Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Данък мпс

opelfen снимка opelfen 10 март 2013 - 09:42

Имам следния въпрос тъи като ще си продавам колата искам да попитам като отида пред нотариуса да я шрехварлям на др собственик ще ми искат ли данак за 2013 или само за предишните години
Отговори

rosko0 снимка rosko0 10 март 2013 - 10:06

Здр колега еми поне при мен като си купувах колата аз палтих всичко,пък да ти кажа то мисля че ще ти искат данъка за мин година а за тази сиг няма да го искат.Поздрави и лек ден!
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 10 март 2013 - 10:17

Ако я продадеш до края на март ще ти искат само за миналата година,но все пак си провери
Отговори

VisionOfMind снимка VisionOfMind 10 март 2013 - 10:41

Искат бележка за платен данък до въпросната дата, в която ще се прехвърля при нотариус :newsm05_41:
Отговори

opelfen снимка opelfen 10 март 2013 - 10:47

 VisionOfMind, на 10 март 2013 - 10:41, каза:

Искат бележка за платен данък до въпросната дата, в която ще се прехвърля при нотариус :newsm05_41:

Добре де ако не са излезнали данъците за тази година как ще я представя тази бележка
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 10 март 2013 - 11:30

Данъците са излязли, и даже е започнало плащането им.
Отговори

dionisi снимка dionisi 10 март 2013 - 12:45

До 28ми февруари трябва да представиш бележка за данък от миналата година.
След 1ми март задължително ти трябва платен данък за тази година. Така че ДА ще ти искат данък за тази година, за предишните години не го искат.

Поздрави.
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 март 2013 - 10:04

Ще ти искат, но мисля, че може да го платиш на вноски. т.е. ти сега да платиш само част от него. Така миналата година като купувах Вектрата, предишния собственик ми даде платена само една част...
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 11 март 2013 - 16:24

Колеги, днес ходих до данъчното с идеята да платя данъка до края на март, понеже ми предстои евентуална продажба на колата. От данъчното обаче ми заявиха, че трябва да платя данъка за цялата година с което не съм особено съгласен. Някой по запознат може ли да ме осветли по въпроса как да постъпя в тази ситуация. Става въпрос за над 300 лева, които не виждам причина да давам при условие, че продавам колата. Искам да платя само до края на март. Как да постъпя, колеги?
Отговори

dionisi снимка dionisi 11 март 2013 - 16:55

Само до края на март месец не можеш да платиш, но можеш да платиш до 30.06.2013. Тоест да си платиш данъка на две вноски.

Плащаш за половин година данъка и ако си продадеш колато до 30.06.2013 всичко е наред, обаче ако сключиш сделката след 30.06.2013 нотариуса ще ти иска данъка за цялата година
Отговори

Жоро снимка Жоро 11 март 2013 - 17:10

Имаше някаква врътка с която отиваш в някоя банка и плащаш по сметката на общината, като в бележка пишеш номера на колата и си измисляш някаква символична сума 30-50лв, с нея можеш да прехвърлиш колата пред нотариус, а после след като я отпишеш в общината ще ти кажат колко има да додаваш до датата на продажба.
Но не съм я правил тази врътка и не съм сигурен дали не съм написал някоя голяма глупост...
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 11 март 2013 - 20:06

А като платя данъка до средата на годината и продам колата преди юни месец, като отида в данъчното да я отпиша с договора за покупко-продажба, ще искат ли да платя и другата половина от данъка?
Отговори

elozew снимка elozew 11 март 2013 - 20:11

Дължиш данък до датата на договора за покупко-продажба! Питай нотариуса - преди няколко години не бях платил данъка, когато продадох една кола. Нотариуса ми даде бележка, с която платих в данъчната служба до датата на договора след което нотариуса завери договора. Може в момента нещата да са се променили. Успех!
Мнението беше редактирано от elozew: 11 март 2013 - 20:21
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 11 март 2013 - 20:22

Да де, но как да осъществя покупко-продажбата без да съм платил данъка?


Благодаря, колега. Този вариант ме устройва и ще се консултирам с нотариус, защото тези в данъчното не бяха особено наясно с нещата и нямам намерение да ме набутват заради собствената им некомпетентност.
Мнението беше редактирано от AirRaidSiren: 11 март 2013 - 20:30
Отговори

elozew снимка elozew 11 март 2013 - 20:29

Консултирай се с нотариус :icon_wink2:
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 11 март 2013 - 20:41

Намерих някаква информация от 2011 година и мисля, че така ще се получат нещата:

"Пет., 08 Апр. 2011, 12:13 »

Ние сега продадохме колата само с бележка за платен данък за 2010. Сега с договора за покупко продажба мъжа ми ще отрегистрира колата в данъчното и ще плати за месеците до продажбата, а купувача регистрирайки я в данъчното, ще си плати данъците от покупката докрая на годината
А за старите данъци не знам как става номера, това е което мога да ти кажа за текущите
"
Мнението беше редактирано от AirRaidSiren: 11 март 2013 - 20:41
Отговори

dionisi снимка dionisi 12 март 2013 - 08:47

Пак го казвам АКО нотариуса НЕ е твой човек няма да може да продадеш колата без да си платил данък поне за 1/2 година ако я продадеш до 30.06.2013 и целия данък след това.
Ако намериш нотариус на който да му дадеш 10-20 кинта и да си затвори очите - тогава ще ти мине сделката и без бележка за данък.

п.с. ако си платил за половин година и продадеш колата преди 30 юни няма да има проблем да я отпишеш от данъчното. Дори и да я отпишеш след 30 юни пак няма да плащаш данък за останалата част от годината, тъй като сделката е сключена преди 30 юни. Обаче имаше срок в който трябва да се отрегистрира колата.
Мнението беше редактирано от dionisi: 12 март 2013 - 08:49
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 12 март 2013 - 09:46

Добре, колега. :thu: В краен случай и на този вариант ще се съглася. :unsure:
Отговори

opelfen снимка opelfen 12 март 2013 - 11:56

Колеги преди 2 часа си продадохх колата и да ви кажа как стоян нещата , отидох до данъчното и ми казаха че до април месец може да платя само данъка за 3 месеца , платих 35 лв , а целия ми данък е 140 лева , отидохме при нотариуса и нямаше никакви проблеми
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 16 март 2013 - 09:58

Значи и при мен се получи нещо подобно. Платих данъка до края на март, но при нотариуса накараха новия собственик да ходи да плати до края на годината. Няма измъкване от тия данъчни. :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg