Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Оникс Авто- В. Търново

boxeora снимка boxeora 10 януари 2010 - 13:17

След като си купих Орлето на 28.12.2009- омега 2.2дти, отивам в сервиза на ул. Магистрална.
Посреща ме един чичко на около 50г с мустак, му обяснявам-" Купил съм си кола, искам диагностика с компютър и ходова част."
Отговаря ми - двигател-20, абс/Airbag-10/15, ходова част 10лв.
Казвам добре. Връчвам му ключа.Не ме допускат в халето.
След 20-30мин идва и казва - съединител за смяна, не работи ел регулиране на фарове(аз нямам за регулиране), десен кормилен накрайник за смяна и десен хебел. По двигателя- липсва " един +" на компютъра, възглавници не работят.
Съгласих се с диагнозите и ще си ходя.
Плащам 46лв за диагноза, преглед, а насреща няма нито касова бележка, нито бланка с поръчка и констатирани проблеми, нито какво са премерили по двигател-турбо, свещи,течове на масло.....Не са гледали, че пр. дискове са за смяна и накладки отпред и отзад.Нито видяха, че колата е с 3 гуми 225/55, а другата е 215/55 и е с цицина.
Нищо.

Идвам си тук в София и отивам в Студенски град срещу 59 блок( сервиз ГТ1- форумният майстор на Волво). И пак същото диагностика с компютър. Този път съвсем друго отношение. Казаха турбото колко надува, дали има масло от изхода на турбо към интеркулера, двигателя как си работи. Съединителя не е за смяна.
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 10 януари 2010 - 13:30

Тази процедура с диагностиката която си я описал се прави преди да си купиш колата , а не след. Ама при свършен факт вече проблемите ще си ги оправяш колата е твоя. Докато преди покупката можеше да коментираш цената на базата на откритите проблеми. За друг път да го имаш в предвид :n055: .
Отговори

boxeora снимка boxeora 10 януари 2010 - 18:00

тук говоря за отношението към клиента.
то ми е ясно кола на 10г или 190000(300000км), не е като тази от магазина.
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 10 януари 2010 - 23:30

Колегата обяснява ,че е отишъл в сервиза и са го метнали яко !Колега по-въпроса за сервиза нищо немога да кажа ,но вече ще имам едно на ум да не ходя там !Другия път ако ти потрябва сервиз във В.Търново пиши едно ЛС да те насочим каде да отидеш ,че да ти свършат най-добра работа !

Поздрави!! :icon_wink2:
Отговори

salter снимка salter 25 юли 2017 - 17:01

 Mr^DeatH, на 10 януари 2010 - 23:30, каза:

Колегата обяснява ,че е отишъл в сервиза и са го метнали яко !Колега по-въпроса за сервиза нищо немога да кажа ,но вече ще имам едно на ум да не ходя там !Другия път ако ти потрябва сервиз във В.Търново пиши едно ЛС да те насочим каде да отидеш ,че да ти свършат най-добра работа !

Поздрави!! :icon_wink2:



Да повдигна темата...
Колегата или някой друг да ме насочи към сервиз във В.Търново, за пълен оглед и диагностика за една Астра 2004г.,ръчна.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg