Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Силов тунинг на C20NE

Psycho!!! снимка Psycho!!! 18 април 2007 - 10:26

Еми разгледах доста теми и оферти и се чудя дали да речем за малко пари може да се направи някакъв силов тунинг на астричката ми C20NE кабрио.Да речем до 1000лв като съм си сложил филтър и съм само с крайно гърне.Имам и друго питане:
Дали не съм сгрешил с това ,че съм оставил само крайно гърне с фабричния цолаж на тръбите и да се получава някакъв отрицателен ефект.
Ще съм ви благодарен ако ми дадете някакъв съвет с точни цифрички ако има варянт за тун UP :) Причината за туна е ,че вчера правих 5 старта с E36 купе 1.8 IS което бие същото купе E36 2.0I и му зимам старта до 2ра след което ме изтегля с 1 кола и така си седим до 170км с една кола пред мен.На летящ старет от 80км някъде си седми на равно но иначе ме цепи с една кола:)А и тоя моя мотор върви най добре в ниските обороти до 4500 5000 след това мощноста осезаемо спада и той тогава ме издърпва...
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 18 април 2007 - 11:46

Това, което си мисля на първо време е, че си с дългата версия на скоростите F16. Сложи си едни късички и ще живне доста. Другото...хммм...на първо време си върни избягалите кончета от мотора. Вярно, че кабриото трябва да е малко по-тежко от хечбека, но 318 ис няма никакъв шанс срещу астра с читаво C20NE.
Прочети тази тема. Много е полезна :-)
Повече мощност - стъпки
Отговори

kior4o снимка kior4o 18 април 2007 - 11:53

ами може да се накара да върви тоя мотор и до 7000 оборота плътно да ти дърпа;]]
ти нещо си му се ядосал на тва БМВ май :n055: що не опиташ като за начало с лека козметика като смяна на сигменти,да си почистиш клапаните,да ги полираш,контактните петна можеш малко да поразшириш,изпускателния колектор да смениш,ей такива дребни нещица,които наистина са много.Не съм много компетентен,но поне това,което направих по моя мотор(по-горе споменатото) даде положителен ефект.
Отговори

Psycho!!! снимка Psycho!!! 18 април 2007 - 12:10

Аз си мислих да я чипосъм ама нещо ме съмнява да има голям ефект.А за БМВто преди го дърпах с 2 коли а сега му направи някъв ремонт и сложил някви датчици и му гледам само ауспуха:)Четвъртък на екото ще се пуска пак с няква двойка Е36 и ще видим как ще е.Та аз много си паза колата взех я за повече пари и уж има серизна книжка с афтентични печати и на реални километри вече 150000.Мотора работи добре на извънградско си права 200 има ли нещо винаги го сменям както и консумативите редовно карам я уж с хубав бензин само от ОМВ супер100 и веднъж от лукойл 98 ама с него минавам по малко километри.Сложил съм и dunlop sp sport2000 предните са с мустаци като нови.Само нещо жилото на съединитела се е вкученило и е тежичко предполагам ,че съединителя ми е заминал а майсторчето каза че щом не превърта мога да и навърта още поне 2 смени на масло без проблем.
Отговори

Psycho!!! снимка Psycho!!! 18 април 2007 - 12:12

DJ IMC, на Apr 18 2007, 11:46 AM, каза:

Това, което си мисля на първо време е, че си с дългата версия на скоростите F16. Сложи си едни късички и ще живне доста. Другото...хммм...на първо време си върни избягалите кончета от мотора. Вярно, че кабриото трябва да е малко по-тежко от хечбека, но 318 ис няма никакъв шанс срещу астра с читаво C20NE.
Прочети тази тема. Много е полезна :-)
Повече мощност - стъпки
 


А тази скоростна кутия Ф16 дали ще стане по пъргава?Предполагам ,че ще скоси макс скороста нали?И колко цифри ще ми струва и къде за да я сложа?
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 18 април 2007 - 12:16

Psycho!!!, на Apr 18 2007, 01:12 PM, каза:

А тази скоростна кутия Ф16 дали ще стане по пъргава?Предполагам ,че ще скоси макс скороста нали? 

Естествено, че макс скоростта ще падне, но съм сигурен, че и сега не перкаш с 200 по магистралата :-)))
Кутията предполагам, че ще се намери за 150 - 200 кинта (търси от Astra GSi, Kadett GSi, Vectra GT....с C20NE или C18XE). Поставянето - във всеки един сервиз :-)
Малко по-неудобно е за извънградско каране (справка - 3000 оборота на пета=103 км/ч), но спорта изисква жертви, а и се свиква ;) :dancin:
Отговори

Psycho!!! снимка Psycho!!! 18 април 2007 - 12:34

DJ IMC, на Apr 18 2007, 12:16 PM, каза:

Psycho!!!, на Apr 18 2007, 01:12 PM, каза:

А тази скоростна кутия Ф16 дали ще стане по пъргава?Предполагам ,че ще скоси макс скороста нали? 

Естествено, че макс скоростта ще падне, но съм сигурен, че и сега не перкаш с 200 по магистралата :-)))
Кутията предполагам, че ще се намери за 150 - 200 кинта (търси от Astra GSi, Kadett GSi, Vectra GT....с C20NE или C18XE). Поставянето - във всеки един сервиз :-)
Малко по-неудобно е за извънградско каране (справка - 3000 оборота на пета=103 км/ч), но спорта изисква жертви, а и се свиква ;) :dancin:
 


Леле :) лудница става а за 200КМ не мога да ги потдържам правил съм 210 но все пак не е много равна магистралата 180 потдържам с почти газ до дупка.А сега като права старт тръгвам на по ниски обороти и пак удря веднага прекъсвача като бия втора боксува цифра много.Не знам дали щото не е топло времето и съм с летни гуми или поради причината че ми е доста тежко купето.А няма ли някво средно положение за скоросната кутия или 6-та предавка :):):) Защото искам да си потдържам едно 140-160км без да влиза в червеното.А с Ф16 как ще е разхода градско?
Отговори

Angelinoff снимка Angelinoff 18 април 2007 - 12:37

по- малък ще е градско и по-висок извънградско
Отговори

Psycho!!! снимка Psycho!!! 18 април 2007 - 12:38

Чип и Ф16 за да удря прекъсвача на 7000 ще треа да го яда БМВто и ще ми се върже около 500лв май? Чипа е 180 а ако Ф16 е 200лв а за монтаж не знам ако е до 120лв ще се върже на 500:)А на 140 случайно да си засичал оборотите?
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 18 април 2007 - 12:43

Най-добре си виж точно номера на скоростната кутия да не се окаже, че и сега си с късата версия :-))) Късата е F16CR, а дългата - F16WR.
6-та скорост - да, с Ф28, но се намира трудно и май струва колкото комплект C20XE+скорости+електроника. Не ти трябва за NE-то.
На 140 съм точно на 4000 об/мин :-)
Отговори

крум снимка крум 18 април 2007 - 12:47

ако си намериш скоросна кутия с бързи и бавни тогава ще може да я караш и в двата режима драк + турис
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 18 април 2007 - 13:05

Psycho!!!, на Apr 18 2007, 01:38 PM, каза:

Чип и Ф16 за да удря прекъсвача на 7000 ще треа да го яда БМВто и ще ми се върже около 500лв май? Чипа е 180 а ако Ф16 е 200лв а за монтаж не знам ако е до 120лв ще се върже на 500:)А на 140 случайно да си засичал оборотите?
 

Що не минеш днеска на Еко, след 9 часа примерно, за да мога да ти поразгледам колицата, да обменим опит и да се запознаем? Пък и ще получиш доста повече съвети, отколкото тук... :n055:

Крайно време е за второто кабрио във форума...
Отговори

Stranger снимка Stranger 18 април 2007 - 13:26

Изпускател 4-2-1,всички тръби назад с диаметър 55 поне, всмукател от 1.8Е с двойният дросел, бутала от сех ако успееш да си намериш такива, вал при бай стругар и чип който да управлява цятала тая манджа...Ходи при владо мантата, той ще ти измисли нещо добро за НЕ-то и то за добри пари... с 1000 лв може и да се вместиш в гореописаната схема...Зависи много откъде и за колко ще си намериш частите.Ако са нови от магазина, дори само генерацията неможеш да направиш с тези пари.Отделно ако сменяш буталата, ще ти трябват два комплекта гарнитури ( горен и долен) ~100лв, сегменти ~100лв и основни и биелни лагери ~100+лв + още незнам колко за работа на монтиора, предполагам около 150 - 200лв.А ако се окаже че е хубаво и главата да се направи още 300 400лв според зависи...аз ти препоръчвам да си сложиш генерация и гореспоменатия всмукател + евентуално чип.

Поздрави
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 18 април 2007 - 17:46

Аз ако имах 1000лв и Ц20НЕ щях да му сваля и портна главата, да измисля някакъв по отворен разпр. вал, щях да си направя колектор 4-2-1 или да ползвам наготово от някое Ц20ХЕ, тръби 63,5мм, чип, и никакви спортни филтри милтри :)
После като посъбера още парици щях да оправя всмукателната система!

Ако колата ми е обаче движеща се гробница щях първо да дам 1000лв да разглобя НЕ-то и да му сменя каквото трябва вътре!
Отговори

Psycho!!! снимка Psycho!!! 19 април 2007 - 09:04

TurboManiak, на Apr 18 2007, 05:46 PM, каза:

Аз ако имах 1000лв и Ц20НЕ щях да му сваля и портна главата, да измисля някакъв по отворен  разпр. вал, щях да си направя колектор 4-2-1 или да ползвам наготово от някое Ц20ХЕ, тръби 63,5мм, чип, и никакви спортни филтри милтри :)
После като посъбера още парици щях да оправя всмукателната система!

Ако колата ми е обаче движеща се гробница щях първо да дам 1000лв да разглобя НЕ-то и да му сменя каквото трябва вътре!
 


Хаха от тука ми се струват 1000 ++ :) А за гробница аз рядко виждам коли в БГ който са нови....70% стари баракуди...
Отговори

Chosta снимка Chosta 19 април 2007 - 09:12

Извенете ме ако греша , но за 1000 лева неможе ли да стане конверсия от C20NE Към C20XЕ , на Блок-а от NE-то ? , Купуваш едно C20XE , и хвърляш на твоят блок ...лично мое мнение .
Отговори

Оги снимка Оги 19 април 2007 - 09:34

Chosta, на Apr 19 2007, 10:12 AM, каза:

Извенете ме ако греша , но за 1000 лева  ...лично мое мнение 

:n055:
Кви хиляда е ... най-много за петстин е готов :doh:

Сега сериозно ... от спортен филтър и гърненце няа никъв ефект. Насочи се към вал, изпускателни колектори и чип :doh: Ако нямаш дотатъчно пари си вземай нещата едно по едно ... като ги събереш ги слагай и си готов! Поне накрая ще има реален ефект :16V:
Отговори

Бай ти Митьо снимка Бай ти Митьо 19 април 2007 - 09:36

Chosta, на Apr 19 2007, 10:12 AM, каза:

Извенете ме ако греша , но за 1000 лева неможе ли да стане конверсия от C20NE Към C20XЕ , на Блок-а от NE-то ? , Купуваш едно C20XE , и хвърляш на твоят блок ...лично мое мнение .
 

Айде да си го задържиш за тебе това мнение. :n055: Замисли се малко, и почни да влагаш малко смисъл в постовете си. Защо трябва да си на всяка манджа мерудия? Само частите са ти толкова.
Парите са доста повече. И не е лесно - ей така мяташ главата и хоп - готово. Дечо да каже.
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 19 април 2007 - 11:43

ха ха ха - аз от ne на xe да минеш го смятам за downgrade =)
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 19 април 2007 - 11:58

Ако си с Ф16ЦР кутия си намери от някоя сучпена ф16WR кутия зъбчатката за 5-та и ще ти паднат об. на максимална.Аз така съм направил с моята на 140 съм на 3000об. Разхода е добре при 100/110 км/ч дадох 6.9л. на газ
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg