратен бензин. Втората тръба, която отива напред е за бензиновите пари и влиза в една черна кутия и от там през клапан във всмукателния колектор.
На бензиновата рейка има вентил за тест на налягането. Закачете един манометър и вижте налягането. Трябва да е 3,8 бара.
Отговори

Ивайло Н.В. снимка Ивайло Н.В. 18 май 2019 - 14:01

 _Viper_, на 18 май 2019 - 10:35, каза:

Възможно е регулатора на налягането да е неразделна част от помпата и да се намира в резервоара. По този начин се спестява тръбата за обратен бензин. Втората тръба, която отива напред е за бензиновите пари и влиза в една черна кутия и от там през клапан във всмукателния колектор.
На бензиновата рейка има вентил за тест на налягането. Закачете един манометър и вижте налягането. Трябва да е 3,8 бара.



говорих с майстора, който я обслужва да закачим манометър на бензиновата помпа, каза за другата седмица, да съм му я оставил той щял да й търси проблема
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg