Опел Клуб България: Първо палене сутрин - Опел Клуб България

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

Първо палене сутрин

#1 Потребителят не е активен   CryptoFever 

• Прясно излюпен...
  • Група: Потребители

• Автомобил:Opel Vectra C Z18XE
  • Регистриран: 13.01.2021

Публикувано: 11 юни 2021 - 17:04

Здравейте!Притежавам кола Opel Vectra C 2005 год. производство,газ-бензин,122 коня,1.8 16кл. Значи проблемът,ако може така да се нарече е,че сутрин при първо палене на колата за деня,пали си без проблем но моторът сякаш работи на 3 цилиндъра,което установявам по звука,който издава,при палене оборотите се вдигат до 1000,задържа ги и след 5-10 секунди леко качва оборотите сама до около 1500 и след 2-3 секунди си ги смъква пак до около 1000 и моторът в това време си променя и звука,както си работи по принцип.Незнам това дали е правилно да го прави така,свещите са иридиеви,дроселовата клапа е почистена,нов въздушен филтър,колата от около 250-300км я карам само на бензин,за да видя дали ще се оправи ако я карам малко на бензин.Значи този проблем като я купих преди около 6 месеца сякаш го нямаше,или ако го е имало е било от време на време.Иначе след първото палене през деня няма проблем пали си и работи както си му е редът.Единствено ако я оставя 7-8 часа или повече без да я карам и тогава пак се появява проблема с това палене.Интересното в случая е,че установих, че с откачена букса на дебитомерът,колата си пали както трябва без тези симптоми,които описах по-горе.Купих чисто нов дебитомер VDO и с него също е така,и с него като откача буксата му,проблемът изчезва.От цялата работа незнам дали това е нормално,а ако не е къде да търся проблемът.Преди 500км сменях ангренажен ремък и ролки и майсторът в сервиза ми каза,че няма да е лошо да ми почистят дюзите,но за този проблем не се допитах от какво може да е.Снимах на клипче как се държи колата,понеже незнам колко добре съм ви обяснил ситуацията :biggrin: : https://youtu.be/ySpcBR-4ozg .Изгледайте клипчето до край и със звук и ако имате предположения от какво може да е ще се радвам да ги чуя.Общо взето фактът че този проблем го няма като карам с разкачена букса на дебитомерът ме вкарва в тъч.Иначе като цябо моторът работи перфектно,не гори масло,върви си прилично и така.

#2 Потребителят не е активен   JorkataG 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra H Z17DTH SW
  • Регистриран: 18.03.2010

Публикувано: 13 юни 2021 - 05:55

Привет колега.
На първо време, проверка за грешки, и после на живи данни при палене със и без дебитомер. Провери и кабелите на дебитомера.
Публикувано изображение
Ако нещо не е развалено - побъзикай го, може пък да се счупи ... :)
Изкарали умовете на пазара, всеки пак своя ум си купил.
Публикувано изображение

#3 Потребителят не е активен   CryptoFever 

• Прясно излюпен...

Публикувано: 13 юни 2021 - 18:17

Благодаря за отговорът,колега.Как мога да гледам живите данни,предполагам че става с Оп-Ком,но аз нямам,единствено имам от тия диагностики ELM327 с блутут и я ползвам за чистене на грешки.Колата и свети чек-а и има записана грешка единствено за втора ламбда сонда за нагревателят.Днес смених и горивният филтър на колата,понеже незнам кога за последно е сменян и ще видя как ще се държи колата.Не вярвам да се оправи,но ще видим.

#4 Потребителят не е активен   JorkataG 

• Ветеран...

• Автомобил:Astra H Z17DTH SW
  • Регистриран: 18.03.2010

Публикувано: 14 юни 2021 - 08:42

Вероятно тоя дебитомер не е чистен. Вземи един флакон TRW за почистване на спирачки. Свали дебитомера и го напръскай. остави да изсъхне и го сложи. Изчакай 7-8 ч или до сутринта и виж какво ще с9е случи.
Публикувано изображение
Ако нещо не е развалено - побъзикай го, може пък да се счупи ... :)
Изкарали умовете на пазара, всеки пак своя ум си купил.
Публикувано изображение

#5 Потребителят не е активен   CryptoFever 

• Прясно излюпен...

Публикувано: 14 юни 2021 - 18:18

Значи старият дебитомер го почиствах със спрей за дебитомери,почти целия флакон изпръсках,но нямаше файда и с него симптомите бяха същите,както със новият дебитомер.Уточнявам,колата е с чисто нов дебитомер VDO,който е на има-няма 300км,а старият все още си го пазя.По принцип старият не беше мръсен или поне на пръв поглед,но реших да пробвам преди да купя нов,но уви и с нов ги има същите симптоми.До 2-3 дена ще имам оп-ком и ще ви снимам живите данни при палене.Новият горивен филтър не оказа никакво влияние,както и предполагах.

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Затворена за Коментари

1 потребител(и) четат тази тема
0 регистрирани, 1 гости и 0 анонимни потребители

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg