Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Проблем с двигателя на Астра Г 1.7 DTI

b.tanev снимка b.tanev 06 април 2013 - 20:39

Наскоро купих Астра Г 1.7 ДТИ. След като смених маслото на двигателя, забелязах, че пада нивото на антифриза. Установих теч от отоплението в купето. Смених "о" пръстените и теча спря. После забелязах, че се качва силно нивото на маслото. Източих част от маслото, на мирис не мирише на нафта. Има обаче сива утайка и като че ли в утайката има капки вода. Имал ли е някой подобен проблем, какво може да е. Благодаря предварително
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 06 април 2013 - 20:54

Изглежда, че е започнало да се пресича.
Отговори

asensio снимка asensio 06 април 2013 - 21:04

Охладителя на маслото си погледни. Ако продължава да намалява маслото и няма течове - там е проблема.
Мнението беше редактирано от asensio: 06 април 2013 - 21:04
Отговори

Пресиян Василев снимка Пресиян Василев 07 април 2013 - 09:48

Ако става реч за исузу мотора,виж топлообменика водната риза на турбото или гарнитура,съответно глава.
Отговори

b.tanev снимка b.tanev 07 април 2013 - 11:00

Да става реч за исузу мотора. Значи установих че антифриза продължава да изчезва, но не се вижда къде /за 50 км. около литър/
Отговори

qgoar снимка qgoar 07 април 2013 - 14:03

Ако антифриза е в маслото е от гумичките на бранерите.Но за сажаление за да се сменят се сваля главата.Ако има масло в антифриза(казанчето) е от тоблообменника.Минал съм по тоя път и ако искаш да питащ нещо конкретно давай.Аз сега имам друг проблем май пак не малък.
Отговори

MuFFyToZ снимка MuFFyToZ 28 април 2013 - 10:01

Колега как реши проблема с топлообменника.Понеже аз като си взех астрата беше с изолиран топлообменник ,после правих ремонт на главата и го свързахме обаче пак ми се пълни казанчето с малко ? Последно време мн масло взе да ми харчи и антифриз заминава .Дали да не изолирам отново топлообменника ? И къде точно се намира тоя маслен охладител да го видя дали не е мн мазен.Онзи ден налях една добавка към маслото и сега почна и да тече,преди само го губеше вече има и теч...Незнам вече какво да правя....
Мнението беше редактирано от MuFFyToZ: 28 април 2013 - 10:07
Отговори

nurim снимка nurim 28 април 2013 - 12:52

 MuFFyToZ, на 28 април 2013 - 10:01, каза:

Колега как реши проблема с топлообменника.Понеже аз като си взех астрата беше с изолиран топлообменник ,после правих ремонт на главата и го свързахме обаче пак ми се пълни казанчето с малко ? Последно време мн масло взе да ми харчи и антифриз заминава .Дали да не изолирам отново топлообменника ? И къде точно се намира тоя маслен охладител да го видя дали не е мн мазен.Онзи ден налях една добавка към маслото и сега почна и да тече,преди само го губеше вече има и теч...Незнам вече какво да правя....

колега това е топлообленика http://nurim.snimka....746472.30208966 само че тук свален от мотора лесно се изолира прави се бай пас на двете тръби и затапваш водните линии ,иначе за теча на масло може да ти тече от там на мен ми омаслиява от самият корпос на това тяло за теча на антифриз виж под краката си и има още едно проглемно място ,над компресора на климатика (ако имаш ) и под динамото минава една тръба на нея има гумичка или може да е спукана тръбата (ако е спукана имам такава траба ).за изолацята не се бой аз карам 200000 без топлообменик никакви проблеми ,щом маслото не е като боза и не пресякано може да е топлобменика виновен ,втора трета снимка всъщност колко масло губи и антифриз ?
Мнението беше редактирано от nurim: 28 април 2013 - 13:34
Отговори

MuFFyToZ снимка MuFFyToZ 29 април 2013 - 06:22

За 2000км ми губи около 500гр масло.Можеш ли да ми кажеш дали масления радиатор и топлообменника е едно и също ,и ако не са да ми кажеш къде точно се намира тоя топлообменник ?
Отговори

Гено снимка Гено 29 април 2013 - 10:36

зад масления филтър е топлообменника, на снимките се вижда и филтъра и топлообменника. На колата за да го видиш, трябва да махнеш кората под двигателя, отгоре май не се вижда.
Но такава загуба на масло, ако не се омесва с антифриза, значи или тече, но то ще личи, или го изгаря
Отговори

nurim снимка nurim 29 април 2013 - 12:50

 Гено, на 29 април 2013 - 10:36, каза:

зад масления филтър е топлообменника, на снимките се вижда и филтъра и топлообменника. На колата за да го видиш, трябва да махнеш кората под двигателя, отгоре май не се вижда.
Но такава загуба на масло, ако не се омесва с антифриза, значи или тече, но то ще личи, или го изгаря

вижда се от горе там където е масленият филтър от страни е масленият топлообменик или радиатор едно и също е , такава загуба може да се дължи на некачествено масло имал съм такъв случаи след смяната спря да го гори а за казанчето че е пълно с малко масло не се бои и при мен е така вече година 6 7 промивки съм правил и пак иам следи от масло
Отговори

MuFFyToZ снимка MuFFyToZ 29 април 2013 - 14:04

Последния път сложих масло Мобил 10x40 и пак си заминава маслото,явно не е в него проблема.Утре ще си изолирам топлообменника и ще карам така да видя дали ще има подобрение :)
Отговори

nurim снимка nurim 29 април 2013 - 16:17

 MuFFyToZ, на 29 април 2013 - 14:04, каза:

Последния път сложих масло Мобил 10x40 и пак си заминава маслото,явно не е в него проблема.Утре ще си изолирам топлообменника и ще карам така да видя дали ще има подобрение :)

колега ако не е така полужението не го барай http://www.youtube.c...e&v=lNFSXT2y3KQ ако е малко не го бутай това са утайки от системата и аз имам масло в казанчето но малко просто не може да се изчисти хубаво за разхода на маслото тои може да бъде причина за теч(покрай него ) не и за загуба на масло през него
Мнението беше редактирано от nurim: 29 април 2013 - 16:20
Отговори

MuFFyToZ снимка MuFFyToZ 29 април 2013 - 18:19

Не,не е чак толкова много колкото на клипчето .Аз си купих ново казанче и почна да го цапа,но чак толкова мръсно не е .Самият антифриз си стои долу горе чист просто по стените на казанчето има остатъци от масло.Утре все пак ще си сваля топлообменника и ще го видя ако е много мазен до прочистя до колкото мога
Отговори

nurim снимка nurim 29 април 2013 - 20:37

 MuFFyToZ, на 29 април 2013 - 18:19, каза:

Не,не е чак толкова много колкото на клипчето .Аз си купих ново казанче и почна да го цапа,но чак толкова мръсно не е .Самият антифриз си стои долу горе чист просто по стените на казанчето има остатъци от масло.Утре все пак ще си сваля топлообменника и ще го видя ако е много мазен до прочистя до колкото мога

не си отваряй филм НЕ БАРАЙ ОХЛАДИТЕЛЯ споко всичко е наред за загуба на антифриз търси ТЕЧ както ти казах а за маслото може и самата кола да го гори ако е 500 мл на 2000 км се ядва 2 литра на 1000 карай и си свирка и да живеe ISUZU(имах 4 други коли с този мотор 8 клапанови но последната 17дти 16 в страшно са се изложили) ,ако искаш си направи промивка ,ето така купи препарат за чистене на лики моли махни термостата отври и парното на топло а да не забравиш да източиш антифриза и според написаното на гърба на препарата действаш , и накрая може да оцедиш антифриза през дънки може да имаш леко подобрение .но аз ти гарантирам това са утайки и охалдителя е здрав ,аз бях направил промивка без да отворя парното на топло и есента се напълни с масло при първото пускане на парното ако бях отишъл в сервиза 100 процента главата ще ше да е долу за бренери .след тази процедура да не купуваш пак нов казан той се чисти лесно с бензин малко веро и пясък и яко друсане става като нов и успех
Мнението беше редактирано от nurim: 29 април 2013 - 20:46
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg