Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Оправих си един голям проблем !

AphexTwin снимка AphexTwin 23 октомври 2006 - 21:14

Здравейте колеги,
Искам да споделя с вас как си реших един много
наболял за мен проблем а предполагам и проблем за
много други колеги със газова уредба.
Първо: астрата ми е C14SE. АГУ BRC електрически.
Второ: Откакто съм на ГАЗ,и вдигна над 70-80 км/ч,
при изключване от скорост....и мъка мъкаааа..ГАСНЕ.
Газаджиите ми казаха да махна маркуча от въздухозабирателя
дет се намира при решетката, и да го насоча на някъде другаде..ама
нямаше ефект.Въртях,суках,стисках го със свинска опашка..се същото.
имаше мнооого малка промяна но пък тогава се появи проблем със
потеглянето.Като е много стиснат и тръгнеш нямаше достатъчно мощ да тръгне..глъхнеше ми.После при изкл.от скорост взе да гасне на 80-90.
Но тва не реши проблема.Лепих лепенки-тиксо на пластмасовата тръба,
затварях я наполовина..аве кво ли не пробвах..ефект или нулев или проблем
със потеглянето-никаква мощ.

Направо се бях отчаял.

И един приятел който виждам от дъжд на вятър,и му споделих проблема...
той ми каза следното:

- "Слушай ся,/ми вика/,има един стар бакшишки метод.Взимаш на жена ти един стар чорапогащник,режеш му единия крачол някъде по средата,та режеш едно парче 10 на 10 сантиметра и го слагаш одве на пластмасовата тръба на въздушния филтър и го омотаваш със TESA около тръбата та да се захване здраво..." И ми вика ще забравиш да ти гасне.... и маркуча както си е по книгите..нема го гънеш и сучеш ами да си седи нормално...."

И аз тествах. :-) И сега съм щастлив !!!!!! При 140км/ч на цариградско,изключвам от скорост и оборотите ЗАКОВАВАТ на 900 .
И НЕ ГАСНЕ !!!
БАСИ ТАШАКА. ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ ТОЗИ ЧОВЕК.Вече нямам проблем.

Тествайте и Вие драги колеги и споделете тук в темата.

Дано да съм успял да помогна с нещо.А ако някой каже че съм открил топлата вода с този чорапогащник, то моля да ме извини..ама никаде не съм видял из
форума тук за тоя трик с ЧОРАПОГАЩНИКА!!
Аиде със здраве. И споделете в темата.
Отговори

zmiori снимка zmiori 29 октомври 2006 - 15:54

А проблеми с разхода, вече караш цяла седмица, сподели с :devil-smiley-019: :shifty: рабите божжий
Мнението беше редактирано от stepo3: 19 април 2011 - 13:24
Причина за редактиране:: Премахнат цитат
Отговори

espero2000 снимка espero2000 30 октомври 2006 - 01:23

Това го направих преди три години и му се радвах докато засекох разхода дано като отидеш да зареждаш не ти мине ентусиазма като на мене
При мен разхода се качи с около 2-3литра
Отговори

Strabex снимка Strabex 30 октомври 2006 - 08:35

тука да си споделя аз премеждията по този въпрос.
моята кола е пълна инжекция и имам газово. ходих на газ анализатор да ми я регулира и всичко стана супер НО когато освободях при скорост по-голяма от 20км и колата гаснеше беше супер кофти. казаха ми да си извия тръбата да смучи въздух от отзад и се оправи гасненето но тогава колата не бепе така динамична и разхода се вдигна много яко. Сега съм си както е оригинална и леко дадохме по-богата смес от изпарителя и колата гасне от 50км нагоре но разход и вървене е супер.
Отговори

AphexTwin снимка AphexTwin 31 октомври 2006 - 19:47

Нямам вдигане на разхода,поне не съм забелqзал,може би със половин литър.но не пове4е.
Отговори

Brigada снимка Brigada 31 октомври 2006 - 19:59

и аз го пробвах днеска но нещо не се получава пак ми гасне
затова сам махнал трабата дето свързва филтъра с въздухосборника и сам сложил една ламаринка която на половина ми запушва отвора за въздух на филтъра
и всичко си е ок и при 120 не гасне
Отговори

Мишо снимка Мишо 01 ноември 2006 - 11:39

Колеги честно казано не знам как изобщо бачка при вас на гас с тръбата в оригиналното положение. При мен лично само като духна лекичко вътре и колата умира. Сложил съм по-дълга тръба така, че е завита назад и стига малко след двигателя и всичко е ОК. Просто не трябва да поема директно въздух ... в смисъл като си в движение да не оказва влияние въздушния поток.
Веднъж беше паднала съвсем леко тръбата... просто се беше изхлузила надолу и веднага почваше да гасне.
Един колега ми каза, че при него е решил проблема с въздуха като е обърнал оригиналната гумена тръба от решетката към фара, така че да не влиза директно въздух. Мисля да пробвам да видя как ще е, тъй като при мен в момента сякаш се убива вървежа заради факта , че лапа топъл въздух
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 01 ноември 2006 - 15:41

:devil-smiley-019:
колеги това което правите не е нормално и е пълна глупост (да не се засегне никой) Моя кадет има отвор на предната броня в която има тръба която от бронята се забива точно във въздушния филтър и при каквито и да е скорости от 0 до към 200км/ никога не гасне.Явно майсторите толкова си и разбират.
ще сложа и снимка след 5мин. за да покажа за какво иде реч......
Но това с чорапогашника и махнати тръби си е жив т...к.Моя разход в града никога не е качвал над 12л./100 извън падам на 7л/100км
:shifty:

току що направих снмки на колата си само да покажа трабата за която говорих от каде идва и каде влиза натисни тук

Целия проблем е в настройката на празния ход, ако се направи свясно никога няма да гасне при каквато и да е скорост.И ако майсторите не могат да се справят мога да помогна с каквото мога :c010:
Отговори

Стефан снимка Стефан 01 ноември 2006 - 15:50

BENITO , газиран Кадетор ли ? Щото аз досега не съм видял ( поне на Опел ) с газово и да не е измъкнат маркуча, които влиза от въздухосборника зад решетката във възд. филтър. Аз в началото без да знам защо е измъкнат и го вкарах .... гаснеше даже като натисках съединител да сменям скоростите ... :crazy:
Отговори

Vasser снимка Vasser 01 ноември 2006 - 15:54

Колеги и аз имах такъв проблем на газ и ще ви кажа как го оправих.Колата ми е Корса si 1.4 .Когато сложих газта проблемите започнаха.Постоянно ми гаснеше на свободна.Газовата ми уредба е с плочка .Отидох до е един майстор и тои ми каза че дупките на плочката през която влиза газтта трябва да са малко по големи , оправихме ги и от тогава нямам проблеми.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 01 ноември 2006 - 15:55

колега качих снимките може да видиш за какво говоря :devil-smiley-019:
нищо не съм извадил даже съм набил :shifty:
Отговори

YAMAHA88 снимка YAMAHA88 03 ноември 2006 - 09:46

BENITO, на Nov 1 2006, 03:41 PM, каза:

:kinggrin:
колеги това което правите не е нормално и е пълна глупост (да не се засегне никой) Моя кадет има отвор на предната броня в която има тръба която от бронята се забива точно във въздушния филтър и при каквито и да е скорости от 0 до към 200км/ никога не гасне.Явно майсторите толкова си и разбират.
ще сложа и снимка след 5мин. за да покажа за какво иде реч......
Но това с чорапогашника и махнати тръби си е жив т...к.Моя разход в града никога не е качвал над 12л./100 извън падам на 7л/100км
:love_opel:

току що направих снмки на колата си само да покажа трабата за която говорих от каде идва и каде влиза    натисни тук

Целия проблем е в настройката на празния ход, ако се направи свясно никога няма да гасне при каквато и да е скорост.И ако майсторите не могат да се справят мога да помогна с каквото мога <_<
 



ако си на бензин да,но имаш ли газово?
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 03 ноември 2006 - 09:55

незнам на първата снимка дали се вижда изпарителя.Но искам да кажа че колата се кара само и единствено на ГАЗ на бензин не работи :love_opel: и поне при мен никога не е работела и вървяла на бензин
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 03 ноември 2006 - 10:12

БЕНИТО има голяма разлика между газиран карборатор, моноинжекция и пълна инжекция! При карборатора и моното няма да ти гасне колата ако маркуча ти е сложен но при пълната инжекция гасне! Проблема си има своето обснение, просто влиза прекалено много въздух като изключиш от скорост и затова гасне. Проблема при колегата дето е сложил чорапогащник ги имах аз макар че винаги тръбата е била извадена и сложена в страни от пластмасовата тръба дето излиза от решетката. Проблема е че най-вероятно му е сложена по голяма плочка. Аз от както съм с правилната плочка нямам ядове никакво с обороти и т.н. Все пак маркуча няма как да е в трабата за решетката. Просто не става... Това с чорапогащника е вариант, но си представям как ще се задръсти за една седмица и ще трябва постоянно да се чисти и сменя. Мисля, че няма смисъл и в един момент разхода ще стане страшен! Щото газта е летлива и с малко въздух пак ще върви ама как ще харчи... Според мен трябва да се сложи правилната плочка и маркуча да се остави в страни от платмасовата тръба от решетката. И колата заспива и никога няма да има проблем. Е дразнещо е щото не си е фабричното ама то няма как. И най-важното е винаги да се настройва на газанализатор а не на ухо... щото това на ухо е ебаси глупоста...
Отговори

Стефан снимка Стефан 03 ноември 2006 - 10:50

Scorpion_BV, на Nov 3 2006, 10:12 AM, каза:

БЕНИТО има голяма разлика между газиран карборатор, моноинжекция и пълна инжекция! При карборатора и моното няма да ти гасне колата ако маркуча ти е сложен но при пълната инжекция гасне!
 

Аз съм с моно и ми гасне когато маркуча си е на мястото ... и не когато е изваден. Но не го запушвам с нищо, просто да не влиза с голяма скорост въздуха в кутията на филтъра, и си върви перфект и харчи перфект.
Отговори

nd_nikolov снимка nd_nikolov 03 ноември 2006 - 16:24

Колеги аз реших този проблем, като сложих едно ПВЦ коляно за ВИК на Астрата, отпредната страна на г.съединение, и е супер. Това ме посъветва Газаджията, той беше сложил един картон да не влиза директно въздуха.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 03 ноември 2006 - 16:33

Колега я снимай да го видим как е станало!

П.С. Ако това ти е подписа, тази голяма снимка, намали я че е прекалено голяма!!!
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 04 ноември 2006 - 09:54

Добре де Бояне аз имам клиенти които се занимават с газ и смятам че си разбират от работата виждал съм да слагат газови на пълни инжециони с плочки :love_opel: и газовинжекцион но никога не са слагали или махали тръбички пред и зад въздушния филтър.Според мен си е въпрос на правилна настройка.Вчера даже на една калибра Ц20ХЕ и набутаха газова и след реглажа колата ги нямаше тези проблеми за които говорим тук.Затова предполагам че ако колегата си настрои газовата добре няма да ги има тези проблеми
Отговори

borro снимка borro 04 ноември 2006 - 10:54

При вектра как е:
Мойта двойка няма такива проблеми. Като цяло настройката на газ трябва да е качествена, за да не гасне при изключване от скорост в движение. Изключва ако изпарителя се нуждае от смяна на мембрани или запушен въздушен ф-р. За справка - бакшишите сменяват мембрани поне на 100к км., а останалите газирани ако изкарат 50к - трябва да се радват. Обикновено се разбира кога изпарителя е за ремонт, а именно по разхода.
Мястото, откъдето смуче кислород се намира точно зад бронята и челно спрямо колата. При каране без нея и в момента на изключване от скорост, колата гасне.
С една дума си преместете смукалото така, че според скоростта да преминава едно и също количество въздух. И това само за двойките.
Мнението беше редактирано от borro: 04 ноември 2006 - 15:54
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 04 ноември 2006 - 15:07

BENITO, на Nov 4 2006, 09:54 AM, каза:

Добре де Бояне аз имам клиенти които се занимават с газ и смятам че си разбират от работата виждал съм да слагат газови на пълни инжециони с плочки :love_opel:  и газовинжекцион но никога не са слагали или махали тръбички пред и зад въздушния филтър.Според мен си е въпрос на правилна настройка.Вчера даже на една калибра Ц20ХЕ и набутаха газова и след реглажа колата ги нямаше тези проблеми за които говорим тук.Затова предполагам че ако колегата си настрои газовата добре няма да ги има тези проблеми
 

Не ми се спори... Колата си ми е била винаги регулирана перфектно на газ, е до преди време карах с по-голяма плочка но и това вече е оправено. Няма как да е сложен маркуча в маската защото въздуха влиза в трабата с много голяма скорост и когато си засилил с 120 въздуха става много и колата гасне. Що се отнася до вектрите, то там маркуча не е като при Астра прав а прави една чупка. Това помага и може да стане и без да се вади маркуча. При астра не става, може да се правят приспособления, като дифузерчета преди плочката, намаляване на диаметъра на входната тръба и т,н, но само с плочка и сложен маркуч в решетката няма да стане. Това е...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg