Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Проблем с

ГостLTrifonov_* 15 юни 2013 - 18:36

Предстои ми пътуване и реших да огледам колата, при вдигане и сваляне на предна лява гума, не повярвах на очите си.. ето снимки, ориентирайте ме, какво е това което се е измъкнало, че идея си нямам.Ако знаете и цената на тази част, също ще ми е от полза.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Отговори

Cecko2.0 снимка Cecko2.0 17 юни 2013 - 01:04

Струва около 20-30лв :) Ама не съм сигурен как се наричаше. Стабилизираща щанга ли беше, биалетка ли...
Сменявах го скоро поради същата причина. А и се оказа, че от него е тропало.

ПП: Попълни си кода на двигателя в профила.
Мнението беше редактирано от Joey: 17 юни 2013 - 22:21
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 17 юни 2013 - 06:34

Биалетка,не е болка за умиране.Можеш да си я смениш и сам,просто е
Отговори

kirenski снимка kirenski 17 юни 2013 - 10:59

сменяш и двете, от двете страни. :newsm05_41:
Отговори

Dimas снимка Dimas 17 юни 2013 - 11:32

 LTrifonov, на 15 юни 2013 - 18:36, каза:

Предстои ми пътуване и реших да огледам колата, при вдигане и сваляне на предна лява гума, не повярвах на очите си.. ето снимки, ориентирайте ме, какво е това което се е измъкнало, че идея си нямам.Ако знаете и цената на тази част, също ще ми е от полза.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение


Колега, тая биалетка е тропала яко докато е била цяла, а сега направо... не знам. Закарай колата в сервиз да я прегладат, защото може да се окаже, че е много опасно да излиза в това състояние на улицата. В петък смених мойте биалетки, като се има в предвид, че луфта им беше незначителен.

В тази връзка апелирам: нека не оставяме уморените ни коли да се превръщат в гробници. Изкарвайки ги на пътя носим отговорност за нашия живот и този на всички останали.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 17 юни 2013 - 22:19

колега ти ако от една биалетка пиклива правиш проблем, значи 90% от колите в страната трябва да се спрат от движение. Айде поограмотете се кое какво е и тогава изказвайте толко драстични коментари.
Отговори

пешо-жоро снимка пешо-жоро 18 юни 2013 - 19:00

 LTrifonov, на 15 юни 2013 - 18:36, каза:

Предстои ми пътуване и реших да огледам колата, при вдигане и сваляне на предна лява гума, не повярвах на очите си.. ето снимки, ориентирайте ме, какво е това което се е измъкнало, че идея си нямам.Ако знаете и цената на тази част, също ще ми е от полза.

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

биалетка е и струва около 22 лв - унгарска, а има и други и се сменя лесно, не се шашкай.
Отговори

FirestorM снимка FirestorM 18 юни 2013 - 19:07

Една биалетка не е болка за умиране... както казаха колегите е около 20-30лв., но много зор е видяла за да се скъса така и е тропала яко...

Към колегата, който си мисли, че тази кола със скъсаната биалетка застрашава движението: Какво правят колите без стабилизиращи щанги, като кадетите примерно, обръщат се по завоите ли?
Мнението беше редактирано от FirestorM: 18 юни 2013 - 19:08
Отговори

Dimas снимка Dimas 18 юни 2013 - 21:09

Към технически "светнатите" колеги коментирали поста ми:

това, което сте написали е несериозно. А какво ще стане, ако се скъса шарнир на Цариградско примерно? Състоянието на колата трябва да се следи постоянно, а не само когато тръгнем за морето.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 18 юни 2013 - 21:36

Щом биалетката е стигнала до там представяте ли си другите работи :)
Отговори

espero2000 снимка espero2000 18 юни 2013 - 21:52

Така де да си представим, без да се обиждаш калинчо, но биалетката е най слабата част от ходовата част като цяло.Направена е с цел да се трошо първо тя. А коелгата с шарнира. брат ти ако си стигнал до това да късаш шарнир в движение на цариградско, значи си сменявай колата. Недейте мислете че тия неща току така се случват или че някой някога е преувеличил с изказване и това става току хоп и айде. Не са ладите и жигулите които наистина късаха в движение. И отделно че дори и да се разбие до такава степен шарнир или някой накрайник пак е предвиден да не изскочи изведнъж. Хората преди да пуснат нещо го тестват за идиотоустойчивост и тогава на пазара.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 19 юни 2013 - 08:41

Няма от какво да се обиждам.
Знаеш ли че за 12 години сервиз съм виждал само една биалетка излязла по време на движение. Колата беше циганска,ползваха я да стигнат до конете за дърводобив във гората. Всички други кротко си седят и си тропкат по местата.
Пак казвам-за да изпадне значи собственика е глух или супер немарлив или....незнам но колата е МНОГО занемарена.
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 19 юни 2013 - 10:16

Не искам да пиша гръмки коментари, най-малко по посока на собственика на колата, но.. аз като гледам тия снимки - нищо чудно и целия носач да се скъса някъде.. в движение.. :surrender:

Честно казано свикнал съм да нося на майтапи заради моя ОПЕЛ и историите за ръжда, но тая "картинка" донякъде 'илюстрира', от какво всъщност може да е тръгнала част от "Историята на ръждата в ОПЕЛ-ите".

И вместо да тръгва за някъде така, с тая кола и това състояние на предницата (като цяло), по-добре да я качи на подемник в някой сервиз, и да прецени да ли си струва да се подменя ПОЧТИ ВСИЧКО, или просто да си потърси друга кола. Както казах, не искам да прозвучи прекалено силно, но поне от това, което виждам аз.. тая кола се държи на магия, и нищо чудно едно по едно да тръгне да се къса всичко.
Отговори

esil2 снимка esil2 19 юни 2013 - 11:03

 kirenski, на 17 юни 2013 - 10:59, каза:

сменяш и двете, от двете страни. :newsm05_41:

Що да сменя и двете след като другата може да е здрава и да си е оригинална с колата а от оригиналното дето е правена колата по добро няма останалото по магазините е по голямо или по малко менте.
Отговори

ozaki снимка ozaki 19 юни 2013 - 13:55

Вие пък ,чак колата да сменя ...моята препоръка е да отидеш в сервиз и да ти проверят кое е за смяна кое не е.Щом от едната страна е така от другата страна най малкото ще хлопа,сигурно имаш разбити шарнири,накрайници,може и амортисьори и т.н. А и явно я караш само по равни места,не си ли я чувал как хлопа предницата.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 19 юни 2013 - 22:06

Колега ти пък ни утрепа направо с това сигурно я караш по равни места - къде бе къде е това и аз да ходя да покарам. Къде в БГ си видял равно място, тука си е бетер тундрите в русия, трябва май да се преориентираме отново към соц коли.
Отговори

ozaki снимка ozaki 19 юни 2013 - 23:33

Това беше в кръга на майтапа ,явно се вижда ,че колегата е нов шофьор и дори не е чул/разбал как тропа предницата.
Мнението беше редактирано от ozaki: 19 юни 2013 - 23:36
Отговори

sando_ снимка sando_ 22 юни 2013 - 14:07

Е колеги вие пък го изкарахте... чак да сменя колата. Може просто да слуша много силно музика човека и затова да не е чул как тропа :D Това в кръга на шегата, а наистина колега закарай я на някой който разбира да я погледне аз на десния шарнир маншона му се беше скъсал и беше почнала да излиза греста, нито е тропал нито нищо, но го смених веднага. По добре навреме да се прави щото после става мазало.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg