Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Ъпгрейд на 2.0 дизел

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 октомври 2019 - 08:12

 dimitarmark, на 18 октомври 2019 - 01:00, каза:

И все пак най добрия резултат за силов тунинг на 2.0 си остава смяната с 2.2 :)


Аз най-добрия резултат постигнах до момента със смяна с 3.0, но и колата се наложи да сменя :mhihi: Но гаранция това е най-евтиното дето можеше да направя.
Отговори

Miroо снимка Miroо 01 ноември 2019 - 23:33

Аз съм с Y20DTH и ми е интересно с Хибридното турбо как стоят нещата аз съм с турбо от 2.2 дюзи чип ниво 3 или stage 3
Та ми е интересно каква е хибридна турбина за вектра б става на въпрос ф23 кутия и близо 400нм
Отговори

ceko снимка ceko 02 ноември 2019 - 12:30

Е то това хибридно турбо ще иска още налягане,съответно ще оска още гориво,а гориво нема,та мисля че тавана на мощността се определя от горивоподаването,съответно това по голямо турбо ще е пос скоро стъпка назад,незнам само така мисля.
Отговори

Miroо снимка Miroо 02 ноември 2019 - 16:43

Така ми казаха и на мен от сервиз за турбини... Добре а защо имам масло в соленойдите или вакуми те не знам кои как ги знае всичко е в масло и маркуч като махна капе масло
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 02 ноември 2019 - 16:59

Айде сега да си пуснете търсачката. Една камара народ са писали по тоя въпрос и може цяла нощ да четеш. И тоя въпрос поначало изобщо не е за тая тема.
Отговори

ceko снимка ceko 29 април 2020 - 20:39

Дремя си и се чудя с какво да се захвана, че възможните ъпгрейди се поизчерпаха.Та в този ред на мисли почетох разни форуми за американските дизелови двигатели къминс с вп44.Сега нз изобщо принципа на работа на помпата дали съвпада с този на нашите вп44 но там препоръчват за максимален комфорт на въпросната,да се осигури постоянно предналягане на горивото от 15до18psi или нещо от рода на 1бар,като всички тея мотори имат подкачваща помпа.Наашите нямат такава та се чудя ако измисля помпа от някой друг дизел с работно налягане от около 2 бара и след него поставая регулатор на налягането на 1бар,това нещо има ли шанс да се получи,и какво според вас бих постигнал или бих осрал.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 01 май 2020 - 21:06

Само трябва да изведеш излишното гориво от дюзите преди новата помпа която мислиш да монтираш. Идеята не е лоша, но не знам дали няма да се обърка порциите които ще подава помпата. Вероятно ще повиши количество гориво което подава. И другото на тези стари помпи вероятност да вкара нафта през остта в мотора е много голяма
Отговори

ceko снимка ceko 02 май 2020 - 20:12

Имам прокарана инсталация до багажника с дебели кабели, ще преместя батерията отзад в легена на гумата и отпред ще ми се освободи място. Ще опирам да сътворя нещо пък ще видим
Отговори

ceko снимка ceko 03 май 2020 - 15:35

Прочетох спецификациите на една такава помпа за ниско налягане на пиербург и там дават за оптимална работа да се постави под нивото на резервоара и максимално близо до същия, но това означава да я монтирам преди филтъра. Та тоя филтър и всички о пръстени по трасето дали ще устискат на това налягане 1бар хмм
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 04 май 2020 - 10:03

Те и в момента удържат на толкова горе долу, само че в обратната посока :)
Плюс това когато работи мотора едва ли ще вдигне 1 бар, освен ако не е с много по голям дебит от ВП44 което не ми се вярва. Но пак повтарям проблема ще ти е в гумичките на дюзите, те едва ли ще удържат на напъна. Ще трябва да прекараш маркуча им чак до резервоара и да се надяваш да не им пречи това че няма кой да смуче.
Мнението беше редактирано от dimitarmark: 04 май 2020 - 10:05
Отговори

ceko снимка ceko 04 май 2020 - 13:11

Може да ги пусна точно преди помпата за да засмуква и от тях. Ще видя и ще помисля,при бмв мисля се използва вп44, ще огледам при тях как е направена горивната система,засега събирам инфо пък ще видим
Отговори

ceko снимка ceko 23 май 2020 - 21:26

Първи опит неуспешен. Взех помпа с дебит 150л/ч и налягане 1.5бар.подвързах я с бързи връзки отзад на резервоара, и копче за да я пускам и спирам когато желая. Колата запали и работи но филтъра не устиска на налягането. От голямото упкътнение започна да хвърчи нафта.Понеделник ще ми дойде манометъра за налягане, ще шунтирам сегашния филтър и ще сложа капсулован. Ще споделя резултата
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 24 май 2020 - 20:32

 ceko, на 23 май 2020 - 21:26, каза:

Първи опит неуспешен. Взех помпа с дебит 150л/ч и налягане 1.5бар.подвързах я с бързи връзки отзад на резервоара, и копче за да я пускам и спирам когато желая. Колата запали и работи но филтъра не устиска на налягането. От голямото упкътнение започна да хвърчи нафта.Понеделник ще ми дойде манометъра за налягане, ще шунтирам сегашния филтър и ще сложа капсулован. Ще споделя резултата


Колега, уважение за това, което си направил до тук, кулери и всичко.
Не ме разбирай погрешно, но защо ми се струва че вече се мъчиш да счупиш нещо?
Отворите на входа на тръбичките, които се завиват в помпата са толкова малки... че не виждам никаква логика да се "напъват под налягане"...
не знам защо , но ми се струва че не е нужно да експериментираш с това.

Според мен нещото, което повече би ти помогнало да не се притесняваш от потока гориво е да направиш така и да изместиш филтъра(макар и друг)така че наклонът на горивопроводите да стане мислено колкото се може по-равен. Сега идват отдолу, качват се до филтъра и пак слизат до помпата.
Така или иначе ако сложиш друг филтър, няма да ползваш отоплението му, затова можеш да си опроводиш така че да избегнеш това повдигане на горивопроводите.

Не знам, давам само идея, но това с помпа ми се струва излишно.
Отговори

k opel e снимка k opel e 24 май 2020 - 21:28

 ceko, на 23 май 2020 - 21:26, каза:

Първи опит неуспешен. Взех помпа с дебит 150л/ч и налягане 1.5бар.подвързах я с бързи връзки отзад на резервоара, и копче за да я пускам и спирам когато желая. Колата запали и работи но филтъра не устиска на налягането. От голямото упкътнение започна да хвърчи нафта.Понеделник ще ми дойде манометъра за налягане, ще шунтирам сегашния филтър и ще сложа капсулован. Ще споделя резултата

Поредното безумно ТНТМ! Чакаме коментар в темата за ремонт на VP44.
Мнението беше редактирано от k opel e: 24 май 2020 - 21:30
Отговори

ceko снимка ceko 24 май 2020 - 21:31

https://www.drivingl...-cummins-alive/

https://mopar1973man...ction-pump-r21/

Помпата е за 6 цилиндъра но като цяло мисля че са идентични.За това се опитвам така да се каже..
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 25 май 2020 - 11:41

Тази част за "Lack of fuel" те е притеснила, нали ?
Щом и 6 цилиндъра храни, значи за 4 не би трябвало да те притеснява това.

Lack of fuel най-често се появява при несменянето на филтъра или слагането на кофти филтри.
Затова по-добре направи идеята с горивопроводите, отколкото да слагаш излишни неща. Това че искаш друг филтър също трябва да премислиш точно какъв да е и да се информираш, защото не се знае, да не се окаже по-фин от този , който имаш сега. И след това няма смисъл от нищо друго..
Отговори

ceko снимка ceko 26 май 2020 - 10:27

Ще видим. Засега само проучвам и правя тестове без да карам колата. Вариянта за гиривопроводите съм го мислил и ще пусна захранващия на 12мм.от резервоара до помпата. Сега е на 10 като след горивния става 12.При един авер който разглобява опели мернах резервоар на който фабрично захранващия излизашена 12мм.Ще се опитам да сваля капака и да го прехвърля на моят. Ще потърся и филтър на 12ммвход и изход.
Отговори

ceko снимка ceko 10 юни 2020 - 09:50

Засега нещата стоят така. Намерих кошничка от зафира дтх на която изхода е на 12мм а ретърна на 10. При мен беше 10 на 8.От изхода до горивния пуснах 4 метра маркуч на гейтс, взех горивен филтър от 2.5тди с вход и изход на 12. Обратното гориво от помпата пък пуснах по старата захранваща магистрала. И честно да ви кажа има файда. Като че ли на колата и олекна още повече и в високите върви повече, не си въобразявам познавам си колата и се усеща. За сега нямам време да експериментирам с помпата
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 10 юни 2020 - 19:38

В неделя и снощи палих една и съща кола с две различни помпи, като си помагах с електрическа помпа. Реакцията на мотора с работеща помпа и без нея е доста различна, с помпата е доста по жив. Отделно паленето е доста по живо. Доста се замислих и аз за такава интервенция, помпа на маркуча от филтъра до гнп, като мисля да вкарам излишното гориво точно преди помпата :)
Отговори

ceko снимка ceko 10 юни 2020 - 21:18

Проблема е там пе аз взех помпа която работи на 1.5бара,но явно и трябва постоянвн поток. Акп се сложи така преди помпата без байпас прави над 5 бара. Тряжва да се измисли регулатор който да връща излишното налягане в резервоара но не ми остеа време да го доизмисля. Отделно тея лифт пъмп ги дават че трябва да са максимално близо до танка и максимално ниско
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg