Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна на верига в сервиз

Гостradosan_* 30 април 2019 - 14:34

Здравейте колеги,

имам следното питане. Скоро възнамерявам да сменя верига на Opel Astra H GTC, като съм си закупил такава по-скъпа и добра. Притеснява ме следното: Сервизът в който ще я сменям, е голям и с добро име, от това което прочетох като отзиви за тях, също голямо предимство е, че работят с консумативи на клиентът. Въпросът е такъв, как мога да бъда сигурен, че поставят моята верига, а не я подменят с по-евтина такава ? Какъв е шансът това да се случи ?

Поздрави.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 30 април 2019 - 14:49

50/50.
Единствения вариант е да присъстваш на смяната, нещо което няма да ти позволят.
Отговори

sathv снимка sathv 30 април 2019 - 15:18

Я дай да видим първо какво точно си купил, щото тя веригата е една и е оригинална. Всичко друго е китайски боклуци брандирани с различни марки и продаващи се на различни цени.
Предвид големите отстъпки които ползват сервизите, особено големите сервизи, да ти правят замяна на едно менте с друго е смешно и наивно. Виж ако беше оригинал...
Отговори

Гостradosan_* 30 април 2019 - 15:30

Веригата: http://prntscr.com/niplg9
Гледам, че има и такива за 100-150 лева.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 30 април 2019 - 15:40

Не разбирам точно тая верига за какво да ти я подменят с друга в сервиза...
Отговори

sathv снимка sathv 30 април 2019 - 15:43

Я дай линк за комплект от 100-150 лева? Няма такъв. Това твоето е най-евтиния китайски комплект и просто няма с какво по евтино да се смени.
Отговори

Гостradosan_* 30 април 2019 - 15:56

Добре колеги, благодаря.
Отговори

sathv снимка sathv 30 април 2019 - 16:10

На мен идеята ми е друга. Ако можеш да върнеш комплекта и да си купиш оригинал, ако мислиш да караш колата си, а не да я продаваш. Щото китайските ментета доказано не струват. Те оригиналните комплекти едвам изкарват 80-100000 км. То по мои наблюдения проблема по принцип не е във веригата, а в зъбните колела, които при китайците са от кашкавал.
Мнението беше редактирано от sathv: 30 април 2019 - 16:13
Отговори

Гостradosan_* 30 април 2019 - 16:19

Нямам как да я върна, защото съм я купул преди месеци. Не мисля, че е толкова зле като цяло. Нямам възможност да дам толкова пари за оригинална, но и не познавам някой, който да е сменял с оригинална верига. Тези Febi Bilstein, чух че са ок.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 30 април 2019 - 16:22

Ако възнамеряваш да ползваш Форума в бъдеще е редно да си попълниш коректно профила, а и да пускаш въпросите в подходящи раздели, а не където ти е удобно! Знам, нов си, но това не е оправдание, всеки от нас е бил нов тук.


Колкото до веригата те съветвам да послушаш колегите, ако си решил да си караш колата ти!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 април 2019 - 16:39

Колега, да ти кажа и аз съм с верига(даже две за разлика от теб). И нищо че не съм още за смяна, специално дебнах някъде да излезе оферта за оригинална верига(горна). Е, излезе накрая и си я купих. Ще кажа само че комплекта го намерих за буквално смешни пари (63 евро), като си мисля че човека я е купил и не я е ползвал и гледал да се отърве от нея за някой лев. Вероятно блъсната/продадена кола и останала. Видях че има и оригинален феродов диск със щампа на GM, та се замислям и за него.

Та с това искам да отговоря на въпроса относно оригинална или не. Ок, не можеш да си позволиш, поне трябваше да отвориш едно EPC и да погледнеш кой номер ти е комплекта верига и да потърсиш из сайтовете, винаги си личи когато са оригиналните. Но тъй като вече си взел, трябва да знаеш че не трябва да очакваш кой знае какво от този комплект(специално от веригата и обтегача). Айде другите там успокоители някак ще ги погледнем от друг ъгъл.
А като гледам че има и две зъбни колела в комплекта, ми иде да те посъветвам тях да не ги сменяш, защото не се знае на кой километър ще се изронят тия "уж хубавите".... не се знае какви мекици са..
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 април 2019 - 16:49
Отговори

Гостradosan_* 30 април 2019 - 16:51

 Д-и-м-о-в, на 30 април 2019 - 16:39, каза:

Колега, да ти кажа и аз съм с верига(даже две за разлика от теб). И нищо че не съм още за смяна, специално дебнах някъде да излезе оферта за оригинална верига(горна). Е, излезе накрая и си я купих. Ще кажа само че комплекта го намерих за буквално смешни пари (63 евро), като си мисля че човека я е купил и не я е ползвал и гледал да се отърве от нея за някой лев. Вероятно блъсната/продадена кола и останала. Видях че има и оригинален феродов диск със щампа на GM, та се замислям и за него.

Та с това искам да отговоря на въпроса ти относно оригинална или не. Ок, не можеш да си позволиш, поне трябваше да отвориш едно EPC и да погледнеш кой номер ти е комплекта верига и да потърсиш из сайтовете, винаги си личи когато са оригиналните. Но тъй като вече си взел, трябва да знаеш че не трябва да очакваш кой знае какво от този комплект(специално от веригата и обтегача). Айде другите там успокоители някак ще ги погледнем от друг ъгъл.
А като гледам че има и две зъбни колела в комплекта, ми иде да те посъветвам тях да не ги сменяш, защото не се знае на кой километър ще се изронят тия "уж хубавите".... не се знае какви мекици са..

Благодаря колега, като цяло съм млад шофьор и не разбирам много. От скоро започнах да чета и да се интересувам. Колата я взех преди 4-5 месеца на 230 000+ и просто смятам, че е редно да я сменя тази верига в някой момент ( а и сега ми предстои дълъг път и затова взех това решение ). Честно казано не бях убеден какво да гледам и търся, просто прочетох, че като производител тези са ок, макар и да знам, че не мога да очаквам нещо много за тези пари. За зъбците, ще помисля над съветът ти, то при всяко положение, някога е сменена тази верига, не знам дали въобще са оригинални в момента, а може би са. Поговорих с колеги, които са опитни шофьори и наскоро са сменили вериги и никой не е дал много над тези пари като цяло.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 април 2019 - 16:54

Това е защото няма други, затова не са дали. Вероятно само от представителства могат да излязат оригинални вериги(комплекти). Аз поне не знам от къде може да се купи от друго място.. изключвайки моя случай, защото е спорадичен. Вероятно пак е излязла от представителство.

Друг въпрос, как разбра че трябва да я сменяш ? Нещо шумове ли? тракане ли ?

Кой двигател е това ? 1.2 1.4 ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 април 2019 - 16:56
Отговори

Гостradosan_* 30 април 2019 - 16:58

 Д-и-м-о-в, на 30 април 2019 - 16:54, каза:

Това е защото няма други, затова не са дали. Вероятно само от представителства могат да излязат оригинални вериги(комплекти). Аз поне не знам от къде може да се купи от друго място.. изключвайки моя случай, защото е спорадичен. Вероятно пак е излязла от представителство.

Друг въпрос, как разбра че трябва да я сменяш ? Нещо шумове ли? тракане ли ?

Кой двигател е това ? 1.2 1.4 ?

Тракането се чува ясно, като паля и като гася се чува едно потропване доста силно, като че е отхлабена.

Като цяло да изкара поне 50 000, пък ще го мисля по-натам, да търся оригинална, като цяло на месец навъртам 1500км грубо, не повече, не карам много.
Мнението беше редактирано от radosan: 30 април 2019 - 17:00
Отговори

sathv снимка sathv 30 април 2019 - 18:06

И да завършим темата, FEBI не са никакъв производител, а пакетажна фирма.
Отговори

indi снимка indi 30 април 2019 - 18:46

 radosan, на 30 април 2019 - 14:34, каза:

Здравейте колеги,
Въпросът е такъв, как мога да бъда сигурен, че поставят моята верига, а не я подменят с по-евтина такава ? Какъв е шансът това да се случи ?

Поздрави.

Колега,ти за себе си получи ли задоволителен отговор ??? В общи линии всички колеги са прави. Според мен "Оригинал "" е фикция, нещо като "плацебо" ефект в медицината. В предвид,че авточастите са изнесено производство в страни с по-ниска цена на труда. Това е моето мнение по твоя въпрос.Друг съвет от мен--не се вкарвай излишно във филми и се кефи на колата си. :3:
Отговори

sathv снимка sathv 30 април 2019 - 21:21

Тука не си прав. Три пъти съм сменял верига на корсата. Втория път се прекарах, като опитах да хитрувам с менте. На 10000 се разтрака. Тя още като я поставих шумеше, ама както и да е. След като я свалих за да сложа отново оригинален комплект я изследвах обстойно. Самите вериги и на ментето и оригиналната си бяха в норми. Ролките на ментето добре закалени до HRC62. Но зъбните колела бяха под всякаква критика. Аксиално и радиално биене повече от милиметър. На оригинала 5 и 7 стотни. Относно технологията на ментето, обикновена щамповка барабар със зъбите. Виждаха се заусенъците от щанцоването им. На оригинала зъбите са финишно обработени с перфектно гладка повърхнина.ако изобщо са щанцовани, а не нарязвани. Твърдост на ментето HRC45. На оригинала HRC55. Оригиналните колела са произведени в Швейцария. Имаха релефен надпис. Та така.
Мнението беше редактирано от sathv: 30 април 2019 - 21:22
Отговори

mistarmi снимка mistarmi 01 май 2019 - 06:02

Аз също съм за оригинално ,но човека вече я е купил и ако я сложи ще си носи последствията от избора. Между другото колко струва оригинален комплект?
Отговори

indi снимка indi 01 май 2019 - 15:38

 sathv, на 30 април 2019 - 21:21, каза:

Тука не си прав. Три пъти съм сменял верига на корсата. Втория път се прекарах, като опитах да хитрувам с менте. На 10000 се разтрака. Тя още като я поставих шумеше, ама както и да е. След като я свалих за да сложа отново оригинален комплект я изследвах обстойно. Самите вериги и на ментето и оригиналната си бяха в норми. Ролките на ментето добре закалени до HRC62. Но зъбните колела бяха под всякаква критика. Аксиално и радиално биене повече от милиметър. На оригинала 5 и 7 стотни. Относно технологията на ментето, обикновена щамповка барабар със зъбите. Виждаха се заусенъците от щанцоването им. На оригинала зъбите са финишно обработени с перфектно гладка повърхнина.ако изобщо са щанцовани, а не нарязвани. Твърдост на ментето HRC45. На оригинала HRC55. Оригиналните колела са произведени в Швейцария. Имаха релефен надпис. Та така.

Съгласен съм с теб,но...колко от търговците ще разрешат на клиентите да мерят биенето на зъбчатките или твърдостта на закалката? А аз,явно и ти знаем как и къде може да се измери,но какъв процент общо от всички клиенти го знаят?.Или колко от клиентите знаят изобщо какво е HRC ? И коя стомана може да се закали до 55 единици и коя само до 22 единици /например/? А да споменавам ли, или да се преброим колко от нас правят практическа разлика между "радиално и аксиално биене"? По мои впечатления това са не повече от 20-30 активно пишещи членове..От колко общо брой членуващи, и клиенти на магазините и сервизите? В крайна сметка не може и не е нужно всеки да знае всичко.И това не е проблем. Проблема е,че Българския търговец с малки изключения е некоректен и тарикат на дребно,целящ бърза,лесна и голяааама печалба сега,на момента,включително и не-малка част от т.нар. "фирмени сервизи".С този си манталитет,заслужено е направил клиентите си подозрителни и се получават тези дебати.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 01 май 2019 - 21:46

Жестока тема във...Основен форум :)
Едно време ги местех навреме ,ама сега явно няма кой да се занимава. Баси ,трудно намерих форума ,гугул го индексира някъде на 32-а страница като напишеш само "опел".
Та по темата-след сменени над 15 ангренажа(не съм профи ,все пак) ,установих че единствения проблем на тези съоръжения е ...обтегача. Ненавременна смяна масло ,10в40 и т.н. направо го убиват. Щот няма механична контра ,разчита само на еднопосочно клапанче ,точно като на повдигач на клапан.
Наздраве!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg