Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Meriva A EPS, проблем със серво усилвателя

sathv снимка sathv 01 ноември 2016 - 19:42

Номера е такъв, че сензори не се предлагат като резервна част. Сменя се всичко комплект. Има едни китайски имитации, ама работа не вършат.
Отговори

ruskia снимка ruskia 20 ноември 2016 - 17:31

 sathv, на 01 ноември 2016 - 19:42, каза:

Номера е такъв, че сензори не се предлагат като резервна част. Сменя се всичко комплект. Има едни китайски имитации, ама работа не вършат.


Тук не съм съвсем съгласен. Читави датчици има и се намират, друг е въпросът дали тези които ги монтират знаят какво правят и поемат отговорност за последствията...
Относно смяната на всичко в комплект, смятам, че за такъв автомобил е неоправдано скъпо!
Отговори

sathv снимка sathv 20 ноември 2016 - 21:18

Дай тогава линк към читав датчик да го видим. Датчика, макар да изглежда елементарен като устройство /един вид сложен потенциометър/ всъщност е доста специален тъй като е термо стабилен. При различни температури в купето показателите му са точни. Иначе с ментаците зимата дърпа наляво. Като пуснеш парното обратно. Лятото пък обратно. Стартираш при 50 градуса на слънце, едно. Пуснеш климатика друго.
Иначе смяната комплект е обусловена и от друго, освен цакането на пари. Износоустойчивостта на датчика е съизмерна с живота на зъбната предавка на възела. Износи ли се датчика, износена е предавката. Съображения за сигурност.
Отговори

ruskia снимка ruskia 18 декември 2016 - 17:41

 sathv, на 20 ноември 2016 - 21:18, каза:

Дай тогава линк към читав датчик да го видим. Датчика, макар да изглежда елементарен като устройство /един вид сложен потенциометър/ всъщност е доста специален тъй като е термо стабилен. При различни температури в купето показателите му са точни. Иначе с ментаците зимата дърпа наляво. Като пуснеш парното обратно. Лятото пък обратно. Стартираш при 50 градуса на слънце, едно. Пуснеш климатика друго.
Иначе смяната комплект е обусловена и от друго, освен цакането на пари. Износоустойчивостта на датчика е съизмерна с живота на зъбната предавка на възела. Износи ли се датчика, износена е предавката. Съображения за сигурност.


Не мисля, че тук е уместно да пускам линк, но аз лично си смених моя датчик преди повече от 60 000 км и за сега, всичко което си описал, не се е случвало, работи стабилно през всички сезони... Производителят на тези датчици все още работи и ги произвежда, също така няма нищо общо с китайски ментета, които не знам къде си намерил...
Много хора се свързаха с мен покрай тази тема и до сега никой не се е оплакал от проблемите, които ти визираш.
Отговори

edinsopel снимка edinsopel 19 юли 2017 - 09:59

 ruskia, на 10 август 2013 - 08:52, каза:

Здравейте, понеже доста рових и търсих решение, реших да го споделя тук, понеже нямаше отговор на този въпрос във форума.
Един ден, докато си карах ми светна лампата EPS на таблото и спря да работи сервото. Воланът стана твърд и се въртеше доста трудно. След като загасих колата и я запалих отново всичко беше наред. След известно време пак се случи и така стана периодично и проблемът се превърна в ежедневен.
Наложи се да вадя OP-COMа, за EPS системета имаше 3 грешки:

C1500 - Invalid Torque Sensor Signal
(08) - Not present

C1518 - Mechanical assembly
(08) - Not present

C1532 - Steering Position Sensor Failure
(08) - Not present

Най-същественото, което забелязах беше, че като въртя волана и не се отчита на колко градуса е завъртян. Изчистих грешките, но C1532 се появи веднага щом завъртях волана, а първата грешка се появи в последствие, когато EPS светна пак.

Четох из интернет и навсякъде пишеше, че това си е обичаен проблем на Meriva A, дефектира датчик за позиция/усилие на волана(torque sensor), който се намира края на кормилната колонка и електрическото серво спира да функционира. На всякъде пишеше, че лекът е смяна на кормилната колонка, защото само датчикът не се продава отделно. Отидох в Generous Auto и там ми потвърдиха същото, като цената за колонката беше абсурдна. Звънях на много морги, там масово продаваха целия серво усилвател, което е меко казано неизгодно... Накрая един се нави да извади датчика за по-приемлива цена, помолих го преди да го свали от колата, да се закача на компютъра й и да видя дали изобщо този датчик е читав. Оказа се, че и онази Meriva беше с грешка C1500. Отказах се да купувам датчик втора ръка. Успях да намеря нов датчик. В youtube намерих ръководство за смяната му, както знаем Opel е дъщерна фирма на GM, съответно много от технологиите присъстват в различните им марки автомобили. Упътването е за някакъв Chevrolet, но при Меривата нещата изглеждат аналогично.

http://https://www.y...h?v=QmCO6vgOrZY

Два са изходите от ситуацията:

1. Подмяна на кормилна колонка. Така правят официалните сервизи на Опел. В тази колонка седи въпросният датчик.
Публикувано изображение
На снимката стърчащият кабел е от датчика.
2. Подмяна на самия сензор. Има начин да се купи нов. Подмяната отнема един час със собстевни усилия и подходящи инструменти...
Публикувано изображение
това е самият датчик.

Понеже от както написах темата доста колеги се свързаха с мен, дори с някои от тях сменяхме заедно датчика, реших да напиша и кратко ръководство по подмяната му, за да може да не се съгласявате с некомпетентни майстори, а да имате аргументи да спорите с тях...

1. Задължително махате клемите на акумулатора
2. Трябва да се махнат пластмасите около волана. Първо се маха горният капак, след това се развиват два винта, които се намират до всяко лостче(мигачи, чистачки), развива се един винт на долната пластмаса, който ясно се вижда и най-накрая се маха ръкохватката, с която се регилира височината на волана. Маха се гумичката, която се намира около ключалката за запалване. Внимателно разкачате буксите на двете лостчетата за мигачите и за чистачките, също разкачате буксата, която е свързана към лентовия кабел на волана.
Публикувано изображениеПубликувано изображение
3. Маха се кората около педалите (държи се на няколко винта)
4. Маха се кората под волана (държи се на няколко винта)
5. Открива ви се гледка към цялата серво (EPS) система. Следващата стъпка е да се отвият два болта, които държат кормилната колонка, намират се от двете й страни.
Публикувано изображение
6. Хващате волана с две ръце и смело го дърпате към себе си за да го извадите заедно с кормилната ос и всичко останало около него. След като свалите волана, много внимавайте да не го превъртате, защото има опастност да скъсате лентовия кабел, все пак той е изчислен за няколко оборота на кормилото(2,5).
Публикувано изображениеПубликувано изображение
7. Сега вече трябва да стигнете до датчика. Със зегер клещи(или с подръчни материали) махате голямата зегерка, ако нямате подходящ инструмент си е предизвикателство(със сигурност ще има кръв)...
Публикувано изображение
8. Разкачате кабела на датчика от контролния модул на сервото. Внимателно изваждате сензора от мястото, където е поставен, може да го избутате с отвертка отдолу.

9. Монтажът на новия датчик е най-важната стъпка! За да ви е по-лесно трябва да вдигнете предницата на колата за да могат предните гуми лесно да се въртят, идеята е да можете да лесно да нагласите гумите в положение, в което да монтирате новия датчик. Новият датчик има поставена скоба, която препятства разместването на вътрешните пластини. Тази скоба не се вади в никакъв случай преди монтажа! Обърнете внимание, върху датчика има маркери, които сочат, че е в нулево положение, трябва да завъртите гумите на колата така, че да може датчикът да влезе на мястото си. Има само едно положение, в което това може да се случи без никакви усилия, в кормилния прът има жлеб, който съвпада с издатина в средния пръстен на датчика(има го в клипа по-горе в темата). Има една тънкост, която най-вероятно няма да можете да направите, а именно: Този датчик трябва да се калибрира още при монтажа му, защото има хлабина, която позволява въртене на средния пръстен на датчика спрямо кормилния прът. Това обаче става със специален уред, който дава показания, кога датчикът е в правилно положение. Ако този реглаж не бъде направен, трябва да се калибрира в последствие, това става при дилър на Опел или при някой, който разполага с Tech 2 или GM MDI, с OP-COM не става.
Имаше един колега от Пловдив, който каза, че след монтажа воланът се е въртял на където си поиска(не ми даде подробности как точно го е монтирал), разкачил е захранването на сервото и е закарал колата в сервиз, където не е ясно как, но са решили проблема. Предполагам, че в сервиза са въртяли средния пръстен на датчика докато са нацелили правилната позиция.
Скоро дойде и един друг колега от Пазарджик със същият проблем, беше си купил датчик от морга, опитвахме се да го въртим, но без успех, накрая видяхме, че при изправени гуми датчикът отчиташе, че воланът е завъртян на 30 градуса. Сложихме нов датчик. След сглобяването воланът пак се въртеше сам на където си поиска. В последствие калибрирането оправи нещата.
При монтажите, които съм правил аз(първият е на моята кола), след това кормилото се въртеше по-лесно в едната посока, калибрирането реши този проблем.

10.11.12...След монтажа всичко се сглобява по обратния ред.


P.S.

Една забележка от мен. Не си купувайте датчици втора ръка от моргите, със сигурност са повредени или им остава малко живот, за да си карате без проблеми купете си нов! Ето как изглежда стар датчик, който се е износил и е спрял да функционира (на около 100 000 км). Износват му се пистите и четките, които са в пряк контакт помежду си. Също съм чувал, че на места предлагали рециклиране на този датчик, според мен няма как да се рециклира, защото пътечките вътре са графитни и се износват.
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Изводът от цялата ситуация е: четете преди да ходите да си давате парите по сервизи и морги!!!
Надявам се да съм бил полезен на някого с тези ми преживявания.
Успех


опел мерива . здравеите наскоро си купих една мерива 1.7 2005г. и имам два проблема . EPS постоянно светка и волана ства като на трактор,гася паля и за малко изчезба,постоянно вибрира. дугия е че лявата половина на таблото не работят светлинните лампи. ако някои има някакви идеи за решение нека сподели.мерси
Отговори

edinsopel снимка edinsopel 20 юли 2017 - 11:13

здравеите вчера направих тест на опел мерива и ми изкара грешка код C1508 . някои да знае точно какво е ,става вапрос за оправлението.
Отговори

merivaopel снимка merivaopel 16 юли 2018 - 10:30

Здравейте, можете ли да ми препоръчате сервиз във Варна, където са ви оправяли EPS-а на Meriva-та и сте останали доволни?
Отговори

kotepav снимка kotepav 05 ноември 2019 - 16:07

Здравейте колеги, не знам дали е умесно, но ето линк,https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m570.l1313&_nkw=EPS+Sensor+Opel+Meriva&_sacat=0, ако не е за тук нека модератор го изтрие и моля за извинение.
Ето и още https://www.autodoc..../17204-1-6-16v.
Мнението беше редактирано от kotepav: 05 ноември 2019 - 16:21
Отговори

Skuks снимка Skuks 06 декември 2019 - 16:14

Здравейте колеги :) айде и аз съм в групата на изтеглилите късата клечка - та въпросът ми е за майстор, който да сменя този датчик в София...
Отговори

orfei72 снимка orfei72 15 декември 2019 - 22:24

 Skuks, на 06 декември 2019 - 16:14, каза:

Здравейте колеги :) айде и аз съм в групата на изтеглилите късата клечка - та въпросът ми е за майстор, който да сменя този датчик в София...


Ако не си го отстранил, обади се:0888836595
Отговори

dsuzunov снимка dsuzunov 07 август 2020 - 09:45

Вчера смених такъв датчик на меривата на моя братовчедка.
Взех го за 200лв. от същия човек, от който купих за моята кола преди три години. Сервиза, чиито услуги ползвам в Пловдив ми бяха намерили абсолютно същия, произведен в Мексико за над 500лв.
Единственото което леко ме затрудни (за пореден път) е ваденето и поставянето обратно на огромната зегерка.
Обаче, когато монтирах новия, не знаех за една особеност, че за да съвпадне канала на кормилния прът със зъбчето на датчика, воланът се завърта НА ДЯСНО, а не на ляво, както аз направих.
След сглобяването, запалих мотора и кормилото само се завъртя на дясно до край, при това доста силно. Не помогна калибриране с ОР КОМ и с друг уред.
Видях се в чудо и звъннах на НЕВОЛЯТА, в случая, на колегата "РУСКИЯ". По негов съвет, откачих датчика от кормилния прът, КАТО ПРЕДВАРИТЕЛНО ГО ФИКСИРАХ ОТНОВО СЪС СКОБАТА, КОЯТО ГО ДЪРЖИ НЕПОДВИЖЕН. Въртях кормилния прът докато в отвора на скобата се появи отвора на вътрешния диск и тогава я сложих за да го фиксирам. Извадих датчика до толкова, че да мога да въртя кормилния прът свободно. Завъртях кормилото един оборот НА ДЯСНО (половин оборот, за да го върна в положението със стария датчик и още половин оборот за да се зацепи с новия. Сглобих отново волана и когато я запалих, той пак се завъртя сам на дясно, но с много по-малка сила. Пуснах калибриране през ОР КОМ-а и волана се оправи. Въртенето наляво-надясно е с еднакво усилие и за сега всичко е наред.
Отговори

Filip_Filipov снимка Filip_Filipov 12 октомври 2020 - 15:03

Здравейте, темата е стара, но все пак искам да се включа и аз с въпрос. Преди 5 месеца смених въпросния датчик за ъгъла на завиване с нов. До скоро нямах абсолютно никакви проблеми. Преди две седмици ми светна ESP (traction control) лампата и в движение свети постоянно. АБС-а си работи, затова изключвам проблема да идва от АБС датчик. На диагностика открихме една единствена грешка, свързана с EPS, както и наклон от 200 градуса при изправен волан в едното колело. Пак казвам, нямам проблем с волана в момента. Понеже имам предположения, че след смяна на датчика EPS не е направено калибриране на волана, мислите ли че евентуално такова би поправило грешката с наклона? Всякакви съвети относно тази ситуация ще са ми от полза. Ако имате препоръка и за сервиз, където могат да калибрират волана в София ще съм благодарен.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 12 октомври 2020 - 18:22

Ако знаеш Руски, чети това.Ако не знаеш, учи Руски!
http://forum.opel-cl...rulevoj-kolonk/
Отговори

Filip_Filipov снимка Filip_Filipov 12 октомври 2020 - 20:03

Благодаря! Не ми е добър руския, но доколкото разбирам тук описват стъпките за подмяна на датчика. Между другото, днес от Дженеръс Ауто на запитване за калибриране ми казаха че Мерива А, след определена година на производство, не се нуждае от калибриране.
Мнението беше редактирано от Filip_Filipov: 12 октомври 2020 - 20:03
Отговори

elozew снимка elozew 12 октомври 2020 - 20:14

Опитай нещо лесно: откачваш акумулатора за 10-20 секунди. Палиш, въртиш с волана пълен десен и задържаш няколко секунди. След това въртиш пълен ляв, държиш няколко секунди и изправяш волана. Успех!
Мнението беше редактирано от elozew: 12 октомври 2020 - 22:09
Отговори

dsuzunov снимка dsuzunov 15 октомври 2020 - 11:36

 Filip_Filipov, на 12 октомври 2020 - 20:03, каза:

Благодаря! Не ми е добър руския, но доколкото разбирам тук описват стъпките за подмяна на датчика. Между другото, днес от Дженеръс Ауто на запитване за калибриране ми казаха че Мерива А, след определена година на производство, не се нуждае от калибриране.
Намери някой с ОР СОМ да ти го калибрира. Отнема 5 минути и не изисква секюрити код. Аз имам, но съм в Пловдив.
Отговори

elozew снимка elozew 15 октомври 2020 - 13:20

Той се регистрира, зададе си въпроса и изчезна. :icon_wink2:
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 15 октомври 2020 - 18:05

 elozew, на 15 октомври 2020 - 13:20, каза:

Той се регистрира, зададе си въпроса и изчезна. :icon_wink2:

Нищо ново под слънцето/форума!
Отговори

ruskia снимка ruskia 30 ноември 2020 - 19:16

Хвърлям по едно око на тази тема от време на време, виждам изненадващи неща понакога :) Относно калибрирането, всички Мериви А се калибрират, независимо от годината(2003-2010) на производство.
Отговори

MiroVraca72 снимка MiroVraca72 24 юли 2021 - 15:40

Здравейте, някой да ми препоръча сервиз в гр.Враца за смяна и калибриране на въпросния eps sensor на Опел Мерива 2004г.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg