Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Опел инсигния B

andreiS40 снимка andreiS40 10 септември 2019 - 21:41

Да така е, но за съжаление 1.6 не ми е по силите, без да вземам кредит, което аз не желая. Все пак, мисля си, че пробег от едно поне 200 000 км може да се направят с Опел Инсигния 1.5 Т 165 к.с.
За парите, които имам, другите алтернативи, съответно са КИА Оптима 2.0 бензин 163 к.с. или Шкода Октавия 1.5 бензин 150 к.с. ( но освен, ще е по нисък клас от Инсигнията, новата Октавия чисто визуално не ми допада). Неприятно ми стана сега, като узнах за 1.5 Т двигателя на Инсигния.
Мнението беше редактирано от andreiS40: 10 септември 2019 - 22:04
Отговори

andreiS40 снимка andreiS40 10 септември 2019 - 22:06

 Димитър д. Митев, на 10 септември 2019 - 16:29, каза:

Мисля че по добър вариант е 1.6=200кс.Чета по немските форуми че нещо куца с 1.5=165кс

Калво имаш предвид под ,,куца"? Моделът все пак е нов и това би било много лошо за имиджа на ОПЕЛ.
Отговори

cecoc снимка cecoc 11 септември 2019 - 15:09

Здравейте,
Карам такъв автомобил от почти 2 години. Относно оплакванията в някои форуми за мотора 1.5 165к.с. се споменава единствено, че при студено мотор понякога работи неравномерно. Като това според Опел или поне комуникираното през сервизите им се дължи на бедната смес с която работят моторите. Това от своя страна води до образуването на нагар и описания ефект. Според сервизите (или препоръката от Опел) се лекува с добавка в бензина за почистване по време на обслужването. Като става дума за Германия... Тук на мен не са ми предлагали такива екстри. Аз досега не съм имал описания проблем, но съшо така капвам от време на време Бардал :) Иначе колата си е добре, не съм имал никакви проблеми с нея досега. В момента моделната линия е леко променена спреямо моята 2018( инфотейнмънт сиситемата например) така че за актуалната не мога да дам мнение.
Поздрави
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 септември 2019 - 18:26

А някой запита ли се защо на КИА мотора е 2.0 и вадят от него 163 коня, а на Инсигнията е 1.5 със същите коне, даже 2 отгоре ?
Отговорете си на въпроса кой двигател ще издържи повече "конете" си на които е оставен.
Аз най-обичам да гледам едни плитки горивни камери с "извадени души", както се казва "мандръсани душманската". И после да се чудим що държат по 150-200к и като ги отвориш, изглеждат като на 800к
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 септември 2019 - 18:28
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 11 септември 2019 - 19:17

Съгласен съм с Димов. Няма да престана никога да се учудвам защо повечето световни автомобилопроизводители правят малолитражки с турбо, надути до безкрайност, които са не само куци коне, ами и противоречащи на здравия разум. Какъв е проблемът да направят двигател с по- голяма кубатура с турбо, вместо малолитражка, изнасилена с турбо? Това е все едно на Жигула 1100 кубика да й сложиш турбо и да си мислиш, че е великия двигател! конските сили не се вадят само и единствено от турбото, а и от литража на двигателя. Никога не бих си купил тротинетка с турбо. Двигателят, който карам сега, е 6 цилиндров атмосферен, но е 250 коня и се държи като двигател, а не като изнасилено магаре, от което се очаква да роди расов кон.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 11 септември 2019 - 22:03

1.6 200 коня също е директно впръскване, за разлика от 180 коня версията при предишната Инсигния... Отделно че е чувствително по скъпа от 1.5 (като нова)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 септември 2019 - 23:08

 zdravkop, на 11 септември 2019 - 19:17, каза:

Съгласен съм с Димов. Няма да престана никога да се учудвам защо повечето световни автомобилопроизводители правят малолитражки с турбо, надути до безкрайност, които са не само куци коне, ами и противоречащи на здравия разум. Какъв е проблемът да направят двигател с по- голяма кубатура с турбо, вместо малолитражка, изнасилена с турбо? Това е все едно на Жигула 1100 кубика да й сложиш турбо и да си мислиш, че е великия двигател! конските сили не се вадят само и единствено от турбото, а и от литража на двигателя. Никога не бих си купил тротинетка с турбо. Двигателят, който карам сега, е 6 цилиндров атмосферен, но е 250 коня и се държи като двигател, а не като изнасилено магаре, от което се очаква да роди расов кон.



Мислят си че ще "цапа" по-малко, в което аз лично не намирам никаква логика. Аз така си мисля - може и да не съм прав. Малко литри, тъпчем го до горе докато се пръсне и ето ти "икономичен, немърсящ двигател".... ако някой друг има друга теория, да казва.
Отговори

cecoc снимка cecoc 12 септември 2019 - 10:47

Нека да говорим за автомобила по темата, а не кой какво кара и предпочита. Ясно е че всички производители, особено европейските ги притискат за ниски емисии и то на цялата и моделна гама. Затова и отиват към турбо моторите. От личен опит казвам че турбо мотора консумира по-малко от идентичен по мощност атмосферен. В резултат получаваш по-голяма еластичност, въртящ момент и по-нисък разход. Като минус може би ресурса на мотора е по-нисък, но това зависи от много фактори както от производителя така и от ползвателя.Японците (и корейците които копират техни мотори) чак сега започват да включват турбо бензинови версии в моделите си активно. Така че на всеки препоръчвам да тества - от дилър, от приятел просто за да си намери своето. За всеки влак си има пътници ...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 септември 2019 - 11:30

Не става въпрос тук за турбо. И ресурса на мотора не зависи от това, дали има турбо или няма. Зависи от подръжката му.

А аз говоря за ресурс като издръжливост. Малките кубици са изнасилени и нем огат да държат като двигател с голяма кубатура. Точно това обясних че едно е да вадиш от 2.0 163 коня, друго е от 1.5 165 коня.
И как така И КИА-та пак влиза в нормите на евро 6 , за да се произвежда ? Значи няма нищо общо с емисиите , както си мислят производителите. Има общо с тъпите икономисти, това е . Спестяват от всичко и накрая духаш супата. Ще го правим по-малко, ма тва по-малкото иска по-добро охлаждане, ама и от там като са спестили, и всичко отива по дяволите.

Затова се купува възможно по-голям мотор. Защото евтиното излиза скъпо са доказали хората с времето.

Тоест, ако аз трябва да избирам между Инсигния с 1.5 и КИА с 2.0 - ще избера КИА-та.
С други думи, ако искаш Инсигния, гледай за по-голям мотор. И никой не те притиска да е чисто нова също така. Освен ако ги нямаш излишни за лъщяща купчина желязо с мотор за бензинопил. Тая кола не е 1000 или 1100 кила и не е 10 хиляди, тук говорим за 50-тина хиляди и нагоре лева. Не всеки ги дава ей тъй с лека ръка.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 септември 2019 - 11:42
Отговори

cecoc снимка cecoc 12 септември 2019 - 14:27

Само времето ще покаже кое колко издържа. Ще поживееми ще видим. Евронормите не прощават на никого, затова и като гледам 2 литровата КИА вече не се продава защото е EURO6B, а от 1 септември задължително трябва да е EURO6D-TEMP, и на Оптимата гледам слагат 1.6Т мотор за да отговори на това... Такива са времената. Иначе всички щяхме да караме 6 цилиндрови мотори за кеф.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 12 септември 2019 - 14:35

И Здравко и Димов имат право. А на въпроса дали си струва 1,5 с турбо на 165 коня? Ми честно казано логиката е на производителя, НО истинската логика е да те набъкат с редбул, и да те оставят да дивееш на воля докато издържиш, и да те оставят да дивееш докато издържиш без редбул. Впоследствие ще започнат да сравняват и ще ти кажат че от редбула има ефект. За мен това е да натикат в малолитражка турбина и да я напомпат с катъри до безобразие. Не говоря за това колко ще издържи такъв мотор.
Мнението беше редактирано от JorkataG: 12 септември 2019 - 14:37
Отговори

Коцето снимка Коцето 12 септември 2019 - 15:11

Д-и-м-о-в! намали малко патоса, недей като партизанин на 09.09.44 да заставаш на амбразурата. Позволи на инженерите в заводите да имат потенциал за развитие. Най-общо хората му викат развитие на технологиите, или технически прогрес. То навремето през 40-те години са правили 8 литрови атмосферни мотори със 165 коня, и сега ли да сме с такива под капака? сигурно са били с ресурс 2000000км :smile3560: Технологиите напредват с всеки изминал ден и ако днес има нещо ново то утре е вече старо и се замества с друго, проблемът сега е че поради бързия напредък няма време за достатъчно надеждни изпитания, но хората и на това намират лесно.
И за мен е пълна глупост да сложиш мотор от камион в лека кола ама мозъците решили че може и го турили че да може Д и м о в да се радва, па взели че му турили и турбина, а сега де :confused: , колко ли ресурс ще има? айде твоя е от "старите", ми по-новите дето са 1,9 пък 150 магарета, ко прайм?
Мнението беше редактирано от Коцето: 12 септември 2019 - 15:14
Отговори

Димитър д. Митев снимка Димитър д. Митев 12 септември 2019 - 20:13

 andreiS40, на 10 септември 2019 - 22:06, каза:

Калво имаш предвид под ,,куца"? Моделът все пак е нов и това би било много лошо за имиджа на ОПЕЛ.
Отговори

Димитър д. Митев снимка Димитър д. Митев 12 септември 2019 - 20:24

Както сесос каза в Германия 1,4 при астра К и инсигния В 1,5 при обслужване се закупува и добавка 2 флакона. Обяснението което дават е че е за почистване на инжектора.Струват между 12-20eur.А това че 1,6 е малко по скъпа е нормално,все пак идва с flexride
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 12 септември 2019 - 22:19

 Д-и-м-о-в, на 11 септември 2019 - 18:26, каза:

А някой запита ли се защо на КИА мотора е 2.0 и вадят от него 163 коня, а на Инсигнията е 1.5 със същите коне, даже 2 отгоре ?
Отговорете си на въпроса кой двигател ще издържи повече "конете" си на които е оставен.
Аз най-обичам да гледам едни плитки горивни камери с "извадени души", както се казва "мандръсани душманската". И после да се чудим що държат по 150-200к и като ги отвориш, изглеждат като на 800к

Колега, 1.6Т като беше 180 коня в Астра - да умираше след гаранцията? Навремето в Уно имаше 1.3 120 коня, в Поло също имаше нещо подобно не мряха като мухи. Навремето Ладата беше 1.5/75 коня, ама на 200 000 км вече беше за основен ремонт. ГАЗ-53 беше 4 литра 95 коня, ама свършваше курса на няма и 100 000...
А тая (че)КИА да си я карат. Много добре изглежда на снимки, ама от близо като видиш сглобките е хуйня, че и идва по скъпа от Инсигнията...
Отговори

andreiS40 снимка andreiS40 14 септември 2019 - 20:36

 Д-и-м-о-в, на 11 септември 2019 - 18:26, каза:

А някой запита ли се защо на КИА мотора е 2.0 и вадят от него 163 коня, а на Инсигнията е 1.5 със същите коне, даже 2 отгоре ?
Отговорете си на въпроса кой двигател ще издържи повече "конете" си на които е оставен.
Аз най-обичам да гледам едни плитки горивни камери с "извадени души", както се казва "мандръсани душманската". И после да се чудим що държат по 150-200к и като ги отвориш, изглеждат като на 800к

От тази гледна точка, да, бензиновият двигател 2.0 на КИА Оптима, който е 163 к.с. следва да има по-голям ресурс, защото е по разтоварен. Но ,,Оптима" няма как да бъде сравнявана с новата ,,Инсигния", накар и да са сходни, като цени. Продто ,,Инсигния" Б е много по-красив автомобил. Лично мнение.

 zdravkop, на 11 септември 2019 - 19:17, каза:

Съгласен съм с Димов. Няма да престана никога да се учудвам защо повечето световни автомобилопроизводители правят малолитражки с турбо, надути до безкрайност, които са не само куци коне, ами и противоречащи на здравия разум. Какъв е проблемът да направят двигател с по- голяма кубатура с турбо, вместо малолитражка, изнасилена с турбо? Това е все едно на Жигула 1100 кубика да й сложиш турбо и да си мислиш, че е великия двигател! конските сили не се вадят само и единствено от турбото, а и от литража на двигателя. Никога не бих си купил тротинетка с турбо. Двигателят, който карам сега, е 6 цилиндров атмосферен, но е 250 коня и се държи като двигател, а не като изнасилено магаре, от което се очаква да роди расов кон.

Аз също имам автомобил с 6 цилиндров двигател и определено е много разтоварен и подходящ да се кара продължително време на дълъг път с висока скорост. Но...просто колата остаря и се оглеждам за нещо ново. Иначе, новота ,,Инсигния" е красавица...
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 15 септември 2019 - 08:09

Колега Андрей, при условие, че имаш Ауди А6 шестак и знаеш как върви и какво може този голям двигател с много коне, как мислиш- тия 160 коня в тежкото купе на Инсигния как ще ти се сторят? Помисли и върху това. Аз лично никога не бих си взел този двигател, /ако и да е с турбо/ в купе на Инсигния. За тази кола трябват поне 200 коня, всичко надолу е голям компромис. Но това е мое мнение, всеки си преценява сам.
П.С. В Инсигния А има двигател двойка с турбо- 220 коня. Ето това вече е двигател за колата, която искаш. Не знам дали се вгражда в Инсигния Б, но ако го има, помисли за него.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 15 септември 2019 - 08:18
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 септември 2019 - 08:52

 Коцето, на 12 септември 2019 - 15:11, каза:

Д-и-м-о-в! намали малко патоса, недей като партизанин на 09.09.44 да заставаш на амбразурата. Позволи на инженерите в заводите да имат потенциал за развитие. Най-общо хората му викат развитие на технологиите, или технически прогрес. То навремето през 40-те години са правили 8 литрови атмосферни мотори със 165 коня, и сега ли да сме с такива под капака? сигурно са били с ресурс 2000000км :smile3560: Технологиите напредват с всеки изминал ден и ако днес има нещо ново то утре е вече старо и се замества с друго, проблемът сега е че поради бързия напредък няма време за достатъчно надеждни изпитания, но хората и на това намират лесно.
И за мен е пълна глупост да сложиш мотор от камион в лека кола ама мозъците решили че може и го турили че да може Д и м о в да се радва, па взели че му турили и турбина, а сега де :confused: , колко ли ресурс ще има? айде твоя е от "старите", ми по-новите дето са 1,9 пък 150 магарета, ко прайм?


1.9 150 коня също се вписва в не лошо съотношение, както и 2.0 163, за който говорим.
Но аз говоря за 1.5 165 коня.
Защо 1.3-то (малкия брат на 1.9) не е 140 коня примерно, а само 95 ? Докато 1.0 турбо го направили и 115 коня ? Погледни и го виж. Не ги оправдавай с "технологиите". Вече сме го обсъждали че дето е минал икономист, нищо хубаво не е оставил. Двигателите отдавна са стигнали върховата си точка(дори и преди моя и 1.9 и т.н.) и сега вече само изтискват от тях, за да може да има такива подигравки като 1.0 турбо... 1.2 нам колко стотин коня, и 1.6 200 коня и още там..

И друг въпрос, защо толкова дълго време ОПЦ-тата няма ха нито един друг мотор освен 2.0 ? Защо там не сложиха 1.3 220 коня например? Ами само напоследък на корсите има 1.6Т, ама най напоследък, чак при корса Е.

Технологията си е технология, простотията си е простотия. Това се опитвам да ви кажа че нормите тука нямат общо, има общо цеденето на пари за сметка на производителя и да получаваш колкото се може по-трошливо нещо.

А относно Ладите, ми там не са виновни двигателите, виновни са тия дето ги правят. За пример ще вземем защо веригите им не съм чувал никой да ги сменя ? Значи може. Но със съвременните 3Д 5Д машини, които правят целия двигател от по-мек материал, за да може да се обработва по-лесно... е най-малкото което мога да изтъкна като причина. Следващата е че закаляването вече не е като преди и е само повърхностно.

Затова не мисли че инженерите правят нещо, те правят това, за което счетоводителят им каже че има пари. Казвам го със съжаление, защото и при електрониката е същото нещо и се вижда. Просто вече печалбата се е превърнала във фикс-идея. И затова се появяват двигатели 1.0 3 цилиндъра и струват "5 лева" образно казано. Хората са го казали, за колкото е вложено, за толкова и ще работи. Няма нищо общо нито Димов какво искал, нито Здравко какво карал, нито Коцето какво мислел. Те си имат план и си го следват. И то вече взе да мирише яко.

Затова нека да ги оставим да навъртят по 600-700 хиляди км най-малко...и да ги видим тогава как ще са. Ако изобщо могат да си кажат името още, а не харчат 5/100 масло и 5/100 бензин.


Всичко, което искам да кажа е че и 2.0 с по-малко коне може да има е6-ТЕМП мемп. Просто не е нужно да се прави 165 коня, а примерно 145. И нищо друго не им пречи(само джоба и мисълта за него).
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 15 септември 2019 - 09:09
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 септември 2019 - 09:05

To 2,6-ката на ауди щото е 650 коня. Разликата в динамиката ще е в полза на инсигнията, нищо че има заводски дефект като са пропуснали да и сложат два цилинера. Като мощност не мисля че има какво да те притеснява. Истината е че колата е проектирана за първоначална продажба, не за доизживяване в България. Ако я вземаш от магазина според мен няма да имаш оплаквания и действай смело, но ако я търсиш втора ръка, "за тия пари..." има какво ли не. 200 000 няма да са и проблем.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 15 септември 2019 - 09:19

Тук за едно ще се съгласим че каквото и да е ново, няма да го мислиш(ще го мисли тоя дето го е сътворявал.... до едно време, после пак ти го мислиш). Да, човека иска чисто нова, но въпросът не беше там. Вероятно щом я взема, ще иска да си я има и въпросът е колко ще я има ? Ясно е че ще бъде и след гаранцията(освен ако няма да влиза в схемата 5 години и другата + още пари , 5 години и другата + още пари)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg