Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Calibra X20XEV vs BMW 320 VANOS

Тази тема е заключена « Prev

totev снимка totev 14 март 2008 - 11:23

Вчера ме предизвика един приятел, и аз реших да се пуснем, гонката ще е просто за удоволствие. И двете коли са сток, като решихме да направим 3 старта. Гумите ми са 205/55/15, но имам и едни 195/55/15 и мисля да сложа тях. Ми това е кажете дали имам шанс, баварката е 150 кончета,6стак а и на тегло е горе долу колкото Кали. <_<
Отговори

ickko снимка ickko 14 март 2008 - 11:47

1-ви глас за калибрата <_<

Усведоми го твоя приятел, че т'ва "VANOS" , няма да му е от полза при дръпката, в случай, че го е изтъкнал :beer:
Не е нужно да сменяш гумите, все си го отнесъл <_<
Отговори

Оги снимка Оги 14 март 2008 - 11:49

К'во точно беше това вАНУС ?
Отговори

Spaidy снимка Spaidy 14 март 2008 - 11:50

Падаш много от баварията! Там кадето ти свършваш от там почва бмв-то. Мое мнение обаче тоя 6-так е много палав да знаеш.
Отговори

Harry^racinG снимка Harry^racinG 14 март 2008 - 11:57

ехееееееее,чак пък много палав .. нещата са кантар според мене .. ако найстина сте сток .. не знам как ти върви екотека, и не знам как ще тръгнете,всичко ще се реши на първа според мене ..
Отговори

ickko снимка ickko 14 март 2008 - 12:02

 Оги, на Mar 14 2008, 10:49 AM, каза:

К'во точно беше това вАНУС ?


Екотек-а на БМВ <_<
Отговори

O-Z снимка O-Z 14 март 2008 - 12:04

 Spaidy, на Mar 14 2008, 10:50 AM, каза:

Падаш много от баварията! Там кадето ти свършваш от там почва бмв-то. Мое мнение обаче тоя 6-так е много палав да знаеш.



Съгласен съм с Хари...изобщо не мисля че има нещо палаво в мотора на бавареца....
Отговори

ickko снимка ickko 14 март 2008 - 12:09

 O-Z, на Mar 14 2008, 11:04 AM, каза:

 Spaidy, на Mar 14 2008, 10:50 AM, каза:

Падаш много от баварията! Там кадето ти свършваш от там почва бмв-то. Мое мнение обаче тоя 6-так е много палав да знаеш.



Съгласен съм с Хари...изобщо не мисля че има нещо палаво в мотора на бавареца....


Има нещо палаво в БМВ-то - бензиновата помпа... :beer:

Незнам, за мен тия БМВ-та са мн. спънати <_< (за конете си имам в предвид) Това е живия пример как 150кончета могат да вървят като 100 <_<
Отговори

Оги снимка Оги 14 март 2008 - 12:29

 ickko, на Mar 14 2008, 11:02 AM, каза:

 Оги, на Mar 14 2008, 10:49 AM, каза:

К'во точно беше това вАНУС ?


Екотек-а на БМВ :beer:


Знаех си, че щом има мръсна думичка в името ше е нещо наредено <_<
Отговори

ickko снимка ickko 14 март 2008 - 12:34

екоШИТ е продукт на вАНУС ? <_<

И да не е оффтопик, Абе к'во стана дръпнахте ли се <_< С колко го би ?! :beer:
Отговори

totev снимка totev 14 март 2008 - 12:34

Мерси на всички за отговорите. Гонката ще е в неделя, ако времето е хубаво, ще има и клипче ако успея днес да си взема камерата. Пък и в загубата нама нищо срамно. <_<
Отговори

ickko снимка ickko 14 март 2008 - 12:37

 totev, на Mar 14 2008, 11:34 AM, каза:

Мерси на всички за отговорите. Гонката ще е в неделя, ако времето е хубаво, ще има и клипче ако успея днес да си взема камерата. Пък и в загубата нама нищо срамно. :beer:


Айде успех и не му се подигравай мн. на момчето после <_<
Ако се разплаче кажи му че си с чип <_<
Отговори

yasmania снимка yasmania 14 март 2008 - 13:20

Пуснете се, според мен ще е с малко разминаване достойна гонка....само няма да се отказваш ако още от на4ало те вземе, задното би направило по добър старт ако и двамта можете да си карате колите... нататук ще се реши.

Още нещо .... говорим тук пове4е за ускорение, но ако се пуснете на дълго разстояние мисля 4е баварията може да се развихри по добре и да ти стопи преднината, а и да те мине .....

кажи после кво е станало
Отговори

DA^CONQUEROR снимка DA^CONQUEROR 14 март 2008 - 13:50

Преди няколко седмици кипих Кали от един приятел защото той искаше същото такова бмв. БМВ-то е факт а аз имм Кали. Ето какво стана...

Кали:
Ц20НЕ
Беше със зимни 14'' 185 непомня в момента височината
имам газова уредба
стари свещи, още не съм ги сменял
обикновен въздушен филтър
Без катализатор
95 октанов от Шел


БМВ: купе
2.0 ванус, 150 к.с
свещи - Денсо иридиум 40лв бройката
филтър К&Н - 170 лв заедно с спрея
16'' 205/55 4исто нови гуми
Без катализатор
С гаджето си , около 55 кг
Няма газова уредба
100 октанов бензин от ОМВ


Аз обърнах на бензин естествено и какво се получи..
Направихме 4 старта, но мястото беше кофти и веднъж излезе кола и се наложи да спра, после неможах на вклуча 3-та но така или ина4е имаше 4 старта като искорявахме някъде до около 100-110 защото имаше спящ полицай.
Равносметката: Винаги му зимах старта макар и с тия гуми, превключвах на макс. 5500 об. и стигах до 4-та скорост, а ми направи впечатление, че той стигаше до прекъсвач на няколко пъти, което не е добре за него. Взимах му по половин кола преднина, докато той не вкючваше 3-та, след това някакси аз се едно бях спрял. бавареца вирваше муцуна и тръгваше много яко напред. не ми се мисли след 120-130 какво щеше да се случи ако имахме възможност.
Но нови гонки предстоят, вече имам 15''-ки а и трябва да изберем по-добра права.
Поздрави.
Отговори

Оги снимка Оги 14 март 2008 - 13:58

 DA^CONQUEROR, на Mar 14 2008, 12:50 PM, каза:

Поздрави.


Хех .. щом 115 коня карани на газ успяват все пак да дръпнат според мен колегата автор на темата има голям шанс. XEV-а е мноооооооооооого по-различен двг от NE-то ...
Според мен победата е за Калибъра
Отговори

DA^CONQUEROR снимка DA^CONQUEROR 14 март 2008 - 14:13

 Оги, на Mar 14 2008, 10:58 AM, каза:

 DA^CONQUEROR, на Mar 14 2008, 12:50 PM, каза:

Поздрави.


Хех .. щом 115 коня карани на газ успяват все пак да дръпнат според мен колегата автор на темата има голям шанс. XEV-а е мноооооооооооого по-различен двг от NE-то ...
Според мен победата е за Калибъра



Огииии... не си прочел правилно, 115-те коня имат газова но тогава карах на бензин.
Надявам се 16-те клапана да си кажат възможностите, а и там е по голям въртящия момент, като се има впредвид че на бавареца е колкото на НЕ-то , около 170Нм.
Просто гледай да тръгнеш добре, да не върити много гумите и превклучвай навреме. Като достигнете 120 очаквай изненади.
има и още нещо това бмв е много запазено, знае му се историята и се знае че не е напъвано, много добър мотор. калибрата е в същото състояние.
А сега се сещам, абе пич, четох една твоя тема че си сменял сегменти и лагери, ти наистина ли сега ще я спъваш. Разработи я добре според мене.
айде.
Отговори

Оги снимка Оги 14 март 2008 - 14:20

 DA^CONQUEROR, на Mar 14 2008, 01:13 PM, каза:

Огииии... не си прочел правилно, 115-те коня имат газова но тогава карах на бензин.


Точно обратното .. исках да кажа, че след като е каран на газ то 100% според мен има последствия от това по мотора (дори и минимални). Иначе да, точно клапаните са разликата .. там където твоя мотор се умаря другия тръгва, затова и се е получило така при твоята гонка
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 14 март 2008 - 14:21

Калибрата би трябвало да бие ако е читава.. А тази калибра с 20NE .. може да и е карала на бензин, но газовата си е някой друг килограм на тежкото купе на калибрата, така че XEV-а трябва да го размине!!! Жалко че калибрата не е с ХЕ, тогава резила за бавареца щеше да е ОГРОМЕН :beer:
Успех на гонката! И пиши какво е станало <_<
Отговори

DA^CONQUEROR снимка DA^CONQUEROR 14 март 2008 - 14:27

 Оги, на Mar 14 2008, 11:20 AM, каза:

 DA^CONQUEROR, на Mar 14 2008, 01:13 PM, каза:

Огииии... не си прочел правилно, 115-те коня имат газова но тогава карах на бензин.


Точно обратното .. исках да кажа, че след като е каран на газ то 100% според мен има последствия от това по мотора (дори и минимални). Иначе да, точно клапаните са разликата .. там където твоя мотор се умаря другия тръгва, затова и се е получило така при твоята гонка

Аха, сори че не съм схванал. Епоследствията какви да са, няколко килограма в багажника, но затова писах, че той беше с гаджето си, а по двигателя, мисля че плочката се явява една тясна бледна на въздуха и това може би ще дава отражение на вървежа, но ..
Отговори

Prilo снимка Prilo 14 март 2008 - 16:29

 DA^CONQUEROR, на Mar 14 2008, 01:27 PM, каза:

Епоследствията какви да са, няколко килограма в багажника, но затова писах, че той беше с гаджето си, а по двигателя, мисля че плочката се явява една тясна бледна на въздуха и това може би ще дава отражение на вървежа, но ..

Нямаш си идея колко спъва тая плочка над средните.Сечението на тунела се намалява почти двойно.Оги изобщо не говореше за теглото на бутилката, като спомена, че газовата е дала отражение в-у мотора.По клапаните се наслагват такива хубави смолисти л**на.....Дюзите се запичат като че си карал на компот от мушмули вместо с бензин.....Легла на сегменти, мегменти и так далее....

По темата: Ако двете коли са технически изрядни и с що-годе еднакво печени (смотани <_< ) шофери, БМВ-то ще дръпне на старта, след което до края на дръпката пада.А точно пък на висока скорост срещу тая Калибра......айде нема нужда.
Отговори
Тази тема е заключена « Prev
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg