Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

смяна на ангренажен ремак

nameleniq снимка nameleniq 31 май 2012 - 22:19

колеги колко струва смяната на ангренажа за 1.4 16в екотек някои запознат ли е
Отговори

nemec79 снимка nemec79 31 май 2012 - 22:40

 nameleniq, на 31 май 2012 - 22:19, каза:

колеги колко струва смяната на ангренажа за 1.4 16в екотек някои запознат ли е

Еее колега, не може да се отговори еднозначно на този въпрос - има различни сервизи с различни цени...
Отговори

swetla777 снимка swetla777 31 май 2012 - 23:26

Може 20 може 50 това за работа, ремък си вземи гейтц и ролка ина, да видят и водната помпа как е.
Отговори

Ecotec_user снимка Ecotec_user 31 май 2012 - 23:45

Направо сменяй и помпата,че от новия ремък се прецаква старата помпа от личен опит,иначе като цени зависи ако е в сервиз от 30-50лв,най-добре при някой познат.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 01 юни 2012 - 07:30

На някои модели автомобили се сменява и водната помпа задължително с ремъка и ролката. Ако съм я купил колата и трябва да я обслужа за първи път при мен ще сменя всичко по ангренажа за да съм сигурен и спокоен.
Отговори

nameleniq снимка nameleniq 01 юни 2012 - 18:47

а горе долу какви са цените на ремъка и ролките смисал общата цена колко излиза
Отговори

swetla777 снимка swetla777 01 юни 2012 - 18:57

Колега в платената секция има обяви на колеги които продават такива части, попитай ги в темите им или на лични съобщения и ще ти направят оферти, мога да ти кажа за моята съм купувал ремък около 35 ролка също, водна помпа около 70 със смяна 50 лева или за 200 лева всичко, но аз съм дизел и цените обикновенно са по две за мен. Всичко зависи откъде и какви части купуваш може някой майстор с работа и под 100 лева да ти я свърши тая работа, но по добрия вариант е сам да си ги купиш защото има ментаци и после става дебело когато има среща в мрака, имам предвид удряне на клапани и бутала.
Отговори

nameleniq снимка nameleniq 01 юни 2012 - 20:06

а може ли на парво време само ангренажния ремак да сменя без ролки
Отговори

bili4652 снимка bili4652 01 юни 2012 - 20:17

Тогава ще направиш двойна работа, т.е. един път ще дадеш да речем 40 лв за смяната на ремъка и след това пак ще дадеш още толкова за да смениш и ролките. За това като ще сменяш ангренажа по добре и ролките да смениш. Но ти си решаваш как ще процедираш, все пак колата си е твойта :icon_wink2:
Отговори

swetla777 снимка swetla777 01 юни 2012 - 20:48

Сменявал съм на два пъти ремък един път ролка като го правя на около 50000 км и установих, че ролката като я завъртя и се върти много леко и със шум, а новата ролка се върти доста мазно. Идеята ми е че дори да знаеш кога е сменена ролката се сменява с ремъка иначе може да стане причина за скъсване на ремък, а там проблема е ясен след това и вместо да си похарчиш парите за нещо смислено ще ги даваш по майстори и части. Да не говорим един път пари за работа за ремък, втори път пари за работа ролка и евентуално трети път пари за смяна на водна помпа защото в топлото което идва ще ти покаже, а не зимата и въобще упражнение безмислено за невежи хора които после дават излишни пари. Има тема във форума какво да сменим задължително по автомобил който сме закупили.
Отговори

nameleniq снимка nameleniq 02 юни 2012 - 10:01

така колеги мерси мн за из4ерпателните отговори твардо сам решил да сменям ремъка и ролките,но някои знае ли колко ролки има 1.4 16в екотек....
Отговори

Lukarev снимка Lukarev 02 юни 2012 - 10:16

Здравей, колега. Този мотор има две водещи и една обтягаща ролки, т.е. общо три броя. Продават се и комплекти за смяна - ремък + 3-те ролки. Мой съвет е задължително да смениш всичко това, като не пропускаш и водната помпа. Едва ли ще ти излезе повече от 300 лв. за труд и консумативи.
Успех!
Отговори

nameleniq снимка nameleniq 02 юни 2012 - 11:11

мс мн колеги имам патуване до софия дано колицата ми не ме предаде някаде по пътя...... и при парва вазможност ги сменят ... а някои знае ли дали има някаква защита 97 година е тиграта
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 02 юни 2012 - 11:18

Колегата Lukarev е абсолютно прав. Три ролки (едната обтяжна) Водна помпа и ангренаж + работата е към 300 лева
Със сигурност ако се скъса ангренажа ще има лоши последствия, "защита" няма!
Ето и схемата:
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от baidimitar: 02 юни 2012 - 11:19
Отговори

marto85 снимка marto85 22 януари 2013 - 21:19

Здравейте,колеги Астричката ми е 93г. 1.4 mi 60кс.време е да и сменям ангренажа (взех я с нов и не ми се е налагало да го сменям до сега).Въпроса ми е трябва ли да сменям заедно с ремака и водната помпа?
Благодаря Ви предварително....
Отговори

anev снимка anev 22 януари 2013 - 23:48

По-добре я смени щом тие първото обслужване след като сич взел.Че спестяването на някои друг лев щети излезне скъпо после.
Отговори

Diyan Hristev снимка Diyan Hristev 23 януари 2013 - 19:31

 marto85, на 22 януари 2013 - 21:19, каза:

Здравейте,колеги Астричката ми е 93г. 1.4 mi 60кс.време е да и сменям ангренажа (взех я с нов и не ми се е налагало да го сменям до сега).Въпроса ми е трябва ли да сменям заедно с ремака и водната помпа?
Благодаря Ви предварително....


На този мотор е хубаво помпата да се сменя на всяка смяна на ангренажа.
Отговори

marto85 снимка marto85 24 януари 2013 - 15:31

Благодаря Ви колеги сменям я ;)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg