Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Astra J 2012 MK6 дрънчащ метален звук от предницата

Bukmop снимка Bukmop 11 септември 2019 - 18:52

Здравейте, от известно време имам дрънчащ метален звук от предницата на Astra J 2012 MK6. Звука наподобява пускане на тава "алпака" на пода, колкото и смешно да звучи... Ориентирах се към някой топлинен щит по изпускателната система или щитовете зад спирачните дискове понеже те биха издали такъв ламаринен шум. Мислех, че щитовете за спирачките нещо може да са се разхлабили крепежните им болтове, но се оказа че са закрепени здраво и няма луфтове в захващането. Реших да вдигна колата и да проверя по изпускателната система и тогава неволно бутнах щита зад спирачния диск и той издрънча. Интересното е, че този шум се създава след удар на щита към шарнира на носача (шарнира е неделима част от носача). От страна на спирачния диск до щита има около 2мм разстояние и също така от щита до парнира. Никаква идея нямам защо се получава това, но приемам идеи как да реша проблема. Мислех директно да заменя щитовете с нови, но 1во не намирам нови и 2ро моите са здрави... Благодаря предварително за отделеното ви време :)
Мнението беше редактирано от Bukmop: 11 септември 2019 - 18:53
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 12 септември 2019 - 08:44

И на мен ми "дрънчи" от шофьорската страна като карам по паваж и предполагам, че е от предпазната ламарина около спирачния диск отпред от ляво, но и не съм се занимавал да гледам какво що . Вероятно при следващо посещение в сервиз ще обърна внимание.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 септември 2019 - 11:52

Значи я окривявате така че тия 2мм да станат 4 и ще спре да дрънчи.

Другия вариант е да я махнете, но не виждам защо да го правите.
Отговори

Bukmop снимка Bukmop 13 септември 2019 - 16:40

Махането не е решение, а иначе няма как да стане 4мм понеже няма на къде да я изкривиш, или ще опре в спирачния диск или в шарнира.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 септември 2019 - 01:58

 Bukmop, на 13 септември 2019 - 16:40, каза:

Махането не е решение, а иначе няма как да стане 4мм понеже няма на къде да я изкривиш, или ще опре в спирачния диск или в шарнира.


Значи 1 или 1.5 мм гума(парче, квадрат, правоъгълник) може да се закрепи/залепи на ламарината някак си там на мястото, в което удря. И проблемът може би е решен.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 септември 2019 - 01:58
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 14 септември 2019 - 05:17

Момци имал съм подобен проблем на старата астра. Външната накладка има има една ламарина, която влиза в 2дна дупка. Ламарината е с три крачета. Когато едно се счупи става едно дрънчене по неравен терен. Проверете си накладките.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 септември 2019 - 11:33

На мен отначало ми се струваше че тая ламарина трябва да е като вестник, за да дрънчи така и да вибрира чак така.....

Но както при всичко останало, трябва оглед. Ето сега друго може да се окаже.
Отговори

Петър П снимка Петър П 17 септември 2019 - 14:48

А като "оберете" спирачката изчезва ли тракането?Защото при мен проблема е в супорта и водачите на апаратите.Никъде не мога да намеря нови супорти и май ще прибягвам до стругарски услуги.Ако някой знае откъде мога да си купя супорти ще бъда благодарен за малко информация.
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 18 септември 2019 - 08:18

 Петър П, на 17 септември 2019 - 14:48, каза:

А като "оберете" спирачката изчезва ли тракането?Защото при мен проблема е в супорта и водачите на апаратите.Никъде не мога да намеря нови супорти и май ще прибягвам до стругарски услуги.Ако някой знае откъде мога да си купя супорти ще бъда благодарен за малко информация.

Свали си AUTODOC мобилното приложение или пазарувай през сайта им има ремонтни комплекти за спирачни апарати!
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 септември 2019 - 08:25

Преди да почнете да арчите пари като побеснели, най напред разглобете/свалете апарати, накладки и вижте за кво иде реч.
Отговори

Петър П снимка Петър П 18 септември 2019 - 13:37

Иде реч,че отворите на супортите са се разширили и водещите шпилки хлопат в отворите, от там апаратите с накладките дрънкат по неравностите на добрите ни пътища.
Отговори

bobobobi снимка bobobobi 29 октомври 2019 - 08:57

 Петър П, на 18 септември 2019 - 13:37, каза:

Иде реч,че отворите на супортите са се разширили и водещите шпилки хлопат в отворите, от там апаратите с накладките дрънкат по неравностите на добрите ни пътища.

Колегата Петър П е прав точно това се оказа. Майстора ми предложи или да си купя нови спирачни апарати понеже били от чугун а водачите от стомана и по този начин след определено време се разширявали самите отвори или да пробвал да ги напълнел с медна грес или да ги уплътни с малко двойно лепещо тиксо и пак с медна грес ....Само незнам там като се развиват 600-800 градуса понякога, това с тиксото дали ще устиска ама ще видим когато им дойде редът.
Отговори

nikal снимка nikal 31 октомври 2019 - 21:46

"или да ги уплътни с малко двойно лепещо тиксо"

Никога, ама никога не ходи при този майстор вече!!!
Водачите се сменяват с нови.Не вярвам да си разширил толкова отворите на супортите, но ако си - трябва да ги смениш.
Отговори

Bukmop снимка Bukmop 03 август 2020 - 16:50

 Петър П, на 17 септември 2019 - 14:48, каза:

А като "оберете" спирачката изчезва ли тракането?Защото при мен проблема е в супорта и водачите на апаратите.Никъде не мога да намеря нови супорти и май ще прибягвам до стругарски услуги.Ако някой знае откъде мога да си купя супорти ще бъда благодарен за малко информация.

Не изчезва, иначе и моите супорти са износени и аз търся...
Проблема се реши с малко силикон между металния "щит" (зад спирачния диск) и носача... Оказа се че ако нямате оригинални носачи, при неравности щита малко или много вибрира и докосва носача...
Мнението беше редактирано от Bukmop: 03 август 2020 - 16:52
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg