Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Слаби спирачки след смяна на дискове и накладки

VictorG снимка VictorG 27 октомври 2012 - 16:26

Здравейте,
днес след смяна на зимните гуми се оказа, че трябва да сменям предни дискове и накладки на Астрата (H).
От сервиза ми казаха, че е нормално първите 200 километра да се напасват дискове и накладки.
Ефектът е, че сега дори и да натисна педала до долу спира доста плавно и ABS отпред изобщо не се включва и в
момента реално спира доста по-зле от преди смяната, въпреки че старите бяха много износени.
Та питам това нормално ли е, тъй като до сега не съм сменял комплект дискове и накладки едновременно.
Преди няколко години сменях обаче само накладки отпред на Astra G и нямаше такъв фрапиращ ефект.
Отговори

Mario_Ludiq снимка Mario_Ludiq 27 октомври 2012 - 16:33

Нормално е накладките и дисковете да се напасват,но има 1 малка подробност - преди да се монтират дисковете трябва задължително да се обезмаслят и почистят,понеже са покрити със смазка,за да не ръждясват.Ако не са почистени дори и да се напаснат ще приплъзват и пак няма да спират както трябва.
Отговори

VictorG снимка VictorG 27 октомври 2012 - 16:36

Ок, мерси за бързия отговор, надявам се, че майсторите са ги обезмаслили.
Отговори

Коцето снимка Коцето 29 октомври 2012 - 21:50

 VictorG, на 27 октомври 2012 - 16:36, каза:

Ок, мерси за бързия отговор, надявам се, че майсторите са ги обезмаслили.

Ако не са ги обезмаслили значи са убийци , има вариант просто накладките да са от кофти материал , покарай още стотина километра и ако положението е същото пак при същите майстори .
Отговори

forastero снимка forastero 29 октомври 2012 - 23:19

Колега, според мен не е нормално при натиснат до долу педал колата да спира плавно, дори и при току що сменени дискове и спирачки. При такова спиране колата трябва да си "кове" така да се каже. От личен опит мога да кажа следните неща:
1. Препоръчително е да се се монтират комплекти от един и същ производител-примерно дискове АТЕ със накладки АТЕ (според мен най-добрата марка)
2. Производителят специално посочва в инструкцията за монтаж да се избягва ненужното рязко спиране първите 200-300 км след монтажа на нови дискове или накладки, за да може да се сработят по правилния начин и да се избегне кривенето на диска или прегарянето на накладките.
3. Има и дискове, които не трябва да се почистват преди монтажа, а са покрити със специален компонент, който влиза в реакция с новите накладки. Пример: дискове ATE POwer disk
4. Ако наистина се окаже,че твоите дискове не са били почистени, при тези "майстори" не се връщам!

Всичко това го казвам, понеже лично си монтирах спирачни дискове и накладки на моя автомобил (не този от профила) Та монтирах си ATE Power disk със накладки АТЕ. Понеже го правих за първи път самостоятелно ми отне 5 часа за двете колелета. Монтажа включваше почистване (шкуррене) на главините на колелата, почистване на спирачните (шкурене) на спирачните апарати, почистване (БЕЗ шкурене) на водачите, внимателно смазване на улеите (жлебовете) с високотермична паста (медна) на Вюрт- там, където се движат накладките и обратен монтаж на всичко и стартелно стягане на болтовете на спирачните апарати + паста против развиване на същите.Изсмукване на излишната спирачна течност от казанчето до нивото МАХ. Резултат-отлични, не скърцащи, без странични ефекти спирачки от първите метри. Вече имам направени около 1000 километра и съм супер доволен.

Забележка: дисковете ми струваха 85 евра, а накладките-57 евра. Чета тук по форума, че масово се купуват дискове за по 60 лева комплекта и накладки за по 25 лева и после-колата не ми спира! Не говоря конкретно за теб. Дано ти е полезно инфото.

:3:
Отговори

VictorG снимка VictorG 30 октомври 2012 - 20:04

Здравейте,
след изминати около 70 километра мога да кажа, че вече имам спирачачки като хората. Вероятно след още толкова ще са перфектни.
Иначе дисковете са Брембо, а накладките Феродо. Просто такива ми предложиха в сервиза за 310 лв. с работата
Да се кажа честно не правих предварително проучване за марки и цени както правя, защото просто този път
нямах време.

Смених и вътрешни накрайници и изчезна тропането, което се появяваше понякога при преминаване по павета.
Отговори

forastero снимка forastero 30 октомври 2012 - 20:49

 VictorG, на 30 октомври 2012 - 20:04, каза:

Здравейте,
след изминати около 70 километра мога да кажа, че вече имам спирачачки като хората. Вероятно след още толкова ще са перфектни.
Иначе дисковете са Брембо, а накладките Феродо. Просто такива ми предложиха в сервиза за 310 лв. с работата
Да се кажа честно не правих предварително проучване за марки и цени както правя, защото просто този път
нямах време.

Смених и вътрешни накрайници и изчезна тропането, което се появяваше понякога при преминаване по павета.



тогава само :3:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg