Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем ЕГР

astragg снимка astragg 04 юни 2019 - 17:00

Здравейте колеги! Имам проблем вече доста месеци с Астра г 1.6 101к.с 16V 1998г X16XEL. Колата е само бензин няма газ. Качвам я вече 3-4 пъти на диагностика и дава само ЕГР клапан - P1405. Сменил съм свещите преди около 6-7 хиляди км, но са перфектни. Затапихме ЕГР клапана продължава да дава същата грешка. Сменихме ЕГР-а, като взехме клапан от друга Астра и чека пак светка след 80 км. Колата губи мощност в ниските след светкането му. Колата няма проблем с паленето, пали перфектно, но има едно леко забавяне при подаване на газ на празен ход. Какъв може да е проблема?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 04 юни 2019 - 17:26

А като е затапван софтуерно пипан ли е? Колектор пипан ли е?
Отговори

astragg снимка astragg 04 юни 2019 - 17:48

 JorkataG, на 04 юни 2019 - 17:26, каза:

А като е затапван софтуерно пипан ли е? Колектор пипан ли е?

Не е пипан софтуерно защото ми казаха, че е било скъпо от порядъка 100-150лв. Не знам доколко е така. Колко горе долу струва да се затапи софтуерно и дали има шанс да се оправи. Също така дали е възможно да дава като грешка ЕГР, пък проблема да е друг?
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 04 юни 2019 - 18:01

При монтиран друг ЕГР ти дава грешка, което значи че самия ЕГР физически е здрав (50/50%). Попитах колектора всмукателния пипан ли е тоест дали е чистен?
Отговори

astragg снимка astragg 04 юни 2019 - 18:22

Мисля, че него не сме го пипали. Само с ЕГР-а се занимавахме.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 04 юни 2019 - 18:36

Има спрейчета за ЕГР и всмукателен колектор, пръсни и после ще се види щом не е чистено. Принципно сме пръскали с ТРВ (това е за спирачни апарати) на дизел но тук нещата са бензинови. С кво управление е ЕГР-а, да не е нещо по тоците- управлението?
Отговори

astragg снимка astragg 04 юни 2019 - 19:15

 JorkataG, на 04 юни 2019 - 18:36, каза:

Има спрейчета за ЕГР и всмукателен колектор, пръсни и после ще се види щом не е чистено. Принципно сме пръскали с ТРВ (това е за спирачни апарати) на дизел но тук нещата са бензинови. С кво управление е ЕГР-а, да не е нещо по тоците- управлението?

Не знам вече, колега. Мой познат го правеше това. Знам само, че е електрически ЕГР-а. Също така имам спомен, че сме чистили дроселови клапи.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg