Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

защо ecotec "не са добри" двг

Тази тема е заключена « Prev

s_stasko снимка s_stasko 29 януари 2007 - 22:38

Здравейте опел манияци.Преди седмица си взех ОПЕЛ АСТРА Ф 1.6 16V 101к.с. пълна инджекция ecotec двг 95 г внос от Италия.Здрава си е колицата засега съм очарован,но едно нещо ме обезпокоява,а именно твърдението на някои във форума че ecotec двигателите не били добри.
Защо?Обосновете се.Само скъпите консумативи ли са предпоставка за това?
Трябва ли да се чувствам прекаран че съм взел такава кола ,а не GOLF 3?Защото това беше отхвърленият в последствие предпочитан автомобил.
Ако някой може да ми даде някаква информацийка по този модел ще съм признателен.
Скоро ще го снимам за да го покажа.
Мерси.
Публикувано изображение
Отговори

vectra снимка vectra 29 януари 2007 - 22:44

Еми просто има един шибан егр клапан който ебава работата и за това колегите не го харесват, а отделно твоя мотор ако не е добре поддържан харчи много масло- 1л на около 1000км!Колата ти е хубава, има си здраво окачване, ако е от Италия и от ръжда дъъълго няма да има да се оплачеш...Като гледам ти е първи пост та и дано да си помагаме взаймно в този форум и дано винаги намираш необходимата ти информация!Поздрави :25:
Отговори

s_stasko снимка s_stasko 29 януари 2007 - 22:58

vectra благодаря за бързият отговор.Радвам се че се присъединих към вашият клуб.
Отговори

sary снимка sary 31 януари 2007 - 13:45

преди 3 месеца и аз закупих опел астра само ,че е с по-големият мотор.1,8,1,6v,115k.Внос от италия 1995г. препоръчаха ми го хора които имат сервизи,и по специално с поправка на мотори, като много здрави .има само един малък проблем че излиза малко скъпо ако решиш поставянето на газ или метан.но то тяхно мнение ако се кара малко(до 10000)на година,по добре да не се слага.така че екотек мотора е добър.вече минах 1 те 6000,и съм много доволен.не съжелявай.избора е добър.с този екомотор може и да сме на далавера в евро-съюза. : :25: :25: :25:
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 31 януари 2007 - 14:09

Това е някаква пълна измислица от хора дето не са виждали отворен мотор през живота си. Единствения недостатък е може би този че 100те му коня са мнооого заспали но за нормално каране това не е никакъв недостатък. Също трябва да се отбележи че заради екото мотора работи на по-висока температура и от изгорелите газове се задръства доста по-вече и по-бързо, което е предпоставка за по-бързото му износване по принцип особено ако се кара с минерални масла. Препоръчва се пълна качествена синтетика.
Изключително икономичен и с доволно въртящ момент на много ниски обороти.
Мотор с голям потенциал за тунинг "малкото" хе. С подходящ сетъп 140-150 коня без грижи и запазена надеждност.
Екото лесно и качествено се отстранява. Технологията е вече усвоена! :b010:
Отговори

ГостStereo-injekcia_* 31 януари 2007 - 14:17

Абе хара аз не карам ecotec ама кве са тия простии :25: слешам разни изцепки на 10 000km 2.5литра масло :25: stock производителя според мене никога няма да пусне такав мотор а и да беше така нали новите мотори са ecotec пак аз лично карам 4г мая opel и съм много доволен :25: от марката опел и бих се земал екотек мотор
s_stasko - така че пич да ти е честита колата и шич да не ти пука за мнението на другите
Отговори

kanko снимка kanko 20 март 2007 - 22:34

Купих си OPEL ASTRA G 1.4 16V с Х14ХЕ двигател внос от Италия. Още си мисла, че се хванах за най-куция модел. Пък може и да грвша.
За сега съм доволем. Спделете мнението си за този модел.
Отговори

coper снимка coper 21 март 2007 - 07:54

s_stasko, на Jan 29 2007, 10:38 PM, каза:

Здравейте опел манияци.Преди седмица си взех ОПЕЛ АСТРА Ф 1.6 16V 101к.с. пълна инджекция ecotec двг  95 г  внос от Италия.Здрава си е колицата засега съм очарован,но едно нещо ме обезпокоява,а именно твърдението на някои във форума че ecotec двигателите не били добри.
Защо?Обосновете се.Само скъпите консумативи ли са предпоставка за това?
Трябва ли да се чувствам прекаран че съм взел такава кола ,а не GOLF 3?Защото това беше отхвърленият в последствие предпочитан автомобил.
Ако някой може да ми даде някаква информацийка по този модел ще съм признателен.
Скоро ще го снимам за да го покажа.
Мерси.
 



Аз съм с 1.6 16в екотек и от опит ти казвам, че е много добър, вече 2 години сам минала над 45хил километра и не ми е изгприл и капка масло и не е изчезнал капка антифриз. Карам я на газ от 15хил километра двигателя се представя по същия начин. Tия дето на са доволни са си купили колите на минималните цени.......
Отговори

beos снимка beos 21 март 2007 - 08:45

WaffenSS, на Jan 31 2007, 02:09 PM, каза:

Това е някаква пълна измислица от хора дето не са виждали отворен мотор през живота си. Единствения недостатък е може би този че 100те му коня са мнооого заспали но за нормално каране това не е никакъв недостатък. Също трябва да се отбележи че заради екото мотора работи на по-висока температура и от изгорелите газове се задръства доста по-вече и по-бързо, което е предпоставка за по-бързото му износване по принцип особено ако се кара с минерални масла. Препоръчва се пълна качествена синтетика.
Изключително икономичен и с доволно въртящ момент на много ниски обороти.
Мотор с голям потенциал за тунинг "малкото" хе. С подходящ сетъп 140-150 коня без грижи и запазена надеждност.
Екото лесно и качествено се отстранява. Технологията е вече усвоена! :b010:
 


Абсолютна истина е това което казва колегата .. ако някой е случил на мотор който гори масло .. то не е гаранция, че няма да случиш и на някой друг не екотек мотор, че няма да гори....
Малките недостатъци, че частите са скъпи до толкова, че все едно подържаш големите мотор, но няма как всяко удоволствие си има цена .. икономия .. данъци ..

От 4 месеца карам x14xe мотор .. имам ~ 3000км не съм го усетил да гори масълце а и си дърпа прилично.
Отговори

batececo снимка batececo 21 март 2007 - 11:38

coper, на Mar 21 2007, 07:54 AM, каза:

Tия дето на са доволни са си купили колите на минималните цени.......
 

Според мен цената не е чак толкова определяща, в смисъл нали се води на диагностика колата и се вижда какво и е дереджето - двигател и т.н... Нищо не им пречи на търговците да си праскат яки надценки, това не дава гаранция, че колата е в по-добро състояние...
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 21 март 2007 - 13:24

Няма такова нещо . Екотека си е добър мотор. Е разбира се е малко "прецакан" за да покрива по добри еко стандарти. "Еко" треснята му лесно се маха и си става също толкова добър колкото останалите опел мотори направо да не кажа същия...
Отговори

Tony снимка Tony 30 март 2007 - 11:11

немога да не напиша и аз че съм доволен много от старата ми астра х18хе,вървеше отлично за 115кончета и не съм доливал и капка масло.сменил съм 2 датчика и една биалетка.мисля че е много важно подръжка с качествени консумативи :25:
Отговори

popodopolo снимка popodopolo 30 март 2007 - 11:54

И аз от 15-на дни съм собственик на Astra 1.6 16V.Засега съм очарован.И мисля да слагам газ,щото 10 градско ми харчи/с чат-пат изрязване/.
И трябва да видя по темите как се маха ЕГР-а.Дано поддръжката не е "убииствена" :25:
Отговори

Гостanarki_* 30 март 2007 - 12:35

WaffenSS, на Jan 31 2007, 02:09 PM, каза:

Това е някаква пълна измислица от хора дето не са виждали отворен мотор през живота си. Единствения недостатък е може би този че 100те му коня са мнооого заспали но за нормално каране това не е никакъв недостатък. Също трябва да се отбележи че заради екото мотора работи на по-висока температура и от изгорелите газове се задръства доста по-вече и по-бързо, което е предпоставка за по-бързото му износване по принцип особено ако се кара с минерални масла. Препоръчва се пълна качествена синтетика.
Изключително икономичен и с доволно въртящ момент на много ниски обороти.
Мотор с голям потенциал за тунинг "малкото" хе. С подходящ сетъп 140-150 коня без грижи и запазена надеждност.
Екото лесно и качествено се отстранява. Технологията е вече усвоена! :b010:
 

Айде господине:)
Кажете каде и кой може да ми махне екото за да мога да си дигна и аз конете от 115 до 160:)
Отговори

kanko снимка kanko 01 април 2007 - 07:58

OPEL ASTRA G 1.4 16V с Х14ХЕ -98г.- Карам я от 14 месеца.
Смених масло и филтри няколко пъти. Доволен съм за сега, не гори масло повече от нормално за кола втора ръка, държи се добре на градско и извънградско.
До сега проблем ми прави само ЕГР клапан но като му изключа буксата двигателя си бачка перфектно.
Отговори

Емилио снимка Емилио 17 април 2007 - 18:29

Колега,много ще ти благодаря,ако ми кажеш къде е тази букса,че току виж и моята вземе да се прецаква заради клапана...:)
Отговори

hanns снимка hanns 21 април 2007 - 20:19

гледам,че някои колеги се оплакват от харчене на масло. Моя екотек също го усещам че харчи доста, ако някой разбира повечко на какво се далжи това и как се отсранява (по мойте познание гумичките на винтилите са за смяна) да даде инфо и ако знае какво е за смяна също
Отговори

compacta снимка compacta 21 април 2007 - 21:07

Екотека е най-малумния двигател съществувал някога. Направен за пенсионерско каране до 3-4 хиледи оборота и не повече от 120. Няма по тъп. Еко лаина пълни. :2angry1:
Отговори

Emporio снимка Emporio 21 април 2007 - 21:09

:beer:
Отговори

hanns снимка hanns 21 април 2007 - 21:20

:beer: e мерси, твоя коментар ми беше от голяма полза, ще взема мерки, само се чудя що го изполвзват 10 години тоя двигател тогава. а тва за 120 тука май и колегите ще се намесят :beer: и все пак ако някой разбира да пише
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg