Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Заден лагер ВектраБ

Mihal снимка Mihal 11 юли 2007 - 18:05

Някой знае ли нещо за задния лагер.. Комплект с главината ли е; колко струва; какъв тип лагер е; лесно ли се сменя?
Колата е ВектраБ'97, X18XE, ABS, Задни дискови.
Отговори

r_gadzhev снимка r_gadzhev 11 юли 2007 - 18:42

Продава се заедно с главината и датчика за ABS. Аз купих СКФ, но беше в кутия Timken. Цената по спомен беше около 170 лв. с ДДС. Сменя се сравнително лесно държи се на 4 болта, но се маха самият диск. Отнема оклол един час ако успееш лесно да развиеш болта, който крепи диска към главината. Удари го 2 пъти здраво с чука и кръстата отвертка. След това всичко е лесно не може да се сгреши. Успех!
Отговори

Mihal снимка Mihal 11 юли 2007 - 19:17

 r_gadzhev, на Jul 11 2007, 07:42 PM, каза:

Цената по спомен беше около 170 лв. с ДДС

:kinggrin: :kinggrin: :drive:
Определенно старата вектра е по изгодна!

А дали няма възможност да се побългари :mhihi: . Че то днеска единия лагер утре другия де ще му излезе края :kinggrin:
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 11 юли 2007 - 21:33

 Mihal, на Jul 11 2007, 08:17 PM, каза:

А дали няма възможност да се побългари :kinggrin: . Че то днеска единия лагер утре другия де ще му излезе края :kinggrin:


е - само 4 са :)
Отговори

r_gadzhev снимка r_gadzhev 12 юли 2007 - 06:08

Няма никакъв шанс да се побългари! Главината играе ролята на външна гривна на лагера. Не си мисли да престъргваш главината за да набиваш друг лагер, много е опасно. Поне аз не рискувах. Успех!
PS Смени и двата. Три месеца след като смених единият, започна да вие и другия. Ресурсът им е един и същ!
Отговори

ssss снимка ssss 12 юли 2007 - 08:25

 r_gadzhev, на Jul 12 2007, 07:08 AM, каза:

Няма никакъв шанс да се побългари! Главината играе ролята на външна гривна на лагера. Не си мисли да престъргваш главината за да набиваш друг лагер, много е опасно. Поне аз не рискувах. Успех!
PS Смени и двата. Три месеца след като смених единият, започна да вие и другия. Ресурсът им е един и същ!


koлеги,а става ли да се замени с главина на вектра а
Отговори

Емилио снимка Емилио 12 юли 2007 - 10:25

Колега,имам една молба към теб!!!
Опиши ми как точно чуваш лагера като вид шум или бучене или нещо подобно.....че аз като вдигна 70-90 и започвам да чувам един нискочестотен шум,но тих и ако съм отворил прозорец или пуснал радиото или приказвам с някого до мен,дори не го чувам,но инъче да..
Благодаря ти.А за лагера -да,с главината е!И цените наистина са 150-180 лева...Май съм тръгнал и аз натам:(
Отговори

Mihal снимка Mihal 12 юли 2007 - 10:57

 Емилио, на Jul 12 2007, 11:25 AM, каза:

Колега,имам една молба към теб!!!
Опиши ми как точно чуваш лагера като вид шум или бучене или нещо подобно.....че аз като вдигна 70-90 и започвам да чувам един нискочестотен шум,но тих и ако съм отворил прозорец или пуснал радиото или приказвам с някого до мен,дори не го чувам,но инъче да..
Благодаря ти.А за лагера -да,с главината е!И цените наистина са 150-180 лева...Май съм тръгнал и аз натам:(

Тя колата е на баща ми но аз доколкото съм я карал при отворени прозорци не се чува, шумът(бучене) започва от 40км/ч и нататъка се усилва... аз си мисля че е лагера, не е гарне щото като сменям предавките не се променя шума
Сега ходих до един магазин и ми викат СКФ-217лв; *някъф италиански*160лв. :mhihi:
Отговори

Емилио снимка Емилио 12 юли 2007 - 11:09

А при скорост 100-110 затихва ли и как е шумът-като еднообразно и монотонно боооооо или нещо като повтарящо се шлаап-шлаап?
Отговори

Mihal снимка Mihal 12 юли 2007 - 11:13

 Емилио, на Jul 12 2007, 12:09 PM, каза:

А при скорост 100-110 затихва ли и как е шумът-като еднообразно и монотонно боооооо или нещо като повтарящо се шлаап-шлаап?

Еднообразно и монотонно "боооооооооооооооооооооо" :mhihi: при увеличаване на скоростта се увеличава шумът(не знам дали честота е правилно да се каже). Скоро не съм се возил извън града за да ти кажа дали заглъхва при по високи скорости.
Отговори

batececo снимка batececo 12 юли 2007 - 11:17

SKF са френски лагери... поне на мен за такъв ми го продадоха (скоро сменях преден лагер)...
Отговори

Mihal снимка Mihal 12 юли 2007 - 11:21

 batececo, на Jul 12 2007, 12:17 PM, каза:

SKF са френски лагери... поне на мен за такъв ми го продадоха (скоро сменях преден лагер)...

На мен ми казаха че марката е немска но се произвежда в италия. :mhihi:
Отговори

Емилио снимка Емилио 12 юли 2007 - 11:21

Уф...същата работа...само дето в града не се чува,а се появява след 70-80 км..като се има предвид,че съм правил баланс на гуми и стенд на предница и окачването е 6....:(..добре че е тихо и не се чува от вън и като минавам през тунели...само в купето и докато е тихо ще джиткам така...но смяната е неизбежна....то като гледам двата към 320 и за труд абе...350 кинта ще си идат...
На теб успех!
Отговори

Mihal снимка Mihal 12 юли 2007 - 11:25

Ако някой знае къде във варна продават СКФ за 170лв да казва че тука искат 217лв. в магазин "всичко за опел"
Отговори

ГостVVAS_* 12 юли 2007 - 17:34

 Mihal, на Jul 12 2007, 12:25 PM, каза:

Ако някой знае къде във варна продават СКФ за 170лв да казва че тука искат 217лв. в магазин "всичко за опел"

Здравей! Миналата година си поръчах лагер-главина директно по телефона от представителството на SKF - "Техно Трейд"! Те ми изпратиха лагер-главината по куриер с наложен платеж до Козлодуй! Продадоха ми го на цена: 170лв. с доставката!!! Виж това http://www.technotra...to_glavini.html
Отговори

VECTRA DTI 16V снимка VECTRA DTI 16V 12 юли 2007 - 19:16

 Mihal, на Jul 12 2007, 12:25 PM, каза:

Ако някой знае къде във варна продават СКФ за 170лв да казва че тука искат 217лв. в магазин "всичко за опел"

Магазина и офиса им са в бизнес парка във Варна до летището.Мисля че при тях е най добрия избор. :mhihi:
Отговори

ekich снимка ekich 13 юли 2007 - 09:15

 Емилио, на Jul 12 2007, 11:25 AM, каза:

Опиши ми как точно чуваш лагера като вид шум или бучене или нещо подобно.....че аз като вдигна 70-90 и започвам да чувам един нискочестотен шум,но тих и ако съм отворил прозорец или пуснал радиото или приказвам с някого до мен,дори не го чувам,но инъче да..
Благодаря ти.А за лагера -да,с главината е!И цените наистина са 150-180 лева...Май съм тръгнал и аз натам:(

Колега, при моята вектра В бученето е 1:1 като твоето описано по-горе и съответно си направих същите изводи, но отидох при един приятел в сервиз да ми провери задните лагери за по сигурно. Той взе един обикновен крик и започна да вдига едно по едно всичките колела, като започна от предно ляво. Обяснявам му аз че бученето идва отзад и няма смисъл да вдига предницата /убеден бях че е заден лагер/, а той вика "спокойно и до там ще стигнем". За предните теста беше следния: При вдигнато колело /на крик/ паля мотора, включвам на 4-та предавка и плавно отпускам съединителя докато гумата се завърти след което подавам малко повече газ /на километража вдигна 90-100км/ и веднага изключвам на свободна /гумата се върти по-инерция/ - ако лагера е разбит се чува прекрасно.
Резултат: предно ляво - добре; предно дясно :mhihi: - вие и бучи та ш'са сцепи. Задните ги провери на ръка и ме увери че лагерите са абсолютно здрави.
Идеята ми е - нека всеки който има подобен проблем направи този тест в къщи и чак след това да дава 300-350 кинта за лагер-главини...
Предните лагери все още не съм ги сменил, но като го направя ще пиша дали бученето е изчезнало :thu:
Отговори

Mihal снимка Mihal 13 юли 2007 - 12:17

 VECTRA DTI 16V, на Jul 12 2007, 08:16 PM, каза:

Магазина и офиса им са в бизнес парка във Варна до летището.Мисля че при тях е най добрия избор. :mhihi:

Май съм съгласен с теб! Обадих им се и ми казаха 184лв с ддс!
Отговори

skier снимка skier 13 юли 2007 - 18:59

 Mihal, на Jul 12 2007, 12:25 PM, каза:

Ако някой знае къде във варна продават СКФ за 170лв да казва че тука искат 217лв. в магазин "всичко за опел"

здравей те аз сам нов в форома :mhihi: купих си вектра Б 96 г и сам много доволен ама сега требе да и сменя лебетките ама незнам колко струват и от каде
Отговори

ГостVVAS_* 14 юли 2007 - 08:07

 skier, на Jul 13 2007, 07:59 PM, каза:

здравей те аз сам нов в форома :mhihi: купих си вектра Б 96 г и сам много доволен ама сега требе да и сменя лебетките ама незнам колко струват и от каде

Ако успееш да ми обясниш, какво е "лебетка" и къде се намира във Вектра Б, ще те черпя какво кажеш! Вероятно говориш за биалетките!!! Отпред имаш два броя и отзад също са две!!! Предните са по 25-30 лв. Задните са по 40-50лв.Това е!!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg