Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Новите Технически Прегледи

swetla777 снимка swetla777 14 септември 2012 - 18:37

Е нали се тръби навсякъде, че системата е свързана с данъчните и системата не тръгвала дори, значи се иска документ за платен данък. Аз лично пролетта минах и човека в пункта каза бележка за данък не ми трябва като му я подавах и не я погледна дори.
Отговори

ilia_iliev снимка ilia_iliev 14 септември 2012 - 18:47

 swetla777, на 14 септември 2012 - 18:37, каза:

Е нали се тръби навсякъде, че системата е свързана с данъчните и системата не тръгвала дори, значи се иска документ за платен данък. Аз лично пролетта минах и човека в пункта каза бележка за данък не ми трябва като му я подавах и не я погледна дори.

Електронната система, която ще свързва пунктоевте с НАП не е готова за сега, когато я стартират няма да са необходими бележки. А относно пролетта тогава не се държеше толкова на бележката за данък. От около месец цивилни служители на ДАИ обикалят постоянно пунктовете и наблюдават чрез лаптоп в пункта как се провежда прегледа, без да знят служителите на пункта от ДАИ паркират пред входа на пункта и започват проверка, която започва с проверка на документите на клиента, а след това правят цялостен преглед на колата и ако открият нещо което не е както трябва и не е означено в протокола от служителите на пункта, пишат актове(а те са много солени)
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 14 септември 2012 - 18:49

Колегата дет работи в пункт за ГТП - не си мисли, че всичко е както е по закон и разпоредбите, не си мисли, че навсякъде всичко това се спазва стриктно. Ако не вярваш - ела да прекараме твойта кола за 1/2 от времето за преглед, което е уж регламентирано в закона. Независимо от недостатъците и липсите по нея.

Въпроса за данъка беше по-скоро за да разбера как се движат нещата, не бях плащал, но се реших и платих всичките данъци. Искам както това, така и всяко друго нещо по колата ми да е наред, да се стремя към точност и законосъобразност (но това е друга тема разбира се..). И явно системите си действат където както може - точно както тук при нас. :blahblah:
Отговори

ilia_iliev снимка ilia_iliev 14 септември 2012 - 18:58

 DALGONSKi, на 14 септември 2012 - 18:49, каза:

Колегата дет работи в пункт за ГТП - не си мисли, че всичко е както е по закон и разпоредбите, не си мисли, че навсякъде всичко това се спазва стриктно. Ако не вярваш - ела да прекараме твойта кола за 1/2 от времето за преглед, което е уж регламентирано в закона. Независимо от недостатъците и липсите по нея.

Въпроса за данъка беше по-скоро за да разбера как се движат нещата, не бях плащал, но се реших и платих всичките данъци. Искам както това, така и всяко друго нещо по колата ми да е наред, да се стремя към точност и законосъобразност (но това е друга тема разбира се..). И явно системите си действат където както може - точно както тук при нас. :blahblah:

На мен всичко, което пишеш ми е много ясно. Знам на повечето места как се работи, а относно регламентираното време от началото на тази година, след пускането на камерите няма такова време, всеки определя за колко време ще извърщи прегледа. А за 1/2 от времето за което пишеш, колкото по-бързо е извършен прегледа, толкова по-ниско е качеството му. Е друг е въпроса кой за какво отива на прееглед, някои отиват за картончето, а други ги интересува състоянието на колата, която ги вози :biggrin:
Отговори

swetla777 снимка swetla777 14 септември 2012 - 19:04

Лично аз ще бъда благодарен да ми кажат кое ми е разбито, а не да се ръсят мозъци от майстор смени това може да е от него пък после смени онова може да е от него и така до безкрай. Какво пък толкова проверяват в пункта кормилна уредба, спирачки и газове.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg